Editörler : Pangaea
07 Ağustos 2011 13:38

kpss ye nasıl çalışmalı?

2012 kpss için de allah yarımcınız olsun...

arkadaşlar ben size ders ders nasıl calışmanız gerektiğini söyleyım haftalık programınzı kendiniz yapın.

1-tarih

hocam en basta tarihi bastan sona bi güzel özet cıkarın benım ort 20 günümü aldı sonra her hafta pazar günü sadece tarihi özetinizden deil kitaptan tekrar edin herseyın aklınızda kaldığını hissetttiginz anda 15 günde sonra ayda bir tekrara düşürün zten özet bittikten sonra bir tekrar bastan sona 7 saat alıo böle yaparsanız 25 net garanti demektir..

2- vatandaslık

tarihle aynı sekılde tarıh bıter bitmez vtandaslığa gecın özeti cıkarın ve tekrarlara devam edın

3-coğrafya coğrafyada kasmaya gerek yok son aylarda kitabınızı sindire sindire okuyun ve bazı yerleri mutlaka harita üzerinde calışın max 3 yanlışınız cıkar

4-türkçe

yapacağınız tek sey günde 10 soru çözmek bide sınava 1 hafta on gün kala anlatım boz ile yazım yanlışlarına bakın 2011 de dilbilgisi cok cıktı sorulara bakın o konularıda yıne sonlarda bi göz ataın tamam

5- matematık ve geo:

arkadasım önce konu calısacaksın sonra her konu ile ilgili en az 100 soru cözeceksın ve bu derslere calısmayı tum yıla yayacaksın özelllikle son bir ay matematıkten bı soru bankası bitirmenı tavsye ederım hele son birhafta butlaka bol bol matematık coz zihnı zınde tutuyo ve sınavda matematığı daha hızlı cozebılıosun:denedım sahsen:

gelelelim eğitim

işte bunda ne yaparsan yap ösym senı yanıltabılır yıne de ben naasıl calıstım yazayım

yıne ayrı ayrı derslerden önemlı görüdüğm yerlerı özet çıkardım ve 15 güne bir tekrar yaptım sınavdan 1 hafta önce en sıkıntılı olduğum eğ derslerını tekrar okudum ve tüm bir yıla yayarak bol bol soru çözdüm..

hocam kaynak olarak ise eğitimde yediklimden sasma piyasada cıkan tüm sorularını cözmeye çalış farklı yayın istersen arada yargıda çözebilirsin ve eğitimden girebilirsen fem yayınlarının eğ bilim deneme sınavlarına gir

gygk için en güzel kaynak ihtiyaç onlardan calış bı de tarih için bir iki tekrarını data dan yap

zor bir yol senı beklıoyr hocam hevesn kactıgı anda baslangıctakı nıyetını düşün bu günlerın geceçegını seneye bu tavsılerı senın baskasına verecegını düşün azımlı ve sabırlı olmalısın

ben 85 aldım arkadaslar sınıfcıyım ilk atama olmazsa ıkıncıde giderim şükür bi ddaha sınava girmiycem girecek olan arkadslar ben böyle çalıştım daha iyiisini yapabilirdim ama son ıkı ay cok rahatsızlandım hastanede yattım nasip bu kadarmıs allah yardımcınız olsun

----------------------------------------------------------------

yarın mesajınızı bekleyeceğim.

Allah yar ve yardımcınız olsun

Hayırlı ramazanlar

saygılarımla

Pınar hoca

İletişim | Reklam | Üyelik Sözleşmesi | Gizlilik Bildirimi

2011 © Memurlar.Net.

sergen___45
Genel Müdür
07 Ağustos 2011 13:40

şunu bilirim kpss günü şans da yanınızda olacak, yalnız 2 diorsan yalnız iki olacak 1 de dahil olmayacak cevaba. cünkü cevap 1-2 ise ikna ediliosnuz zaten. şans şans insanda şans olacak

07 Ağustos 2011 13:42

şans sadece sınavda deil herxaman yanında olacak ben 85 le atanamzsm sasırmam çünkü sans benim yanımda olmadı hıc zaten:(

sergen___45
Genel Müdür
07 Ağustos 2011 13:43

bölüm ne hocam yukarı fırat mı ? =)

zeyzes
Memur
07 Ağustos 2011 13:43

teşekkürler pınar hocam;)

patlamış mısır
Daire Başkanı
07 Ağustos 2011 13:44

şans benim yanımda hiç olmadı demeyeceksin kaçırırsın şansını

ama evet şans olacak ve elin ndoğru cevaba gidecek gitmeyince gitmiyo

07 Ağustos 2011 13:45

:)))))))))) pınar hocaya benım yazdığım recete bu kopy yapıstır yapmıstım:))))

bölüm yıldız dağları hocam malesef atamalar pek uğramıo buralara:)

sınıff

sergen___45
Genel Müdür
07 Ağustos 2011 13:46

yahu egitimde insna 5 şık arasında kalırmı yaaa len hatta bazı sorularda cevap benim aradıgım şıklarda yok yani 6 şık arasında kalıorum düşün. hatta sorunun tekine iptal olur danıstaya dava acılır yazdım kitapcıga :)) neyse bi şey olmadı iii puan geldi cok şükür

07 Ağustos 2011 13:47

sergen hocam kac geldı bölüm ne erzurumkars mı

sergen___45
Genel Müdür
07 Ağustos 2011 13:50

hahah :) orta fırat. bölüm sosyal hocam point 83199 eninde sonunda iş yapar diorum hayırlısı artık, yahu perfect sen nasıl sanssızsın 85 almıssın sınıfcısın şanslı nasıl olunuo okul öncesi olup 90 alınca mı ?

yzk_25
Şef
07 Ağustos 2011 13:52

fazla takmamak gerek!!!!!!

07 Ağustos 2011 13:53

:)) sergen hocam ole deeme kalıbımı basarımkıne sınıf 84-86 arası bıyerde kalacak bende bu aralıktayım kıl payı atanamazsam ilk atamada bu da şanssızlığın danıskası olur umudum var ama kesın dıyemıyorum...

sergen___45
Genel Müdür
07 Ağustos 2011 13:54

iddaya gidelim mi en yüksek 83 te kalır diyorum var mısın yok musun yoksa kutuna mı gitceksin ? :))

07 Ağustos 2011 14:00

varım iddiaya 84-86 arası kalacak!!!!

sergen___45
Genel Müdür
07 Ağustos 2011 14:02

tamam yemegine iddaya girdik zaten karnımm acıktı iyice :) taaa oraya gelip yerim valla yüzsüzüm ben

sergen___45
Genel Müdür
07 Ağustos 2011 14:20

iddaya girmeden kaybettin hocam hayırlı işler :)

sebgok
Aday Memur
07 Ağustos 2011 14:22

öyle her şeyden not çıkara çıkara çalışırsanız çok vaktiniz gider arkadaşlar. hele eğitim bilimlerinin 6 dersi olduğunu düşünürseniz off off...

07 Ağustos 2011 15:04

malesef kı not cıkarmazsanızda okuduklarınız fazla kalıcı olmuyo daha sonra bastan sona ı daha calısmak zorunda kalbılırsınız:((

scream80
Memur
22 Ekim 2011 19:19

ben taihi bitirdim coğrafyada bitmek üzere.anayasaya geçmeden tekrara başlayacağım bu kez yazarak sindire sindire :)

sudenurrr
Daire Başkanı
22 Ekim 2011 21:05

gncl

cyyd
Daire Başkanı
22 Ekim 2011 21:51

bence bu sistem konu eksiği çok olan veya sınava ilk kez girenler için süper.. ama benim gibi 3. kez girenler ve konu birkimi potansiyeli iyi olanların en iyi yapacağı şey bol tekrar bol deneme ama kesinlikle çözümlü deneme... ve tabiki bol bol soru bankası bitirmek :))))))))))))

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi