Editörler : "eskiyara"Pangaea

yalnizzlink
Genel Müdür
21 Temmuz 2020 13:14

hocamı destekleyecek yorumlar yazdım ama söylediklerinizde haklı olabilirsiniz. Okulda sevilen ve sayılan bir öğretmene asla müdür gelip de tayin iste demez, müdür yardımcısı da yalancı şahitlik yapmaz. Ben de hocamızın olayı eksik anlattığını düşünüyorum okulda büyük sorunlar yaşanmış olabilir.

Baştoklu, 4 yıl önce

Herkes hocamıza hak vermiş ama adaletli bir yaklaşım değil bu. Hem velileri hem okul idaresini peşinen suçlamak, doğru bir yaklaşım mıdır?

Kıymetli hocam, gördüğüm kadarıyla anasınıfı öğretmenisiniz.

Anasınıfı çocukları elbette daha hassastır. Velileri de öyle. Herkes kendinden pay biçmeli. 4-5 yaşında çocuğunuzun üzerine daha çok titrersiniz. Bu meselenin bir ayağı..

Defalarca anasınıfı velilerinin şikayetine sebep olacak ne yapılmış olabilir? Hamile olduğunuzu ifade ediyorsunuz. Anasınıfı anneleri, sizinle en çok empati yapacak insanlardır. Bunların defalarca tepkisini çeke mesele nedir? Sadece çocuğa gülmek midir gerçekten?

Okul müdür yardımcısı yalancı şahitlik yaptı diyorsunuz. Hem de aranızın çok iyi olmasına rağmen.? Neden yapsın?

Çelişkilerle dolu bir durum. Okul idaresi ve velilerin, yok yere bir öğretmene karşı cephe alması, k rastlanan bir durum değil. Mesele, psikolojik sorunlara dayanabilir.

İspatsız ve mesnetsiz iddiaları taşıyıp da söz hakkı olamayacak insanları peşinen yargılamak, doğru bir yaklaşım değil. Telefonlarda ses kaydı almak son derece kolay günümüzde. Ses kaydı yasal delil sayılmayabilir ama kendinizi savunma şansı verir.

iyi-şanslar
Memur
22 Temmuz 2020 20:43

özelden yazdım bakar mısısnız? yalnızlık hocam

iyi-şanslar
Memur
22 Temmuz 2020 20:47

görev yeri değişimine kim karar veriyor, müdür mü? müdür istedi diye öğretmenin yerini değiştirirler mi? öğretmen için görev yeri değişikliği nasıl etki eder? nerede engel olarak karşısına çıkar? gittiği yerde de bunu ona koz olarak kullanırlar mı? bu sorularım genel olup başlıktaki olayla alakalı değildir.

şenol sevindik, 4 yıl önce
Geçmiş olsun hocam. Öncelikle şunu diyeyim. Cimere yapılan şikayetlerin çok bir değeri yok benim gözümde. Şikayetlerin aslı var mı? Önemli olan bu. Gelelim müdüre. O okulda çalışmaya başladığınız sürede size yaptığı tüm baskıları bir rapor halinde yazın. Belgeleri olanları belgeleyin. İlçe milli eğitime mobing uyguladığına dair dilekçe verin. Size tayin iste gibi söylemlerini de yazın. Üçüncü cimer şikayeti olmuşmuş. Size kafayı takmış belli. Zaten o okulda çalışılmaz. Siz mobing uyguladığına dair dilekçeyi yazın. Onun da biraz başı ağrısın. Siz de en kısa sürede o okuldan ayrılın. Verimli olmazsınız bu baskı ile. Dilekçeye ruhsal durumunuzu da yazın. Doğrudan evrak kayda girdirin ilçe milli eğitimde. Müdür öğretmenini velilere karşı korumalı. En azından velilerin gazını almalı. Size birileri kafayı takmış bu belli zaten. Cimer şikayetine ilçe milli eğitim muhakik görevlendirir. Onlar da genelde ilçede çalışan müdürlerdir. Kolay kolay da ceza veremezler. Okul değişimi hiç veremezler. Müfettişler bu tür kararları verir. Eğer ilçe mem müfettiş ister ise ve müfettişler sizin hakkınızda somut bir şey tespit ederlerse uyarı verirler en fazla. Ama müdür ile aranızda olacaklar için okul değişimi verebilirler. Baskısı vb. sebeplerden. Ki mobing uyguladığını size baskı yaptığını ispatlarsanız idarecilik görevinden alınmaya kadar gider. Sizin de onun da yeri değişir. Bu gibi sonuçlar...

Muhalifff
Aday Memur
22 Temmuz 2020 22:42

Başlığı açmişsin, aradan 1 hafta geçmiş. Ne kimseye cevap vermiş, ne durumdan haberdar etmiş! Ilgına!

yalnizzlink
Genel Müdür
23 Temmuz 2020 00:15

arkadaşla özelden yazıştık konu sahibi haklıdır. Müdürü mobbing yapmış kendisine, yasal olarak hakkını ararsa müdür açısından iyi olmayacaktır

yalnizzlink, 4 yıl önce

hocamı destekleyecek yorumlar yazdım ama söylediklerinizde haklı olabilirsiniz. Okulda sevilen ve sayılan bir öğretmene asla müdür gelip de tayin iste demez, müdür yardımcısı da yalancı şahitlik yapmaz. Ben de hocamızın olayı eksik anlattığını düşünüyorum okulda büyük sorunlar yaşanmış olabilir.

Goksoygizem
Aday Memur
23 Temmuz 2020 09:41

Hocam cimere iyi bir neden olmadan yazarsa yetkililer dikkate almaz zaten.. çocuğuma güldü diye bir neden olmaz cimer de ne yazacak o önemli.. belkide müdür mobing yapmak için size böyle söylemiş olabilir.. gerçekten mobing uygulandığını düşünüyorsanız siz cimere yazın
Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi