Editörler : crops35
01 Mart 2021 10:45

İKM, Mübaşirlik vb. birden fazla unvan için aynı anda başvuru yapmak mümkün mü?

malumunuz İKM, Mübaşirlik, Katiplik vb pozisyonlara malesef aynı tarihte başvurular alınıyor? peki 1 kişi aldığı puanı hem İKM için hem Mübaşirlik için aynı anda aynı yada farklı komisyonlara başvuru yapabilir mi? yani puanını birden fazla unvan başvurusunda kullanabilir mi? bu önemli bir konu bunu netleştirmekte fayda var?

tatilde
Şef
01 Mart 2021 11:26

Bu konu gayet net hocam. Aynı puanla ikm-zabit katipliği-icra katipliğini ayrı ayrı yazabilirsin. Ya da ikm-mubasirlik-icra katipliği

tatilde
Şef
01 Mart 2021 11:27

Ek olarak. Bu şekilde aynı komisyon ya da ayrı ayrı komisyonları da yazabilirsin
tatilde, 3 yıl önce
Bu konu gayet net hocam. Aynı puanla ikm-zabit katipliği-icra katipliğini ayrı ayrı yazabilirsin. Ya da ikm-mubasirlik-icra katipliği

Özcimbom
Aday Memur
01 Mart 2021 11:48

CTE katiplik ve ikm ye başvurdum.Koruma görevlisine de başvuru yapabilir miyim?

Dramaturji
Şef
01 Mart 2021 12:02

Başvurabilirsin.
Özcimbom, 3 yıl önce
CTE katiplik ve ikm ye başvurdum.Koruma görevlisine de başvuru yapabilir miyim?

ahmetbulut47
Genel Müdür
01 Mart 2021 12:14

kılavuz öyle demiyor!!!

Adaylar sadece bir unvan için ve bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığının yapacağı sınava başvurabileceklerdir. Aynı ya da farklı unvan için aynı ya da farklı komisyona başvurulması durumunda yapılan tüm başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır. (Örneğin; bir aday infaz ve koruma memuru unvanı için bir yere başvuru yaptığında, başka bir yer infaz ve koruma memurluğu veya gerekli şartları taşısa dahi büro personeli (cezaevi kâtipliği) ya da diğer bir unvan için aynı veya farklı bir yere başvuru yapamayacaktır.) Adayların başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

tatilde
Şef
01 Mart 2021 12:19

Ya arkadaşım her yıl aynı tartışma. Attığın yazıda örneğin diye devam eden kısmı okusana. Açık ve net söylüyorum. Bir ikisi ikm-zabit ve icraya aynı ya da farklı komisyonlara başvurabilir. Zabıt yazan mubasirlik yazamaz. Ya da ikm yazan cte katipliği yazamaz. Olay bundan ibaret
ahmetbulut47, 3 yıl önce

kılavuz öyle demiyor!!!

Adaylar sadece bir unvan için ve bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığının yapacağı sınava başvurabileceklerdir. Aynı ya da farklı unvan için aynı ya da farklı komisyona başvurulması durumunda yapılan tüm başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır. (Örneğin; bir aday infaz ve koruma memuru unvanı için bir yere başvuru yaptığında, başka bir yer infaz ve koruma memurluğu veya gerekli şartları taşısa dahi büro personeli (cezaevi kâtipliği) ya da diğer bir unvan için aynı veya farklı bir yere başvuru yapamayacaktır.) Adayların başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Dramaturji
Şef
01 Mart 2021 12:28

Ama arkadaş ayrı çıkan 160'lık cteye başvurmuş galiba
tatilde, 3 yıl önce
Ya arkadaşım her yıl aynı tartışma. Attığın yazıda örneğin diye devam eden kısmı okusana. Açık ve net söylüyorum. Bir ikisi ikm-zabit ve icraya aynı ya da farklı komisyonlara başvurabilir. Zabıt yazan mubasirlik yazamaz. Ya da ikm yazan cte katipliği yazamaz. Olay bundan ibaret

tatilde
Şef
01 Mart 2021 12:34

160 kişilik kadrolu alım zamanında zaten şuanki büyük alım yoktuki
Dramaturji, 3 yıl önce
Ama arkadaş ayrı çıkan 160'lık cteye başvurmuş galiba

Dramaturji
Şef
01 Mart 2021 12:35

Evet, yoktu. :D
tatilde, 3 yıl önce
160 kişilik kadrolu alım zamanında zaten şuanki büyük alım yoktuki

xhdnmf
Aday Memur
01 Mart 2021 12:56

Hem soru soruyorlar hem cevabı beğenmiyorlar

ahmetbulut47
Genel Müdür
01 Mart 2021 14:00

ben okudum bunu anladım bence sende parantez içini bir daha oku özellikle şu satırı:ya da diğer bir unvan için aynı veya farklı bir yere başvuru yapamayacaktır.)

tatilde, 3 yıl önce

Burak9875432
Aday Memur
01 Mart 2021 14:08

Kardeşim söyle ki. Aynı anda hem mübaşir hem zabıt olmaz ama. Zabıt ıkm ve icra olur hatta önceden cte başvurmussan o da olur. Konu biraz karışık ama böyle
ahmetbulut47, 3 yıl önce

ben okudum bunu anladım bence sende parantez içini bir daha oku özellikle şu satırı:ya da diğer bir unvan için aynı veya farklı bir yere başvuru yapamayacaktır.)

tatilde
Şef
01 Mart 2021 14:34

Anladığın gibi başvur hocam. Başarılar dilerim
ahmetbulut47, 3 yıl önce

ahmetbulut47
Genel Müdür
01 Mart 2021 14:59

olayı anlamaya çalışıyoruz.

4.918 infaz ve koruma memuru, 19 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 51 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 157 teknisyen, 156 destek personeli (şoför), 33 destek personeli (aşçı), 4 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 5.358 personel alımı yapılacaktır.

bunlar arasında tek komisyon ve tek unvan için başvuru yapılmalı aşağıdakilerden birine de ayrıca başvurulabilir doğru mu anlıyoruz

3.605 sözleşmeli zabıt kâtibi (EK 1/A), 700 sözleşmeli mübaşir (EK-1/B), 625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi (EK-1/C), 110 sözleşmeli şoför (EK-1/D), 25 sözleşmeli aşçı (EK-1/E) ve 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı (EK-1/F) olmak üzere toplam 5.075 personel alınacaktır.

tatilde
Şef
01 Mart 2021 15:11

Aynen öyle. Buna ek olarak bir de icra katipliği ekleyebilirsin. Toplamda 3 unvana başvurabilirsin. İstersen 3ü de aynı komisyon olur istersen farklı farklı illerin komisyonu da olur. İkmyim bu arada hepsine başvurdum zamanında ben de. Çok arkadaşıma yardımcı oldum
ahmetbulut47, 3 yıl önce

olayı anlamaya çalışıyoruz.

4.918 infaz ve koruma memuru, 19 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 51 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 157 teknisyen, 156 destek personeli (şoför), 33 destek personeli (aşçı), 4 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 5.358 personel alımı yapılacaktır.

bunlar arasında tek komisyon ve tek unvan için başvuru yapılmalı aşağıdakilerden birine de ayrıca başvurulabilir doğru mu anlıyoruz

3.605 sözleşmeli zabıt kâtibi (EK 1/A), 700 sözleşmeli mübaşir (EK-1/B), 625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi (EK-1/C), 110 sözleşmeli şoför (EK-1/D), 25 sözleşmeli aşçı (EK-1/E) ve 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı (EK-1/F) olmak üzere toplam 5.075 personel alınacaktır.

Burak9875432
Aday Memur
01 Mart 2021 16:08

Hocam merhaba . Bize sözlü mülakat için yardımcı olur musunuz? Her seferinde her şeyi geçiyorum.Sözlü mülakatta kalıyorum?Ne önerirsiniz?Bir de CTE Katipliği hakkında bilginiz var mı?

tatilde, 3 yıl önce
Aynen öyle. Buna ek olarak bir de icra katipliği ekleyebilirsin. Toplamda 3 unvana başvurabilirsin. İstersen 3ü de aynı komisyon olur istersen farklı farklı illerin komisyonu da olur. İkmyim bu arada hepsine başvurdum zamanında ben de. Çok arkadaşıma yardımcı oldum

tatilde
Şef
01 Mart 2021 18:04

Hocam bi ara özelden yaz merak ettiklerini elimden geldiğince cvp vereyim
Burak9875432, 3 yıl önce

Hocam merhaba . Bize sözlü mülakat için yardımcı olur musunuz? Her seferinde her şeyi geçiyorum.Sözlü mülakatta kalıyorum?Ne önerirsiniz?Bir de CTE Katipliği hakkında bilginiz var mı?

Burak9875432
Aday Memur
01 Mart 2021 18:18

Tamamdır sağ olun.
tatilde, 3 yıl önce
Hocam bi ara özelden yaz merak ettiklerini elimden geldiğince cvp vereyim

ahmetbulut47
Genel Müdür
02 Mart 2021 11:03

Teşekkürler
tatilde, 3 yıl önce
Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi