Editörler : "eskiyara"Pangaea

narniaxx
Kapalı
18 Mayıs 2020 12:59

Çok haklısın hocam ne diyim. Öyle bir okulda çalışıyorum ki kimse bir şey demiyor. Çıkarcı dolmuş. Ben de bu yıl toplantıda aldırtmadım kafasına göre karar kendime dokunan noktalarda. Karşı çıktım direkt. Ama gelecek yıl için şimdiden hazırlanmış. Bu böyle olmadı, onu söyle yapacağız falan diye kafasında belirlemiş. Söylüyor da açık açık. Olmayan bir şey de yok. Ben muhalefet oldum ya yapamadıkları dert oldu. Bu yıl da gerekirse şerh koyarım. Sağolun hocam cevabınız için.

fabregas34, 4 yıl önce

Hocam kurulda bir şey söylememiz önemli değil ne demek? Müdür istediğini nasıl yazdırır? Yani siz kalkıp kurulda, durun bu noktada benim söyleyeceklerim var, tutanaklara geçmesini istiyorum diyemiyor musunuz? Müdür istediğini yazdırdığında bu konuya şerh düşüyorum diyemiyor musunuz?

Valla hocam ne diyim. Oldukça şaşırıyorum. Okulu müdür değil kurul yönetir. Müdür sadece kurul kararlarını yürütmekle mükellef kişidir. Kurul kararları, kanun ve yönetmeliklere uygun değilse bunu belirtir sadece, belirtmese de o kararlar geçerli olmaz. Yani öğretmen kurulda kalkıp konuşmuyorsa, müdür ne yapsa haktır.

selamdar
Yasaklı
18 Mayıs 2020 17:22

Yapmayın hocam kimse sizi zorlayamaz hala neden aynı kısır döngü galebe çalar anlaşılmıyor ki.

İsmail.055, 4 yıl önce

Resmi Tatilde dâhi (1 Mayıs, 19 Mayıs) okul idaresi anlat diyor anlatıyoruz. Her okul kafasına göre uygulama yapıyor. Bakanlık Allah rızası için çıksın bu işin çerçevesini belirlesin bizde tamam diyip işimizi yapalım.

ogrettmn
Kapalı
18 Mayıs 2020 19:05

Ha işte sorun da tam olarak o noktada zaten hocam. Çünkü bilinçaltınıza nakşedilmek istenen baskı ve dayatma düşünceler onlardır. Bunlardan etki aldığımız sürece de baskıya maruz kalırız.

nickbulamiyom, 4 yıl önce

Hocam öncelikle teşekkür ederim ince ince detaylıca izah etmişsiniz fakat her zaman teorideki ile pratikteki uyum gosteremeyebiliyor. Mesela ben zoom toplantısına katilmamakla idrecimin tepkisini cekecegime toplantıya katılmayı tercih ederim. Çünkü 1yil boyunca hiç bir şekilde ne onunla ne de kimseyle soğuk savaşa girmek istemem. Hakkınızı savunun mücadele edin diyorsunuz ama herkesin yapısı duruşu farklı. Ben şahsen okulumda huzur isterim . İdarecim tepkisini çekip hergun gardimi almış bir şekilde okula gitmek beni çok yıpratır. Sürekli suratı asık her gördüğünde laf sokma derdinde olan birileriyle karsilaşacagima zoom toplantısına katılmayı tercih ederim. ( Zoom toplantısı sadece bir örnek farklı durumlar içinde aynı şekilde davranırım sanırım)

18 Mayıs 2020 19:55

Ben sürekli canlı ders atanmasına rağmen hiç canlı ders yapmadım. Soran idareci de olmadı. Sorsalar hem yasal mecburiyeti hem de idarecilerin neden yapmadığını sorardım ama gerek kalmıyor

kınalıyapincak
Aday Memur
18 Mayıs 2020 23:50

Gönüllü olduğu söyleniliyor ama zorunlu hissettiriliyor herhangi bir yaptırımı olabilir mi
pinar_sadness, 4 yıl önce

Ben sürekli canlı ders atanmasına rağmen hiç canlı ders yapmadım. Soran idareci de olmadı. Sorsalar hem yasal mecburiyeti hem de idarecilerin neden yapmadığını sorardım ama gerek kalmıyor

sosyalciögrtm
Yasaklı
19 Mayıs 2020 14:13

Soğuk savaşa dahi girmeyi göze alamadıktan sona, onların kulu-kölesi demeyeyim ona da; düpedüz mankurtu olursunuz.. Ki taviz bilindiği gibi her konuda yeni tavizleri doğurur.. Siz bilirsiniz. ..

nickbulamiyom, 4 yıl önce

Hocam öncelikle teşekkür ederim ince ince detaylıca izah etmişsiniz fakat her zaman teorideki ile pratikteki uyum gosteremeyebiliyor. Mesela ben zoom toplantısına katilmamakla idrecimin tepkisini cekecegime toplantıya katılmayı tercih ederim. Çünkü 1yil boyunca hiç bir şekilde ne onunla ne de kimseyle soğuk savaşa girmek istemem. Hakkınızı savunun mücadele edin diyorsunuz ama herkesin yapısı duruşu farklı. Ben şahsen okulumda huzur isterim . İdarecim tepkisini çekip hergun gardimi almış bir şekilde okula gitmek beni çok yıpratır. Sürekli suratı asık her gördüğünde laf sokma derdinde olan birileriyle karsilaşacagima zoom toplantısına katılmayı tercih ederim. ( Zoom toplantısı sadece bir örnek farklı durumlar içinde aynı şekilde davranırım sanırım)

19 Mayıs 2020 20:05

Arkadaşlar hepimiz üniversite mezunuyuz. Gönüllü olan bir şeye idare kızar bana kafayı takar diye korkuyorsanız boşuna okumuşsunuz. Gönüllü anlatanlar içlerinden gelmiş anlatırlar ama gönülsüz olup korkudan canlı ders anlatmak bana çok acınası geliyor. Sorun bakalım müdürünüz canlı ders yapıyor mu. Ders programı için kafayı takar diye korkmayın siz de idareye kafayı takın. 3 yıllık müdür yardımcısı iken öğretmenliğe dönmüş biri olarak yazıyorum

19 Mayıs 2020 20:09

Siz daha böyle bir konuda bile hakkınızı savunmazsanız herşeye razı olacaksınız. Öğretmenin bir açığı olursa idarenin 1000 olur.

Bana da kötü program yapmaya çalıştılar böyle olursa haftada bir gün sevk alırım siz bilirsiniz dedim düzeldi olay.

fabregas34
Kapalı
19 Mayıs 2020 21:16

Kankamsin :)

Siz daha böyle bir konuda bile hakkınızı savunmazsanız herşeye razı olacaksınız. Öğretmenin bir açığı olursa idarenin 1000 olur.

Bana da kötü program yapmaya çalıştılar böyle olursa haftada bir gün sevk alırım siz bilirsiniz dedim düzeldi olay.

selamdar
Yasaklı
19 Mayıs 2020 21:57

Cansiniz can tebrik ederim sizi hocam.

Arkadaşlar hepimiz üniversite mezunuyuz. Gönüllü olan bir şeye idare kızar bana kafayı takar diye korkuyorsanız boşuna okumuşsunuz. Gönüllü anlatanlar içlerinden gelmiş anlatırlar ama gönülsüz olup korkudan canlı ders anlatmak bana çok acınası geliyor. Sorun bakalım müdürünüz canlı ders yapıyor mu. Ders programı için kafayı takar diye korkmayın siz de idareye kafayı takın. 3 yıllık müdür yardımcısı iken öğretmenliğe dönmüş biri olarak yazıyorum

19 Mayıs 2020 23:07

Hayır koskoca bir öğretmenin müdür yardımcısı veya müdür surat asar diye korkmasını aklım almıyor. Ben canlı ders yapmadım diye bana kafayı takacak arkadaş herşeye hazır olmalı. İlk aidat kelimesini ağzına alınca neler olacağını görmeli . Bu başlıkta okuduklarım yüzünden anlıyorum ki idareci kadrosu böyle korkak aferin meraklısı öğretmenler yüzünden patron gibi davranma hakkını kendinde bulabiliyor.

narniaxx
Kapalı
19 Mayıs 2020 23:22

Hocam sizi yakalamışken madem aidat dediniz bir şey sormak isterim. Şimdi bu aidat paraları hep sorun biliyorsunuz. Şu anki okulumda yaşıyorum ben ilk kez böyle bir problem.

İlk geldiğim yıl baktım tüm öğretmenler sınıf sınıf para topluyor öğrenciden. Daha önce hiçbir idare benden böyle bir şey istemedi. Burada ise para toplama yarışı var. Müdür diyor ki 'bak Ayşe arkadasimiz 800 lira topladı. Tebrik ederim ikna kabiliyeti yüksek bir öğretmen. Başarılı bir ogretmen. Öğretmenin ikna kabiliyeti yüksek olmalı. Diğer arkadaşlar siz de toplayın.' her hafta neden topladın. Toplamadin. Eksik topladın cebinden ver. Şaka gibi böyle muhabbetler döndü.

Şimdi ben bu yıl toplanmamasını sağladım bir şekilde karşı çıkıp. Yalnız önümüzdeki yıl tekrar o yöntemle toplanmasını, elini taşın altına tek başına koyamayacagini, öğretmenlerin de toplaması gerektiğini falan söylüyor.

Ben artık buna resmi kanalla bir adım atmak istiyorum aynı şeyleri yaşamamak için. Tam olarak ne yapılmalı? Yardımcı olursanız sevinirim. Tecrübelerinizden faydalanmak ister idarecilik yapmış bir öğretmen olarak.

Hayır koskoca bir öğretmenin müdür yardımcısı veya müdür surat asar diye korkmasını aklım almıyor. Ben canlı ders yapmadım diye bana kafayı takacak arkadaş herşeye hazır olmalı. İlk aidat kelimesini ağzına alınca neler olacağını görmeli . Bu başlıkta okuduklarım yüzünden anlıyorum ki idareci kadrosu böyle korkak aferin meraklısı öğretmenler yüzünden patron gibi davranma hakkını kendinde bulabiliyor.

19 Mayıs 2020 23:44

Resmi kanala gerek yok. Müdüre gidin bazı veliler aidat parası için valiliğe cimere şikayet edecekler diye duyum aldım önceden sizi bilgilendirmek istedim de olsun bitsin. Ona rağmen toplama konusunda problem çıkarıyor ise yapılacak şey bellidir.

skramz
Daire Başkanı
20 Mayıs 2020 21:25

aidat da mı toplanıyormuş ilk kez gördüm böyle bir şey

fabregas34
Kapalı
21 Mayıs 2020 00:28

Ogrenci veya veli sikayet ederse yanarsin hocam, sakin toplamayin. Mudurden yazili olarak talimat isteyin. Sonra yazili olarak bu talimatin suc oldugunu belirtin. Mudur bir daha yazili olarak toplamanizi isterse, o zaman yaparsiniz hicbir sorumlulugunuz olmaz. Ama tabi bunu bir ust merciye yazili olarak bildirmelisiniz. Sonrasini mudur dusunsun. Ama sundan da eminim ki hicbir mudur yazili olarak para toplayin demez.

narniaxx, 4 yıl önce

Hocam sizi yakalamışken madem aidat dediniz bir şey sormak isterim. Şimdi bu aidat paraları hep sorun biliyorsunuz. Şu anki okulumda yaşıyorum ben ilk kez böyle bir problem.

İlk geldiğim yıl baktım tüm öğretmenler sınıf sınıf para topluyor öğrenciden. Daha önce hiçbir idare benden böyle bir şey istemedi. Burada ise para toplama yarışı var. Müdür diyor ki 'bak Ayşe arkadasimiz 800 lira topladı. Tebrik ederim ikna kabiliyeti yüksek bir öğretmen. Başarılı bir ogretmen. Öğretmenin ikna kabiliyeti yüksek olmalı. Diğer arkadaşlar siz de toplayın.' her hafta neden topladın. Toplamadin. Eksik topladın cebinden ver. Şaka gibi böyle muhabbetler döndü.

Şimdi ben bu yıl toplanmamasını sağladım bir şekilde karşı çıkıp. Yalnız önümüzdeki yıl tekrar o yöntemle toplanmasını, elini taşın altına tek başına koyamayacagini, öğretmenlerin de toplaması gerektiğini falan söylüyor.

Ben artık buna resmi kanalla bir adım atmak istiyorum aynı şeyleri yaşamamak için. Tam olarak ne yapılmalı? Yardımcı olursanız sevinirim. Tecrübelerinizden faydalanmak ister idarecilik yapmış bir öğretmen olarak.

sebile1
Memur
21 Mayıs 2020 10:58

Farklı platformlarda öğrenci ile ders işliyorsanız problem yok.

Ancak haftalardır boş boş oturup bir de ders yapmamakla övünüyorsanız yazklar olsun sizin gibi öğretmenlere. Çalışmayanı bu ortamda bir de artılara beziyorlar.

Yok müdür karışamaz yok şu karışamaz bu karışamaz. Yahu sizin vicdanınız karışmalı

işinize. Bugüne kadar öğrencisiyle herhangi bir pltformda buluşup ders işlemeyen öğretmen, çalışmamak için bahane arayanlardır.

21 Mayıs 2020 14:16

Farklı platformlardan kasıt zoom vs ise en hafif tabiriyle bilgisayar cahili bir insansınız demektir. O kadar çok güvenlik riski varken çocuklarla yapılan kamera desteği ile gerçekleşen derste görüntüler farklı bir yerde kullanıldığı zaman anlatırsınız vicdanı soruşturma için gelenlere tâbi dinleyen olursa. Bu arada müdüre sorun bakalım canlı ders görüntülerinden kaynaklanan bir sorun olursa bana ne olur diye.

Bizden17
Aday Memur
21 Mayıs 2020 15:19

Hocam ne veli toplantısı? Lisedeyim rehberlik ücreti verilmiyor. Demek ki sınıfımız yok.

sebile1
Memur
21 Mayıs 2020 15:53

Bu konuda o kadar bilgilisiniz ki! kamera açılmadan ders işlenebildiğini öğrenememişsiniz. Bir kez bile kamera açtırmadım.

Zoom yerine mikrosoft teams gibi birçok uygulama var. Mikrosoftun uygulamalarına da

bahane bulursunuz gerçi. Çalışma niyeti olmayınca.

Farklı platformlardan kasıt zoom vs ise en hafif tabiriyle bilgisayar cahili bir insansınız demektir. O kadar çok güvenlik riski varken çocuklarla yapılan kamera desteği ile gerçekleşen derste görüntüler farklı bir yerde kullanıldığı zaman anlatırsınız vicdanı soruşturma için gelenlere tâbi dinleyen olursa. Bu arada müdüre sorun bakalım canlı ders görüntülerinden kaynaklanan bir sorun olursa bana ne olur diye.

Anadolu isyanı
Aday Memur
21 Mayıs 2020 18:11

Birileri canlı ders stresi yaşar rehberci ve bilişimciler meslekçiler72 saat ek ders alır, adalet!!!

Toplam 155 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi