Editörler : crops35
17 Ekim 2011 15:34

Aday memurun asaleti onaylanmadan tayin isteyebilir mi..?

Ben şuanda bir aylık memurum.Asaletim tasdiklenmeden de tayin hakkım varmıdır bilmek istiyorum.. Annem il dışında tek yaşıyor,okuma yazması yok ve yaşlı.Ben tek oğluyum.Tansiyon hastalığından ve belinde yürümede zorluk çektiğinden dolayı raporu var..Annemin rahatsızlığı durumunu raporla belgelendirmek şartıyla tayin isteyebilirmiyim.Ve tayin işlemim olma şansı ne olur..konuya hakim olan arkadaşlar yardım edebilirlerse sevinirim..

41AA48H
Aday Memur
18 Ekim 2011 20:35

Aday memursan becayiş yapabilirsin

illedesen
Şef
18 Ekim 2011 21:55

657 DMK da asaletin tasdik olmadıysa sadece kendi kurumundan baska bir kuruma gecemezsin (mesela tarımdan maliyeye gibi)ancak kendi kurumunun içinde (mesela tarım bakanlığı ankaradan adanaya) tayin talep edebilirsin?

24 Ekim 2011 11:08

lütfenn yardım!!

arkadaşlar ben de aday memurum.15 aydır üniversitede bilgisayar işletmeni olarak çalışıyorum.asaletim onaylanmadı henüz.memleketime gidebilmek için ÖSS'ye girdim,matematik bölümü(İ.Ö)kazandım.kayıt yaptırdım ve 1 yıl dondurdum.kurban bayramı tatilinde memleketime gittiğimde kazandığım ünv'ye dilekçemi versem olur mu

24 Ekim 2011 11:45

yaa neden kimse bişe yazmıyor :(( düşün düşün psikolojim bozuldu.gitmek istiyorum burdan!!

manastir
Şef
24 Ekim 2011 14:09

arkadasım illedesen arkadasım doğru yazmıs. senın yalnız kurum ıcındekı yönetmeliği bulman lazım. mesela meb de 1 yıl dolmadan hiç birşekilde tayın ısteyemessın. ama başka kurumlarda olabılıyor.

***superisi***
Aday Memur
25 Ekim 2011 16:22

istersin istersin hele sen güçlü bir torpil bul gerisi gelir bana asaletın dolmadan tayın yok dediler diğer taraftan başkasının tayını 3 aylık ken çıktı.. türkiyenın acı gerçeği ne yazık ki

trablusgarp
Kapalı
25 Ekim 2011 16:24

asla isteyemezsin

btaser
Aday Memur
26 Ekim 2011 14:43

bende 2 aylık aday memurum eşim başka ilde ben ve çocuğum başka ildeyiz. aday memurken eş durumu ve mazeret tayinleri kendi kurumunun içinde yapılabiliyor. tabii muvaffakat verirlerse yada sağlam torpilin olursa hiç problem çıkarmazlar. bende torpilim olmadığı için adaylığımn kalkmasını bekliyorum. dilekçeni ver istersen bekle bakalım..

seymen01
Aday Memur
26 Ekim 2011 16:05

Arkadaşlar pazartesi günü memurlar nette aday memurluk süresi 4 yıla çıkarılmasıyla ilgili maliye bakanlığı çalışma başlattı diye bir haber yayınlandı.2 aylık memurum.Bu konuda bilgisi olan varmı..? Bu kanun yürülüğe girerse eğer yürülüğe girdikten sonrakiler için mi geçerli yoksa tüm aday memur olanlar içinde geçerli olurmu..?Bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim...

untouchableee
Aday Memur
10 Ağustos 2017 11:53

Arkadaşlar lutfen yardimci olun

Aday polis memuru olarak İlk tayin yerim trabzon, babam 2015 te rahmetli oldu ve annem heyet raporu ile psikiatri bölümünde 2 yıl yüksek intahar meyili tedavisi gördü, bu süreçte her ihtiyaci ile ben ilgilendim ama şuan istanbulda tek kaldı. Tekrar rahatsizlanmaya başladı ve ben ne yapacagimi bilmiyorum. İstanbula tayin isteyebilir miyim? Yapılabilecek şeyler nelerdir lutfen gerçekten çaresiz durumdayim

ahmet06-07
Aday Memur
03 Kasım 2017 00:09

Birinci derece yakınınız olduğu için 3 ay ücretli izin alma hakkınız var

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi