Editörler : crops35
03 Şubat 2019 19:26

İşkur soruşturma bekleyenler buraya yazsın
İşkura atanan arkadaşlar güvenlik soruşturması konusunda atanmadan önce cumhurbaşkanı kararnamesi yayınlandı soruşturmaların. en geç 60 iş günü içinde sonuçlandırılma zorunluluğu getirildi 2 hafta kaldı bu sürenin dolmasına emniyetin bu konuda bilgisi var mıdır sizce bilgisi olan arkadaş var mı ?

Pederank
Aday Memur
04 Şubat 2019 08:18

Ben evrakları teslım edelı 73 gun oluyor. Daha ses yok

Ulkbeyza
Aday Memur
04 Şubat 2019 09:36

İstanbul il müdürlüğüne grup 3 den evrak teslim edip gitmeyecek olan var mi arkadaslar?

umutocakk
Memur
04 Şubat 2019 10:44

Aynen benimde öyle hocam benimde öyle ayın 15 inde 60 iş günü doluyor o zamana kadar ses çıkmazsa toplu olarak cimere bu durumu bildirirsek bir sonuca varabiliriz çünkü yasa çıktı bu durumla ilgili 3 ay önce
Pederank, 5 yıl önce
Ben evrakları teslım edelı 73 gun oluyor. Daha ses yok

Elentrik
Aday Memur
04 Şubat 2019 12:12

pardon bilmiyorum ve soruyorsun işkur aracığıyla bizim arkadaşta il sağlık alımına baş vurdu bu daimi işçi alımı değil mi soruşturma mı yapılıyor birde ?

İlef3510
Şube Müdürü
04 Şubat 2019 13:19

Ben artık emniyetlik bir durum olduğunu düşünmüyorum tamamen şuan kurum insiyatif kullanıyor soruşturmaları değerlendiriyor olumlu olumsuz karar vermek için.

Pederank
Aday Memur
04 Şubat 2019 17:00

Olabılır hocam, kurulun onayı beklenıyor olabılır. Kurumda bılen biri varmı yazsa.
İlef3510, 5 yıl önce
Ben artık emniyetlik bir durum olduğunu düşünmüyorum tamamen şuan kurum insiyatif kullanıyor soruşturmaları değerlendiriyor olumlu olumsuz karar vermek için.

umutocakk
Memur
04 Şubat 2019 17:14

Yok hocam bu farklı daha eski bir alıma ait
Elentrik, 5 yıl önce
pardon bilmiyorum ve soruyorsun işkur aracığıyla bizim arkadaşta il sağlık alımına baş vurdu bu daimi işçi alımı değil mi soruşturma mı yapılıyor birde ?

umutocakk
Memur
04 Şubat 2019 17:15

ben bu haftaiçi de bekleyeceğim haftaya kadar ses çıkmazsa hakkımı arama yoluna gireceğim artık
İlef3510, 5 yıl önce

ömür sezer
Kapalı
04 Şubat 2019 23:21

hocam bu aşamada hakkınızı arama yoluna gitmenizi pek tavsiye etmem açıkçası.kişisel kanaatim tabii bu.derseniz ki neden ben aynı durumu daha önce başka bir kurumun gs. sonucunu beklerken yaşadım.8 ay geçmişti hala ses seda yoktu.ben de cimere bimere yazdım o vakitler.ve yazdıktan 3 gün sonra hem mail hem talefonla elendiniz cevabinı aldım.tabi mülakatlı bir alımdı o.yani kurum kendisini bimere cimere şikayet eden bir personele sıcak bakmadı.mutlaka yanıt verilecektir.olumsuz olursa ancak hak arama yoluna gidilmeli derim.şimdiden antipatik olunmamalı kurum nazarında.

umutocakk, 5 yıl önce
ben bu haftaiçi de bekleyeceğim haftaya kadar ses çıkmazsa hakkımı arama yoluna gireceğim artık

ömür sezer
Kapalı
04 Şubat 2019 23:37

dsi ye sözleş.büro pers. olarak yeni atanan bir arkadaşım var ki onun da soruşturması 6 ay sürdü.60 günü geçebilir de bence.

Pederank
Aday Memur
05 Şubat 2019 08:20

Kuruma başvurduktan 6 ay sonramı, kazandııgını gördukten sonramı hocam.
ömür sezer, 5 yıl önce

dsi ye sözleş.büro pers. olarak yeni atanan bir arkadaşım var ki onun da soruşturması 6 ay sürdü.60 günü geçebilir de bence.

ömür sezer
Kapalı
05 Şubat 2019 09:25

aynen işkur gibi alımdı.mülakatsız sadece puan esası ve şehir seçiyordu.kazandı.sadece gs.na kaldı işi. o da 6 ay sürdü.sonbaharda başladı işe.

Pederank, 5 yıl önce
Kuruma başvurduktan 6 ay sonramı, kazandııgını gördukten sonramı hocam.

schindler2011
Aday Memur
05 Şubat 2019 09:39

Ankara Genel Müdürlüğü bekliyorum ben. Son görüşmemde 6 aya kadar da sürebileceğini belirttiler. Soruşturması tamamlananları daha erken de başlatabileceklerini veya hepsini bekletip aynı anda da başlatabileceklerini belirttiler. Ayrıca işe alıp almamanın da kurumun inisiyatifinde olduğunu belirttiler.

Pederank
Aday Memur
05 Şubat 2019 10:06

Bu nasıl iştir böyle ya, bugun başvuru yapalı tam 7ay olmuş bır 4 ay daha beklersek tam bır yıl olacak
schindler2011, 5 yıl önce

Ankara Genel Müdürlüğü bekliyorum ben. Son görüşmemde 6 aya kadar da sürebileceğini belirttiler. Soruşturması tamamlananları daha erken de başlatabileceklerini veya hepsini bekletip aynı anda da başlatabileceklerini belirttiler. Ayrıca işe alıp almamanın da kurumun inisiyatifinde olduğunu belirttiler.

umutocakk
Memur
05 Şubat 2019 11:53

Hocam o zaman ayrı şuan ayrı bakın memurlar nette yayınladı bakabilirsiniz 3 ay önce yeni Cumhurbaşkanı kararnamesi yayınlandı gs en uzun 60 iş günü içinde sonuçlandırılma zorunluluğu getirildi bu aşılırsa yasal hakkınız doğuyor araştırabilirsiniz sizde eski durumu biliyorum ben onu bende yaşadım 3 aydır yasa çıktı
ömür sezer, 5 yıl önce

hocam bu aşamada hakkınızı arama yoluna gitmenizi pek tavsiye etmem açıkçası.kişisel kanaatim tabii bu.derseniz ki neden ben aynı durumu daha önce başka bir kurumun gs. sonucunu beklerken yaşadım.8 ay geçmişti hala ses seda yoktu.ben de cimere bimere yazdım o vakitler.ve yazdıktan 3 gün sonra hem mail hem talefonla elendiniz cevabinı aldım.tabi mülakatlı bir alımdı o.yani kurum kendisini bimere cimere şikayet eden bir personele sıcak bakmadı.mutlaka yanıt verilecektir.olumsuz olursa ancak hak arama yoluna gidilmeli derim.şimdiden antipatik olunmamalı kurum nazarında.

umutocakk
Memur
05 Şubat 2019 11:54

Hocam kurum size soruşturma bitenleri bekletebiliriz mi demiş ?
schindler2011, 5 yıl önce

umutocakk
Memur
05 Şubat 2019 11:56

Hocam eskiden öyleydi bende hepinizi çok iyi anlıyorum ama sizde bi gs son durumla ilgili yasa değişikliğini bir incelerseniz anlarsınız neden başlama hakkımızın artık doğduğunu
ömür sezer, 5 yıl önce

debug
Genel Müdür
05 Şubat 2019 12:13

Geçtiğimiz yılın sonunda güvenlik soruşturmalarına 60 gün şartı getirildi... Ancak bu demek değil ki 61. gün aranacaksınız. O içişleri bakanlığı nezdinde alınmış bir karar. Yani polis işini bitirecek 60 günde... Sonra kurum atıyorum 3 ay sonra onaylayabilir. Bağlı bulunduğunuz karakola giderek güvenlik soruşturması sonucunuzu öğrenebiliyorsunuz.Onlar derse ki biz olumlu olarak görüş bildirdik. O zaman konu tamamen kurumla alakalı demektir :)

Pederank
Aday Memur
05 Şubat 2019 12:20

İl emnıyetemı bulunulan ilce emniyetemi hocam, gidip sorgulattınızmı siz. Cvp verıyorlarmı
debug, 5 yıl önce

Geçtiğimiz yılın sonunda güvenlik soruşturmalarına 60 gün şartı getirildi... Ancak bu demek değil ki 61. gün aranacaksınız. O içişleri bakanlığı nezdinde alınmış bir karar. Yani polis işini bitirecek 60 günde... Sonra kurum atıyorum 3 ay sonra onaylayabilir. Bağlı bulunduğunuz karakola giderek güvenlik soruşturması sonucunuzu öğrenebiliyorsunuz.Onlar derse ki biz olumlu olarak görüş bildirdik. O zaman konu tamamen kurumla alakalı demektir :)

schindler2011
Aday Memur
05 Şubat 2019 12:32

Evet

umutocakk, 5 yıl önce
Hocam kurum size soruşturma bitenleri bekletebiliriz mi demiş ?
Toplam 168 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi