Editörler : Pangaea

sefa-24
Daire Başkanı
21 Kasım 2019 22:32

Fatih Altaylı bu kadar soruya kayıtsız kalacak bir sonucu değil. Kesinlikle programdan önce konuşulmus anlaşılmıştır kendisiyle ve kanalla sorulmayacak sorular adı altında. Bunun başka açıklaması olamaz. Yuzbinlerce insan bu konuda haber bekliyor ve bu konunun yanına bile yaklasilmiyor tesadüf olamaz bu durum. Burdan 2 ihtimal doğar bence, birincisi sormaniza gerek yok zaten çok yakın zamanda belki de pazar günü açıklayacaz. İkinci ihtimal ne yapacağımızı bilmiyoruz saldık çayıra mevlam kayıra, beklesinler bunca aydır bekledikleri gibi. belki de isbasi Eylül'de olacak ve tepki çekmemek için sessizler. Ben umudumu kaybettim ikinci ihtimal kuvvetli görünüyor. Böyle sisteme lanet olsun gerçekten, açık yüreklilikle yapmıyoruz da demiyolar ki insanlar işine gücüne baksın sınava başlasın. Zaten bu zihniyetten de bu beklenir. Bakanin çok da suçu yok gerisini yazmaya gerek yok zaten

Resim274
Memur
21 Kasım 2019 22:32

Konunun uzağından bile gecilmedi.Ziya hoca yolda sorulari hazırlayıp getirmis .Sıkı sıkı tembihlenmis Fatih Altaylı sakın asıl mevzuya girme diye.

hndeekayaa
Aday Memur
21 Kasım 2019 22:36

Ortada çok net bir danışıklı dövüş vardı. Sunucuda bakan beyde kendilerine biçilmiş rolleri çok güzel bir şekilde sergilediler...

meczupkız
Şef
21 Kasım 2019 22:40

Arkadaşlar biri bana moral versin kendimi kötü hissediyorum bu atama konusunda

sefa-24
Daire Başkanı
21 Kasım 2019 22:42

hocam bence hiçbirimizde birbirimize verecek moral kalmadı

meczupkız, 4 yıl önce

MammaMai
Memur
21 Kasım 2019 22:45

Rezalet bir yayındı. Fatih Altaylı daha ücretli öğretmen ile sözleşmeli öğretmenin farkını bilmiyor. Biz de ona güvenip binlerce tweet attık. Programdaki tek işe yarar bilgiler: 1- Her sene 15 bin öğretmen emekli oluyor. 2- Ücretli öğretmen maaş düzenlemesi için çalışmalar yapılıyor. 3- Türkçe dersine önem veriyoruz. 4- Meb yatırım bütçesinin yüzde yüzü inşaata gidiyor.(güler misin ağlar mısın) Bunun dışında Ziya Hoca'nın ezberlediğimiz lafları... Programda atama hakkında tek bir kelime edilmedi. Büyük ihtimalle Ziya Hoca'nın ekibi Fatih'i uyardı. Bunun iki açıklaması olabilir. Çok yakında ya kendileri ya da Rte açıklayacak ya da işler sarpa sardı atama sayısı az olacak. Hakkımızda hayırlısı olsun. Gerçekten psikolojik olarak çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Hak edenlerin mağdur olmaması dileğiyle...

Arnava
Şef
21 Kasım 2019 22:47

Moral birikimimin hepsini kullandım bugün hocam. Kalmadı bende de. Allah yardımcımız olsun.

meczupkız, 4 yıl önce

Pho3nix20
Kapalı
21 Kasım 2019 22:54

İlk yirmi binde olanlar şanslılar. İnşallah karma alım ile ilgili sorun çözülür de onlar bari sıkıntı yaşamadan atanırlar. Ben umudu kestim. Ders çalışmaya başlamam lazım ama nasıl? Moral motivasyon sıfır. Umut desen o da pek yok. Bu sene yirmi bin de seneye kırk bin mi? Baksanıza ücretli sayısı birden kırk bine indi. Her sene on beş bin de emekli oluyormuş. Çok açık yok demeye getiriyor. O kadar öğretmen, ilk on beş- yirmi bin için makineye bağlayıp çalışacağız :( Yazık. Çok üzgünüm. (Gene de inşallah yanılırım diyeyim.)

adliyekatip
Kapalı
21 Kasım 2019 23:04

Programı baştan sona kadar izledim. Programdaki tek olumlu kelime : ''Ücretli yerine daha çok akdrolu atayacağız'' oldu. Karma alımla ilgili hiçbir soruya değinilmedi. Halbuki geçen hafta bütçe görüşmelerinde Bakan Bey 1-2 hafta içinde çözüme kavuşturulacağını söylemişti. Yarınla 1 hafta olacak. İçimizi en çok acıtan cümle: '' Öğretmen açığını ücretli öğretmenle kapatıyoruz'' oldu. Bu saatten sonra insanlar KPSS'ye çalışsa ne olur çalışmasa ne olur ? Çok zorlu bir süreç içindeyiz. Bu sene kadar belirsizliklerin olduğu bir sene belki de hiç olmamıştı. Diyecek fazla da bir kelime yok. Öğretmen olmamın cezasını fazlasıyla ödüyoruz maalesef.

xxxzz
Memur
22 Kasım 2019 11:36

bakan bence atama sayısını ağzından kaçırdı. Tek alım mı olur iki alım mı bilemem ama bence 55 bin atama olacak. Açığınız ne kadar sorusu üzerine yılda 15 bin emekli olan var bir de 40 bin ücretli öğretmen var bunlar da aslında kadrolu öğretmenle yürütmeyi planladığımız ama şu anda geçici olarak çalışan öğretmen, alabileceğimiz kadro sayısı ile düzenleyeceğimiz bir durum var dedi. Yani ücretli öğretmen sayısının 40 bin değil 70-80 bin civarı oldugunu düşünürsek 55 bin atama talep edilmiş maliyeye kalmış iş anladım ben.

Samsnfen
Memur
22 Kasım 2019 18:29

Çok iyimsersiniz bunu tek siz anladınız
xxxzz, 4 yıl önce

bakan bence atama sayısını ağzından kaçırdı. Tek alım mı olur iki alım mı bilemem ama bence 55 bin atama olacak. Açığınız ne kadar sorusu üzerine yılda 15 bin emekli olan var bir de 40 bin ücretli öğretmen var bunlar da aslında kadrolu öğretmenle yürütmeyi planladığımız ama şu anda geçici olarak çalışan öğretmen, alabileceğimiz kadro sayısı ile düzenleyeceğimiz bir durum var dedi. Yani ücretli öğretmen sayısının 40 bin değil 70-80 bin civarı oldugunu düşünürsek 55 bin atama talep edilmiş maliyeye kalmış iş anladım ben.

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi