Editörler : E.Kayı Han
«567891011121314151617

geceadamı
Aday Memur
16 Ocak 2015 18:03

5 yıılık hagb nin bitmesine 3 ay kala hagb bozuldu.şimdi 5 aylık hapis cezası gündeme gelecek

shiftmn
Kapalı
17 Ocak 2015 16:48

geçmiş olsun. hüküm açıklanırsa yargıtay yolu açılır sende hükme itiraz et.

geceadamı, 9 yıl önce

5 yıılık hagb nin bitmesine 3 ay kala hagb bozuldu.şimdi 5 aylık hapis cezası gündeme gelecek

geceadamı
Aday Memur
18 Ocak 2015 11:15

teşekkür ederim cevabınız için

shiftmn, 9 yıl önce

geçmiş olsun. hüküm açıklanırsa yargıtay yolu açılır sende hükme itiraz et.

akıllı232
Genel Müdür
18 Ocak 2015 12:57

arkadaş cevap verdi geçmiş olsun

ttntt123
Aday Memur
18 Ocak 2015 22:20

Gecmis olsun arkadasim. Umarim lehine sonuclanir bu is. Gelismeleri bizimle de paylas lutfen.

flo66
Aday Memur
04 Şubat 2015 04:09

Zabıt katipliği güvenlik soruşturmasında önceden çalışılan yerlere gidilip soruşturma yapılıyor mu bilginiz var mı

mrt721
Kapalı
10 Şubat 2015 13:05

Arkdşlar bnde yeni kpss ye girdim iyi puan aldım, üç dört ay önce bi tartışmada benimle ilgisi yokken benden de şikayetçi olmuş konu basit tehdit daha sonuçlanmamış bu nisan atamasın da sorun çıkar mı memuriyetime engel olur mu , basit tehdit diye , e devlet te gördüm asliye hukuk mahkemesi

ysnylmz6638
Aday Memur
10 Şubat 2015 13:35

arkadaslar banada yardımcı olursanız sevinirim 2011yılında arkadasım yüzünden 6136 sayılı yasaya aykırılık yüzünden olaya dahil oldumkarakolda ifademiz alındıktan sonra 3ay gıbı bır süre sonra mahkeme oldu mahkemeden önce savcı hakkımda takıpsızlık verdi ve tanık olarak mahkemede dınlendım e devlet ve adli sıcıl kagıdı aldığımda(resmı kuruma vercem deyıp aldım) temiz sıcıl ve arsıv kaydı yoktur yazıyor bu durum askeri fabrikada daimi işçi olarak işe gırmeme engel olur mu? 2defa polıs 1defa jandarma tarafından çevirmede kimliğimi alıp sorgulattılar ama bu zamana kadar bı sorunla yanı gbttende böyle bisey var olayla ılgılı bisey demediler..güvenlik sorusturması ve arsıv arastırmasında sorun cıkar mı? bu durum beni çok rahatsız ediyor lütfen benide aydınlatırmısınız

mrt721
Kapalı
10 Şubat 2015 13:51

?

mrt721, 9 yıl önce

Arkdşlar bnde yeni kpss ye girdim iyi puan aldım, üç dört ay önce bi tartışmada benimle ilgisi yokken benden de şikayetçi olmuş konu basit tehdit daha sonuçlanmamış bu nisan atamasın da sorun çıkar mı memuriyetime engel olur mu , basit tehdit diye , e devlet te gördüm asliye hukuk mahkemesi

adaletbekler
Kapalı
14 Şubat 2015 12:54

sen dava sürecisindesin karar çıkmadan hiçbirşeyden sorumlu değilsin. Karar çıktığında zaten hagb li çıkar.

Benim de başıma geldi arşiv kaydından göreve başlatmadılar Ben suç işlediğim tarihte hagb yoktu ek karar ile hagb çıkarttım ama bakanlık atamamı yapmadı şu an mahkemeliğim iki yıldır

karar çıktı ama gerekçeli karar yazılmadan öğrenemiyoruz malisef.

bir iki haftaya net kararım sonucunu paylaşırım sizlerle.

insan bi kelimeden bi harften teselli arıyor burada o yüzden herşeyi paylaşmak gerek.

Benim suçum oluşturulan sahte belgeyi (ikametgahı) kullanmak

basit birşey ama ceza aldığım madde sahteciliği kapsıyor

mrt721, 9 yıl önce

?

adaletbekler
Kapalı
14 Şubat 2015 12:57

arkadaşım dert etme savcı sana takipsizlik vermiş zaten

mahkemede sanık değil tanıksın. arşiv kaydın yok diyorsun rahat ol

her karokola giren her tanık olan memur olmazsa vay halimize

dert etme sen rahat rahat uyu

ysnylmz6638, 9 yıl önce

arkadaslar banada yardımcı olursanız sevinirim 2011yılında arkadasım yüzünden 6136 sayılı yasaya aykırılık yüzünden olaya dahil oldumkarakolda ifademiz alındıktan sonra 3ay gıbı bır süre sonra mahkeme oldu mahkemeden önce savcı hakkımda takıpsızlık verdi ve tanık olarak mahkemede dınlendım e devlet ve adli sıcıl kagıdı aldığımda(resmı kuruma vercem deyıp aldım) temiz sıcıl ve arsıv kaydı yoktur yazıyor bu durum askeri fabrikada daimi işçi olarak işe gırmeme engel olur mu? 2defa polıs 1defa jandarma tarafından çevirmede kimliğimi alıp sorgulattılar ama bu zamana kadar bı sorunla yanı gbttende böyle bisey var olayla ılgılı bisey demediler..güvenlik sorusturması ve arsıv arastırmasında sorun cıkar mı? bu durum beni çok rahatsız ediyor lütfen benide aydınlatırmısınız

shiftmn
Kapalı
14 Şubat 2015 15:30

katiplikte güvenlik soruşturması değil arşiv araştırması yapılır.

flo66, 9 yıl önce

Zabıt katipliği güvenlik soruşturmasında önceden çalışılan yerlere gidilip soruşturma yapılıyor mu bilginiz var mı

keopspiramit
Memur
18 Şubat 2015 19:23

arkadaşlar 2013 yılında 75 günlük adli para cezası aldım ailevi nedenlerden ötürü.....ve hagb kararı verdiler...bu durum merkezi atamalrda sorun olurmu? genelde açıktan alımlarda sorun oluyormuş...bu arada mübaşlirliğede başvurdum ve listeye girdim..ne dersiniz mülakata girmelimiyim?..AÇIK,NET VE DOĞRU CEVAP VEREBİLECEK ARKADAŞ VARMI,TABİ EMSAL OLARAK ÖRNEK VARSA SEVİNİRİM?

Beril00
Kapalı
21 Şubat 2015 19:50

Benimde geçen yıl polise hakaret suçundan HAGB almış bir erkek arkadaşım var,geçtiğimiz yaz KPSS'ye girdi çokta yüksek puanlar aldı,pekçok pozisyona müracat etti fakat HAGB li olduğu için hiçbirinden olumlu sonuç alamadı hatta bir A grubu bir pozisyon için girdiği bir mülakatta mülakatı yöneten bir bayan erkek arkadaşımın HAGB li olduğunu anlayınca siz sabıkalısınız,fiziki olarak olmasada yasal olarak bir mahkumiyet süreci içersindesiniz nasıl atanabileceğinizi düşünebilirsiniz,bu konuyla ilgili genelgeyi incelemediniz mi? Şeklinde alaycı ve küçümser bir soru yöneltmiş.

Aşkı-Memur
Aday Memur
21 Şubat 2015 21:45

HAGB BİR MAHKUMİYET DEĞİLDİR HÜKMÜ AÇIKLANMAYAN HİÇBİRŞEY SUÇ DEĞİLDİR O MÜLAKATI YÖNETEN ABLACIM ÖNCE KENDİ AÇSIN TCK'YA BAKSIN A GRUBU DERKEN KAYMAKAMLIK GİBİ BİR SINAVA MI GİRDİ ? YOKSA B KADROSUNDAN AÇIKTAN ATAMA İLE Mİ ? BENİM AĞIR YARALAMADAN CEZA ALMIŞ HAGB ALMIŞ ARKADAŞLARIM İNFAZ KORUMA MEMURU OLDU ÖYLE BİR ENGEL DEĞİL

Beril00, 9 yıl önce

Benimde geçen yıl polise hakaret suçundan HAGB almış bir erkek arkadaşım var,geçtiğimiz yaz KPSS'ye girdi çokta yüksek puanlar aldı,pekçok pozisyona müracat etti fakat HAGB li olduğu için hiçbirinden olumlu sonuç alamadı hatta bir A grubu bir pozisyon için girdiği bir mülakatta mülakatı yöneten bir bayan erkek arkadaşımın HAGB li olduğunu anlayınca siz sabıkalısınız,fiziki olarak olmasada yasal olarak bir mahkumiyet süreci içersindesiniz nasıl atanabileceğinizi düşünebilirsiniz,bu konuyla ilgili genelgeyi incelemediniz mi? Şeklinde alaycı ve küçümser bir soru yöneltmiş.

Beril00
Kapalı
21 Şubat 2015 22:01

Gerçi ben hukuk işlerinden pek anlamam ama anlatılanlara göre HAGB tarzında uygulamalar dünyanın pekçok gelişmiş ülkesinde uygulanıyor burda amaç ilk defa suça karışmış bir kişinin bir daha suç işlemeyeceğine kanaat getirildiğinde denetimli olarak serbest bırakılmasıdır,bir taraftanda ilk defa suça karışan kişiye yönelik caydırıcılık işlevi görüyor ancak Türkiye şartlarında bu durum uygulanış amacı olarak gerekse algı olarak fiziken olmasada kağıt üzerinde bir mahkumiyet durumu olarak kabul ediliyor,yani HAGB almış bir kişi sosyal yaşamda bile suçlu,hükümlü ve sabıkalı olarak görülüyor.

Aşkı-Memur, 9 yıl önce

HAGB BİR MAHKUMİYET DEĞİLDİR HÜKMÜ AÇIKLANMAYAN HİÇBİRŞEY SUÇ DEĞİLDİR O MÜLAKATI YÖNETEN ABLACIM ÖNCE KENDİ AÇSIN TCK'YA BAKSIN A GRUBU DERKEN KAYMAKAMLIK GİBİ BİR SINAVA MI GİRDİ ? YOKSA B KADROSUNDAN AÇIKTAN ATAMA İLE Mİ ? BENİM AĞIR YARALAMADAN CEZA ALMIŞ HAGB ALMIŞ ARKADAŞLARIM İNFAZ KORUMA MEMURU OLDU ÖYLE BİR ENGEL DEĞİL

Beril00
Kapalı
21 Şubat 2015 22:08

Birde GBT durumu var,teknoloji son hızıyla ilerlerde devlet bundan faydalanmaz mı? Bugün sokakta gezen sıradan bir polis memuru bile sadece kimlik numarasını GBT'ye girdiğinde insanın hayat hikayesini bile dökebilecek imkana sahip.

Artık herşey kayıt altına alınıyor,nerdeyse polise saatin kaç olduğunu sorsak o bile kayıtlara işleniyor.

yadel12
Aday Memur
21 Şubat 2015 23:41

hagb hukuk olarak ele alındıgında yanı cmk ya gore memurıyete engel degıl. lakın bızım hakımler bunu uygulamaktan acız. hele kı davacı oldugunuz kurum adalet bakanlıgıysa. benımde 10 aylık hagb var ve 5 yıllık denetım suremı 2 yıldır tamamlamama ragmen ıdareden kaybettım davayı. dosya suan danıstayda ama yınede umıdım yok. bosuna umıt ıcerısınde olmayın bence.

Aşkı-Memur
Aday Memur
21 Şubat 2015 23:44

beril ardakasın durumunu avukat bır arkadasa sordum adlıgım cevap KPSS A SINAVLARINDA KURUMLAR ÇOK DETAYCI OLUYORLAR O YUZDEN ELENMIS DEDI KPSS B DE SIKINTI OLMAZ DEDİ AYRICA DANIŞTAY İDARE MAHKEMESINE ELENIRSENIZ DAVA AÇTIGINIZDA KAZANIRSINIZ ;)

Beril00
Kapalı
22 Şubat 2015 00:53

Avukatınızda benim söylediklerimi aynen size özetlemiş yani B grubuyla belki bir odacı,hizmetli,mübaşir v.s. alınabilir,oysaki benim erkek arkadaşım Ege Üniversitesi Maliye mezunu üstüne aynı üniversitede mastırı var,3 yabancı dil biliyor.Geçen yıl otomobiliyle giderken hiçbir sebep yokken trafik polisleri tarafından çevriliyor,çevrilmesinin sebebini soruyor,polislerde sanane canımız öyle istedi sana hesapmı verecez diye karşılık veriyor,arkadaşımda haklı olarak buna tepki gösterdiğinden polisler yakapaça merkeze götürüp polise hakaretten işlem yapıyorlar,sonrada mahkeme arkadaşıma polise hakaretten 1 ay 2 gün hapis cezası veriyor,buda HAGB'ye çevriliyor.Arkadaşım derdini hakim ve savcılara bile anlatamıyor.Önceki yazımda belirttiğim SGK müfettiş yardımcılığıyla ilgili bir mülakat süreciydi.KPSS'ye girmişti oldukça yüksek puanlar almıştı akabinde SGK müfettiş yardımcılığı sınavına girerekte yüksek puan almıştı ama bu HAGB yüzünden mülakatta elendi birde dediğim gibi mülakatı yöneten kadının birtakım ukala tavırlarına maruz kaldı.

Aşkı-Memur, 9 yıl önce

beril ardakasın durumunu avukat bır arkadasa sordum adlıgım cevap KPSS A SINAVLARINDA KURUMLAR ÇOK DETAYCI OLUYORLAR O YUZDEN ELENMIS DEDI KPSS B DE SIKINTI OLMAZ DEDİ AYRICA DANIŞTAY İDARE MAHKEMESINE ELENIRSENIZ DAVA AÇTIGINIZDA KAZANIRSINIZ ;)

Toplam 334 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi