Editörler : supporters.
«383940414243444546474849»

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
06 Aralık 2020 19:34

Hocam merhaba. Başvuramayacağına dair kesin ifade nerede yazıyor acaba? Öğrenmek için soruyorum.

Umut-N2017, 3 yıl önce

hayır başvuramıyor. Hocam yönetmelikte yazıyor. Çok ekiden başvurulabiliyırdu. ANcak bu sistemde, yani sayın Cumhurbaşkanının kolaylaştıracağız dedi bu süreçte bu da kaldırıldı....

YAni siz başvursanız bile iptal edieleceği yazıyor. Dikkatli olmakta fayda var..

byon
Aday Memur
10 Aralık 2020 11:08

Arkadaşlar merhaba,

Bu ay ki asgari komisyon ne zaman toplanıyor acaba, bir bilgi sahibi olan var mı?

2873
Memur
10 Aralık 2020 17:11

Arkadaşlar Merhaba,

2020 Mart Döneminde başvuru yapmıştım. Doçentlik jürimdeki asıl üyelerimden mazeret bildirip çekilen olmamasına rağmen, ikinci yedek durumundaki jüri üyesinin kişisel raporuna dayalı olarak doçentlik başvurum iptal edildi. 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 24. maddesini ve Doçentlik yönetmeliğinin revize edilmiş şeklini inceledim. Asıl jüri üyelerinden çekilen olmadığı takdirde yedek jüri üyelerinin raporları değerlendirmeye alınamaz. Bu hukuka uygun olamayan bir uygulamadır. Bu platformun kıymetli üyelerinden bazı arkadaşlar, daha önce Ankara 14. İdare Mahkemesinin emsal bir kararının bulunduğunu belirtmişlerdi. İdare mahkemesine dava açmak için bütün hazırlıklarımı tamamladım. Emsal kararları da ekleyerek kanuni vekilim aracılığı ile dava açacağım. Benim durumumda olanlara şiddetle öneririm.

Dr.özcan
Aday Memur
10 Aralık 2020 17:22

Hocam ben de aynı durumda yedek üye tarafından asgariye girdim. İtiraz ettim tek cümle ile reddedildi. İdare mahkemesine gitmek istiyorum ancak hiç tanıdık avukat vs yok. Mahkeme ile ilgili olarak yönlendirme yapabilir misiniz? Çok teşekkürler.

2873, 3 yıl önce

Arkadaşlar Merhaba,

2020 Mart Döneminde başvuru yapmıştım. Doçentlik jürimdeki asıl üyelerimden mazeret bildirip çekilen olmamasına rağmen, ikinci yedek durumundaki jüri üyesinin kişisel raporuna dayalı olarak doçentlik başvurum iptal edildi. 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 24. maddesini ve Doçentlik yönetmeliğinin revize edilmiş şeklini inceledim. Asıl jüri üyelerinden çekilen olmadığı takdirde yedek jüri üyelerinin raporları değerlendirmeye alınamaz. Bu hukuka uygun olamayan bir uygulamadır. Bu platformun kıymetli üyelerinden bazı arkadaşlar, daha önce Ankara 14. İdare Mahkemesinin emsal bir kararının bulunduğunu belirtmişlerdi. İdare mahkemesine dava açmak için bütün hazırlıklarımı tamamladım. Emsal kararları da ekleyerek kanuni vekilim aracılığı ile dava açacağım. Benim durumumda olanlara şiddetle öneririm.

2873
Memur
10 Aralık 2020 18:50

Kıymetli Hocam,

İtiraz eden adayların tümüne tek cümlelik cevap veriyorlar. Bana da tek cümlelik cevap verdiler. Şunu söyleyebilirim davayı Ankara X idare mahkemesinde açmanız isabetli olur. Başka bir yerde açmanız süreci uzatır. Çünkü dava Ankara X idare mahkemesi aracılığı ile yürüyecektir. Avukat konusunda ancak şunu söyleyebilirim, idari konularda deneyimi olan bir avukat bulmak gerekir. Yakın çevreniz vasıtasıyla muhakkak bir avukat bulabilirsiniz. Ayrıca sendikanız varsa sendika avukatları davanızı ücretsiz üstlenebilir. Siz sadece gerekli harçları ödersiniz.

Açacağımız davaların bizim lehimize sonuçlanması dileği ile.

Dr.özcan, 3 yıl önce

Hocam ben de aynı durumda yedek üye tarafından asgariye girdim. İtiraz ettim tek cümle ile reddedildi. İdare mahkemesine gitmek istiyorum ancak hiç tanıdık avukat vs yok. Mahkeme ile ilgili olarak yönlendirme yapabilir misiniz? Çok teşekkürler.

eewwaa
Aday Memur
11 Aralık 2020 14:13

İtiraz dilekçesine cevap alabilen var mı bu hafta?

byon
Aday Memur
11 Aralık 2020 14:34

Arkadaşlar merhaba,

Bu ay ki asgari komisyon ne zaman toplanıyor acaba, veya toplandı mı?

bir bilgi sahibi olan var mı?

2873
Memur
12 Aralık 2020 23:46

Kıymetli Hocalarım Merhaba,

Yedek jüri üyelerinin değerlendirme raporlarına dayalı olarak, ÜAK'ın doçentlik yönetmeliğini ihlal ederek doçent adaylarının başvurularını iptal ettiğini ve asgariden kalan adayların, itirazların dikkate alınmadığı ve olumlu raporların adaylarla paylaşılmadığı ile ilgili konuları mecliste grubu bulunan bir partinin grup başkan vekiline ve üyesi olduğum sendikanın mevzuattan sorumlu genel başkan yardımcısına, e-mail ile ilettim. Bana dönüş yapıldı, memnuniyetle ilgileneceklerini, ancak bu tür problemlerin dile getirilmesi için, konu ile ilgili kendilerine fazla sayıda, şikayetin iletilmesi gerektiği bildirildi. Aynı konuyu CİMER'ede yazdım. Yaklaşık bir ay oldu, henüz cevap yok. Saygılarımla

AnTeRa
Aday Memur
14 Aralık 2020 23:03

Merhaba arkadaşlar. Benim mart 2020 dönemi basvurum asgariden iptal olmuştu. Yaklaşık 1 ay önce itiraz ettim. Bu arada Ekim 2020 dönemine de başvurdum. Ekim dönemi jüri sürecinde gözüküyordu. Bugün Jürilerim atanmış. Bunun anlamı nedir?

1. Mart asgari itirazım red mi yedi ve ekim başvuru jürilerim buna binaen mi şimdi atandı?

2. Mart asgari İtirazım red değilde eğer kabul edilirse de böyle bir durum olabilir mi?

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Muannit12
Şef
15 Aralık 2020 01:25

Büyük ihtimalle reddetmişlerdir ve size tebligat yapılacaktır (belki de unutmuşlardır), çünkü doçentlik kılavuzunda itiraz süreci tamamlanmamışsa yeni dönem başvurunuz durdurulur ibaresi mevcut. Başarılar.
AnTeRa, 3 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. Benim mart 2020 dönemi basvurum asgariden iptal olmuştu. Yaklaşık 1 ay önce itiraz ettim. Bu arada Ekim 2020 dönemine de başvurdum. Ekim dönemi jüri sürecinde gözüküyordu. Bugün Jürilerim atanmış. Bunun anlamı nedir?

1. Mart asgari itirazım red mi yedi ve ekim başvuru jürilerim buna binaen mi şimdi atandı?

2. Mart asgari İtirazım red değilde eğer kabul edilirse de böyle bir durum olabilir mi?

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Muannit12
Şef
15 Aralık 2020 12:47

İtirazım kabul olmuş sanırım. Durumum jüri sürecinde olarak değişti ve aynı jüriler sistemde görünmeye başladı.

eewwaa
Aday Memur
15 Aralık 2020 13:33

Tekrar merhaba. bugün itirazımın kabul olduğunu öğrendim.

Asgariden kalan arkadaşlarıma kendi sürecimin örnek olabileceğini düşünüyorum.

İlk itirazım reddedilmişti. Detaylı bir dilekçe yazıp (yaklaşık bir sayfa) ekler koymuştum. Sonra düşündüm ki bunu zahmet edip okumazlar uzun diye.

İkinci dilekçemde 4 satır yazdım. Okuma yazmayı yeni sökmüş birinin anlayacağı dilden basit kısa ve net. Ek falan koyup dosyayı kalabalıklaştırmadım. Ve itirazım kabul edildi.

Sizlerin de çok kısa ve basit dilekçeler yazmanızı öneririm.

Muannit12, 3 yıl önce
Emin olun kısa olanlarında okumuyorlar. Kolay gelsin.

Muannit12
Şef
15 Aralık 2020 13:56

Hocam benim itirazım 4 sayfaydı, ekler hariç. Bakalım, hayırlısı. Sizin Ekim dönemi başvurunuz vardı sanırım, o ne olacak şimdi, bilginiz var mı?
eewwaa, 3 yıl önce

İlk itirazım reddedilmişti. Detaylı bir dilekçe yazıp (yaklaşık bir sayfa) ekler koymuştum. Sonra düşündüm ki bunu zahmet edip okumazlar uzun diye.

İkinci dilekçemde 4 satır yazdım. Okuma yazmayı yeni sökmüş birinin anlayacağı dilden basit kısa ve net. Ek falan koyup dosyayı kalabalıklaştırmadım. Ve itirazım kabul edildi.

frmn
Şube Müdürü
15 Aralık 2020 14:00

sayın hocalarım, asgariden kalıp itirazı kabul edilen hocalarım acaba asgariden kalma nedenlerini yazabilirmi.

Şaibeli dergimi, teblğimi vs..

bende paralı olması nedeniyle asgariye takıldım ve itiraz ettim ama hala neticelenmedi. diğer itiraz eden hocalarım içinde kıyaslama imkanı olacaktır.

teşekkürler.

eewwaa, 3 yıl önce

Muannit12
Şef
15 Aralık 2020 14:06

Bir jüri tarafından, tek yazarlı makalem için lisansüstü tezden üretilmiştir denmişti. Ancak hem kararda hem de raporda usul hataları mevcuttu (yönetmeliğin hatalı maddesine göre karar verilmişti, başvuru dönemim raporda hatalıydı vs.) Usul hatalarından dolayı itirazımın kabul edildiğini düşünüyorum.
frmn, 3 yıl önce

sayın hocalarım, asgariden kalıp itirazı kabul edilen hocalarım acaba asgariden kalma nedenlerini yazabilirmi.

bende paralı olması nedeniyle asgariye takıldım ve itiraz ettim ama hala neticelenmedi. diğer itiraz eden hocalarım içinde kıyaslama imkanı olacaktır.

teşekkürler.

eewwaa
Aday Memur
15 Aralık 2020 14:49

Hocam ozaman komisyonun iyi gününe denk gelmişiz demekki. Sizinde ikinci itiraz mı? Belkide itirazda ısrarcı olunca dikkate aldılar bilemiyorum. Ekim başvurum durduruldu yazıyor şuanda

Muannit12, 3 yıl önce
Hocam benim itirazım 4 sayfaydı, ekler hariç. Bakalım, hayırlısı. Sizin Ekim dönemi başvurunuz vardı sanırım, o ne olacak şimdi, bilginiz var mı?

Muannit12
Şef
15 Aralık 2020 15:21

Şanslıymışız Hocam :) Benim durumum 15 Kasım'da belli olmuştu ve ilk itirazımdı.
eewwaa, 3 yıl önce

Hocam ozaman komisyonun iyi gününe denk gelmişiz demekki. Sizinde ikinci itiraz mı? Belkide itirazda ısrarcı olunca dikkate aldılar bilemiyorum. Ekim başvurum durduruldu yazıyor şuanda

Muannit12
Şef
15 Aralık 2020 15:22

Tabii daha başarılı bulunup bulunamayacağımız da belli değil. Ocak dönemini de kaçırırsak iki dönem kaybımız olacak. Şans :)
Muannit12, 3 yıl önce
Şanslıymışız Hocam :) Benim durumum 15 Kasım'da belli olmuştu ve ilk itirazımdı.

eewwaa
Aday Memur
15 Aralık 2020 16:27

Atıflarımı puanlamaya katmadı jüri

frmn, 3 yıl önce

teşekkürler.

eewwaa
Aday Memur
15 Aralık 2020 16:34

Hocam şimdi süreç nasıl işliyor biliyor musunuz? Dosya sadece asgariden bırakan juriye mi tekrar gidiyor? Kendisine açıklama yapıyorlar mı acaba?

Muannit12, 3 yıl önce
Tabii daha başarılı bulunup bulunamayacağımız da belli değil. Ocak dönemini de kaçırırsak iki dönem kaybımız olacak. Şans :)
Toplam 2687 mesaj
«383940414243444546474849»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi