Editörler : Pangaea

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 13:57

Estağfurullah emretmedim. Lys soruları dönüyor ne demek anlamadım. Bizim alan sınavımızamı girdiniz de üniversitede gördüğümüz konulardan çıktığını söylüyorsunuz.

eda46math, 3 yıl önce
Emredersiniz sizin sorularınız konularınızın içinden geliyor bizim ki öyle olmuyor lys sorularını dönüyor diyorum anlamıyorsunuz anlatmak için de daha fazla kendimi yoramam.

eda46math
Aday Memur
27 Şubat 2021 13:58

Bakın şu an size yazarken aynı zamanda yürüyorum . Bir dilekçe yazmıyorum bir içerik platformunda gönderi paylaşıyorum. Şu en iyiyi biz biliriz havasından kurtulun artık bir pdr okudunuz uzaya çıkmadınız.
Pskghakan, 3 yıl önce

O kadar kelime hatalarıyla dolu ki ne dediğinizi anlamadım bile. Hukuk ne alaka anlamadım. Ama hukukun başarı sıralamaları giderek daha da yükseliyor. Önceki senelerde 40 binle kapatırken yakın senelerde 35 binle falan kapattı. Konuyla ne alakası var anlamadım ama. Evet doğru boşa gidiyor. Biz 67 netle beklerken siz 30 netle atanıyorsunuz.

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 13:59

Belki sorularımız ayırt edicidir de branşımdaki insanlar çok başarılı olduğu için ayırt edilemiyoruzdur. Benim branşımda özel okuyanlar bile 30 net yapmıyor emin olun.

eda46math, 3 yıl önce
Adı üstünde tıp okuyor matematiği iyi bir öğrenci şu an girdiğimiz alan sınavları lysnin zor ayarında sınavlar. Peki siz tmnin en iyi grubu olunca bizden çok mu iyi olduğunuzu düşünüyorsunuz acaba ben ilkmatı kazandığım sene edebiyat sınavına da girdim yani hiç çalışmadığım halde puanlarımda gayet iyiydi. Yani hangi noktayı anlamıyorsunuz ben anlayamadım. Tabiki aynı şeyler çıkmaz bir ilköğretim hocası olarak çift katlı integal gibi ve daha bir sürü pür matematik derslerini de öğrenerek mezun oluyoruz ve sınavda çıkan soruları neden çözemiyoruz öyle mi ? Cevap şu ünide bu derslere çalışacağımıza 2 yıl lys matematik çalışsak zaten çözeriz tıp okuyan arkadaşda bunu yaptığı için çözüyor. Siz de hukuk okusaydınız o zaman bilmem kaç bine kadar hukuk var şimdi kavgamız bu mu oldu. Benim çok yakın pdrci arkadaşlarım var ve ben üzülüyorum sizin sınavınız ayırt edici değil bir sürü netiniz var da neye yarıyor.

turkceciogrenci
Kapalı
27 Şubat 2021 14:00

Allah aşkına pdr gelmiş burda matematikçi adama alanı nasıl yapamıyorsun diyor :) Kusura bakma da senin alan soruların belli. Eğitim bilimlerine girer gibi alan sınavına giriyorsunuz. Sınıfçılar da alandaki mat kısımları boş bırakır onlar da aldı eğitimi. Ben de Türkçe öğretmeniyim. Bu yıl cidden zordu ve adaylar ayırt edilebildi ama önceki seneler de hiç de öyle değildi. Pdr de öyle. Ergenliği sormuyor belki ama hala Maslow?dan vs çıkamıyor. Pdr?de şu kadar alan yaptım hala atanamıyorum diyorsunuz. Çok basit sebebi. Alanınınz çok kolay herkes yapıyor. Çalışmayan bile 60 net yapıyor. Bursa da devreye eğitim bilimleri gy gk giriyor. Senin yaptığın matematiği burdaki matematikçi adam da yapıyor. Alan farklı bir boyut

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 14:00

İkinci lisans olarak psikoloji okudum. Aynı zamanda yüksek lisans da yapıyorum. Benim uzayla işim yok benim çalışma alanım insanlar.

eda46math, 3 yıl önce
Bakın şu an size yazarken aynı zamanda yürüyorum . Bir dilekçe yazmıyorum bir içerik platformunda gönderi paylaşıyorum. Şu en iyiyi biz biliriz havasından kurtulun artık bir pdr okudunuz uzaya çıkmadınız.

mxmxmxx
Aday Memur
27 Şubat 2021 14:01

sözelc

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 14:03

Benim alan sınavıma mı girdiniz de bu kadar eminsiniz. İnanın 3 kere alan sınavına girdim üçünde de Maslow hiç çıkmadı. Emin olabilirsiniz. Sorularımız çok basitmiş. Hiç çalışmayan 60 net yapıyormuş. O nedenle mi alan ortalama netimiz 53. Alanın farklı boyut olduğunu söylüyorsunuz alan dediğiniz üniversitede aldığınız eğitimdir. Hayır nasıl farklı boyut oluyor. Sorular öbür taraftan falan mı geliyor anlamadım.

turkceciogrenci, 3 yıl önce

Allah aşkına pdr gelmiş burda matematikçi adama alanı nasıl yapamıyorsun diyor :) Kusura bakma da senin alan soruların belli. Eğitim bilimlerine girer gibi alan sınavına giriyorsunuz. Sınıfçılar da alandaki mat kısımları boş bırakır onlar da aldı eğitimi. Ben de Türkçe öğretmeniyim. Bu yıl cidden zordu ve adaylar ayırt edilebildi ama önceki seneler de hiç de öyle değildi. Pdr de öyle. Ergenliği sormuyor belki ama hala Maslow?dan vs çıkamıyor. Pdr?de şu kadar alan yaptım hala atanamıyorum diyorsunuz. Çok basit sebebi. Alanınınz çok kolay herkes yapıyor. Çalışmayan bile 60 net yapıyor. Bursa da devreye eğitim bilimleri gy gk giriyor. Senin yaptığın matematiği burdaki matematikçi adam da yapıyor. Alan farklı bir boyut

mxmxmxx
Aday Memur
27 Şubat 2021 14:04

matematik-fizik niye yapamıyorsunuz yav ? oysa çok basit ezberle geç. tüh size adamlar çatır çatır teorem ispat kasıyor sözel bölümlerde. yazık yazık :dddd

buyur kardeş sen oku matematik öğretmenliğini 75te75 yap.

bu adamlar senin okuduğun bölümü kulağına döker haberin olsun.

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 14:04

Sınıfçılar matematik sorularını boş mu bırakıyor. İnanın bu konu hakkında hiçbir bilgim yok. Ama bu tarz bi genelleme asla yapmam.

turkceciogrenci, 3 yıl önce

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 14:05

Benim hiç öyle bi iddiam yok. Sözel alanlarda da teoriler vardır. Ben matematikte başarılıyım da demedim.

mxmxmxx, 3 yıl önce

matematik-fizik niye yapamıyorsunuz yav ? oysa çok basit ezberle geç. tüh size adamlar çatır çatır teorem ispat kasıyor sözel bölümlerde. yazık yazık :dddd

buyur kardeş sen oku matematik öğretmenliğini 75te75 yap.

bu adamlar senin okuduğun bölümü kulağına döker haberin olsun.

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 14:07

Ben aldığım eğitimden bahsederim. Siz ancak eksilersiniz.

mxmxmxx
Aday Memur
27 Şubat 2021 14:08

tamam kardeşim en çok sen kendini yetiştirdin. biz 5 sene yattık. kendimizi geliştiremedik o yüzden düşük yapıyoruz. sen atan biz özelde sürünürüz.

Pskghakan, 3 yıl önce

Ben aldığım eğitimden bahsederim. Siz ancak eksilersiniz.

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 14:09

Neyse matematik sizin alanınız. Diyorsunuz ya hani matematik asla yalan söylemez. Net ortalamalarınız ortada. Sayısal veriler ortada :)

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 14:10

Estağfurullah. Ben asla öyle düşünmüyorum. Bunu da bilemem. Sadece kendi alanınızda başarısızsınız. Ha bu kendinizi hiç geliştirmediğiniz anlamına gelmez. Spor, sanat gibi alanlarda geliştirmiş olabilirsiniz.

mxmxmxx, 3 yıl önce

tamam kardeşim en çok sen kendini yetiştirdin. biz 5 sene yattık. kendimizi geliştiremedik o yüzden düşük yapıyoruz. sen atan biz özelde sürünürüz.

mxmxmxx
Aday Memur
27 Şubat 2021 14:11

tamam psikolog hakan beyciğim :d

Pskghakan, 3 yıl önce

Estağfurullah. Ben asla öyle düşünmüyorum. Bunu da bilemem. Sadece kendi alanınızda başarısızsınız. Ha bu kendinizi hiç geliştirmediğiniz anlamına gelmez. Spor, sanat gibi alanlarda geliştirmiş olabilirsiniz.

27 Şubat 2021 14:13

Herkes kendi bölümüyle ilgilensin arkadaşlar, İngilizce, Matematik ÖABT netlerinin ortalaması başka bir bölümü ilgilendirmez. İnsanlar o sınavlarda sınıfta öğretecekleri şeyleri görmüyorlar, teori soruluyor sınavlarda. Bunun sorgulamanızın asıl nedeni aman efendim ben bu kadar net yaptım atanamadım, bunlar yarısını yaptı atanıyorlar. Siz bölümünüzden sorumlusunuz. Rakip meslektaşlarınızın ortalaması 60 ise siz 65 net yapacaksınız. Siz bundan sorumlusunuz. Çocukların matematik öğrenememe nedenini yalnızca KPSS'ye bağlayamazsınız. Bu meslektaşlarınızı işini doğru yapmamakla itham etmektir. Ayıp diye bir şey var arkadaşlar, etmeyin.

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 14:16

Ama durum onu gösteriyor. Kaldı ki ben eğitimciyim tabii ki İngilizce matematik alan netleriyle ilgilenicem. Tabii ki öğrencilerdeki başarısızlık nedeniyle ilgilenicem. Ben de okulda psikotik bozukluklarla igilenmiycem ama alanımda soru olarak geliyor. Evet doğru benim yarıştığım kişiler 60 net yapıyor sizin yarıştıklarınız 30.

Alper Akova, 3 yıl önce

Herkes kendi bölümüyle ilgilensin arkadaşlar, İngilizce, Matematik ÖABT netlerinin ortalaması başka bir bölümü ilgilendirmez. İnsanlar o sınavlarda sınıfta öğretecekleri şeyleri görmüyorlar, teori soruluyor sınavlarda. Bunun sorgulamanızın asıl nedeni aman efendim ben bu kadar net yaptım atanamadım, bunlar yarısını yaptı atanıyorlar. Siz bölümünüzden sorumlusunuz. Rakip meslektaşlarınızın ortalaması 60 ise siz 65 net yapacaksınız. Siz bundan sorumlusunuz. Çocukların matematik öğrenememe nedenini yalnızca KPSS'ye bağlayamazsınız. Bu meslektaşlarınızı işini doğru yapmamakla itham etmektir. Ayıp diye bir şey var arkadaşlar, etmeyin.

Pskghakan
Şef
27 Şubat 2021 14:18

Doğru yapmamakla itham etmiyorum ayrıca. Alan bilgisine sahip değiller diyorum. Bu alanda başarısızlar diyorum. Ne var bunda.

Alper Akova, 3 yıl önce

turkceciogrenci
Kapalı
27 Şubat 2021 14:21

Ezberle bilgi geç git. Bak kendin diyorsun ortalama 53 :) Yani en alakasızı bile bu sınavda yüksek net yapıyor. Adamın soruları işlem gerektiren sorular. Formülle vs işi yok. Matematik ya neyini anlamıyorsun. Ezbere değil. Sende alıyorsun kalın pegem kitabını Allah ne verdiyse sabahlara kadar ezberle istersen :) Yeme bizi ya arkadaşlarımın çoğu pdr. Bir de burda kendi bölümünüzü göklere çıkartmanız yok mu :)

Pskghakan, 3 yıl önce

Benim alan sınavıma mı girdiniz de bu kadar eminsiniz. İnanın 3 kere alan sınavına girdim üçünde de Maslow hiç çıkmadı. Emin olabilirsiniz. Sorularımız çok basitmiş. Hiç çalışmayan 60 net yapıyormuş. O nedenle mi alan ortalama netimiz 53. Alanın farklı boyut olduğunu söylüyorsunuz alan dediğiniz üniversitede aldığınız eğitimdir. Hayır nasıl farklı boyut oluyor. Sorular öbür taraftan falan mı geliyor anlamadım.

turkceciogrenci
Kapalı
27 Şubat 2021 14:23

Bu arada evet sınıfçılar alandaki matematik, fizik vs yapmıyorlar. Boş bırakıyorlar. Onlar da gördü ama gördüğüyle sınavdaki bir değilll

Pskghakan, 3 yıl önce

Sınıfçılar matematik sorularını boş mu bırakıyor. İnanın bu konu hakkında hiçbir bilgim yok. Ama bu tarz bi genelleme asla yapmam.

Toplam 83 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi