Editörler : F16 Gökçen
«319320321322323324325326327328329330»

maskov87
Başbakan Müsteşarı
25 Şubat 2020 15:15

geçen perşembe günü ya da yok cuma yok yok perşembe evet, işte a101 fırsat şeyi ne zamansa, arkadaş dedi kulaklık gelmiş al. çok güzel bluetoth falan marka da iyiymiş, illa al diye tutturdu. ben kulaklık da kullanmam bu arada, çok nadirdir. neyse tamam alayım laptopta lazım olur dedim.

aldım, afilli de bir şey. kurumda gösteriyorum YAAAA benim kulaklığım oldu havaları falan.

o kulaklık laptop'a olmadı ya la. ve ben bunu dün akşam öğrendim. meğerse laptopta benin bluetooth yokmuş.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
25 Şubat 2020 15:21

bunu demişken afilli kulaklık falan;

öğrencilikte ilk senem. hemen tabi kredi kartı çıkarttım, 300 tela limitli ki limit hala aynı ve o kart duruyor asdfgjs

ilk onunla mp3 almıştım, philipis marka. içinde müzik yok ama ben el cepte kulaklık takılı yürüyüş yapıyorum aldığım gibi.

hayatımız şov :/

maskov87, 4 yıl önce

geçen perşembe günü ya da yok cuma yok yok perşembe evet, işte a101 fırsat şeyi ne zamansa, arkadaş dedi kulaklık gelmiş al. çok güzel bluetoth falan marka da iyiymiş, illa al diye tutturdu. ben kulaklık da kullanmam bu arada, çok nadirdir. neyse tamam alayım laptopta lazım olur dedim.

aldım, afilli de bir şey. kurumda gösteriyorum YAAAA benim kulaklığım oldu havaları falan.

o kulaklık laptop'a olmadı ya la. ve ben bunu dün akşam öğrendim. meğerse laptopta benin bluetooth yokmuş.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
25 Şubat 2020 15:25

hayır biri görüp dese, az bakim ne müzikler var diye ne ederdim bilmiyorum.

sonunu düşünen maskov olamaz

maskov87, 4 yıl önce

bunu demişken afilli kulaklık falan;

öğrencilikte ilk senem. hemen tabi kredi kartı çıkarttım, 300 tela limitli ki limit hala aynı ve o kart duruyor asdfgjs

ilk onunla mp3 almıştım, philipis marka. içinde müzik yok ama ben el cepte kulaklık takılı yürüyüş yapıyorum aldığım gibi.

hayatımız şov :/

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 00:25

mende sıgar iki cihan men bu cihana sıgmazam

cevher-i lamekan menem kevn ü mekana sıgmazam

....

hem sadefem hem incüyem haşr ü sırat

munca kumaş ü raht ile men bu dükana sıgmazam

....

genc-i nihan menem men uş 'ayn-ı 'ıyan menem men uş

gevher-i kan menem men uş bahr ile kana sıgmazam

....

arş ile ferş ü kaf ü nun mende bulındı cümle çün

kes sözini uzatma kim şerh u beyana sıgmazam

.............

encüm ile felek menem vahy ile melek menem

çek dilüni vü epsem ol men bu lisana sıgmazam

.............

zerre menem güneş menem çar ile penc ü şeş menem

sureti gör beyan ile çünki beyana sıgmazam

...........

şehd ile hem şeker menem şems menem kamer menem

ruh-ı revan bagışlaram ruh-ı revana sıgmazam

................

tir menem keman menem pir menem civan menem

devlet-i cavidan menem ine vü ana sıgmazam

.................

yir ü göki düzen menem girü dönüp bozan menem

cümle yazu yazan menem men bu divana sıgmazam

............

nara yanan şecer menem çarha çıhar hacer menem

gör bu odun zebanesin men bu zebana sıgmazam

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 00:27

7 ulu ozan'dan seyyid nesimi'ye saygılarımızla. nane limon içiyorum(ballı), ona kalksın bu

maskov87, 4 yıl önce

mende sıgar iki cihan men bu cihana sıgmazam

cevher-i lamekan menem kevn ü mekana sıgmazam

....

hem sadefem hem incüyem haşr ü sırat

munca kumaş ü raht ile men bu dükana sıgmazam

....

genc-i nihan menem men uş 'ayn-ı 'ıyan menem men uş

gevher-i kan menem men uş bahr ile kana sıgmazam

....

arş ile ferş ü kaf ü nun mende bulındı cümle çün

kes sözini uzatma kim şerh u beyana sıgmazam

.............

encüm ile felek menem vahy ile melek menem

çek dilüni vü epsem ol men bu lisana sıgmazam

.............

zerre menem güneş menem çar ile penc ü şeş menem

sureti gör beyan ile çünki beyana sıgmazam

...........

şehd ile hem şeker menem şems menem kamer menem

ruh-ı revan bagışlaram ruh-ı revana sıgmazam

................

tir menem keman menem pir menem civan menem

devlet-i cavidan menem ine vü ana sıgmazam

.................

yir ü göki düzen menem girü dönüp bozan menem

cümle yazu yazan menem men bu divana sıgmazam

............

nara yanan şecer menem çarha çıhar hacer menem

gör bu odun zebanesin men bu zebana sıgmazam

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 12:09

rüya gördüm, malum hastayım. hasta insanlar rüya görür zaten bunu herkes bilir.

anlatıyorum;

sabah 5 gibi uyanıyorum, inanılmaz derecede açım, annemlerdeyim ve annemin yaptığı poağaçaları, börekleri falan nasıl yiyirorum, tepsilerce. öyle ki patatesli olanını bile yiyiyorum - ki bu imkansız -

sonra da uyuyorum o kadar tok karna yatma denmesine rağmen.

bitti.

bu kadar

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 12:12

geçende de saçlarıma ak düştüğünü görmüştüm, o çıktı gibi. sıra bunda. benim bacımın da rüyaları hep çıkar, rüyasında halamı görmüş sonra durakta aynı halama benzeyen bir kadını. o değil tüm karadenizde halam gibi kadın sayısı kadın nüfusunun yarısıdır zaten asdsjsssfgsg

muazzam bulursam o bölümü alıntı uapayım

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 12:14

nah şu

maskov87, 6 yıl önce

ablam, rüyasında neşet Ertaş'ı görmüş. ertesi gün neşet Ertaş'ı tv'de de görmüş.

daha sonra, halamı rüyasında görmüş. ertesi gün de aynı halama benzeyen bir kadını durakta görmüş.

şu anda, rüyalarının tek tek çıktığı konusunda kararlı ve inatçı bir şekilde ikna etmeye çalışıyor.

valla delirecem

**sude**
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 12:50

Yalnız bu duruma çok güldüm :)

Düşene gülerler ya işte öyle bir psikoloji ile güldüğüm doğrudur. Geçmiş olsun.

:)

maskov87, 4 yıl önce

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 13:27

teşekkür ederim. ama rengi çok şahane, laci.

bakınca bile mutlu oluyorum

**sude**, 4 yıl önce

Yalnız bu duruma çok güldüm :)

Düşene gülerler ya işte öyle bir psikoloji ile güldüğüm doğrudur. Geçmiş olsun.

:)

**sude**
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 13:44

Artık görüntüsü ile idare edeceksiniz. Belki uyan bir cihaz alırsınız, o zaman işinizi görür :)

maskov87, 4 yıl önce

teşekkür ederim. ama rengi çok şahane, laci.

bakınca bile mutlu oluyorum

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 14:40

ilaçlarımı içtim şimdi. bir şurup, bir fıs fıs bir de aferin.

bana da aferin.

çok örnek bir hastayım

Hissya
Kapalı
26 Şubat 2020 14:43

Geçmiş olsun maskov, aferini içtiysen iş tamamdır.

bu arada ilaç da tam senlikmiş:)

maskov87, 4 yıl önce

ilaçlarımı içtim şimdi. bir şurup, bir fıs fıs bir de aferin.

bana da aferin.

çok örnek bir hastayım

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2020 14:46

teşekkür ederim. darısı başına diyeyim :)

Hissya, 4 yıl önce

Geçmiş olsun maskov, aferini içtiysen iş tamamdır.

bu arada ilaç da tam senlikmiş:)

maskov87
Başbakan Müsteşarı
27 Şubat 2020 08:47

bugün sana da günaydın diyeceğim başık'cım.

"sana da günaydın".

ben iyiyim. burnum ve gözüm akıyor, olacak o kadar. sesi az topladık, gücümüzü kazandık.

ıhlamur verim mi diyen ablaya, HAYIR YETER dedim. iğce nonoş oluyoruz yoksa, nane limon, ıhlamur falan, yakışmaz azizim bize bir gün yeter işte.

biz tavşan kanı içeriz, sert kahve tüketiriz. öyle yeşil falan içmeyiz!

**sude**
Başbakan Müsteşarı
27 Şubat 2020 10:44

Hastasın hastaaaa. Bunu da bil, otur iç ıhlamurunu, ada çayını..

İyi kızdım haaa..):

maskov87, 4 yıl önce

bugün sana da günaydın diyeceğim başık'cım.

"sana da günaydın".

ben iyiyim. burnum ve gözüm akıyor, olacak o kadar. sesi az topladık, gücümüzü kazandık.

ıhlamur verim mi diyen ablaya, HAYIR YETER dedim. iğce nonoş oluyoruz yoksa, nane limon, ıhlamur falan, yakışmaz azizim bize bir gün yeter işte.

biz tavşan kanı içeriz, sert kahve tüketiriz. öyle yeşil falan içmeyiz!

maskov87
Başbakan Müsteşarı
27 Şubat 2020 10:51

ıhlamur içtim açıkçası baskıyla da olsa :/ llimonlu

ama ada çayı içmem, imkansız. bugün ada çayı içen yarın fatih ürekle sahneye de çıkar

**sude**, 4 yıl önce

Hastasın hastaaaa. Bunu da bil, otur iç ıhlamurunu, ada çayını..

İyi kızdım haaa..):

maskov87
Başbakan Müsteşarı
27 Şubat 2020 14:03

dün ferhan Şensoy'un doğum günüymüş. şimdi gördüğüm için utandım açıkçası kendimden. yaşayan en büyük tiyatrocu, kavuk sahibi, müthiş mizah kitaplarının sahibi, Çarşambalı olmanın da etkisiyle muazzam küfürbaz, şahane senarist ve karizma.

evet ferhan Şensoy tam olarak bunlar. bir de her izlediğimde yarıldığım "pardon" filmi. çok büyük adam çok.

ne iktidar yalakası ne de başka bir gücün. sadece kendisi.

iyi ki doğmuş!

Galatasaraylı olmasını söylememe gerek bile yok tabi.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
27 Şubat 2020 14:11

pardon'un tiyatro oyunu var, çok tuhaf soruşturma, Tuncel kurtiz de oynuyor, youtube'da olması lazım, gerçekten imkan bulursanız izleyin, epey iyi.

bir de yine youtube'da soyut padişah oyunu var, erol günaydın, tarık papuççuoğlu, münir özkul gibi efsanelerin de olduğu, o da ayrı güzel. gönül bunları tiyatro salonunda izlemek isterdi ama o zamanlar çarpım tablosu falan ezberliyorduk herhal

ferhan Şensoy bu kadar kaliteli isimleri toplayıp yönetebilen bir adam işte. karizması buradan gelir zaten. şöyle bakıyorum da bu topraklarda az buz adam çıkmamış o kadar da çektirilmesine rağmen. Anadolu güzel yer güzel. kızsak da güzel sövsek de güzel

maskov87, 4 yıl önce

dün ferhan Şensoy'un doğum günüymüş. şimdi gördüğüm için utandım açıkçası kendimden. yaşayan en büyük tiyatrocu, kavuk sahibi, müthiş mizah kitaplarının sahibi, Çarşambalı olmanın da etkisiyle muazzam küfürbaz, şahane senarist ve karizma.

evet ferhan Şensoy tam olarak bunlar. bir de her izlediğimde yarıldığım "pardon" filmi. çok büyük adam çok.

ne iktidar yalakası ne de başka bir gücün. sadece kendisi.

iyi ki doğmuş!

Galatasaraylı olmasını söylememe gerek bile yok tabi.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
28 Şubat 2020 09:54

ikinci dünya savaşı, insanlık tarihinin en kanlı savaşı malum. ölüm sayısının en fazla olduğu, en fazla zarar veren savaş. nükleer silahların da kullanıldığı ve hala etkisinin devam ettiği.

ve bu savaşa biz girmedik. herkesin anasını belleyen o savaşa, hariciyenin büyük başarısı sayesinde girmedik, bulaşmadık. kıtlığını çektik ama ölümünü vahşetini çekmedik. ismet Paşa'nın dediği gibi aç bırakıldık ama babasız bırakılmadık. ve o kadar da güçsüzken. dahası da o kadar güçlüleri idare ederek girmedik.

çok sonradan sermayenin köpekleri kancıkça suçladılar, milletin erkekliğini öldürdü vs diye de olsun. bunun değerini hala da bilmiyoruz.

hariciye bizim zaten en çok övünebileceğimiz iş, bir gelenek, denge politikasından Kıbrıs savaşına kadar muazzam işler. gücünden fazlasını yansıtan işler.

ve bu adamları monşerler diye küçümsedin hepsine yol verdin. nerede bağıran çağıran adam varsa iş bilmediği halde iş verdin, yetkilendirdin.

sonuç ne; 33 şehit ki ne için olduğunu bile hala bilmiyoruz.

sonuç ne; o çok sevdiğin, bizim parçamız oldular dediğin mültecileri bir kumar masasında gibi adeta öne sürmek.

dün gece utanarak uyudum. öyle böyle değil

Toplam 6848 mesaj
«319320321322323324325326327328329330»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi