Editörler : "eskiyara"Pangaea
01 Aralık 2021 17:14

Uzman öğretmenlik geri geliyor .

son açıklamaya göre uzman öğretmenlik geri geliyor ama çok detay yok.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2021 17:43

10 yil çalişmiş olmak ve belli̇ eği̇ti̇mleri̇ tamamladiktan sonra açilacak sinavda başarili olmak yada tezli̇ yüksek li̇sans yapip sinavdan muaf olmak görünen o.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
01 Aralık 2021 20:04

gene söylüyorum eğer tezliye verir tezsize vermezlerse çarşı pazar karışır mahkemeden döner illa yapacaklarsa hizmet süresi+sınav yapsalar en mantıklısı.

vvarcry
Şef
01 Aralık 2021 20:10

tezli diye bir ibare görmedim kaldıkı %5 ekdersücretini tezli tezsiz diye ayırmadan veriyor bunda da tezli tezsiz ayrımına girileceğini düşünmüyorum.

tarhici29, 2 yıl önce

10 yil çalişmiş olmak ve belli̇ eği̇ti̇mleri̇ tamamladiktan sonra açilacak sinavda başarili olmak yada tezli̇ yüksek li̇sans yapip sinavdan muaf olmak görünen o.

10. KÖY
Şube Müdürü
01 Aralık 2021 20:25

Ben buraya neden çıktım ?niçin çıktım? nasıl çıktım? bunu izaha gerek yok. gördünüz, yürüdüm çıktım! ama, çıkmamış da olabilirim. çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. görünen köy... uzakta değildir. buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik? bunlar bi takım uydurma laflardır... sahi ya ben buraya neden çıktım? kim çıkardı lan beni buraya?!

emre23230
Aday Memur
01 Aralık 2021 20:29

Yine bi deli kuyuya taş attı. 1 milyon öğretmen 2 yıl kuyudan taşı cikarmaya çalışır

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2021 20:31

göreceği̇z alaninda tezli̇ yapmak di̇yorum ben ki̇ esas uzmanlik budur yoksa para i̇le uzaktan yapilan tezsi̇zleri̇n hi̇çbi̇r faydasi yok herkes bi̇li̇yor akademi̇k olarak doktorayi baş ğrt.i̇çi̇n kistas i̇se bence tezli̇ uzmanlik i̇çi̇n kistastir bekleyi̇p göreli̇m

vvarcry, 2 yıl önce

tezli diye bir ibare görmedim kaldıkı %5 ekdersücretini tezli tezsiz diye ayırmadan veriyor bunda da tezli tezsiz ayrımına girileceğini düşünmüyorum.

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2021 20:32

2023 secimlerine kadar bu otu gevis getiren mandalar gibi agzinizda cignersiniz sonra yutamadan burnunuzdan cikartirlar.

aynaya bakinca 2 keriz goruyorsun degil mi?

sessızçıglık
Aday Memur
01 Aralık 2021 20:33

Sanırım 99 ya da 2000 babam bu sınava girdi tam puan aldı sonra yanlış hesaplama dediler puan 85 çekildi sonra uzman öğretmenin dediler sonra ne olduysa kaldırıldı. Sonuç çalışma odasında Bi belge asılı

konya29
Daire Başkanı
01 Aralık 2021 21:01

duyduğum kadarıyla tezli veya tezsiz ayrımı olmayacak..ekdersin %7 fazla ödemesi ve 1 kademe ilerlemesi uygulamasında farklı davranılmıyor...

dundarbeyguneribey, 2 yıl önce

gene söylüyorum eğer tezliye verir tezsize vermezlerse çarşı pazar karışır mahkemeden döner illa yapacaklarsa hizmet süresi+sınav yapsalar en mantıklısı.

hugo.almeida
Kapalı
01 Aralık 2021 21:05

Yine kitabın ortasından konuştun.:)

drogba-70, 2 yıl önce

2023 secimlerine kadar bu otu gevis getiren mandalar gibi agzinizda cignersiniz sonra yutamadan burnunuzdan cikartirlar.

aynaya bakinca 2 keriz goruyorsun degil mi?

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
01 Aralık 2021 21:10

Kaldırılması. Babanız şu an ortalama 200 TL uzmanlık parası alıyor.

sessızçıglık, 2 yıl önce
Sanırım 99 ya da 2000 babam bu sınava girdi tam puan aldı sonra yanlış hesaplama dediler puan 85 çekildi sonra uzman öğretmenin dediler sonra ne olduysa kaldırıldı. Sonuç çalışma odasında Bi belge asılı

kurese
Aday Memur
01 Aralık 2021 21:20

Hocalarım, branşım İngilizce, Eğitim Bilimleri alanında tezli yüksek lisans diploması bu kanun geçtiği takdirde sınava girmeme hakkı verir mi bana? Yoksa direkt branşımda yani İngilizce öğretmenliği alanında mı yüksek lisans ararlar?
01 Aralık 2021 21:21

Nerden duydunuz hocam

konya29, 2 yıl önce

duyduğum kadarıyla tezli veya tezsiz ayrımı olmayacak..ekdersin %7 fazla ödemesi ve 1 kademe ilerlemesi uygulamasında farklı davranılmıyor...

cnkd
Genel Müdür
01 Aralık 2021 21:23

19 yılı bitti.Hayatımda en büyük pişmanlığım bu meslek olmak üzere

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2021 21:29

hocam bunlar varken şeytan kenarda dinlenir bunlar şeytanlık yaparlar.

1 akşamda milleti birbirine düşürdüler.

doktora zam verdi hemşireye diğer sağlık personeline vermediler birbirlerine düşürdüler. sağlık personeli 1 sene yatan adamlara zam var bize yok diyor . git ki laf anlatasın.

10 senelik olmayan veya sınavı kazanamayan adama uzmanlık yok dedi diğerleriyle birbirine düşürdü. bu adamlar ekonomiden etkilenmiyor mu ? çoluk çocuk beslemiyor mu ? bir sürü sınavdan geçen adama yeniden sınav yapıp yeterlilik arıyor. aynı yeterliliği sağlık ve spor sınavıyla aldığı ama sonradan 100 kiloya vurmuş poliste askerde aramıyor.

yani mikser gibi karıştırdı ortalığı gündemi unutturdu seçim zamanı başka masal uydurur oyları devşirir yine.

iyi ki cehennem var Allah'a hamd olsun ki adaleti var.

yaptıklarınız sizden elbet sorulacak.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Yine kitabın ortasından konuştun.:)

Tulu HAN35
Aday Memur
01 Aralık 2021 21:46

Doktor a 5000 pratisyene 2500 hemşireye sıfır öğretmene sıfır niye onlar çalışan degilmi bu ayrımcılık neden herkes geçin derdine düşmüş ver gözümüz yok doktorda alsın pratisyende hemşire de tüm sağlık çalışanına ver ayrımcılık ta yapma herkese 5000 ver insanlar da bi nebze rahat nefes alsın ee vallahi bizi çok düşünmüş 1 lira zam vermemişsin ee sandık gelince de selam söyle o yare

muallim_34
Genel Müdür
01 Aralık 2021 21:48

Para dediğin nedir ki..

Insanlık olmadiktan sonra..

Üç aylık bebeklerin sille tokat dövüldüğü

Bir aylık bebeklerin yakıldığı..

3 yaşındaki sabilerin öz babaları tarafından katledildiği bir dönemde yaşıyoruz.

Insanlar insanlıktan cıkmış maaş artsa ne olur düşse ne olur.

F.b.a.l
Aday Memur
01 Aralık 2021 21:51

Bende bu sekilde dusunuyorum. Yıl olayı saçmalıktan öte değil. Bence bu ünvanlar Tezli yüksek lisans ve doktora yapilana verilmeli alinan egitimin karsiligi olarak. Yoksa butun ogretmenler 10 yilda uzman, 20 yilda basogretmen olur. Seyyanen zam yapilsin herkese 1000-2000 tl yila gore ama. Unvan tezli yuksek ve doktoraya verilsin.
tarhici29, 2 yıl önce

göreceği̇z alaninda tezli̇ yapmak di̇yorum ben ki̇ esas uzmanlik budur yoksa para i̇le uzaktan yapilan tezsi̇zleri̇n hi̇çbi̇r faydasi yok herkes bi̇li̇yor akademi̇k olarak doktorayi baş ğrt.i̇çi̇n kistas i̇se bence tezli̇ uzmanlik i̇çi̇n kistastir bekleyi̇p göreli̇m

hugo.almeida
Kapalı
01 Aralık 2021 21:54

Diyecek bir şey bırakmamışsın.

drogba-70, 2 yıl önce

hocam bunlar varken şeytan kenarda dinlenir bunlar şeytanlık yaparlar.

1 akşamda milleti birbirine düşürdüler.

doktora zam verdi hemşireye diğer sağlık personeline vermediler birbirlerine düşürdüler. sağlık personeli 1 sene yatan adamlara zam var bize yok diyor . git ki laf anlatasın.

10 senelik olmayan veya sınavı kazanamayan adama uzmanlık yok dedi diğerleriyle birbirine düşürdü. bu adamlar ekonomiden etkilenmiyor mu ? çoluk çocuk beslemiyor mu ? bir sürü sınavdan geçen adama yeniden sınav yapıp yeterlilik arıyor. aynı yeterliliği sağlık ve spor sınavıyla aldığı ama sonradan 100 kiloya vurmuş poliste askerde aramıyor.

yani mikser gibi karıştırdı ortalığı gündemi unutturdu seçim zamanı başka masal uydurur oyları devşirir yine.

iyi ki cehennem var Allah'a hamd olsun ki adaleti var.

yaptıklarınız sizden elbet sorulacak.

Kagiş
Müsteşar
02 Aralık 2021 09:06

Hadi oradan bee!? Eğitim Programları ve Öğretimde Tezsiz yaptım(2021'de).Ve tez gibi proje ödevi verdim! Öncesinde de formasyonu zaten tezsiz yüksek lisans şeklinde almıştık(2007'de).

Yaptığım tezsizlerin hepsi mesleğimle ilgili! Meb, öğretmenlik becerileri, mesleki gelişim deyip duruyor, biz de tamam dedik ve bu alanda yüksek lisans yaptık! Hizmet puanı vermede tornistan yaptılar ama uzman öğretmenlik vermede yemezler!!? Görev yaptığım okul türü olarak mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerinin belirlenmesi üzerine proje ödevi hazırladım. Geçen sene o pandemi döneminde şehir merkezindeki okulları gezip üç yüz öğrenciye yüz yüze ölçek uygulayıp spss'te betimsel istatistik yöntemleri ile karşılaştırmalı analizler yapıp projemi yazdım. Literatür taraması yaptım. 45-50 sayfalık bir çalışmayı ortaya çıkardım. Kullandığım ölçek (halk dilinde buna anket diyorlar ama çok doğru bir tabir değil!) Hacettepe'den bir profesörün geliştirdiği ve ABD'deki California Üniversitesi kaynaklı bir çalışma!

Bilip bilmeden konuşmayın! Öyle parayla oraya buraya yazdırılan tırt'tan bir ödev ya da çalışma değil yani. Haa farklı üniversitelerde (yurt dışı gibi) bu işi öylesine yapıp diploma alanları duyuyoruz ama herkesi aynı kefeye koyamazsınız!?

Yaptığımız proje ödevi çalışmasını danışman hocamız(kendisi doçentti) eğitim bilimleri bölüm başkanımız(kendisi profesördü) ve sosyal bilimler enstitü müdürü (o da profesörü) imzaladı ve üç cilt olarak çoğaltıp bir nüshası danışman hocaya (cd'yle beraber), bir nüshası yine cd'yle enstitüye teslim ettik. Bir nüsha da bizde kaldı.

Ödev, enstitü tez yönetmeliğine göre hazırlandı ve teslim edilirken görevli memur tarafından sayfa sayfa kontrol edilerek imza karşılığında alındı.

İnsanları buradan yanlış yönlendirmeyin! Bizim yüksek lisansımızın tez'liden tek farkı, jüri savunmasına girmemesi! Onun haricinde ne kadar formalite varsa hepsini yaptık.

Uzman öğretmenlik bizim de hakkımızdır!? Özel durumlara girersek 10 yıl dershane öğretmenliği yapmışım ki kendi branşımda (edebiyat) on tane yüksek lisansa bedeldir!

Onu bunu bilmemm. Yaşım 41,5 olmuş. Bir lisans+iki tane tezsiz yüksek lisans diplomam var. 10 yıl özel sektör + 9 yıldır da meb'te öğretmenlik yapıyorum. Hakkımı kimseye yedirmemm.O kadarrr.

tarhici29, 2 yıl önce

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi