Editörler : Pangaea
15 Mart 2009 12:23

mülakata giderken ne giymeli nasıl görünmeli?

valla arkadaşlar can sıkıntısındab yeni bi başlık açayım dedim.uyarsa kafanıza sizde yazın

takito
Aday Memur
15 Mart 2009 12:34

anladım hepiniz çıplak gitceksiniz yorum olmadığına göre

ankacı
Kapalı
15 Mart 2009 12:40

:))

kahverengi dışında herhangi bir renk..iyi olur.

c.g.
Müsteşar Yardımcısı
15 Mart 2009 12:41

:))

Ben eşofman giycem.(çizgili pijama) Üstüne kravat takcam. Kafamda meksika şapkası ayağımda da bot.

Mülakattakilerin yüz ifadesini çok merak ediyom böyle bişey olsa :))

takito
Aday Memur
15 Mart 2009 12:45

ankacı neden kahverengi değil? bende kahve giycem eğer olusa tabi

hellraiser
Kapalı
15 Mart 2009 12:46

bermuda, askılı tshirt ve sandalet üçlüsü.

tuseme
Şef
15 Mart 2009 13:19

c.g. meksika şapka takacaksan altına hawai gömlek giy çok güzel oluyor:)

ankacı
Kapalı
15 Mart 2009 13:34

kahverengi pek önerilmez. aceleci bir renkmiş :)) öyle okumuştum.

siyah veya lacivert gri ile bütünlerşirse iyi olur. mulakat banka ise mesela içine lila da serpiştirilebilir.(kıravat gibi)

peta
Şef
15 Mart 2009 13:39

sakın kahverengi giymeyin. ben ankacının dediğinin dışında üniversitedeyken insan kaynaklarından uzman anlatmıştı kahverengi toprak rengi ölü renk olduğundan mülakatta - puan oluyor. lacivert tonlarını giyin demişti. mülakata gidecek arkadaşlara başarılar...

PyZjC
Kapalı
15 Mart 2009 13:50

Erkekler için:

Kaliteli takım elbise: Rengi gri, koyu füme, lacivert yada kahverengi olmalıdır. Siyah, gece hayatını yada cenazeleri çağrıştırdığı için iş görüşmesi sırasında giyilmesi tavsiye edilmez.

Beyaz gömlek: Her zaman uzun kollu gömlek giyin. Krem yada açık mavi renk tercih edilebilir.

Kravat: Takımınıza uyum sağlayacak ipek bir kravat seçin. Kravatın rengi kesinlikle takımınızla aynı renk olmamalıdır. Küçük hayvanlar yada golf sopası gibi spor sembolleri taşıyan kravatlar kullanmayınız. Kravatınızın uzunluğu kemerinize kadar olmalıdır. Kravatınızın düğümü küçük olmalıdır.

Kemer ve askı: Her zaman ya kemer yada askı kullanın ama ikisini aynı anda kullanmayın. Kemeriniz koyu renk olmalı ve ayakkabı ve takımınızla uyum sağlamalıdır.

Ayakkabı: Takımınıza uyan siyah yada kahverengi, cilalanmış deri ayakkabı olmalıdır.

Çorap: Pantolana uygun koyu renk olmalıdır. Oturduğunuzda yada bacaklarınızı uzattığınızda teninizin gözükmemesi için çorap boyunun uzun olmasına dikkat edin.

Aksesuar: Sadece saat veya bir tek yüzük olmalıdır. Özgeçmişinizi (resume) ve kalemlerinizi taşımak için deri bir çanta taşıyabilirsiniz.

Saçlar: Kısa ve taranmış olmalıdır.

Bayanlar için:

Kıyafet: Etek takımlar, pantolan takımlardan daha mütevazi olduğu için etek tavsiye edilir. Takım lacivert, gri yada siyah renklerde ve sade olmalıdır. Parlak, renkli takımlar iş görüşmesi için kullanılmamalıdır ama işe başladıktan sonra bunlar kabul edilebilir. Takım, basen boyunda standard bir ceket ve diz boyunda yada diz boyundan 5 cm yukarıda bir etekten oluşmalıdır.

Bluz: Krem yada beyaz renk, lekesiz ve ütülü olmalıdır.

Ayakkabı: Siyah yada kahverengi ayakkabı olmalıdır. Arkası açık ayakkabı kullanmayın. Topuk yüksekliği yaklaşık 6 cm olmalıdır.

Çorap: Ten rengi ve desensiz uzun çorap olmalıdır.

Aksesuar: Özgeçmişiniz ve kalemlerinizi taşımak için deri bir el çantası taşıyın. Mücevheri çok az kullanın. Büyük özellikle sallanan küpelerden vazgeçin.

Makyaj: Doğal ve açık bir makyaj yapın. Koyu, ağır ve parlak renklerle yapılmış bir makyajdan sakının.

Tırnaklar: Tırnaklarınız bakımlı olmalı, ancak ojenizin rengi çok parlak ve tırnaklarınızın boyu çok uzun olmamalıdır.

Saçlar: Saçlarınız omuz buyunda ya da daha kısa ise açık bırakmalısınız. Uzun saçlı bayanlar sade bir toka ile saçlarını arkadan toplamalıdır.

ankacı
Kapalı
15 Mart 2009 13:55

en önemlisi gülümsemeyi unutmamak..

peta
Şef
15 Mart 2009 14:11

ve de kendinize güveninizi hissettirin. fazla kasmayın kendinizi rahat olun

takito
Aday Memur
15 Mart 2009 14:36

ben kahve giycem arkadaşlar.bana en çok o yakışıyor.

biyolog83
Daire Başkanı
15 Mart 2009 15:07

ya bu yasıma kadar hayatımda sadece ortaokulda takım elbise giyinmiştim.aradan koca bir 12-13 yıl gecmiş.hem takım elbisem yok hem de nasıl,ne kadar sürede alısacagım bu takım olayına.offf bee

neden istedigimiz gibi enazından giyinmemizi sserbest bırakmazlar ki...

ankacı
Kapalı
15 Mart 2009 15:14

içine fıstık yeşili bir gömlek karizma durur.

15 Mart 2009 15:19

arkadaşlar bence fazla spora kaçmamak şartıyla,en rahat ettiğiniz kıyafetleri seçmelisiniz.içinde kasılacağınız kıyafetler ilk önce yüz ifadesini değiştirr...aman dikkat

herkese bol şans

HAYKOCEPKİN
Memur
15 Mart 2009 15:31

mülakata gitmeden önce,will smithin,the pursuit of happyness(umudunu kaybetme) filmi izlenmeli şiddetle tavsiye ediyorum herkese...

Alagülümm
Kapalı
15 Mart 2009 15:43

bayanlar için beyaz önden fırfırlı saten gömlek, altına siyah pantolon yada siyah dizde biten etek.benim tercihim

fizik00
Aday Memur
15 Mart 2009 16:15

arkadaslar mülakata çağrılacaklar yarın belli olursa mulakat tarıhı ne zaman olur sızce..

mr eko
Memur
15 Mart 2009 18:04

mülakattan önceki gün mülakatı yapacak olan kişiye sözü geçecek, ensesi kalın bi dayıyla görüşmek şansınızı %99 arttıracaktır. öyle bi dayınız yoksa ve bayansanız minietek giymek şansınızı %73 arttıracaktır. eğer bayansanız ve şişkoysanız bol makyajlı ve dekolteli gitmek şansınızı %42 arttıracaktır. eğer erkekseniz, şişko ve gözlüklüyseniz hiç şansınız yok. eğer babanız milletvekili felansa mülakata gitmenize hiç gerek yok

nkht
Aday Memur
15 Mart 2009 19:02

mr eko süper olmuş valla çok güldüm allah da seni güldürür inş.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi