Editörler : crops35

Yasaklı
15 Eylül 2012 22:58

eğitime hazırlık ödeneği ne zaman yatacak totem...

20 sinden sonra diyorlar ama....

romario
Kapalı
15 Eylül 2012 23:12

neden bu tür ödemeler sadece öğretmenlere yapılıyor. ama öğretmenlerin sesi çok çıkıyor o yüzden olabilir. oysaki diğer memurlara da bu tür bir ödenek verilmeli

diego_capel
Aday Memur
20 Eylül 2012 19:46

la musvette,haftada bir top kagıt alıp öğrencilerine dagıtan,kaleminden boyasına,sınıfı suslemesinden, yazıcı tonerine,hangi meslek grubunda kendi cebinden karsılanıyor acaba die düsündün mü? saf saf konusun anca.ben 700 tl vereyim de devlet karsılasın hepsini.

hyperman
Genel Müdür
20 Eylül 2012 20:11

Allah'ını seviyorsan bırak hocam. Ödeneği borçlarını kapatmak için harcadığını yazan öğretmenler bile var. Hatta "çatır çatır yiyorum" diyenler bile var. Yesin. Ama memur-hizmetli de isteyince neden lolo yapıyor?

totem123
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 13:59

bunlar ceplerinden 3 kuruş çıkınca kalp krizi geçirir kaldıki okula ihtiyaç alacak. ayrıca okulların ödenekleri vardır. senin müdürün cebine indirmiş olabilir netice de öğretmen kendisi. paraya hiç dayanamazlar

anotherbrick
Aday Memur
21 Eylül 2012 17:46

totem birşey bilmediğin gibi aptallık derecesinde bunu kanıtlamışsın..

İşin hakkını veren öğretmenler devletin verdiği bu paradan daha fazlasını sene içinde öğrencileri için harcıyor.. Senin gibilerinin bir hafta yaşayamayacağı terör bölgesinde Diyarbakırın dağ köyünde asker öğretmenlik yaptım okulda ödenek falanda yok.. Ki çoğu okulda yok velilerin bağışlarıyla işler yürüyor oda alınabilirse... Okulun boyası temizliği hizmetlinin ücreti etkinlik malzemeleri ıvır zıvır hepsi öğretmenlerin aralarında topladığı her ay ortalama 100 tl ile karşılanıyordu.. Hangi memur kurumu için 5 kuruş harcıyor.. Sen o yazdığın yazıda kendini anlatmışsın. Kim nasılsa elide öyle bilirmiş. Biz parada pulda değiliz öyle olsa öğretmen olmazdık ama öğretmenlik mesleğinin onurunu itibarını insanların gözünde iktisatçı bakanımız ve onun hükümeti sağolsun bitirdi sizin gibilerini de papağan gibi konuşturuyor..

totem123
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 19:21

benim çalıştığım kurumda da hizmetli yok. ve bende haftada bir gün tuvalet temizliyorum. yalvarıp yakarıp ikna edebilirsek birini bulup büyük temizlik yaptırıyoruz ve parasını da cebimizden veriyoruz.

sizler öğretmen oldunuz çünkü 98 den beri o kadar fazla öğretmen alımı olduki garanti meslek oldu. garanti bir mesleğiniz olsun diye öğretmen oldunuz. ben 3 senedir doğuda hemde çok karışık bir ilçedeyim. adı ilçe ama kendi köy. benimle birlikte gelen öğretmenlerden hiç kalmadı hepsi eş durumunu kulanıp sahte evlilik ve eğitim özrü ile gitti. işin hakkını veren öğretmen binde bir çıkar. ama o da parasını okula harcamaz. milli eğitimin kırtasiye ödeneği haddinden fazla olduğu için ara sıra bize bile kağıt yardımında bulunurlar. her ay ne kadar ödenek geldiğini ne kadarının nerelere kullanıldığını çok iyi biliyorum. öğretmenler arada bir öğrencilerine hediye alır. nedense bu hediye içinde masraf der. adı üzerinde hediye. allahtan bakan iktisatçıda ek ödeme vermedi. eğitimci olup ahmak kararlar vermedi

anotherbrick
Aday Memur
21 Eylül 2012 19:41

öğretmenlik garanti meslek mi?

2012 KPSS ye giren 987 bin öğretmen adayından 50 bini alınıyor her sene.. Yani eğitim fakültesinden mezun olup ta öğretmen olan sayısı %5.. Bumu garanti meslek.. Madem bu kadar rahat bir meslek sende öğretmen olaydın.. Hemde garanti meslek neden olmadın da şimdi tuvalet temizliyorsun?

Üniversite mezunu olup ta okuduğu alanda görev yapan ve enaz maaşı alan meslek grubudur öğretmenler.. hemşiresi imamı polisinden diyanetteki şöföründen az alır ama sizin gözünüzde paraya en düşkünüdürlerde..

Önce sen önyargını kır bence..

Sen bildiğini size öğretileni çevrendeki 3-5 kişiyi sana anlatılanı konuş..

anotherbrick
Aday Memur
21 Eylül 2012 19:51

Bu arada bakan hangi ek ödemeyi vermemiş afedersin..

Ben 5 yıldır öğretmenim sene başı eğitime hazırlık ödeneği haricinde bir ödeme almadım..

Maaşlarımı kesmiş yoksa bakan.. hayır sadece onu alıyoruzda..

Bakanımız eğitim bakanı ama iktisat mezunu.. Bundan öncekide avukattı.. Bundan sonraki asker veya doktor olsun.. Öğretmen veya eğitimci mi eğitimden anlayacak ta bakan olacak..

totem123
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 20:23

ek ödeme ek ödeme diye bağırdığınız günleri çabuk unuttunuz anlaşılan. daha önce verilmeyen ama sizin istediğiniz birşey.

bakandan şikayetleriniz çoğunlukla ekonomik oldu sizin bunun dışında derdiniz yok. bakanı savunmuyorum. ama ayrıcaık yanlısı olmadığı için takdir ediyorum.

totem123
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 20:26

bütün öğretmenler göreve başlayıp maaşları yapıldıktan sonra sıra ödeneğe gelecek. ben bugün girişleri tamamladım. mem deki arkadaşlar yetiştir bugün pazartesi alsınlar yoksa harp çıkaracaklar dedi. ama naparsın bunca öğretmenin girişinden sona buunduğum yerdekiler en erken salı günü alabilir. bugün girişler tamamlanamadı. malum işler yoğun memur sayısı az. bekleyin totem yapın falan ölmezsiniz açlıktan

skysoldier28
Şube Müdürü
21 Eylül 2012 21:32

totem123

eşi öğretmen olan birisi olarak sana şu sormak istiyorum ???

bugüne kadar çalıştığın kurum için bir top kağıt satın aldınmı?????

hyperman
Genel Müdür
21 Eylül 2012 21:34

bakanımız iktisatçı, eski bakanımız avukattı, halimizden anlayan öğretmen bir bakan gelse vb. diyenlere gülüyorum. şube müdürleri vb. öğretmen kökenli olacak. normalde gih sınıfının yaptığı işleri öğretmen kökenliler yapacak. sonra öğretmen bakan isteriz denilecek. iyi ki iktisatçı, iyi ki avukat vb. geliyor valla. bu kadar ayrıcalıkların üstüne bir de öğretmen bakan gelirse ayrıcalığın nereye kadar varacağını düşünemiyorum bile.

totem123
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 21:53

söylediğin şeyin farkındamısın. bu kırtasiye yardımı adı altında öğretmene maaş takviyesi. madem böyle bir takviye yapılıyor herkese yapılmalı. hiçbirinizin işyeri için 1 top kağıt aldığı yok. 700 liralık kırtasiye harcamadığınızı biliyorsunuz ve sırf ayrıcalığınız olsun diye kendinize bile yalan söylüyorsunuz. bu adaletsiz bir ödeme.

hyperman

bu adamlar herkes kendi işini yapsın diye ağlarken bile bunun farkında değilller. işin adı milli eğitim olunca herkesin öğretmen olması gerektiğini sanıyorlar. sınıf öğretmeni alımı düştü yakında bunlar hizmetli kadrolarına başvurur. bu bizim hakkımız diye de haykırır. adı milli eğitim ya tüm personei öğretmen olmalı. bütün idareciler iibf li olmalı. böylece ödenekler doğru yerlere gidecek öğretmenlerde öğrencilerden şantajla para toplamaktan vazgeçecektir. derse almam yarın herkes 2 lira getrsin okulu boyayacağız sözleri tarih olsun

hyperman
Genel Müdür
21 Eylül 2012 22:18

olur mu öyle şey. olmaz. katiyyen olmaz. öğretmenlik "kutsal" meslektir. asla hizmetlilik yapamaz. bir daha böyle fikirler duymayalım lütfen. bazı öğretmenler hem eğitime hazırlık ödeneği bize de verilsin diyen memuru-hizmetli aşağılayacaklar, hem de "eğitime hazırlık ödeneği ne zaman yatacak totem..." diye memurun ağzının içine de bakacaklar. ha pardon tabii bitmedi eğitime hazırlık ödeneği almayan memura da soruyorlar: "totem, 1 top kağıt satın aldın mı???"

totem123
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 22:26

eğitim öğretim ödeneğini bir tek öğretmen alsın. ama hizmetli 155 lira giyim yardımı alıyor o öğretmenin de hakkı. bence yanılıyorsun. atamalar dursun görürüz hep beraber nasıl kendilerini paralıyorlar hizmetli kadrosu bizim hakkımız diye. bunlar senelerdir kadrolarımızı işgal ediyor. yer de kalmadı geriye hizmetliler ama hizmetli de almıyor artık kurumlar. nolcak bu öğretmenlerin hali. peygamber mesleği nasıl bu duruma düşürülür. yetkililer derhal birşeyler yapmalı.

hyperman
Genel Müdür
21 Eylül 2012 22:45

:)))))

anotherbrick
Aday Memur
21 Eylül 2012 23:16

Burada lise önlisans KPSS den 3-5 puan alıp zorla bir baltaya sap olabilmiş arkadaşlara ne desek boş..Öğretmene her türlü lafı derler ama bunlara yarın gel öğretmenliğe başla desen koşa koşa gelirler.. Sen mutemed efendi önce diplomana bak benden daha fazlasını başar sonra beni eleştir.

totem123
Daire Başkanı
22 Eylül 2012 09:02

öğretmen olmak kariyerden vazgeçmektir. bizim bütün engellemelere rağmen kariyer planlarımız var. öğretmenlik sıradan bir meslektir ve öğretmen olarak ölürsün. kaldıki herkesin anayabildiği fikirlerinin olduğu bir iştir. 3-5 puanla atandığımızı düşünüyorsun çünkü senin dünyan kendi puanının dışında kimseyi bilmeyecek kadar küçük. bizlerin senelerce memurluk tercihi olmadı hep bankalarla çalıştık. bu arada düşük puanlarla memuriyete yerleşenler oldu. lakin bankaların sömürüsü arttıkça bizlerde kpss ye yönelmek zorunda kaldık. biliyorsun biz çok alanda işe yararız tek bildiğimiz ders anlatır gibi yapmak değildir. son 8 yıl ve özellikle bu son yıllarda puanların durumunu incele istersen. 2010 kpss ile 1500 civarında alım oldu ki bu bizim için rekordur. buna rağmen 78 ile kapandı. biliyormusun bilmem ama bizim 2 yılda bir sınavımız oluyor bu nedenle de puanlar gitgide düşüyor. heryıl sınava girilseydi öğretmenler gibi puanlar son alımlara kadar hiç düşmezdi. öğretmen oluyorsunuz durum değerlendirmesi yapamayan insnlarsınız. doktor olamadım içimde kaldı yada mühendis ama öğretmenlikten bahsediyorsun. bu ülkede bir söylem vardır hiçbişey olamazsan öğretmen ol diye. ben hçbirşey olamayanlardan olmadım.

22 Eylül 2012 10:22

lan bu totem öğretmen olamadığı için memurluğa yönelip zor yerleşen akşama kadar fal açan şahıs değil mi:))

kesper1225
Aday Memur
22 Eylül 2012 10:29

evet öğretmen adam zor yükseliyor.ve bunu bile bile bu mesleğe devam ediyor,sınıfında ilerde kendısı için bu şekilde düşünen nesiller cıkacagını....ÖĞRETMENLERİ aşağılaycana cocuklarını kardesşlerını sulalenı okula gondermezsın tabiki senın de yükselmen için öğretmene ihtyac duyduğunu dusunursek bu cahiller için zor bır karar olacak.köy öğretmenıyım 3 yıldır ordayım doğuda ....köye doktor atandı ikinci ayında sıfır araba aldı,bir öğretmen 10 yıl kalırsa köyde çunku sehırde

mumkun değil belkı alır bır araba ..sorun öğretmen maası değil sorun öğretmenın yetıstırdığı neslin ona ihanetidir.uzerımızden nemalanmayı bırakında eğitim için onlara destek olun..hala beklıyorsanız art nıyetlısınız demektır..iyi gunler

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi