Editörler : cihan27E.Kayı Han
07 Temmuz 2020 16:31

Tek çalışan personele yıllık izin?

Merhaba, ben kendi kurumumda tek çalışıyorum. 2. senem bitti. Yıllık izin alacağım ama tek olduğum için yerime bakacak birini bulamıyorum. Bu konuda ne yapabilirim?

cayhn46
Aday Memur
14 Temmuz 2020 14:32

yıllık izin kanunini hak farzetki tayinin çıkdı , yada kaza yaptın ne olacak

DwightStifler
Kapalı
14 Temmuz 2020 21:52

hasta olup rapor aldığında kim bakıyorsa izin alıncada o bakıcak

sanane03
Memur
15 Temmuz 2020 00:40

Sana kalmış derdi başında amir müdür yok mu buraya yazma ihtiyacı duymuşsun birde

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
15 Temmuz 2020 02:21

Çözüm basit. Başınızdaki müdür sizin yerinize kimseyi bulamıyorsa, masasından kalkacak sizin masaya oturup işlerinizi yapacak.

yunus3846
Aday Memur
15 Temmuz 2020 20:16

bende tek calisiyorum malmüdürlüğü gelir servisinde, vergi dairesi başkanlığına izin alacağımı ve geçici personel görevlendirilmesini bildiriyorum, onlarda bir personel veriyorlar

SaTuRaTe
Aday Memur
16 Temmuz 2020 12:21

Mevzuata göre ast üstün işini yapar, üst astın işini yapmaz.

VATANUĞRUNA, 4 yıl önce
Çözüm basit. Başınızdaki müdür sizin yerinize kimseyi bulamıyorsa, masasından kalkacak sizin masaya oturup işlerinizi yapacak.

etem13
Aday Memur
17 Temmuz 2020 14:34

problem olan konu şu anda mevzuat mi? Yoksa çalışanın yasal hakkı olan izin mi?
SaTuRaTe, 4 yıl önce

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
17 Temmuz 2020 15:41

O zaman o "üst" adam gibi işini yapacak, personelini mağdur etmeyecek. Gömme deri koltuğa yayılıp üst'lük yapmak yöneticilik,idarecilik değildir. İşinize gelince mevzuat! İşinize gelmeyince şartlar bu napalım!

SaTuRaTe, 4 yıl önce

bekcicumali
Aday Memur
18 Temmuz 2020 19:23

Aynı kurumun farklı illerde görev yapan personelleri, geçici görevlendirme ile talep edilebilir.

SaTuRaTe
Aday Memur
13 Ağustos 2020 16:12

Ben onu yazana cevap verdim, böyle saçma yorumlar yapılıyor. Herkes bulunduğu yere göre yorum yapıyor. Devlet herkesin fikrine göre iş yapmaz amirde lazım memurda memlekete !

Herkes memur olur amir olmazsa düzen kalmaz. Memurlarda öyle bir sistemde haksızlığa uğrar. Düzen iyidir ve olması gerekir düzensizlik hak yemeyi beraberinde getirir. Memur yükselince tabiki emredecek onu gören memurda yükselmek için çaba gösterecek. Bu bütün dünyada böyledir hatta daha acımasızdır ve nettir. Hatta ülkelerin büyük bir çoğunluğunda amir memuru işten bile çıkarabilmektedir.

etem13, 4 yıl önce
problem olan konu şu anda mevzuat mi? Yoksa çalışanın yasal hakkı olan izin mi?

SaTuRaTe
Aday Memur
13 Ağustos 2020 16:17

Sen gömme deri koltuğa otursan acaba altıntakileri gözün görecek mi ! Eğer amir olursan bu soruyu kendine sor. Senin gibi görüşleri olan çok amir arkadaşım var hepsini unuttular.

VATANUĞRUNA, 4 yıl önce

O zaman o "üst" adam gibi işini yapacak, personelini mağdur etmeyecek. Gömme deri koltuğa yayılıp üst'lük yapmak yöneticilik,idarecilik değildir. İşinize gelince mevzuat! İşinize gelmeyince şartlar bu napalım!

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi