Editörler : Lanet
15 Eylül 2011 22:55

Ölüm ve yaşam arasında çok ince bir çizgi vardır ve o çizginin nerede ne zaman geçilecegi belli olmaz,kısacası ölümden kaçış yok ve büyüklerimizin dedigi gibi ölümünde hayırlısı sözü çokta KORKUYU, tedirginligi ölüm'ün soğuklugunu girerici değil.

16 Eylül 2011 15:17

en güzeli uyuyup sabahleyin uyanamamak galiba...

kayıboylu
Şef
17 Eylül 2011 10:01

uzun yıllar yatalak olarak kalıp,birilerine yük olurken,elden bişey gelmediği yaşlı ılık ölümlerinden korkarım.Tek seferde götürecek bir ölüm,kimseye muhtaç olmadan sürünmeden,hayırlı bir ölüm en güzeli...İnşallah ...

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2011 14:13

bana göre korkulan ölüm türü,

"bir müslümanın son nefesini vermeden şeytanın getirdiği bir bardak suya kanıp içerek imansız gitmesi"

Levent114
Şef
17 Eylül 2011 19:41

Boyle birsey yok.

Islam'i ogrenin kardesim.

Ogrenin.

05 Ekim 2011 20:27

boğularak...

yanarak...

hastalıktan günlerca, aylarca, yıllarca işte bu çekmek düşüncesiii ALLAH IM ANİ ÖLÜM İSTİYORUM SENDEN EN FAZLA 3 GÜN ÇEKTİRYARABBİMM, HAYIRLI ÖLÜMLER VERRR YARABBBİMMM KİMSENİN ELİNE AVUCUNA DÜŞÜRME, KİMSEYEDE YÜK ETME BENİ YARABBBİMMMMM.

bana nee
Kapalı
05 Ekim 2011 20:35

yaşlanıp iice yaşlanıp ölmek

05 Ekim 2011 20:53

evet ilave olarak bir de çook yaşlanmak fazla yaşlanmadan, el ayağım tutarken, sevilirken, sayılırken ölmek isterim ki yük olupta arkamdan kurtuldu, çekiyordu, çekti demesinler kimseyede yük olmayayım.

insan eti ağırdır.

ALLAH IMMM NOLURRR HAYIRLI ÖLÜMLER VER, EL AVUCA DÜŞÜRMEEE.ADINLA ÖLMEYİ NASİP ET.

yeni uyanmış....
Aday Memur
06 Ekim 2011 19:39

ben hep yemek yerken boğularak ölmek istemişimdir

06 Ekim 2011 19:45

yeni uyanmış

yanlış hatırlamıyorsam Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri bile boğularak asla ölmeyin demiştir. gerçi O suda boğulmayı kastetmiştir ama yinede olsun.

o yüzden dualarımıza dikkat edelim arkadaşım.

Levent114
Şef
08 Ekim 2011 11:29

Hazret neden boyle bir sey dedi acaba ?

Sanki insanin elindeymis gibi.

Olum gun,saati ve sekli tadir-i Ilahi'dir.

Huzur icinde, sevdiklerinin kollarinda gitmekte var, tovbe istigfar edemeden gitmekte.

Benim kisisel dusuncem,diger insanlarin yasam imtihani surerken, onlara yardimci olmak yerine zulm ve iskence edenler,kul hakki yiyerek yasam surenler, o ani pek kolay yasayamayacaklar.

O yuzden ahlakli ve durust bir yasam surebilmek hepimizin nasibi olsun Insallah..

kuzmet
Aday Memur
08 Ekim 2011 22:54

ıstedıgı zaman ıstedıgı sekılde gelebılır ozaman hıssımız bıle kayboluyo

delimavi73
Aday Memur
09 Ekim 2011 02:30

ölümden değil de ölememekten korkuyorum.

ahmetkozz
Aday Memur
09 Ekim 2011 12:45

ölmek değildir ömürümüzün en feci işi; müşkül budur ki ölmeden evvel ölür kişi...

yani ölümün nasıl olduğu değil de sonucunun nereye varacağı önemli bence..her canlı bir şekilde ölüyor..yanarak, silahla, bıçaklanarak düşerek..kafasına isabet eden bir taşla gibi uzatılabilir..peki hayatın içinde her gün kaç kere ölüyoruz...

mesela bir şehit haberi aldığımızda ailesinin evine düşen o acının haddi hesabu olabilir mi...

Ş@h-in
Müsteşar
09 Ekim 2011 13:24

Ne garip soru: "Korkulan ölüm türü?"

Sanki korkulmayan bir sürü ölüm türü varmış gibi.

nadide27
Aday Memur
09 Ekim 2011 13:46

Boğularak ve yanarak ölmekten çok korkarım.Ölümün her türlüsü kötü ve korkululu ama olacaksa da güzel ölüm olsun.

09 Ekim 2011 16:30

boğularak ölmek,bunu bir kez yaşadım.son anda kurtuldum.ama inanın bana en yalnız ve çaresiz olduğunuzu,artık ecelin geldiğini anlıyorsunuz.kıyıya ulaştığımda hayatın ne kadar tatlı olduğunu bir kez daha anlamıştım.onca dertlere sıkıntılara yalnızlığa rağmen İNANIN YAŞAM ÇOK TATLI VE YAŞANMAYA DEĞER.

09 Ekim 2011 16:33

ÖLÜMÜN EN TATLISI;birisi için kendini feda etmen ve o kişinin gözlerine bakarak son anlarını onun kollarında geçirmen.en güzeli bu olsa gerek...

**ASİ_SON_OYUN**
Aday Memur
09 Ekim 2011 17:19

ölmek değilde öldükten sonra kimsenin beni bulamaması ve kokuşmak kötü olur:))) çünkü bakteriler hemen işe koyuluyor :))))

gül_veda
Kapalı
09 Ekim 2011 18:05

Ben de öyle yalnız ölmekten cok korkuyorum. Annem de hep böyle düşünürdü,nasıl ölmeli,en kötüsü ne derdi,beyin kanaması sonucu öldü ama hastanede,yanındaydım.

İnsanın sevdiklerini kaybetmesi cok acı ve ölüm acısı gercekten hiç bir acıya benzemiyor...

Toplam 60 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi