Editörler : Pangaea
«5678910111213141516»

romayı yakan adam
Genel Müdür
08 Ekim 2019 21:05

teşekkürler herkes için hayırlısı olur inşallah. kararı memurlar.net manşette görmek dileğiyle ;)

Ay-seey
Aday Memur
08 Ekim 2019 23:45

Arkadaşlar kaçırdım sanırım ama katipliğin şehirleri belli mi puanım 88.5 neresi mantıklı olur, emek veren herkes inşaallah atanır diyorum.

romayı yakan adam
Genel Müdür
08 Ekim 2019 23:52

Şehir seçimini mülakata kaldıktan Sonra yapacaksınız. Şimdi sadece unvan seçeceksiniz. Hayır kaçırmadınız Pazartesi başvuru başlıyor.
Ay-seey, 5 yıl önce

Arkadaşlar kaçırdım sanırım ama katipliğin şehirleri belli mi puanım 88.5 neresi mantıklı olur, emek veren herkes inşaallah atanır diyorum.

Ay-seey
Aday Memur
09 Ekim 2019 00:08

Aa tamam kaçırdım dediğim olay konuyu yani :) yoksa başvurudan haberdarım elbette. Sağolun.

romayı yakan adam, 5 yıl önce
Şehir seçimini mülakata kaldıktan Sonra yapacaksınız. Şimdi sadece unvan seçeceksiniz. Hayır kaçırmadınız Pazartesi başvuru başlıyor.

romayı yakan adam
Genel Müdür
09 Ekim 2019 00:09

Ne demek efendim bu forum sizler için :) başvurular başlasın paslaşmaya devam. Herkesin gönlüne göre olsun inşallah
Ay-seey, 5 yıl önce

Aa tamam kaçırdım dediğim olay konuyu yani :) yoksa başvurudan haberdarım elbette. Sağolun.

ysk001
Aday Memur
09 Ekim 2019 09:07

zaten ilçe tercihi yapıyorsunuz

Alım güzel ama daha güzel olabilirdi. İl ilçe tercihi üzerine tercih alınsaydı keşke

ysk001
Aday Memur
09 Ekim 2019 09:27

BİLGİLENDİRME

1- Sözleşmeli olmayıp 657 kadro oldugundan 35 yaş sınırı yok(adliyelerde sözleşmeli alım oldugundan yaş sınırı koyabiliyorlar)

2-Klavye sınavı yok

3- Mülakata kaldığınızda il ilçe ayrımı gözetmeksizin 30 tercih yapabiliyorsunuz, aynı ilden farklı ilçeleri de tercih edebilirsiniz

4-Mülakat Ankara'da YSK binasında yapılıyor, 6 kişilik bir komisyona giriyorsunuz zarf çekerek sorularınızı belirliyorsunuz

5- Türkiyenin en rahat kurumlarından biridir, seçim zamanları dışında genelde pek iş olmaz

6- Görevlendirme konusuna gelirsek tamamen İlçe seçim kurulu başkanının takdirindedir. (10 yıl çalışıp hiç mahkeme kalemlerinde görevlendirilmemiş olan da var başlar başlamaz görevlendirilen de var şans.küçük ilçede görev yaparsanız görevlendirilme şansınız yüksek)

7-Arkadaşlar çoğunuz adliye de sözleşmeli olarak bile işe girmeye razı iken burada bazı meslektaşlarımız geçici görevlendirme oluyor diye gözünü korkutuyor... arkadaşlar memurluk memurluktur en ağır iş özel sektörden daha iyidir devlette.. sonuçta orada da büro memurluğu yapacaksınız)

8-Tayin durumu eğer görev yaptığınız yerde sizin gitmeniz işleri aksatmayacak ise ve tercih ettiğiniz yer de boş kadro var ise tayininiz büyük ihtimalle olur. Hele eş durumu sağlık durumu gibi özür tayinleri kesin gibidir. Tayinlerle ilgili sınıntı yaşamazsınız

9- Genel ve yerel seçimlerde ortalama 1 maaş extra alırsınız. oda, parti kongre,baro seçimlerinde yevmiye usulü 200-300 lira civarı seçim başı para alırsınız.

10- Katip maaşları 3600 civarıdır (bes kesintisi isterseniz 3500)

Merak ettiğiniz başka birşey olursa sorabilirsiniz

not : YSK da çalışan bir abiniz :)

oduncuk
Yasaklı
09 Ekim 2019 11:53

Hocam öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. VHKİ maaşı ne kadar acaba?
ysk001, 5 yıl önce

BİLGİLENDİRME

1- Sözleşmeli olmayıp 657 kadro oldugundan 35 yaş sınırı yok(adliyelerde sözleşmeli alım oldugundan yaş sınırı koyabiliyorlar)

2-Klavye sınavı yok

3- Mülakata kaldığınızda il ilçe ayrımı gözetmeksizin 30 tercih yapabiliyorsunuz, aynı ilden farklı ilçeleri de tercih edebilirsiniz

4-Mülakat Ankara'da YSK binasında yapılıyor, 6 kişilik bir komisyona giriyorsunuz zarf çekerek sorularınızı belirliyorsunuz

5- Türkiyenin en rahat kurumlarından biridir, seçim zamanları dışında genelde pek iş olmaz

6- Görevlendirme konusuna gelirsek tamamen İlçe seçim kurulu başkanının takdirindedir. (10 yıl çalışıp hiç mahkeme kalemlerinde görevlendirilmemiş olan da var başlar başlamaz görevlendirilen de var şans.küçük ilçede görev yaparsanız görevlendirilme şansınız yüksek)

7-Arkadaşlar çoğunuz adliye de sözleşmeli olarak bile işe girmeye razı iken burada bazı meslektaşlarımız geçici görevlendirme oluyor diye gözünü korkutuyor... arkadaşlar memurluk memurluktur en ağır iş özel sektörden daha iyidir devlette.. sonuçta orada da büro memurluğu yapacaksınız)

8-Tayin durumu eğer görev yaptığınız yerde sizin gitmeniz işleri aksatmayacak ise ve tercih ettiğiniz yer de boş kadro var ise tayininiz büyük ihtimalle olur. Hele eş durumu sağlık durumu gibi özür tayinleri kesin gibidir. Tayinlerle ilgili sınıntı yaşamazsınız

9- Genel ve yerel seçimlerde ortalama 1 maaş extra alırsınız. oda, parti kongre,baro seçimlerinde yevmiye usulü 200-300 lira civarı seçim başı para alırsınız.

ysk001
Aday Memur
09 Ekim 2019 11:59

bekar 9/1 3560 tl (bes kesintisi yok)

oduncuk, 5 yıl önce
Hocam öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. VHKİ maaşı ne kadar acaba?

oduncuk
Yasaklı
09 Ekim 2019 12:46

Katiplikten neden daha düşük ki? Ve hangisini tavsiye edersiniz hocam? puan 90+
ysk001, 5 yıl önce

bekar 9/1 3560 tl (bes kesintisi yok)

romayı yakan adam
Genel Müdür
09 Ekim 2019 14:29

Yok kardesım yanlış bilgi. Tekrar düzeltiyorum.Keşke dediğin gibi olsaydı. Mülakata kalmadan il ilçe tercihi hakkı ve değerlendirmesi yok .,sadece unvan seçilecek. Mülakata kalanlar il ilçe seçebilecek. İlanı okuyup araştırıp teyit edip paylaşıyorum . Keşke Gönül isterdi ki adliye alımı gibi il veya ilçe tercihleri olsaydı maalesef böyle bir imkan olmayacak tek olumsuz yanı da zaten bu
ysk001, 5 yıl önce

zaten ilçe tercihi yapıyorsunuz

ysk001
Aday Memur
09 Ekim 2019 14:41

Yanlış bilgi yazmışşın ama benim söylediğimden farklı olarak ne yazdın ben de aynı şeyi kastediyorum mülakata giderken tercih listeside götürülüyor ve orada belirtilen tüm il ve ilçeler tercih edilibir.

Yok kardesım yanlış bilgi. Tekrar düzeltiyorum.Keşke dediğin gibi olsaydı. Mülakata kalmadan il ilçe tercihi hakkı ve değerlendirmesi yok .,sadece unvan seçilecek. Mülakata kalanlar il ilçe seçebilecek. İlanı okuyup araştırıp teyit edip paylaşıyorum . Keşke Gönül isterdi ki adliye alımı gibi il veya ilçe tercihleri olsaydı maalesef böyle bir imkan olmayacak tek olumsuz yanı da zaten bu

keşfüzzünnun
Aday Memur
09 Ekim 2019 21:40

'En az bir işletim sisteminin kullanılmasını bildiğini belgelemek' bunu nasıl belgeleyebilirim bilen var mı arkadaşlar yoksa programlama dilinde de aynı durum var onu aldığım dersleri göstererek kanıtlarım.Ama özel olarak görmedim işletim sistemini bir derste.Yardımcı olabilecek var mı

Okapidzy
Kapalı
09 Ekim 2019 21:51

Katiplik maasi ne kadar acaba
oduncuk, 5 yıl önce
Katiplikten neden daha düşük ki? Ve hangisini tavsiye edersiniz hocam? puan 90+

romayı yakan adam
Genel Müdür
09 Ekim 2019 21:55

3650 gibi bir şey Seçimlerde ekstraları var
Okapidzy, 5 yıl önce
Katiplik maasi ne kadar acaba

eemmyy
Memur
10 Ekim 2019 11:09

kadrolu ile sözleşmeli arasında maaş farkı olur mu ? Yani ysk katibi ile sözleşmeli adliye katibi aynı mı alıyor ?

Ben kadrolu memurlar daha fazla alır sanıyordum

3650 gibi bir şey Seçimlerde ekstraları var

Teabhr
Memur
10 Ekim 2019 11:12

En düşük memur maaşıyla başlar diye düşünüyorum internettende bakabilirsiniz çok fark olmuyo sözleşmeli kadrolu

by_nct
Şef
10 Ekim 2019 11:38

Teşekkürler üstad. Taban puanlarla ilgili bir fikriniz var mıdır? Zabıt Katibi ile VHKİ arasında kaldım. VHKİ en son ne olur:))

ysk001, 5 yıl önce

BİLGİLENDİRME

2-Klavye sınavı yok

miray.ayvazova
Aday Memur
10 Ekim 2019 12:11

Çok güzel yazdınız hocam. Ellerinize sağlık. Önemli olan yumurta kapıya dayanmadan uyanabilmekte. Durduk yere ıskartaya çıkmadan önce... "Kpss puanı yüksek olan, sağlıklı olan, başarılı bir geçmişi olan" gibi kriterler olmalı, "yaşı küçük olan"dan ziyade. Böyle olursa hak eden kazanmış olur. Ülke kazanmış olur. Hepimiz kazanmış oluruz böylece.

aynen abicim. en önemli yol iç hukuk yollarını denemek. yargı yoluna başvuru anayasal bir haktır. takdir yetkimiz deyip düzenleme yapmıyorlarsa, talepleri dikkate almıyorlarsa yargı yoluna gitmeniz gerekir. öğretmenlikteki 40 yaş şartı bu şekilde kaldırıldı. malumunuz ünv araştırma görevlisindeki 35 yaş şartı da bu yolla kaldırıldı. yüksek yargı kararı yani içtihat kararı buna emsal teşkil etmektedir. yüksek mahkeme, yönetmelikle düzenleyici bir işlem yapılıp yaş konulamaz dedi. yaş şartı kanunla konulabilir dedi (anayasaya uygun olmak kaydıyla) bu iki emsal karar gösterilerek 13/09/2019'da icra için davayı açtık. içişleri büro personeli için de dediğim yolu deneyebilirsiniz. bunu yaparken yasal dayanak ve gerekçeler ve anayasanın ilgili maddelerini yazmanız gerekir. yani savunmanız çok önemli. bu konuda destek veririz inşallah herkese hayırlı olur. ysk alımı da hayırlı olsun arkadaşlar , yaş şartının olmaması çok güzel. yaş şartı ile kısıtlama olayı olmamalı.

10 Ekim 2019 13:36

hocam merkezi atamayla yapilan kadro olan sgk nin aldigi icra memurluğu yaş şarti ilgili bir düzenleme yapıldımı bilginiz varmi
İçişleri büro personeli için dava açan biri çıkarsa ( emsal karardan ötürü) onda da ilk duruşmada karar çıkar. . Başka türlü de değişim olmaz. ( Kyk ve işkur büro personeli alımını emsal göstererek açın davayı)
Toplam 707 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi