Editörler : Lanet

mechulm
Şube Müdürü
06 Şubat 2020 15:13

şubat ayı için ev tipi güncel su arıtma cihazı tavsiye alabilir miyiz. orta anadolu şehri için.

Bozok Çelebi
Kapalı
25 Şubat 2020 12:33

spring water tavsiye ederim ürün ve servis konusunda 1 numaralı arıtma firması bence

mechulm
Şube Müdürü
26 Şubat 2020 10:28

teşekkürler

Bozok Çelebi, 4 yıl önce

spring water tavsiye ederim ürün ve servis konusunda 1 numaralı arıtma firması bence

Bozok Çelebi
Kapalı
27 Şubat 2020 13:43

Rica ederim

mechulm, 4 yıl önce

teşekkürler

ilaydakcr
Aday Memur
24 Mart 2020 19:42

Corona virüsü ile uğraştığımız bu dönemde damacana yada dışarıdan kapalı olarak aldığımız su şişelerinin ne kadar sağlıklı olup olmadığını çok düşünüyordum. Meridyen su arıtmanın instagram sayfasında paylaşmış oldukları bir resmi gördükten sonra kendileri ile iletişime geçtim. Filtreler, cihaz kurulumu vb konularda bir çok soru sordum, cevapladılar. Karar verip kapalı kasa 12 litre olan meridyen su arıtma cihazından satın aldım. Şu an dışarıdan eve damacana yada pet şişe taşımayla uğraşmıyorum. Kendilerine ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.

rahime2144
Aday Memur
24 Mart 2020 19:49

65 yaş üstü kendimin ve eşimin ailesi var. Annemlerin ve kayınvalidemin yaşlarından dolayı dışardan su şişeleri taşımaları zor olduğundan dolayı hep su arıtma cihazı taktırmayı düşündük. Üstüne üstük bir de 65 yaş üstüne evden çıkma yasağı olunca onlar içinde çok zor olmaya başlamıştı. Facebook'da karşıma meridyen su arıtma cihazlarının gönderileri çıktı. Bir kaç mesajlaştıktan sonra güvenip aramak istedim. Malumunuz ki kimi arasak tekrar tekrar geri arayıp rahatsız ederler. Ama böyle bir şey yaşamadık. Konuşup her iki eve de cihaz taktırdık. Artık bizde annemle de su almak için evden çıkmalarına gerek kalmadı. İlgilerinden ve hijyenik kurulumlarından dolayı teşekkür ederim.

mechulm
Şube Müdürü
25 Mart 2020 22:18

süper yapmışsınız, hayırlı olsun.

rahime2144, 4 yıl önce

65 yaş üstü kendimin ve eşimin ailesi var. Annemlerin ve kayınvalidemin yaşlarından dolayı dışardan su şişeleri taşımaları zor olduğundan dolayı hep su arıtma cihazı taktırmayı düşündük. Üstüne üstük bir de 65 yaş üstüne evden çıkma yasağı olunca onlar içinde çok zor olmaya başlamıştı. Facebook'da karşıma meridyen su arıtma cihazlarının gönderileri çıktı. Bir kaç mesajlaştıktan sonra güvenip aramak istedim. Malumunuz ki kimi arasak tekrar tekrar geri arayıp rahatsız ederler. Ama böyle bir şey yaşamadık. Konuşup her iki eve de cihaz taktırdık. Artık bizde annemle de su almak için evden çıkmalarına gerek kalmadı. İlgilerinden ve hijyenik kurulumlarından dolayı teşekkür ederim.

sonanda
Şef
25 Mart 2020 22:21

peşpeşe iki meridyen olunca da şüphelendim ama. hayırlı olsun. arıtma bence de şart...

rahime2144, 4 yıl önce

Hanım kahya
Aday Memur
25 Mart 2020 23:45

hocam Allah razı olsun tam 7 ay once sizin tavsiyenize uyarak aldık ve sanırım tam zamanıda almısız simdi dısarı cıkmadan suyumuzu icebiliyoruz kendimizden cok 1 yasında ve 6 yasındaki cocuklarımız icin endiseleniyoruz birde esimin annesi bizimle kalıyor o da yaslı olunca mumkun mertebe dısarı cıkmamaya calısıyoruz NSF sertifikalı olması da bizi cezbetti yalnız ben aşagıdaki modeli aldım sanırım aynı modeli kastediyorsunuz turksu firmasının delux modeli

https://i.hizliresim.com/g6VWMd.jpg

dr.yasmin, 5 yıl önce

eski mailime girdigimde tarafıma yüzlerce mesaj geldigini gordum cogu da memurlar.net uzerinden gelmiş ve herkes aynı soruyu sormuş memnunmusunuz hala diye. degerli uyeler çok uzun zaman once de belirttigim uzere foruma malesef iş yogunlugumdan dolayı girememekteyim bu konuyu arastırma yapanlara ışık tutmak adına açmıştım ve luzum gordugum uzere burdan 1-2 yanıt yazmak durumundayım

öncelikle mesaj kutumun yuksek bir yuzdesinin tesekkur mesajıyla dolu olması beni sevindirdi zira nerdeyse 6 yıl olmus ve arıtma cihazımla ilgili en ufak bir sorun sıkıntı yasamadım zira teknik servis bakım ve filtre takibi icin de aynı sözleri sarfedebilirim. son derece profesyonel ve kurumsal çalışmaktalar.

2 yıl once randevularını 1gun geciktirmek durumunda kalmıslardı onun haricinde 6 yılboyunca surekli belirttikleri gun ve saatte adrese gelip gerekli işlemleri yaptılar.

halen arıtma almayı dusunenler diledikleri marka ve modeli tercih edebilirler cunku ben kimseye yol gostermek adına baslıgı acmadım sadece sosyal sorumluluk ihtiyacı ve bulundugum statu geregi yasamıs oldugum deneyimi ve sonucunu paylasma ihtiyacı duydum.

lakin gordugum kadarıyla konu bir cok uye tarafından baltalanmış yahut farklı yerlere cekilmiş. oysa onlar da kendi deneyimlerini saygı cercevesinde pek tabi paylasabilirler.

yanıtımı son verirken tekrar hatırlatma ihtiyacı duydugum icin burdan genel bir yanıt vermek gerekirse nerden ve nasıl sahip olabiliriz diye soran kisi sayısı cok oldugu icin spesifik bir bilgi vermek gerekirse turksu arıtma sayfasından delux su arıtma kapalı kasa modelini tercih edebilirsiniz.

ben memnunum ama bir baskası baska markadan memnun olabilir herkesin memnuniyetine saygı duyulmalı ama ben hastane laboratuvarı ortamında mikrobiyolojik tahlil ve analiz yapma sansım oldugu icin sadece tat olarak degil analatik olarak da memnun kaldıgım bilgisini paylasabilirim.

herkese saglıklı gunler dilerim.

rahime2144
Aday Memur
26 Nisan 2020 05:31

Yaklaşık 6 ay önce 12 litre tezgah altı su arıtma cihazı aldık gerçekten işe yaradığını Çaydanlık içindeki kireç azalmasından anlayabilirsiniz ölçüm değerleri 8,5 alkali çıktı cihazımdan memnunum herkese tavsiye ederim 1 yıllık filtre şeti hediye geldi .............

Semih Güler1
Aday Memur
03 Haziran 2020 19:05

Bu devirde damacana sulara 10 tl 12 tl para veren insanları anlamıyorum ben.... İyi Araştırıp Türkiye de varolan iyi birkaç su arıtma cihazından birini alın sürekli para vermekten kurtulun hem plastik damacana içinde beklememiş taptaze sağlıklı su için, aylık damacana parasını taksite yatırın. öyle uçuk kaçık rakamlarlada almayın 4 binlira 3 bin lira, gibi rakamlar değil 1000 1500 tl aralığında çok kaliteli ürünler mevcut, zamanında işyerimiz için ev için araştırıp satın aldığım için biliyorum. sonradan pişman olmamak için şu bir kaç markadan birini almanızı tavsiye ederim. İhlas Su Arıtma ( Fiyatı diğerlerine nazaran biraz daha yüksek fakat iyi su arıtıyor. Spring Water ( Fiyat Kalite Performans açısından Alınabilecek en iyi ürünlerden biri ) Bir Kaç Marka Daha Vardı Ama aklıma gelmiyor isimleri şuan. Ama Bu Firmaların Ortak özellikleri Toplama Ürün olmamaları. Yani Filrelerine kadar kendileri Üretiyorlar. Herşeyi Üreten bir firmadan alınabilecek bir ürün ile sadece o ürünü üreten firmalar arasında her zaman dağlar kadar fark olmuştur.....

Bu Söylediğime onlarca örnek verilebilir. Bilinçli kullanıcılar her zaman ilk aldıkları ürünü uzun zaman güvenle severek kullananlar oluyor. Deneme Yanılma yöntemiyle ya da kulaktan duyma bilgilerle alınmayacak kadar önemli ürünlerde. iyi araştırma yapmak gerek.

ilaydakcr
Aday Memur
10 Haziran 2020 23:29

Altı ay öncesinde bu forumda gördüğüm firmayı aramıştım. annem babam için aldım. kredi kartına vade farksız 12 taksite kadar böldüler sağolsunlar. Ayda ortalama 100 liraya falan geliyor ama sadece ekonomik olarak değil lezzetinin yanı sıra daha sonradan yaptırdığım ölçümlerde 8,5 ph değerini görünce çok sevindim. Servisiyle, satış temsilcisi ve cihazıyla herkese tavsiye edebileceğim Meridyen su arıtma.

beter800
Memur
12 Haziran 2020 14:31

Biz de LG arıtma cihazı taktırmıştık dört ay önce, oldukça memnunuz, tavsiye ederiz.

melek-melodi
Aday Memur
20 Haziran 2020 12:44

Benim su arıtma cihazı alma hikayem şöyle water..... noktalı kısmı söylemek bile istemiyorum İstanbul/Şirinevler de bulunan bir firma 15 gün deneme usulü gönderdiler ancak bana gelinip kurulan cihaz daha önce başka bir yerde kullanılmış bir cihaz olduğuna adım gibi eminim ki kolisi bile yoktu neyse beğenirsem 0 kolide isterim dedim hallederiz dediler ilk 4 gün boyunca kesinlikle suyu kullanamadık hem bembeyaz akıyor hemde su katı boğazımda kalıyor gibi oluyordu bu sırada arayıp taciz etmeye başladılar beğendiniz mi değiştirince cihazı düzelecek tadı e kardeşim o zaman bana niye deneme için verdin ki neyse velhasıl kelam gerçekten çok kötü bir deneyim oldu arkasından meridyen su arıtma sistemleri reklamı çıktı karşıma aradım konuştuk şu çok hoşuma gitti kesinlikle diğer firmayı kötülemediler ve cihazı kuralım ödeme yapmayın 1 hafta sonra görüşürüz peki dedim bu cihazı sökün sizinkini takın geldiler önceki cihazı söktüler taktılar ya aynı gün suyu içmeye başladık ve beğendik gerçekten güzel bir tadı var berraklığı yumuşaklığı yani babamın oğlu değiller 1 hafta geçti pandemi dönemi olduğu için kredi kartı ile geçindik malum o hafta kart kesim tarihim vardı dedim ondan sonra yaparım inşallah aramazlar vallahi aramadılar sağolsunlar 1,5 hafta sonra ödeme yaptım 12 taksit 1,5 ay oldu gerçekten bunuda yazıyorum ki en azından bi teşekkür olsun diye su arıtma cihazı alacak tüm herkese tavsiye ediyorum bizim gibi memurlar için ideal istediğiniz yere gidin biz montajınızı söküp yaptırırız diyorlar inanıyorum yaparlar. inşallah meridyen yetkilileri bunuda okurlar bi teşekkür etmiş olurum.

ferah-cansever
Aday Memur
24 Haziran 2020 19:19

Ben buradaki bi tavsiye üzerine meridyen su arıtma dan cihaz aldım Düzce de yaşıyorum ben de memnun kaldım sürpriz istemeyen, verdiğim paranın hakkı olsun diye düşünenlere tavsiye ediyorum. Bakıyorum 700 800 tl gibi fiyatlara var tabi biraz daha pahalı ama kafam rahat bana bayağı indirim yaptılar.

m1m1m1
Aday Memur
06 Temmuz 2020 15:59

Selamlar ben İzmirde yaşıyorum ve son 2 yıldır sağlıklı yaşam ile kafayı bozmuş durumdayım hele şu pandemiden sonra eve paketli gıda ve poşet plastik gibi maddeler sokmadım desem yeridir çünkü biliyorsunuzki bu virüs illeti bir kez vücuda girerse hiçbirşeyin önemi kalmıyor artık. Bunu düşünerek kendime ev yapımı birçok alternatif yarattım yoğurdumu, makarnamı, ekmeğimi kendim yapmak, bahçede küçük bir sebze meyve bahçesi oluşturmak gibi (bahçeniz yoksa saksıda da herşey yetişiyor bakmayı bilince valla) Sonra bu yeni hayat düzenini oturtunca baktımki hem aylık ciddi bir miktar para cebime kalmaya başladı hem de vücudumu daha dinç ve sağlıklı hissetmeye başladım. Bu düzeni oturttukça daha fazla ayrıntı gözüme batmaya başladı ve bir gün her hafta düzenli olarak birçok yabancı el değerek ( virüslü müdür adam üstüne mi hapşurdu ne oldu bilmediğim ) mutfağıma giren tehlikeyi farkettim. Damacanalar ve plastik pet şişelerden bahsediyorum. Sonra oturdum araştırdım plastik şişelerden damacanalardan virüs bulaşır mı tehlikeli mi falan . Bİr de gördümki pet şişe ve damacanaların üstünde virüs en az 3 gün yaşayabiliyor ve bir de damacanadan virüs bulaşan kadının haberi ile karşılaşınca... Hemen başladım alternatif sağlıklı yollar aramaya, evimi metropolden kaynak suyuna sahip ücra bir köye taşımayı ne kadar istesem de bunu yapamayacağımdan su arıtma cihazlarını araştırmaya başladım. Birçok haber var su arıtma cihazları hakkında bazısı diyor en sağlıklısı bazısı diyor sağlıklı değil sonra iyice araştırdıktan sonra kararım eğer kaynak suyundan gidip kendim dolduramıyorsam su arıtma cihazı edinmek yönünde oldu. Diceksiniz ki nasıl karar verdin ? Arkadaşlar televizyonlarda kaç tane suaritma cihazı reklamı gördünüz? hiç dimi peki türkiyedeki su markalarının gün içinde kaç tane reklamını görüyorsunuz? ben buraya uzun uzun reklam yapar gibi faydalarını anlatmıcam girin sizde araştırın zaten kendiniz araştırmadığınız birşeye inanmayın fakat benim uzun araştırmalarım sonucu çıkardığım sonuç bu sektörün bilinçli olarak büyük su üretici firmaları tarafından gelişimine ve duyulmasına engel olunduğu ve bilinçli olarak karalanmasıdır. Sanki pet şişede içtiğimiz suyun sağlıklı olduğundan kesin emin miyiz? lütfen girin bir araştırın ne kadar sağlıklıymış içinde beklemekten üreyen bakteriler, defalarca tekrar tekrar kullanılan damacanalar.. Sonuç olarak ben su arıtma cihazımdan memnunum 1 yıldır kullanıyorum hem plastik şişelere extra aylık birsürü para vermiyorum, hem virüsle karşılaşma olasılığımı düşürmüş oluyorum, hem de plastiğin içinde bekleyip bakteri üretmemiş bir su içmiş oluyorum. Su arıtma cihazını da tabiki araştırarak firmaları arayıp bıktırana kadar soru sorarak inciğini cinciğini öğrenerek seçtim ki neden yapmıyım sağlığım söz konusu. Burası reklam forumuna dönmüş ama inanınki asla öyle biramacım yok hiçbir firmayla ortaklığım anlaşmam yok :D ben Naturel ile başlayan ile Türksu ile başlayan firma arasında kalarak Turksu ile başlayanda karar kıldım en sağlıklısı ve iç aksamının organik yapılı olduğunun o firmanın cihazları olduğuna karar verdim araştırmalarım sonucu, alacak olanlar inceleyebilir tabiki siz de araştırmadan almayın ama alacaklar bu firmaya bakabilirler memnun kaldığım için fikir versin diye yazdım tekrar söylüyorum reklam degildir !

meryem.krdar
Aday Memur
09 Temmuz 2020 11:47

Biz 5 yıldır Turksu Arıtmanın cihazlarını kullanıyoruz doktor bir dostumuzun tavsiyesi üzerine karar vermiştik, kiradan yeni evimize geçtik bu yıl yine aynı firmanın daha yeni ve tankı daha büyük modelini bağlattık, biz memnunuz düşünenlere tavsiye ediyorum.

nergis.kilic
Aday Memur
22 Temmuz 2020 22:35

Biz de uzun araştırmalar sonucu Türksu arıtmanın mineral takviyeli deluxe modelinde karar kıldık, yaklaşık 6-7 aydır kullanıyoruz ,suyun tadı çok güzel, içimi yumuşak içtikçe içiriyor, iyi bir cihaz arayanlara tavsiye ediyorum.

Hanım kahya
Aday Memur
05 Ekim 2020 20:59

içimi ve tadı konusunda katılıyorum normalde günde 2 litre zor bitirridim şimdi 3.5-4 litreyi rahat buluyorum, zayıflamamda çok buyuk rol oynadı bir de mineral ve ph oranı yüksek ozon etkisi yarattığı için beni daha zinde tutuyor servisleri çok ilgili

nergis.kilic, 4 yıl önce

Biz de uzun araştırmalar sonucu Türksu arıtmanın mineral takviyeli deluxe modelinde karar kıldık, yaklaşık 6-7 aydır kullanıyoruz ,suyun tadı çok güzel, içimi yumuşak içtikçe içiriyor, iyi bir cihaz arayanlara tavsiye ediyorum.

defnedeger06
Aday Memur
02 Ocak 2021 14:50

3 ay önce almaya karar verdigimde burada ve diğer forumları araştırdım Meridyen su arıtma ile ilgili hiç şikayet görmemiştim buna güvenerek aldım gelip bağladılar satış temsilcisinden servisine kadar çok hızlı ve kaliteli bir ekip suyun tadı gerçekten güzel gönül rahatlığıyla tavsiye ederim firmayı.

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi