Editörler : ayşegül bgm

Yaes1212
Şef
27 Kasım 2020 15:08

Umarım diğerleri de okur tek sen değilsin
atanamayanhemsireniz, 3 yıl önce

ben de lisans hemşirelik okuyorum son sınıfım şuan boşuna duyar kasmayın ebe hanım :)

Hoca002
Daire Başkanı
27 Kasım 2020 17:34

Mesela lab bolumu sence max 40 kisi mi alacak tahminine gore
21ipma, 3 yıl önce

600 tds 750 Paramedik 400 röntgen 350 aneztezi geri Kalan diğer branş bence 15-40 arası verir

legalx
Kapalı
27 Kasım 2020 18:09

Diyaliz kaç olur alım sayısı tahminen ?

muhendis2013
Aday Memur
28 Kasım 2020 00:34

biyomedikal sağlık değil mi almıyorlar

30 Kasım 2020 13:41

Lisanslar için de geçerli bu. Sağlık bölümlerinin tamamı güncel eğitimlerle desteklenmesi gereken branşlar. 20 yıl önceki verilen eğitimle bugün verilen eğitim de aynı değil, ömür boyu emek harcamak gerekiyor. Tecrübe de illa ki önemli lise mezunu arkadaşlar erken işe başladıkları için böyle bir avantajları var ama üniversite eğitimiyle desteklenmeli gerekiyorsa üniversiteye geçişte kolaylık sağlanmalı, elbette düşüncenizde haklısınız.

Yaes1212, 3 yıl önce
Umarım diğerleri de okur tek sen değilsin

Ensar1990
Aday Memur
30 Kasım 2020 13:58

Att 1400 galiba yayinlanmis
30 Kasım 2020 14:00

linki atar mısınız att 1400 imkansız gibi

Ensar1990, 3 yıl önce
Att 1400 galiba yayinlanmis

Yaes1212
Şef
30 Kasım 2020 14:36

Ben de asml mezunuyum ne olduğunu ne bittiğini biliyorum çok süslemeye gerek yok. Pratikte çok iyiydik teoride komik duruma düşüyorduk çok şükür lisans okuduğum için özgüvenim yerine geldi ama bu da az geliyor ömür boyu eğitime inanan biriyim zaten. Tüm sağlık bölümleri 6 yıl olmalı bu mesleğin şakası yok

Lisanslar için de geçerli bu. Sağlık bölümlerinin tamamı güncel eğitimlerle desteklenmesi gereken branşlar. 20 yıl önceki verilen eğitimle bugün verilen eğitim de aynı değil, ömür boyu emek harcamak gerekiyor. Tecrübe de illa ki önemli lise mezunu arkadaşlar erken işe başladıkları için böyle bir avantajları var ama üniversite eğitimiyle desteklenmeli gerekiyorsa üniversiteye geçişte kolaylık sağlanmalı, elbette düşüncenizde haklısınız.

30 Kasım 2020 15:05

süslemiyorum zaten. lise düzeyinden başlanıp üniversite düzeyinde dışarıdan öğrenci almamalılar. bu görüşteyim

Yaes1212, 3 yıl önce
Ben de asml mezunuyum ne olduğunu ne bittiğini biliyorum çok süslemeye gerek yok. Pratikte çok iyiydik teoride komik duruma düşüyorduk çok şükür lisans okuduğum için özgüvenim yerine geldi ama bu da az geliyor ömür boyu eğitime inanan biriyim zaten. Tüm sağlık bölümleri 6 yıl olmalı bu mesleğin şakası yok
30 Kasım 2020 15:08

ayrıca eğitim görülen üniversite ve öğrenci kapasitesinin de önemi büyük. hacettepede verilen eğitimle bilmem nerenin üniversitesinde verilen eğitim aynı değil. bunların hepsi maalesef ki eğitim sisteminin zayıflığı.

Yaes1212
Şef
30 Kasım 2020 15:25

Bu da güzel bir yöntem tabi de biz 10 yıl sonra anca geliriz o noktalara bu gidişle

süslemiyorum zaten. lise düzeyinden başlanıp üniversite düzeyinde dışarıdan öğrenci almamalılar. bu görüşteyim

memure2018
Kapalı
30 Kasım 2020 20:25

lise düzeyinden direk geçiş olduğu dönemlerde malesef nasılsa aranırım düşüncesiyle tembellikle sınır tanımayan insanlar sağlıkçı oldu atandı.Suanki sistemde anadolu liselerinden basarili ogrenciler geliyor ve görüyoruz kpss başarılarını, puanlar nasıl fırladı.Saglik meslek çıkışlı olanlar nispeten daha başarısız.Ben de anadolu lisesinden geçmiştim, saglik meslekten gelen güya anatomi gördük diye hava atanların bute kaldığı sınavlarda ben çok yüksek puanlar alıyordum.Yani demem o ki mantığımız güzel evet ama saglik liselerine tembel öğrenciler dolmaya devam ederse isterse 10 yıl üni okutun bi ise yaramaz.

Yaes1212
Şef
30 Kasım 2020 21:08

Zaten sml kalmadı artık 15 16 yaşında biri bu kadar sorumluluğu yüksek bir mesleğe o yaşta karar vermemeli iyi de oldu... aklı olan da gidip sml den bozma saçma sapan bölümler okumamalı ne ataması var ne meslek tanımı
memure2018, 3 yıl önce
lise düzeyinden direk geçiş olduğu dönemlerde malesef nasılsa aranırım düşüncesiyle tembellikle sınır tanımayan insanlar sağlıkçı oldu atandı.Suanki sistemde anadolu liselerinden basarili ogrenciler geliyor ve görüyoruz kpss başarılarını, puanlar nasıl fırladı.Saglik meslek çıkışlı olanlar nispeten daha başarısız.Ben de anadolu lisesinden geçmiştim, saglik meslekten gelen güya anatomi gördük diye hava atanların bute kaldığı sınavlarda ben çok yüksek puanlar alıyordum.Yani demem o ki mantığımız güzel evet ama saglik liselerine tembel öğrenciler dolmaya devam ederse isterse 10 yıl üni okutun bi ise yaramaz.

memure2018
Kapalı
30 Kasım 2020 21:53

katiliyorum size.yani en başta önlisans bölümlerinin hepsinin lisans olması gerekir artık 2 yılda sağlık okunmamali , ve gençlerimiz de ataması olmayan bölümlere önceden bakıp ona göre kendini hazırlasa keşke...universite tercihini bilinçsizce yapıp issiz kaldim diye hayıflanmak faydasız bence de
Yaes1212, 3 yıl önce
Zaten sml kalmadı artık 15 16 yaşında biri bu kadar sorumluluğu yüksek bir mesleğe o yaşta karar vermemeli iyi de oldu... aklı olan da gidip sml den bozma saçma sapan bölümler okumamalı ne ataması var ne meslek tanımı

Selahattin demirr
Aday Memur
30 Kasım 2020 21:59

Tıbbi laboratuvar teknikleri 15-40 arası mı?
21ipma, 3 yıl önce

600 tds 750 Paramedik 400 röntgen 350 aneztezi geri Kalan diğer branş bence 15-40 arası verir

er_dem83
Aday Memur
01 Aralık 2020 13:08

Engelli bakım ve rehabilitasyon var mı alımlarda
Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi