Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Haziran 2009 13:21

Velinin Öğretmen Seçme Hakkı Var mıdır?

Yasal olarak Velinin Öğretmen Seçme Hakkı Var mıdır?

ve idare bu istekleri ne kadar dikkate almalıdır?

ozan20
Kapalı
30 Haziran 2009 13:25

benim bildiğim yoktur eğer seçmek istiyorsa idarede şartlar bakımından sıcak bakıyorsa veli gerekeni yapmalı.

forever_liontürk
Aday Memur
30 Haziran 2009 13:30

İdareci misiniz?

ceml
Şube Müdürü
01 Temmuz 2009 20:17

öğretmenin öğrenci seçme hakkı varmıdır ne sanıyor bu veliler kendini anlayamadım

02 Temmuz 2009 09:06

Yasal olarak Öğretmeni seçme hakkınız yoktur. Fakat Öğretmeninizi araştırabilirsiniz. Mezuniyetini, mesleki deneyimini, önceki sınıflardaki başarısını, çocuklara karşı davranış tutum ve ilgisini araştırıp bilgilenebilirsiniz. Bunlarla ilgili bir sıkıntı var ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile başvurup cevap alabilirsiniz.

ozan20
Kapalı
02 Temmuz 2009 10:10

yok eğer ki illa da bu öğretmen deniyorsa o zaman gerekeni yapması gerekiyor velilerin.

TRON
Yasaklı
02 Temmuz 2009 18:09

"Gerekeni yapmak" derken???

ozan20
Kapalı
02 Temmuz 2009 20:54

eğer ki veliler illa da şu öğretmeni istiyorum derse okul idareside der ki ya biraz zorunlu bağış yap ya da okulun bazı eksikliklerini gider bunu da demeleri en doğal hakkı kalkıpta meslektaşlarını yüzüstü bırakacak halleri yok bu iş böyle istesenizde istemenizde

Araxa
Aday Memur
02 Temmuz 2009 22:30

Öğretmen seçmek isteyen veliden bağış alınır ve tamamen idarenin insiyatifindedir.

*Luther*
Şube Müdürü
03 Temmuz 2009 00:23

Vardır kardeşim. Ben de bir öğretmen veli olarak çocuğum için öğretmen seçtim, bu yıl 2. kademeye başlıyor, okul bile seçtim.

Biz 40 kişiyiz birbirimizi biliriz. Yatan da var, çalışan da her meslekte olduğu gibi...

öslem
Müsteşar Yardımcısı
10 Temmuz 2009 19:35

bilinçli veli araştırıyor nerde nasıl bi öğretmen var genelde duyumlardan haraketle tercih yapılır ben çoçukken bile vardı annem araştırıp yazdırmıştı ama malesef öğretmen öğrenci seçemez çok istisnai durumlarda veliye çoçuğunuzu benden alın der yada müdüre bunu dedirtir ki mutlak bi sorun neticesinde bu duruma gelinir.

akarcalı
Müsteşar
04 Ekim 2010 15:38

--- Maalesef büyük kentlerde var.

--- Özellikle; hatırlı veliler ( parası olan ), okul idarelerinin ihtiyaçlarını karşılayarak elit bir sınıf oluşturabiliyorlar.

+-!

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi