Editörler : cihan27E.Kayı Han
14 Eylül 2021 00:41

Ek geliri olmayan memur! maaşınla aran nasıl?

Tecrübeyle sabit olmak üzere, çevremde memur olan bazılarının ciddi yan gelirleri var ( çiftçi, tarım ve hayvancılık ) bu sebeple maaşlarıyla pek işleri yok. Hal böyle olunca, maaşım yetiyorda artıyor diye ortalıkta gerine dolanıp, yada buralarda da şakşakçılık yapıyorlar...

dostar
Kapalı
14 Eylül 2021 15:52

maaş ancak harçlığa yetiyor ve kiraya bekar geberip gidicez

fakir.adam
Şube Müdürü
14 Eylül 2021 17:00

maaş mı? ne maaşı? maaş ne arar la memurda.

arkeomania
Şube Müdürü
17 Eylül 2021 17:10

Maaş geldiği gibi gidiyor.

Kpsbirincisi
Genel Müdür
17 Eylül 2021 17:27

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Çok şükür yetiyor.

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
17 Eylül 2021 17:49

Zor geçinmek çok zor faturalar ve gıda harcamam aynı tüketime rağmen iki katına çıktı ama maaş çıkmadı tabi

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
17 Eylül 2021 18:40

Ev kira mı? Kaç kişi çalışıyorsunuz? En son pastırma, sucuk yada meyve ne zaman yediniz? Ayda kaç kez restorantta yemek yiyebiliyorsunuz? Pandemi olmasa sinema var mı, tiyatro var mı, maça gitme var mı? Tüm bunları yapabiliyorsanız helal olsun.
Kpsbirincisi, 3 yıl önce

Çok şükür yetiyor.

Kpsbirincisi
Genel Müdür
17 Eylül 2021 21:08

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Ev kira değil, tek çalışıyorum 1 çocuk. Diger bahsettiğiniz seyleri de yeteri kadar yapabiliyorum.

VATANUĞRUNA, 3 yıl önce
Ev kira mı? Kaç kişi çalışıyorsunuz? En son pastırma, sucuk yada meyve ne zaman yediniz? Ayda kaç kez restorantta yemek yiyebiliyorsunuz? Pandemi olmasa sinema var mı, tiyatro var mı, maça gitme var mı? Tüm bunları yapabiliyorsanız helal olsun.

Sokrat54
Yasaklı
17 Eylül 2021 23:42

Dedi taseronla kadroya geçen ama bu ezikligini kpsbirincisi adlı isim alarak gidermeye çalışan saksaksakci

Kpsbirincisi, 3 yıl önce

Ev kira değil, tek çalışıyorum 1 çocuk. Diger bahsettiğiniz seyleri de yeteri kadar yapabiliyorum.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
17 Eylül 2021 23:50

Artık dürüst olabilir insanlar. Çünkü hükümet, hüketmetimiz, hükümetleri de ekonomik olarak iyi olmadığınızı kabul ediyor. Şakşakçılığında bir sonu olmalı.
Sokrat54, 3 yıl önce

Dedi taseronla kadroya geçen ama bu ezikligini kpsbirincisi adlı isim alarak gidermeye çalışan saksaksakci

Kpsbirincisi
Genel Müdür
18 Eylül 2021 00:58

Acımdan ölüyorum lanet olsun mu demem lazımdı size yaranabilmek için. İşçi değilim, cok şükür tamamen puana dayalı bir sekilde hakkımla atandım bunu da sana ispat etmek zorunda değilim ne düşünürsen düşün umrumda değil, ama sizin gibi açım gecinemiyorum param yok öldüm bittim demiyorum sadece.

Sokrat54, 3 yıl önce

Fatih869
Yasaklı
18 Eylül 2021 00:58

Yan geliri yevmiye karşılığı çalışarak elde ediyorum. Yetmeyen maaşa küçük bir yama yapıyor. Yan gelir çokbüyük değilse, yan gelir + maaş bile yetmiyor. Şuan saat 00:52, bacaklarım ağrıyor ve yorgunum. 17:00?de iştn çıkıp 18:00?de başladığım işten çıktım 38/B gece otobüsünü bekliyorum. Otobüs beni aldıktan sonra 01:45 gibi evde olacağım.

Buna yeni Türkiye diyoruz galiba. Bölümde 3 arkadaşız, birimiz minibüs şoförlüğü birimiz garsonluk birimiz valelik yapıyoruz. Ek iş yapamayan arkadaşları gözlemliyorum çok çok kötü durumdalar.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
18 Eylül 2021 01:06

Allah yardımcınız olsun. Önemli olan yaptığımız birinci iş bize yetiyor olmalı ki aslolan da budur. Şunu iyice hissediyoruz memur o bilinen memur değil.
Fatih869, 3 yıl önce

Yan geliri yevmiye karşılığı çalışarak elde ediyorum. Yetmeyen maaşa küçük bir yama yapıyor. Yan gelir çokbüyük değilse, yan gelir + maaş bile yetmiyor. Şuan saat 00:52, bacaklarım ağrıyor ve yorgunum. 17:00?de iştn çıkıp 18:00?de başladığım işten çıktım 38/B gece otobüsünü bekliyorum. Otobüs beni aldıktan sonra 01:45 gibi evde olacağım.

Buna yeni Türkiye diyoruz galiba. Bölümde 3 arkadaşız, birimiz minibüs şoförlüğü birimiz garsonluk birimiz valelik yapıyoruz. Ek iş yapamayan arkadaşları gözlemliyorum çok çok kötü durumdalar.

Fatih869
Yasaklı
18 Eylül 2021 01:53

Tabi tabi artık memurun sadece iş garantisi var. Şuan düğün salonlarına pasta dağıtan genç bir şoför deli gibi para kazanıyor. Şirket aracı var altında. Yemek yol masrafı yok. Beni biraz dinleyince memurluğa karşı bakış açısı değişti.

VATANUĞRUNA, 3 yıl önce
Allah yardımcınız olsun. Önemli olan yaptığımız birinci iş bize yetiyor olmalı ki aslolan da budur. Şunu iyice hissediyoruz memur o bilinen memur değil.
18 Eylül 2021 09:59

Karı koca memur olan bir aile rahat gecinebilir ama tek maasla zor

tek.tasarımcı
Kapalı
18 Eylül 2021 10:31

Maaş 15 inde geldiği gibi gidiyor 2 yıl önce az maaşla daha iyiydi. şimdi bazı kendini dindar! hisseden arkadaşlar şükret diyecek, bazı sendikacı yada partici arkadaşlar 90'ları örnek verecek...

Poliannacılık oynamaya gerek yok, yetmiyor demek şükürsüzlük olmadığı gibi yanlışa yanlış demekte senin o sendika, parti grubundan aforoz olmanı gerektirmez

memurolm
Genel Müdür
18 Eylül 2021 10:36

memur sayısı eskiden azdı o zaman değerliydi şimdi sırf 1 milyondan fazla atanmış aktif öğretmen var

anten10
Memur
18 Eylül 2021 11:52

Maaşımdan başka gelirim yok. 2 çocuk bakıyorum. Bankanın ek hesabı olmasa şimdiye açlıktan ölmüştük. Banka hesabım Eksi 18 binde 3 ihtiyaç kredisi ödüyorum. Dayanacak güçte kalmadi. Çocuklar için yaşıyorum yoksa çoktan.....

samsunlugur
Aday Memur
18 Eylül 2021 12:47

Ek gelir veya aile desteği olmayıp geçinmek maalesef çok zor , gecinilebiliyorsa bence bir iki ihtimal dahilinde mümkün 1- Yüksek maaş veren kurum, yada unvanda olabilir (kurum olarak merkez bankası yada sds tavandan alan belediye veya özel idare gibi vb unvanı ise muhendis ,müdür , kariyer memurları gibi) 2- il merkezi yerine ilçede görev yapabilir , genellikle kiralar vb il merkezine nazaran uygun olduğu için

breze06
Genel Müdür
18 Eylül 2021 14:28

4 kişilik aile Faturalar 1000tl, kira 2500tl, market 4000tl, aylik ortalama giyim, tatil, ulasim vb ekstra masraflar 1500tl tutar. Yani 9000tl maasla bir aile senede bir tatiline gider etini sütünü yiyebilir ama araba ev alamaz ya daha yuksek geliri olmasi lazim yada yemesinden gezmesinden kesmesi lazim. Evi olan (kredi ödemeyen) kisi ve ulasim masrafi olmayan kisi icin bu 6000tl dir.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
18 Eylül 2021 14:50

5 kişilik aileye 3 tane şeftali alanı gördükten sonra içim sızlamasında ne yapsın.
Toplam 129 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi