Editörler : swat3410

talihsizz112
Aday Memur
11 Şubat 2020 09:29

Haddini bil demişler Arkadaşım işte sen bir devlet memurusun üstlere şikayet edemezsin eğer amcan dayın yoksa demişler herkesin egosuna Sırayla oyna demişler hiyerarşi demişler :) mahkeme filan karıştırma bence çok uzuyor iş ayrıca mutlaka mutlaka onlar haklı çıkar çünkü düzenek sağlam senin sözünle bir şey olmaz sistemler evraklar şifreler onlarda ne yapsan bir şey elde edemezsin en iyisi sen buraya dök içini sus bekle nasılsa yine onların dediği olacak
Wolverinn, 4 yıl önce

Ben bunu yeni anladım bugün il emniyete gittim dedim benim zoruma ne gidiyor biliyormusunuz ceza alacak olmam değil polisin polise bunu yapması dedim öyle dedim hak verdiler bana ve hepsi bana buna benzer kötü anılarını anlattı hatta kimseye güvenme boşuna dedi silah arkadaşı felan geç onları dedi hatta bir müdürlede görüştüm çok iyi birisiydi oda bana hak verdi kendi ailesinden birisi cimere yazmış hak aramak için lakin pişman etmişler hak aradığı için o bile bu durumdan rahatsız ama emniyet böyle dedi bana sen haklı ol istediğin kadar dedi onlar haklı çıkar dedi o yüzden arkadaşlar bundan sonra polis olaraktan (içimizde çok iyi polisliği gerçekten hak edenleri dışarıda bırakaraktan) başka polislere güvenilmeyeceğini anladım teşekkürler yardımlarınız için

Banliyo06
Kapalı
11 Şubat 2020 10:37

Soruşturmaya galan takılma bi halt çıkmaz ayrıca kıdem tenzili değil daha önceden sicilin temizse muhtemelen kınama alırsın en kötü aylığından keserler. Sana kıdem tenzili diyen arkadaş ihraç etseymiş bari. Korkma kardeş aldığın cezayı da idarede dava aç yüzde 90 kazanırsın. Senin soruşturma sebebin mesai saatlerini şikayetin değil cimere yazmanın hiyararşiyi atlamak sayılması. O yüzden korkun olmasın ikinci ifadeni de vermediysen soruşturmada görev evrakını iste kalemden ifadeni değiştir evrakı da ekle. Savunma vermeden bi büyüğünden akıl alsaydın keşke. Sormak istediğin bişey olursa bana mesaj at yardımcı olurum.

bilen37
Aday Memur
11 Şubat 2020 13:40

Allah sabır versin.Herseyden once gorev yaptigin kişilerin bunlari yapmasi cok kötü bir durum.İnsallah duzelir
11 Şubat 2020 15:03

Mühendisim ben de CİMER'e yazdım, müfettiş geldi, yedirdiler içirdiler (şikayet ettiğim birimlerden birinin amiri) bir güzel gönderdiler, tabi gelen müfettiş harcırahını da aldı, sonra ne mi oldu, önce CİMER'den cevap geldi : İddialarım asılsız ve mesnetsizmiş, ismim gizli tutulmadı ve 4 yıldır da çeşitli mobbing, taciz, yıldırmalara maruz kaldım, CİMER'e bulunduğu kurumu/amirini vs şikayet eden ve mobbinge uğramayan kamu personeli sayısı azdır.

agah.beyoglu
Aday Memur
11 Şubat 2020 17:16

çok ayıp bu yaptıgın. boş yere cimeri meşgul ediyorsun.

RENGİN83
Aday Memur
11 Şubat 2020 17:21

Başvurunun içeriği önemli bir amirinizi vb şikayet edemezsiniz kanun net silsile yoluyla şikayet oluşturmalısınız,bu durum onları haklı kılar,konu eğer buysa tabi.Ancak vatandaşlıktan kaynaklı şikayetlerimiz için yapılacaksa durum kötü demekki hepimiz için.

berkoguz272
Aday Memur
11 Şubat 2020 20:15

Sana tam olarak net bilgiyi vereyim. Öncelikle geçmiş olsun.Souşturma neticesinde::: DİSİPLİN YÖNÜNDEN; ................. iddialarınızı yada iddianızı en yakın amiriniz .................................... müdürlüğüne şikayet etmek yerine doğrudan Cimer'e bildirdiğinizden, Devlet Memurunun işbirliği içinde çalışma ilkesine aykırı hareket ettiğinizden 657 sayılı kanunun 125/A-h maddesi uyarınca "UYARMA" cezası teklifi getirilmiştir. Hakkınızda yapılan soruşturma sonucuna göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 130.maddesi uyarınca tebliğ tarihinden itibaren .......... gün içerisinde savunmanızı vermeniz, vermediğiniz takdirde savunma hakkından vazgeçmiş sayılacağınızın bilinmesi hususunda; Gereğini rica ederim. Sana böyle bir yazı tebliğ edecekler. Savunmanı verirsin ve sonunda büyük ihtimalle savunmanı kabul ederler ve UYARI cezasını tecziye etmekten vazgeçerler. Ama başarı belgen varsa savunman da bunları mutlaka dile getir.Savunmanın ekine ekle.

Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkındaki Yönetmelik: Şikayet Edenin Sorumluluğu:

Madde 10 ? Şikayet haklarını kullanan Devlet Memurlarına şikayetlerinden dolayı bir ceza verilemez.

Ancak, şikayet haklarını bu Yönetmelikte tespit edilen usul ve esaslara aykırı surette kullananların veya her ne surette olursa olsun bu haklarını kullanırken bir suç işleyenlerin sorumlulukları saklıdır.

Müracaat Hakkı ve İhbar Yükümlülüğü: (2)

Madde 11 ? (Değişik: 14/9/2009-2009/15428 K.)

Devlet memurları, kurumları ile ilgili resmi ve şahsi işlerinden dolayı müracaat hakkına sahiptirler. Ayrıca Devlet memurları, görevleri sırasında haberdar oldukları konusu suç teşkil eden durumları yetkili makamlara bildirmekle yükümlüdürler.

Madde 14 ?(Ek fıkra: 14/9/2009-2009/15428 K.) İhbar yükümlülüğünü yerine getiren Devlet memurlarına ihbarlarından dolayı bir ceza verilemez, doğrudan veya dolaylı olarak hizmet koşulları kısmen de olsa ağırlaştırılamaz ve değiştirilemez.

CİMER'e başvurun gizli ve de başvuru türü ihbarsa (CİMERE başvuru türüne bak) direk madde 14 ü öne sür anında uyarı cezasını kaldırırlar. Bir teşekkkürünü alırım. Allah razı olsun de o da yeter. ŞONUÇ olarak UYARI cezasını teklif edecekler hakkında. büyük ihtimalde amirin onu uygulamaz.

moonlight_silence
Aday Memur
11 Şubat 2020 21:04

sorunu amirine ilet mediğinden yersin. 2018 olmadı lazım EGM talimatları var. kaçarım yok.ceza yersin.. iptalini bilmem. sinek küçük ama mide bulandırır...canını sıkar..uğrastır.
berkoguz272, 4 yıl önce

Sana tam olarak net bilgiyi vereyim. Öncelikle geçmiş olsun.Souşturma neticesinde::: DİSİPLİN YÖNÜNDEN; ................. iddialarınızı yada iddianızı en yakın amiriniz .................................... müdürlüğüne şikayet etmek yerine doğrudan Cimer'e bildirdiğinizden, Devlet Memurunun işbirliği içinde çalışma ilkesine aykırı hareket ettiğinizden 657 sayılı kanunun 125/A-h maddesi uyarınca "UYARMA" cezası teklifi getirilmiştir. Hakkınızda yapılan soruşturma sonucuna göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 130.maddesi uyarınca tebliğ tarihinden itibaren .......... gün içerisinde savunmanızı vermeniz, vermediğiniz takdirde savunma hakkından vazgeçmiş sayılacağınızın bilinmesi hususunda; Gereğini rica ederim. Sana böyle bir yazı tebliğ edecekler. Savunmanı verirsin ve sonunda büyük ihtimalle savunmanı kabul ederler ve UYARI cezasını tecziye etmekten vazgeçerler. Ama başarı belgen varsa savunman da bunları mutlaka dile getir.Savunmanın ekine ekle.

Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkındaki Yönetmelik: Şikayet Edenin Sorumluluğu:

Madde 10 ? Şikayet haklarını kullanan Devlet Memurlarına şikayetlerinden dolayı bir ceza verilemez.

Ancak, şikayet haklarını bu Yönetmelikte tespit edilen usul ve esaslara aykırı surette kullananların veya her ne surette olursa olsun bu haklarını kullanırken bir suç işleyenlerin sorumlulukları saklıdır.

Müracaat Hakkı ve İhbar Yükümlülüğü: (2)

Madde 11 ? (Değişik: 14/9/2009-2009/15428 K.)

Devlet memurları, kurumları ile ilgili resmi ve şahsi işlerinden dolayı müracaat hakkına sahiptirler. Ayrıca Devlet memurları, görevleri sırasında haberdar oldukları konusu suç teşkil eden durumları yetkili makamlara bildirmekle yükümlüdürler.

Madde 14 ?(Ek fıkra: 14/9/2009-2009/15428 K.) İhbar yükümlülüğünü yerine getiren Devlet memurlarına ihbarlarından dolayı bir ceza verilemez, doğrudan veya dolaylı olarak hizmet koşulları kısmen de olsa ağırlaştırılamaz ve değiştirilemez.

CİMER'e başvurun gizli ve de başvuru türü ihbarsa (CİMERE başvuru türüne bak) direk madde 14 ü öne sür anında uyarı cezasını kaldırırlar. Bir teşekkkürünü alırım. Allah razı olsun de o da yeter. ŞONUÇ olarak UYARI cezasını teklif edecekler hakkında. büyük ihtimalde amirin onu uygulamaz.

kartinant54
Aday Memur
11 Şubat 2020 21:27

vay bu millet nereye şikayetini önerisini isteğini yapıcak ..ben ne anlatım bu işten hem cimere yazın şikayet edin diyorlar bide cimer karşı tarafa diyorki bak seni bize şikayet ettiler. bakın icabına soruşturma açın o kişiye millet le dalga geçmeyin. bir gün bu millet çok fena dalga geçer. yapmayın saklıysa saklı kalsın.

11 Şubat 2020 22:03

Sakin ol şampiyon; senin izin vs bir hakkın yandımı, cimere yazdığın şeyler tam olarak ne bilmiyorum; lakin hak aradığın için ceza almazsın diye tahmin ediyorum; alırsan da idare mahkemesi bozar.. Cimere yazı yazdığında iddialarını somut deliler ile desteklemelisin ki sonuç alabilesin, yoksa iddiaların iddiadan öteye gidemez. farzı misal seni bir haftada 40 saat çalıştırması gerekirken 80, saat çalıştırdı ve izin vermedi cimere dayanak olarak kamera kayıtlarının alınmasını ister giris cıkış kayıtlarını istersin, aynı amir somut delillerin olduğu için kendini bile savunamaz, ekstra size de izin vermek zorunda kalır. ceza alırsan 7 gün içinde valiliğe itiraz et, red edilirse red tarihinden itibaren 60 gün icinde idare mahkemesine git

Banliyo06
Kapalı
11 Şubat 2020 23:38

Arkadaşa verilen ceza hiyerarşi atlamaktan bu ceza her türlü iptal edilir. Diğer konuya gelince polis 24 saat görevdedir adam isterse eve bile göndermez. Çevikte başımıza çok geldi. Bu arkadaş izini kendinde hak görmüş şikayet etmiş öyle bi hakkı olduğunu düşünmüş yazık :)
Süleyman Yalçın34, 4 yıl önce
Sakin ol şampiyon; senin izin vs bir hakkın yandımı, cimere yazdığın şeyler tam olarak ne bilmiyorum; lakin hak aradığın için ceza almazsın diye tahmin ediyorum; alırsan da idare mahkemesi bozar.. Cimere yazı yazdığında iddialarını somut deliler ile desteklemelisin ki sonuç alabilesin, yoksa iddiaların iddiadan öteye gidemez. farzı misal seni bir haftada 40 saat çalıştırması gerekirken 80, saat çalıştırdı ve izin vermedi cimere dayanak olarak kamera kayıtlarının alınmasını ister giris cıkış kayıtlarını istersin, aynı amir somut delillerin olduğu için kendini bile savunamaz, ekstra size de izin vermek zorunda kalır. ceza alırsan 7 gün içinde valiliğe itiraz et, red edilirse red tarihinden itibaren 60 gün icinde idare mahkemesine git

Tayfunsah
Yasaklı
12 Şubat 2020 02:01

8 ay önce bilgi alma amaçlı bende yazdım hiç bişey yapamadılar.

agah.beyoglu
Aday Memur
12 Şubat 2020 14:05

vatan savunması bu şakaya gelmez. tabi ki fazla fazla çalışacaksın kardeş

shiftmn
Kapalı
12 Şubat 2020 21:03

polissin polise güvenilmeyeceğini öğrenememişsin.

saos
Memur
13 Şubat 2020 00:13

Memur silsile yolu ile halkını

kesinti
Aday Memur
14 Şubat 2020 19:58

Onlar seni hatalı görmüş, sen de hatalı olduğunu pişmanım diyerek kabul etmişsin. Cezayı mahkemeye götür. Ayrıca cimerde gizlilik olmalı, dava aç, kimliğini açıkladılar diye.

Tapucu3800
Aday Memur
15 Şubat 2020 01:08

Sen Devletsin, devlet devleti devlete şikayet ediyor gibi olmuş dilekce hakkın talebin yada rahatsızlığın her ne ise ama senin personel az diye bi şikayette bulunma hakkın olduğunu düşünmüyorum. Amirlerinle üstlerinle olan rahatsızlıklarıno yazabilirsin cimere. Devleti cimere bimere bildirirmek bana garip geldi bende kamu görevlisiyim personel yokluğundan kaynaklı yıpranıyoruz ama elimizden birşey gelmiyor. Amiriniz şubenizin en yetkilisi idarenizden personel talebinde bulunabilir.

biyolog_42
Aday Memur
15 Şubat 2020 21:37

Çevikteysen yeni memursun belli. Sıkıyosa tecrübeli memura yapsınlar sana yaptıklarını. Çocuk mu korkutuyorlar. Pişmanım demeseymişin iyiymiş.

JoRaH MoRMoND
Yasaklı
16 Şubat 2020 12:02

sen kendini satmışsın arkadaşlarının satmasını ne dert ediyorsun bir şikayetin arkasında dur

Wolverinn
Aday Memur
21 Şubat 2020 14:43

Satma olayı felan yok lakin ifademde cimere yazmanın hiyerarşiyi atlayacağını düşünmediğimden cimere yazdığımı belirttim izinlerin yandığını yoğun çalıştığımızı ifademde belirttim zaten ben ifade vermeden önce olay araştırıldı böyle bişey yok gereken cezayı verin diye dosya oluşturulmuş yani kimse bana sormadan karar vermişler banada disiplin cezası kaldı hiyerarşiyi neden atladın gibi sorular sordular hep. Bana karşı oluşturan dosyaya biraz göz attım ben mesleğe başlamadan önceki tarihte bile ebys gelen bilgi personele iletilmiş yazışmalardan anlaşılmaktadır diye sahtekarlık yapmışlar yani sırf ceza vermek için ben sivil hayattayken ebys gelen bilgi kişiye iletildi diye yazı yazmışlar bide yapılan yazışmadan anlaşılmaktadır diyor ben böyle bi teşkilat görmedim madem ceza vereceksiniz işinizi sağlam yapın. Ben hakkımı emniyette aramayacağım artık yeter cezayı versinler mahkemede hertürlü iptal ettireceğim ayrıca cimere yazdığım yazının sonunda sayın bakanımız polisin işini zorlaştırmayın kolaylaştırın emri var buna burda kimse uymuyor uygulamıyor demiştim çok zorlarına gitmiş bu yazı keyiflerini bozmuşum şuan çalıştığım birimden acilen çıkardılar başka yere verdiler oradada talimat vermişler en alt devreyle nöbet tutsun denmiş hatta görev listesinde olmadığım günde bile beni çalıştırdılar şuan apaçık mobing yapıyorlar herkeste olayı biliyor şuan kimi kime şikayet edeceğim kim polisin sorununu çözecek nasıl bir yerdeyim anlam veremiyorum neyseki devletin koyduğu hukuka yasaya uyan kurumda var mahkeme ler tabiki. Süreç devam ediyor ileride gelişme olursa yazacağım yine.

JoRaH MoRMoND, 4 yıl önce

sen kendini satmışsın arkadaşlarının satmasını ne dert ediyorsun bir şikayetin arkasında dur

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi