Editörler : crops35
23 Haziran 2009 18:28

Büro İşçisi Nedir?

Arkadaşlar büro işçisi ne iş yapar ne kadar maas alır konumu nedır?paylasımda bulunursanız sevınırım...

amelika
Memur
23 Haziran 2009 20:01

Konu hakında bılgısı olan yok mu?

idealist84
Kapalı
23 Haziran 2009 21:33

Arkadaşım 'Büro İşçisi' bürolarda yardımcı-destek personeli olarak görev yapacak kişileri ifade eder. Nitelik gerektirmeyen işlerdir bunlardır.

Büro İşçisinin tanımı;

Çalıştığı işyerinin bürolarında temizlik, evrak taşıma, içecek hazırlama ve servis yapma gibi çeşitli büro hizmetlerini yapan kişidir.

aslanahmetaa
Aday Memur
23 Haziran 2009 21:51

Arkadaşım büro işçisi bürolarda evrak işleriyle ve benzeri işlerle görevlendirilir.memurlar gibi büroda görevlendirilir.genellikle oturarak iş yapar.Alacağı maaş o kurumda çalışan aynı derecedeki ve saat ücretindeki işçilerle eşit bir şekilde alır.Engelli büro işçileri vergi indirimi,evli olup olmadıkları ve eşlerinin çalışıp çalışmadıklarına bağlı olarak asgari geçim indirimi de alır.Çalışılacak kurumu da yazarsan alacağın maaşı da yaklaşık olarak söyleyebilirim.Ayrıca [email protected] dan aklına takılan sorulara elimden geldiğince yardımcı alabilirim.

amelika
Memur
23 Haziran 2009 22:08

Arkadasım ılgın ıcın tesekurler.orman genel mudurlugunun acmıs oldugu özurlu büro işçisıne basvurdum açıklanan lıstede ısmım var ondan dolayı bıraz bılgı toplayayım dedım.maası nekadar olur?baska bır ıle gecış yapabılyormuyuz.mumurluktan ıyımı kutumu daha dogrusu memurluktan ne farkı var sımdıden tesekurler...

monariza
Yasaklı
24 Haziran 2009 00:51

büro işçisi evrak getir götür işi yapan elemandır odacı yani çay çorbaya kurumun ihaleye çıkarak anlaştığı şirketler bakartemizliğe ise belediyenin anlaştığı çöp toplayan şirketin elemanları bakar(editörümüz yanlış bilgilendirmiş) 6 ay sonra başka bir ile becayiş yoluyla geçebilirsin

messert
Aday Memur
24 Haziran 2009 11:10

arkadaşlar orman genel müdürlüğünün büro işçisi alım ilanı nihai listede ben de varım. yazılanlar yardımcı personel çaycı evrak getir götür çok garibime gidiyor hem üniversite okumuş eleman alıyorlar hem statüsü basit nasıl oluyor kafam almadı. maaş ve sosyal haklar hakkında daha fazla bilgi verilebilirse sevinirim. ben halen garanti bankasında asgari ücretle günde 11 saate yakın çalışıyorum 5 aydır. artılarını eksilerini sizler yardımıyla daha net değerlendirmek istiyorum.

zony
Yasaklı
24 Haziran 2009 11:25

bir nevi odacı misali gerekli dosyaları arşivleme ve gereken dosyaları arşivden getirme büro ortamının düzenli çalışması için büro içinde dosyaların yerilerine kaldırımasına yardımcı görevli olarak tanımlayabiliriz.

açıkcası çok şanslısın ! millet özel sektörde üretim bantlarında kar pas içinde el işçiliği ile çalışırken sen büyük bir ihtimalle klimalı bir ortamda yazları serin kışları sıcak bir çalışma ortamın olacak :)

messert
Aday Memur
24 Haziran 2009 12:51

ücret konusunda kaba taslak bilgisi olan varsa yazabilirse lütfen vergi indirimi falan ne alır çalışan acaba orman genel müdürlüğünde.insana zor geliyor var yaaa. onca sene okuyosun sonra engellilerin normal kadrodan başka yerlere başvurabilecegini öğreniyorsun boşuna kamu yönetimi okumuşum diyor insan

ahmetçe1905
Aday Memur
25 Haziran 2009 17:53

ben de il özel idarede engelli kadrosundan büro işcisi olarak işe başlayacağım inş. fakat maaş konusunda asgari ücret dolaylarında alırsın dediler, ama duyduğum kadarıyla bazı illerdeki özel idarelerde daha fazla alıyorlarmış bu konularda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

kadircaner
Kapalı
26 Haziran 2009 08:46

ahmetçe1905 kardeş bende ilözel idaresinde özürlü büro işçisi olarak göreve başladım.kanunen ilk ay asgari ücret alıyosun,sendikaya üye olduktan sonra maaşın artıyor.bende işe başlayalı 10 gün oldu.sen nerde göreve başlıcan kardeş

amelika
Memur
27 Haziran 2009 12:10

Arkadaslar mulakat icin bilgi verebilir misiniz?ne soruyorlar?nasil davranmamiz gerekiyor?

kadircaner
Kapalı
27 Haziran 2009 13:55

mülakata girdiğinde karşında 5 kişi olcak sana daha önce neiş yaptın neler yaptın diye soruyorlar. sonra da bilgisayara geçiyosun orda da wordu aç şunu yap exeli aç yazıcıdan çıktı al gibi sorular soruyorlar. evraklarını kontrol et giderken bir evrağın eksik olursa mülakata giremezsin dikkat et

amelika
Memur
27 Haziran 2009 15:36

Kadircaner

tesekurler arkadasim

baska ne tavsiye verebilirsin...

sagopa66
Aday Memur
28 Haziran 2009 11:24

kadircaner kardes Bende Büro memuru olarak gireceğim mulakata? acaba buro memuru daha mı fazla alıyor maas olarak. bide mulakat aynı mıdır ?_ İşçiyle bir fark var mı ? bilen varsa yazabilirse sevinirim. maas önemli asgari maas ise boşuna gitmeyim :S:S Ev falan tutulacak. o kadar masraf :S zor

amelika
Memur
28 Haziran 2009 11:47

Merhaba arkadasim gecen gun iki yidir calisan bir arkadasima sordum iskurun atadigi herkesin isci statusunde oldugunu ve sendikaya gectikten sonra maaslarin iyi oldugunu soyledi.

kadircaner
Kapalı
28 Haziran 2009 16:09

bende başlayalı 10 gün oldu işe dediğim gibi ilk ay asgari ücret sonra sendikaya üye olduktan sonra maaşın artıyormuş arkadaşlar 930 felan diyor o civarda olcak mış. mülakata girdiğinde karşında 5 kişi olcak.daha önce çalıştın mı nerde ne iş yaptın felan diceklerdir. sonra bilgisayarda word exelle ilgili sorular soruyorlar. yazdığın belgeyi nasıl çıkartırsın diyorlar bilgisayarı biraz biliyosan yaparsın. ben il özel idaresine girdim orman genel müdürlüğü ne kadar maaş veriyor bilmiyorum.

kadircaner
Kapalı
28 Haziran 2009 16:16

arkadaşlar özürlü olupta merkezi atamalarda memurluk için tercih yapabilirmiyiz bilgisi olan varmı

amelika
Memur
28 Haziran 2009 23:23

Bildigim kadariyla yapabiliyorsun ama soyle bir durum var.farzedelim postaneye dagitici kadrosuna basvurdun ve kazandin senden dagiticilik yapabilicegini gosterir saglik raporu isteyecekler bu raporu veremedigin zaman yanar.

kadircaner
Kapalı
29 Haziran 2009 07:48

ben onlara başvurmucam zaten ben 2113lü kodlara başvurcam

etriye53
Memur
29 Haziran 2009 10:17

kadircaner

link burda okursan sana yardımcı olacaktır.

http://www.memurlar.net/haber/53300/

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi