Editörler : supporters.
31 Mart 2019 21:01

Merkez Bankası

İyi günler ben iktisat bölümü 1. Sınıf öğrencisiyim 4 yılın ardından merkez bankasında uzman yardımcısı olarak çalışmak istiyorum ve 2. Sınıftan itibaren 2-3 yıl boyunca kpss hazırlanıcam genel yetenek kısmında kendime güveniyorum ancak genel kültür bölümünde pek bi bilgim yok o da artık zamanla olacak. Merkez bankası uzman ardımcılığı kazanmak zor mu ? mülakatlarda torpil gerekli mi ? bu konularda yardımcı olursanız sevinirim

Aylinabali
Aday Memur
31 Mart 2019 22:09

Geri kalan A kadro derslerini napacaksın ?

Flaquan
Aday Memur
31 Mart 2019 22:46

O diğer 3 alan dersini de bu önümde ki 3 yıl içerisinde halledicem 3 yıl bence bunun için yeterli bir süre

Aylinabali
Aday Memur
01 Nisan 2019 12:05

Kpss ve okul aynı gitmiyor sen kitaplarını al internetten video izleyerek temel oluştur bence erkenden başla olur bu iş

Flaquan
Aday Memur
01 Nisan 2019 19:58

Okulda ki derslere günü gününe çalışmıyorum pek te zorlamıyor okul dışı zamanımı ingilizce öğrenerek geçiriyorum bunun yanında ekstradan kpss çalışıcam günde max 2-3 saat

Flaquan
Aday Memur
04 Nisan 2019 15:07

başka fikri olan ?

dequa
Aday Memur
24 Nisan 2019 11:45

merhaba. yaklaşık 5 yıldır görev yapıyorum. bu kurumun sınavlarını kazanmak kolay değil ancak önünde çok uzun bir zaman var, yeterli olacaktır. ayrıca torpilin en az döndüğü kurumlardan biridir merkez bankası. son yıllarda biraz daha arttığını görebiliyorum ama yine de diğer kamu kurumlarına göre işe alımlarda daha adiller emin olabilirsin.

iktisat bölümü okumanın bir dezavantajı var. kurum iktisat mezunlarından ekonometri dersine hakim olmalarını bekliyor ve seçmeli ders imkanı yok malesef. ekonometri de çoğu iktisat bölümü öğrencisinin kabusudur. sana tavsiyem bu derse ağırlık ver, diğer dersleri zaten halledersin.

son olarak, artık kpss şartı kalktı ve ales puanı ile başvuru yapılabiliyor. bu işini daha da kolaylaştıracaktır ancak tüm adaylar için aynı şey geçerli. önünde 3 yıl var ve sana tavsiyem kendini çok zorlama. uzun süre ders çalışırsan isyan edip her şeyi bir kenara atabilirsin.

şimdiden iyi şanslar.

jrkoch
Aday Memur
24 Nisan 2019 14:57

Merhaba,

Kurumun sağlık sigortası sistemi nasıl bir de yurtdışı yüksek lisans konusundaki yaklaşım hakkında bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler.

dequa, 5 yıl önce

merhaba. yaklaşık 5 yıldır görev yapıyorum. bu kurumun sınavlarını kazanmak kolay değil ancak önünde çok uzun bir zaman var, yeterli olacaktır. ayrıca torpilin en az döndüğü kurumlardan biridir merkez bankası. son yıllarda biraz daha arttığını görebiliyorum ama yine de diğer kamu kurumlarına göre işe alımlarda daha adiller emin olabilirsin.

iktisat bölümü okumanın bir dezavantajı var. kurum iktisat mezunlarından ekonometri dersine hakim olmalarını bekliyor ve seçmeli ders imkanı yok malesef. ekonometri de çoğu iktisat bölümü öğrencisinin kabusudur. sana tavsiyem bu derse ağırlık ver, diğer dersleri zaten halledersin.

son olarak, artık kpss şartı kalktı ve ales puanı ile başvuru yapılabiliyor. bu işini daha da kolaylaştıracaktır ancak tüm adaylar için aynı şey geçerli. önünde 3 yıl var ve sana tavsiyem kendini çok zorlama. uzun süre ders çalışırsan isyan edip her şeyi bir kenara atabilirsin.

şimdiden iyi şanslar.

6655321
Aday Memur
30 Nisan 2019 22:43

5 yıldır çalıştığınızı söyleyerek hata ettiniz uzman hukukçu yardımcılığı kadrosu için uğraşmak niyetindeyim. Ancak merkez bankasında uzman hukukçu tam olarak ne iş yapar net ve doğruluğundan emin olduğum bir sonuca ulaşamadım. Uzman hukukçu ve yardımlarını ne gibi görevler ifa ederler? Bir de alımlarda mezun olunan okulun etkisi ne kadardır sizce?
dequa, 5 yıl önce

şimdiden iyi şanslar.

bananediyenadam
Aday Memur
17 Mayıs 2019 04:11

Hocam merhaba, ben ekonometri mezunuyum.

Mb'de her hangi bir bölümünde görev almayı gerçekten canı gönülden istiyorum.

Fakat her hangi bir yaş sınırlaması var mı?

kpss b'den alım oluyor mu?

Alıyorsa b'ye çalışmak mı mantıklı a'ya mı ağırlık vermeliyim.

Teşekkürler.)

dequa, 5 yıl önce

şimdiden iyi şanslar.

22 Mayıs 2019 11:17

merkez bankasında mühendisler ne iş yapar ve ne kadar maaş alırlar bilgisi olan var mı?

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi