Editörler : Pangaea
29 Kasım 2019 22:50

Üniversitede memur olmak

Nasıl bişeydir

Olan var mı aranızda

iktisat123
Kapalı
29 Kasım 2019 22:58

Ben de merak ediyorum maaşı nedir koşulları nedir

arzik476
Şef
29 Kasım 2019 22:59

ben de merak ediyorum. bile cevaplarsa iyi olur.

etsizyemek
Memur
29 Kasım 2019 23:40

Ama aynn

Biseyypma
Şef
30 Kasım 2019 12:14

güncel

etsizyemek
Memur
30 Kasım 2019 12:21

Yahu cvp yazcak olan yok mu

AvukatRecep
Aday Memur
30 Kasım 2019 16:09

Maaş memurlar nette maaş hesaplama ile birebir aynı. Rektörlük daha yoğun fakülteler daha sakin olur. Rektör değiştiğinde fakültede olursanız daha az etkilenirsiniz çünkü üniversitelerde yeni rektör sevdiklerini yakınına çekmek sevmediklerini uzaklara atmak ister genellikle tabi istisnaları vardır. Ben rektörlükte başladım şeflerden biri gelip Allah kurtarsın demişti ama arkadaş çevresi olarak çok iyiydi hala o günleri arar dururum. Atandığınız yere birden fazla kişi alıyorsalar başlamak için acele etmemenizi tavsiye ederim çünkü önce gideni yoğun yerlere veriyorlar genelde.

Biseyypma
Şef
30 Kasım 2019 16:16

Peki sizce Üniversite memurluğu mu(1 buçuk 2 saat yol çekip :) YTÜ) , yoksa 1 saatlik mesafedeki SGK mı? (:

AvukatRecep, 4 yıl önce

Maaş memurlar nette maaş hesaplama ile birebir aynı. Rektörlük daha yoğun fakülteler daha sakin olur. Rektör değiştiğinde fakültede olursanız daha az etkilenirsiniz çünkü üniversitelerde yeni rektör sevdiklerini yakınına çekmek sevmediklerini uzaklara atmak ister genellikle tabi istisnaları vardır. Ben rektörlükte başladım şeflerden biri gelip Allah kurtarsın demişti ama arkadaş çevresi olarak çok iyiydi hala o günleri arar dururum. Atandığınız yere birden fazla kişi alıyorsalar başlamak için acele etmemenizi tavsiye ederim çünkü önce gideni yoğun yerlere veriyorlar genelde.

123asdf
Şef
30 Kasım 2019 16:32

Artıları

-Nispeten kılık kıyafet olayının esnek olması.

-Genelde iş yoğunluğu az.

Eksileri

-Tayin yok çakılı kadro.Nereye atandıysanız oralı olacaksınız.

-Yükselme yok (teoride var da pratikte yok :D).

-Akademisyen egosu.

-Düz memur maaşı yan hak ikramiye vs yok.

Cahtko
Şef
30 Kasım 2019 16:35

Sevgili hocam :) sürekli size denk geliyorum. Bnm nacizane fikrim Üniversite. Cnkü o kadar yoğun degil. Derslerinize de bakabilirsiniz:) Sgk cok yogun diyorlar.

Biseyypma, 4 yıl önce

Peki sizce Üniversite memurluğu mu(1 buçuk 2 saat yol çekip :) YTÜ) , yoksa 1 saatlik mesafedeki SGK mı? (:

etsizyemek
Memur
30 Kasım 2019 16:45

Sgk sorusunu soran arkds puan kaçç, ben de aynı soruya vakıfım ytü tercıhı yapıcm

Biseyypma
Şef
30 Kasım 2019 16:51

Cahtko :) Hocam çok kararsızım napayım ne edeyim hiçbir fikrim yok hala :/

Puan 88,5

Cahtko
Şef
30 Kasım 2019 16:57

Hocam yl yapıyorsunuz yani hedefiniz aslında bu ikiside degil. Eger univde memursanız akademisyen olma şansınız bartacaktır kanımca. Bu sebeple rahat olabileceginiz yerde olmanız lehinize olur. Ist benden cook uzak tercihlerim arasinda olmayacak hedef şaşirtma gibi bir niyetim yok. Lütfen yanlis anlaşılmasın:)

Biseyypma, 4 yıl önce

Puan 88,5

123asdf
Şef
30 Kasım 2019 17:07

Asıl amacınız akademik kariyerse o arada işim de olsun diyorsanız bence de üniversite memurluğu.

Biseyypma, 4 yıl önce

Puan 88,5

Biseyypma
Şef
30 Kasım 2019 17:21

Yok hocam ben de sizi tanıyorum, yanlış anlama yok merak etmeyin :) Peki, dualarınızı esirgemeyin, hakkında hayırlısı olsun deyiverin benim için, kimin duası kabul olur bilemeyiz. Ben sizin için diyorum, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah :)

sgkicra
Şef
30 Kasım 2019 17:28

biri sgk dedi sanırım:)... siz üni yazın derim.

etsizyemek, 4 yıl önce

Sgk sorusunu soran arkds puan kaçç, ben de aynı soruya vakıfım ytü tercıhı yapıcm

etsizyemek
Memur
30 Kasım 2019 18:04

Sizin branş neydi ytü için

Serkan2004
Kapalı
01 Aralık 2019 15:33

Ben üniversitede memurum.Maaş olarak çok şey beklemeyin.

Biseyypma
Şef
01 Aralık 2019 15:55

Hangi üniversite?

Serkan2004, 4 yıl önce
Ben üniversitede memurum.Maaş olarak çok şey beklemeyin.

Serkan2004
Kapalı
01 Aralık 2019 15:57

muğla sıtkı koçman
Biseyypma, 4 yıl önce

Hangi üniversite?

Biseyypma
Şef
01 Aralık 2019 17:46

Anladım hocam, Maaşlar ne kadar peki? 3500 bandının üstünde mi en azından :)

Serkan2004, 4 yıl önce
muğla sıtkı koçman
Toplam 97 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi