Editörler : crops35
04 Mayıs 2018 16:33

İl dışı yer değiştirmeler

Taşra Teşkilatında Eğitim-Öğretim Hizmet Sınıfı Dışındaki Diğer Hizmet Sınıflarında Görev Yapan Personelin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu değişti.

Göreve başladığım yıl olan 2013 de il dışı yer değiştirmeye 5 yıl şartı geldi. Çok şükür bu sene bu yanlıştan dönüldü ama şimdi de tercihler çıkar mı korkusu var. Yer değiştirmelerde hizmet süresi üstünlüğü var. 2017 taban puanlara bakıldığı zaman Ankara 2000 altına düşmüyor.

Bakanlık bir yıl münhal kadroları yayınlıyor bir yıl taban puanları.

Sonradan V.H.K.İ. kadrosuna geçenlere bakıyorsun derecesi 10 ama hizmet puanı 5 bin 10 bin civarı. Boş kadroların büyük çoğunluğu 3 ve 10 dereceye veriliyor. Becayiş yapılacak doğru dürüst bir platform yok maalesef.

Genel İdari Hizmetler sınıfı mazlum

karaborsadan
Memur
07 Mayıs 2018 09:26

ne kadar anlaşılmaz şeyler yazmışsın

ilhanay007
Aday Memur
07 Mayıs 2018 09:48

ben okulda vhki olarak görev yapıyorum. Bildiğim kadarıyla eöh dışı personellerde hizmet puanı yok, iki kişi aynı kadroyu tercih ederse hizmet süresi fazla olan yerleşir.

Şuan il içi tayinler açıldı. Sanırım haziran sonu gibi de il dışı tayinler açılır. Tayin konusunda milli eğitimi tebrik ediyorum arkadaşlar diğer kurumlara göre çok çok iyi durumdayız. (Maliyede çalışan arkadaşım iki yıldır evli olduğu halde eş durumundan eşinin yanına gidemiyor, gerisini siz düşünün) Fakat il dışı tayinlerde il ve ilçe emrine verilmekten ziyade öğretmenler gibi direk olarak kurumları tercih edebilsek bizler için çok daha güzel olurdu.

07 Mayıs 2018 10:41

Hizmet puanı yok ama hizmet süresi var. "Ha Emmim Hasan Ha Hasan Emmim" hesabı yani. Memuriyette geçen gün sayısı bir nevi puan. Kadrolarda derece faktörü var bir de işte o biraz dengeyi sağlıyor.

Kötü ve olumsuz örneklere bakmak yerine iyi örneklere bakmak lazım. Herkes öyle yaparsa iyileşme olur. Yoksa her zaman şükredip olduğun yerde saymayı gerektirecek kötü örnek bulunur.

ilhanay007, 6 yıl önce

ben okulda vhki olarak görev yapıyorum. Bildiğim kadarıyla eöh dışı personellerde hizmet puanı yok, iki kişi aynı kadroyu tercih ederse hizmet süresi fazla olan yerleşir.

Şuan il içi tayinler açıldı. Sanırım haziran sonu gibi de il dışı tayinler açılır. Tayin konusunda milli eğitimi tebrik ediyorum arkadaşlar diğer kurumlara göre çok çok iyi durumdayız. (Maliyede çalışan arkadaşım iki yıldır evli olduğu halde eş durumundan eşinin yanına gidemiyor, gerisini siz düşünün) Fakat il dışı tayinlerde il ve ilçe emrine verilmekten ziyade öğretmenler gibi direk olarak kurumları tercih edebilsek bizler için çok daha güzel olurdu.

karaborsadan
Memur
07 Mayıs 2018 10:47

ben taban puanını anlayamadım ne demek istenildiğini

karaborsadan
Memur
07 Mayıs 2018 10:49

il emri derken il içi gibi okul kurum ayrı ayrı tercih olmayacak mı

07 Mayıs 2018 10:57

Atamalarda öncelik hizmet süresidir. Taban puan da; açılan kadroya atanan personelin hizmet puanı yani hizmet süresi.

https://ikgm.meb.gov.tr/www/tasrar/icerik/742 bu adresten bakabilirsiniz.

karaborsadan, 6 yıl önce

ben taban puanını anlayamadım ne demek istenildiğini

karaborsadan
Memur
07 Mayıs 2018 12:02

ŞÖYLE BİR DURUM VAR AMA BEN İL İÇİ TAYİN İSTEMİŞTİM ORADAN BİLİYORUM TABAN OLARAK TMM BUNLAR DOĞRU AMA KADRO DERECESİ UYMADIĞINDAN TERCİH EDİLEMEYEN YERLER OLUYOR BOŞ DURUMDA. MESELA KADRO DERECEM 10 'DU KADRO DERECESİ 5 OLAN YERİ İSTEYEMEDİM KİMSE İSTEMEDİ O KADRO BOŞ KALDI BİR SENE BOYUNCA YANİ TAYİNİ ETKİLEYEN FAKTÖR SADECE HİZMET SÜRESİ DEĞİL

karaborsadan
Memur
07 Mayıs 2018 12:10

puan neye göre hesaplanıyor ayrıca 5 yıllık memurum puanım kaç peki

07 Mayıs 2018 13:46

Puan = Çalıştığın gün sayısı.

10 veya 7. derece 5. dereceye tercih yapamaz ama 3. derecedeki biri atanabilir. başvuru ekranında daha düşük dereceli yerlerde görev yapmayı kabul ediyorum seçeneğini işaretlerse 10. derece olan yere bile atanabilir.

100 kadro açılıyorsa bil ilde 45 3. derece 45 10. derece oluyor arada kalan 5 ve 7. dereceye çok az kadro veriliyor. MEB de durumlar böyle yani.

karaborsadan
Memur
07 Mayıs 2018 14:10

Öyleyse tablodaki mantığa göre Adıyaman'a atanan kişi 37 yıllık memur hizmet puanından bu sonuç çıkıyor. 2017 yılında il dışı tayin için aranan şart 5 yıldı. Yani en düşük puan 5*365 =1825 gün olması lazımken daha da düşük puanlı yerler var bunu nasıl açıklayacaksın? Bilmediğimden soruyorum

karaborsadan
Memur
07 Mayıs 2018 14:19

tüm kadrolar doluyor mu acaba ona da bakmak lazım. 10 tane boşluk vardır 5 i doludur bu 5 tanesi içinden taban puan çıkarılmıştır belki :D diyelim artık

07 Mayıs 2018 14:20

Tabloda Hizmet Süresi ve Unvan Hizmet Süresi sütunları var bunları birbirine karıştırmamak lazım.

Kişi 10 yıldır memur kadrosundadır geçen yıl veri hazırlama kadrosuna geçmiştir. Hizmet süresi 3960, unvan hizmet süresi 360 olur. Yer değiştirmede hizmet süresine bakıyorlar.

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
08 Mayıs 2018 08:53

2010 30 ağustosta ilk aydan atandım...

2015 mart ayında GYS ile memur oldum.

2016 aralık'da VHKİ ünvanını aldım...

2017 ağustos'da isteğe bağlı yer değişikliği yaptım Adana/Ceyhan'a

kadro derecem 10 kadrodayım 9-2 kademe...

demek şuki ikgm.gov.tr sitesindeki paylaştığınız taban puanlarıyla ilgili puan beni alakadar etmemiş olup tayinim çıktı.. puan hesaplamasını bence atamaları biraz daha zorlaştırmak için yaptıklarını düşünüyorum.

Geçersiz Üye Adı, 6 yıl önce

Tabloda Hizmet Süresi ve Unvan Hizmet Süresi sütunları var bunları birbirine karıştırmamak lazım.

Kişi 10 yıldır memur kadrosundadır geçen yıl veri hazırlama kadrosuna geçmiştir. Hizmet süresi 3960, unvan hizmet süresi 360 olur. Yer değiştirmede hizmet süresine bakıyorlar.

08 Mayıs 2018 09:52

Tabloda 516 numaralı satırdaki kişi sizsiniz o zaman.

2010 da göreve başlama olduğuna göre "hizmet süresi 2494" Aralık 2016 dan Ağustos 2017 ye "unvan hizmet süresi 200" Adana Ceyhan İlçe MEM.

cakmakmehmet2001, 6 yıl önce

2010 30 ağustosta ilk aydan atandım...

2015 mart ayında GYS ile memur oldum.

2016 aralık'da VHKİ ünvanını aldım...

2017 ağustos'da isteğe bağlı yer değişikliği yaptım Adana/Ceyhan'a

kadro derecem 10 kadrodayım 9-2 kademe...

demek şuki ikgm.gov.tr sitesindeki paylaştığınız taban puanlarıyla ilgili puan beni alakadar etmemiş olup tayinim çıktı.. puan hesaplamasını bence atamaları biraz daha zorlaştırmak için yaptıklarını düşünüyorum.

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
08 Mayıs 2018 10:15

aynen doğru hesap

Geçersiz Üye Adı, 6 yıl önce

Tabloda 516 numaralı satırdaki kişi sizsiniz o zaman.

2010 da göreve başlama olduğuna göre "hizmet süresi 2494" Aralık 2016 dan Ağustos 2017 ye "unvan hizmet süresi 200" Adana Ceyhan İlçe MEM.

ÖZLEMUSTA2035
Aday Memur
08 Mayıs 2018 14:01

HİZMET PUANI DEDİĞİNİZ NASIL HESAPLANIYOR

karaborsadan
Memur
08 Mayıs 2018 15:46

çalıştığın yıl çarpı 365 :)

ÖZLEMUSTA2035, 6 yıl önce

HİZMET PUANI DEDİĞİNİZ NASIL HESAPLANIYOR

ÖZLEMUSTA2035
Aday Memur