Editörler : Pangaea
21 Ocak 2013 10:17

MEB daki fahriler birşey demezken Diyanettekilere ne oluyor?

Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı Fahri öğretmen olarak çalıştırdıklarını şuana kadar hiç bir zaman kadroya almamış ve bunu düşünmemişken Diyanet personellerinin ne artısı varda bunu bir hak gibi savunup istiyorlar. Alın puanlarınızı geçin yeterliliği yapın tercihinizi bu kadar zor mu yani?

21 Ocak 2013 10:28

hocam diyanettekiler hakkı hukuku çok iyi bildiklerinden(!), kendi kendilerine -koca koca imam hatip mezunu olmaları vesilesi ile-fetva verebildiklerinden ve ilaveten torpilsiz iş yürümediğinden diyanette arkadaşlar da bedavadan kodroya geçtiler/geçmek istiyorlar.

hülasa herkes kendi atını koşturmaya çalışıyor diyanette. ve malesef kimin atı en kestirme yolu biliyor ise o kazanıyor. kural yok, hak yok, adalat desen hiç yok......

ilknur33
Genel Müdür
21 Ocak 2013 15:27

bızede meb,de olldugu gıbı,alım ,30 bın 40 bın bırden olsaydı yuzumuz olmazdı...yapsınlar bakalım 2 bın 3 bın k.k.ö alım gerek kalıyormu bu durumlara......yanlış kurumları kıyaslıyorsunuz...fahrı calıştırmaya gerek kalmazdı...

dönermagdur
Aday Memur
21 Ocak 2013 16:29

İlknur hanım sizin dediğiniz gibi bakarsak bazı bölümlerden 1000 kişi bazılarından 1 kişi alınıyor az alınanlarda mı sizin gibi yapsın :)

FMÜZER
Genel Müdür
21 Ocak 2013 16:48

"Milli Eğitim çok alım yapıyor.Diyanet alımı az yapıyor.O halde diyanetin alım için koyduğu şartlar bir yana bırakılıp fahrilere öncelik tanıyan atanma yapılmalı.Böylece hak yerini bulmalı."

Yukarıdaki mantık egosantrik bir mantıktır.Ve asla muteber olamaz.Bu ülkemizde yerleşmiş olan adamına göre hukuk,adamına göre kural anlayışının uğursuz bir tezahürüdür.Rabbim tüm ümmeti böyle bir anlayışın tezahürlerinden korusun...

NİSA96
Aday Memur
21 Ocak 2013 21:03

evet gerçekten meb çok öğretmen alıyor.fakat adaylar öss den 4 yıllık fakülte kazanıyorlar okuyorlar formasyon alıyorlar ve kpss.aslında düşünüldüğünde onlar hakediyor fahri görevden kadroya geçmeyi.meb daha kuralcı.fahrilikten değil kpss den 80 üstü al öğretmen ol diyor.bizim bünyesine girmeye çalıştığımız kurum ise çoğu lise mezununu olan kişilere fahri görev yap nasılsa kadro alırsın diyor.zten şu an önlisans mezunlarının çoguda sınavsız geçiş ile okuyanlar allah aşkına insaf edin varmı össden fakülteyi kazanıp boşta kalan.kendimizi örgün okuyan öğretmenlerle kıyaslamayalım zira onlar 4 yıllık mezunken kpss den 80 üstü alıp atanıyorlar bizlerse fakülteliler 60 puanla

21 Ocak 2013 21:47

sayın FMEZER hocam o mantığın adı egosantrik mantık değil tam da diyanet çalışanı/adayı mantığıdır.hem de artık bu klasikleşmiştir.

ilknur33
Genel Müdür
21 Ocak 2013 23:15

hadı dıgerlerı karsı cıkıyorlar,fahrı olmamışlar yada olamamışlar.....meryem aynaya bakınca 2 tane yuz goruyomusun cok merak ettım...alım olsun arkadaslar ,cok cok alım olsun ınş......bu kısır dondu tartışmalar bıtsın.....kımse karsısındakının tarafından bakamıyor olaya......allah herkesın gonlune gore versın.....burada bır sayfa yorum yazsam bırsey degışmeyecegı ıçın nokta dıyorum kendı adıma....varın sız tartışmaya devam edın.....

ilknur33
Genel Müdür
21 Ocak 2013 23:20

döngü

21 Ocak 2013 23:31

1.hocam kararınızın hem şahsınız hem de forum adına isabetli olacağı kanaatindeyim.

2.Başından beri aynı şeyleri söylüyorum fahri atama olması yanlıııışşşş.benim de bir fahri olmam bunu haklı çıkarmaz.

3.Ama bundan sonra diyanetin istediği şekilde davranacak ve her türlü torpil, adam vs ne varsa bulacak; kpss ile mi olur, fahri olarak mı olur vekil vs vs ile mi olur bilmem.

4.Fahriyim ama kesinlikle hiçbir çalışmalarına destek olmadım/olmayacağım da. lakin düşerse bir beleş ben de oraya yerleşeceğim.bu da iki yüzlü olduğumu göstermez.

Allah'a emanet olunuz.

ilknur33
Genel Müdür
22 Ocak 2013 13:19

:)))))))))))))))))))

feylesuff
Müsteşar Yardımcısı
24 Ocak 2013 18:28

ALLAH aşkına bırakın artık şu fahri muhabbetiniz midemiz bulandı artık yaa işiniz gücünüz yokmu elinizden gelse çalıştıkları kuran kurslarına bomba koyacaksınız..

24 Ocak 2013 21:04

Allah razı olsun ilknur33 kardeş;ama boşver.yapacağımız tekşey dua ve çalışmak.Selam ve dua ile.....

ilknur33, 11 yıl önce

hadı dıgerlerı karsı cıkıyorlar,fahrı olmamışlar yada olamamışlar.....meryem aynaya bakınca 2 tane yuz goruyomusun cok merak ettım...alım olsun arkadaslar ,cok cok alım olsun ınş......bu kısır dondu tartışmalar bıtsın.....kımse karsısındakının tarafından bakamıyor olaya......allah herkesın gonlune gore versın.....burada bır sayfa yorum yazsam bırsey degışmeyecegı ıçın nokta dıyorum kendı adıma....varın sız tartışmaya devam edın.....

NİSA96
Aday Memur
24 Ocak 2013 22:48

benim bildiğim fahrilik süt iznine giden kadrolu yahut sözleşmeli kkö yerine yahut kadrolu gelene kadar boş olan yerlere en fazla 2 yada 3 ay çaliştırılmak üzere görev yapan kişidir.söylermisiniz uzun yıllar görev yapan fahriler torpiliniz kim.

dursun53
Memur
13 Şubat 2013 13:47

eleştiriler çok sert dostlar bence uslübumuzu yeniiden gözden geçirelim derim

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi