Editörler : Lanet
20 Aralık 2011 18:41

Aşk mı Bizi Seçer Biz mi Aşkı Seçeriz?

bekleyince gelen midir aşk....

beklediğimde gelir mi...

bekliyorum,sabrediyorum, ümid ediyorum...

Hey AŞK! Seni bekliyorum!

elifimyek
Aday Memur
20 Aralık 2011 18:48

aslında merak ettiğim sizin ne düşündüğünüz?

içimde bir his var, sadece beklememi söyleyen. bekle, o gelip seni bulacak diyen. ben de şimdi bekliyorum. bütün engelleri aşıp, sadece benim için bana gelecek olanı bekliyorum.

sorun şu ki, iyi mi ediyorum, kötü mü bilemiyorum.

aşk nasıldır?

onu beklemeye devam mı etmeliyim tüm durgunluğumla, yoksa yol-köprü kurarak davet mi etmeliyim?

SonAğa
Kapalı
20 Aralık 2011 19:12

Düşünülenin aksine ben insanın aşkı araması gerektiğini düşünüyorum..

kudret çabuk!
Yasaklı
21 Aralık 2011 13:52

aşk, aşk kokana gelirmiş, sen aşk kokuyormusun:))

!!EsMeR!!!SeKeRiM!!
Müsteşar Yardımcısı
21 Aralık 2011 14:05

Sayın Elifimyek,

ne aşk sizi/beni/hepimizi seçer ne de biz/siz/hepimiz onu seçeriz..

aşk maymunun aç gözlülüğü gibi bir durumdur, bunu nasıl mı açıklarım;

Maymun yakalamak için içi oyulan hindistan cevizine tatlı bir madde konularak maymunun gelmesi beklenir yani zemini maymunu bekleyen hazırlar maymun gelir elini sokar ve o tatlıyı çıkaramaz çünü tatlı olan şey için yumruk yapmış avucunuda açmamaktadır haliyle o maddedende vazgeçemediği için asılı kalır .. aç gözlülüğü ölümüne sebep olur bunu bilmesi/bilmemesi bildiği halde ısrarcı olması kadar mansızdır aşk ..

boşun maymun iştahlı demeyiz değil mi ?

Ron Jeremy
Şef
22 Aralık 2011 15:17

bir söz vardı meclisten dışarı

beyaz atlı prensi bekleme

seyise razı ol

yoksa ata kalırsın

:) aklıma geliverdi

22 Aralık 2011 21:26

yanlış tanı

Ne sen onu beklersin ne o seni allah her kuluna nasip etmez

elifimyek
Aday Memur
23 Aralık 2011 15:03

aşkı bekliyorum, aşkı arıyorum, aşkı istiyorum. aşk yoksa niye evleneyim ki diyorum. aşk da aşk, aşk da aşk!

hayatıma anlam katan duygu;bilmediğim, hala hisstmediğim.

aşk daa aşk, aşk da aşk!

kabardey-46
Aday Memur
28 Aralık 2011 21:10

sen aşkı bulursun bence

30 Aralık 2011 00:13

tembel tembel oturarak hiçbirşey bulamazsın.vaktinin çoğunu internet başında yada evde yalnız geçirerek aşkın seni bulmasını nasıl beklersin.üstelik çok resmisin ve soğuk duruyorsun.hayatında değişiklik yapmanın zamanı geldi.şimdi sahaya in.etrafa bir göz at.unutma hayat pratikten ibarettir.teorik bilgiler hiçbir işe yaramaz. ki aşk da önemli bir konu,kitaplardan okunduğu halde öğrenilemeyecek kadar önemli bir konu...böyle devam edersen çok beklersin.

@asude
Kapalı
07 Ocak 2012 22:12

kesinlikle aşk sizi seçer, siz seçemezsiniz.

nice kişiler vardır, aşık olmak istiyorum diye dolanan ama olamayan.

çünkü aşk daha uğramamıştır onlara.

birbirine yakışmayan çiftler görürüz ama mutludurlar aşıktırlar, bu kız bu oğlanda ne buldu veya bu oğlan bu kızda ne buldu deriz. aşk onları seçmiştir, birbirlerine uygun olduklarına karar vermiştir.

hani derler ya nasipmiş kısmetmiş, hayır diyemedim diye, fark edilmese de bilinmese de aşktır bu. sevmedim ama evet dedim derler alakası yoktur, kendileri bile bilmeden sevmişlerdir.

aşk derler, kovarlarsan kaçar derler, kelebek gibidir bekleyin gelir derler. seçer derler. boşuna kasmayın seveceğim aşık olacağım demekle olmuyor. sadece aşk sizi seçtiğinde mutlu olunuyor.

arvaledze
Aday Memur
08 Ocak 2012 20:14

hayat bizi seçer verir alırsın minnettar olursun,sonra alır yine,döngü bu hep aynı

Ş@h-in
Müsteşar
08 Ocak 2012 21:04

Aşk, oyun oynamayı, çöpün kısasını çekmeyi filan sevmez. Gelir teslim alır, beyaz bayrağı görmeden de bırakmaz.

eliballi
Aday Memur
09 Ocak 2012 14:21

aşk içinde bulunan çıkmaz sokaktan çıkmak demektir nere gideceğini bilmeden ne yöne gideceğini tahmin etmeden yürümek sadece yürümek işte anlamsızlıklar içinde anlamı bulmak demek tir aşk anlam kaygısı yaşamadan...

09 Ocak 2012 16:14

aşk bizi seçer seçeneğini işaretliyorum.

Tecessus
Kapalı
11 Ocak 2012 14:54

aşk bizi seçer

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
11 Ocak 2012 17:25

Eğer aşk bir seçenek olsaydı, bu kadar keskin bir acıyı kim seçerdi?/Anna And The King

esen2012
Kapalı
14 Ocak 2012 12:25

evet kesinlikle __aşk içinde bulunan çıkmaz sokaktan çıkmak demektir nere gideceğini bilmeden ne yöne gideceğini tahmin etmeden yürümek sadece yürümek işte anlamsızlıklar içinde anlamı bulmak demek tir aşk anlam kaygısı yaşamadan...

siz yürüdüğünüzde aşk size yolu da kapatır yoluda açar ama sadece siz yaşamak isteyin beklentilere değil olanla...

Akılgitbaşımdan
Aday Memur
14 Ocak 2012 23:21

aşk bu değil!!!

http://www.youtube.com/watch?v=iCKwmE4xb2E&feature=related

pdr_87
Aday Memur
15 Ocak 2012 00:16

aşk seçeneksizdir.istersin başka seçenelerde olsun...yanlış olsada bile bile diğer seçenekleri seçmek istersin...çünkü aşkın verdiği acıyı hiç birseyin veremiyeceğini bilirsin...

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2012 01:12

Önceki müdürüme toplantıda gereğinden biraz fazla uzayan bir konuda kendi sınıf ve İlk çalışma arkadaşları "hocam oylama yapalım" dediler. Babacan müdürüm -çok severdim- tek cümle kurdu ve cidden bana göre mükemmel bir cümleydi; "ben otoritemi oylatmam arkadaş!" Aşk çok babacan yaklaşır bize, sıcaktır, sevimlidir, içtendir... Ama otoritesini oylatmayacak kadar da otoriterdir...

Seçenek verdi mi ki bize seçelim!?.

Toplam 133 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi