Editörler : swat3410

brkklgs
Şef
18 Eylül 2019 00:37

Yok direkt elenmezsin içerde Adana ısmarlarlar onu yersin şalgam ya da ayranı da içersin bir de demli çay ondan sonda elenirsin
noname911, 5 yıl önce

ARKADAŞLAR BENİM BOY 1.60CM.DİREK ELENİR MİYİM PAEM'DEN

tersineceviremeyen
Genel Müdür
18 Eylül 2019 00:47

birşeyi çok iyi yapmak için onu önceden yapmış olmanız gerekmez.mesela ben;hiç yumurtlamadım ama yumurtanın taze mi bayat mı olduğunu anlayabiliyorum

Emirkolik, 5 yıl önce
Diyelim bir okulda Türkçe öğretmenisin ama öğretmenlik yaptığın okula dışarıdan öğretmenlikle hiç alakası olmayan sıradan bir sınavla amir almışlar . Sence o müdür nasıl müdürlük yapar. Komiserlikte öyle bir şey işte ....

tersineceviremeyen
Genel Müdür
18 Eylül 2019 00:50

hocam bir kere sen öğretmen adayı değilsin öğretmensin.o okulu bitiren herkes öğretmendir.devletin seni atamaması kendi ayıbıdır ve aldığınız eğitimle kısa sürede mesleğe adapte olup başarılı olacaksınız

myk72, 5 yıl önce

Söylediklerinize bir ölçüde mana veriyorum. Ama sizin kendi mesleğinizde yaşadığınız bu durumu en çok biz öğretmen adayları kendi mesleğimizde yaşıyoruz. Devlete bağlı yasal bir kurumun yani MEB'in denetimsizliği ve vurdumduymazlığı yüzünden yeterli kontenjanlar açıldığı yetmiyormuş gibi puanımızı aldığımız takdirde mülakat denen bir saçmalığa giriyoruz. Bunu da geçtim atama açılmayıp bunun yerine ucuz işçi ucuz maliyet anlayışıyla ücretli öğretmenlik denen bir illet var. Ve işin daha da kötüsü ben bir Türkçe Öğretmeni olduğum halde kendi işimi yapamıyorum. Çünkü ücretlilerde E-Devlet denen sistem sadece formaliteden kalıyor. MEB denetim yapmadığı için kimin okullara ücretli olarak alınacağı tamamen okul müdürlerinin insafına kalmış. Birçok okul bu sebeple işsiz eğitim fakültesi mezunlarını almak yerine kendi yakınları olan 2 yıllık myo mezunları ile 4 yıllık gazetecilik, antropolog ve kamu iktisat gibi öğretmenlikle alakası dhai olmayan bölüm öğrencilerini ücretli öğretmen diye benim branşına ya da diğer öğretmenlik branşlarına veriyorlar. Şimdi anlıyor musunuz neden komiser yardımcılığına başvurmayı düşündüğü mü?

akarca42
Aday Memur
18 Eylül 2019 00:58

Benden sana abi tavsiyesi git kpss çalış öğretmen olarak atanmaya bak hiç komiserliğe bulaşma bizde bi heves girdik şimdi kaçmanın yolları ni ariyoz sen düşün artik ortamı

METE0632
Yasaklı
18 Eylül 2019 01:15

arkadaşlar merhaba ben de komser olmak istiyorum ne gibi avantajları var mesela çayımı siz memurlar mı getiriyorsunuz , ayaykkabımı kendim mi boyuyorum ben ayakkabı boyamayı sevmem de mesela memur arkadaşlar özel işlerimide hallediyorlar mı yardımcı olursanız sevinirim hayırlı geceler iyi görevler

tersineceviremeyen
Genel Müdür
18 Eylül 2019 01:24

pvsk 31.maddeye göre ayakkabılarınızı sadece pazartesi günü olmak üzere memurlara boyatabilirsiniz.süpermarketlerden yapacağınız alışverişlerde 2 poşete kadar memura taşıttırabilirsiniz 300 metreyi geçmemek kaydıyla

METE0632, 5 yıl önce

arkadaşlar merhaba ben de komser olmak istiyorum ne gibi avantajları var mesela çayımı siz memurlar mı getiriyorsunuz , ayaykkabımı kendim mi boyuyorum ben ayakkabı boyamayı sevmem de mesela memur arkadaşlar özel işlerimide hallediyorlar mı yardımcı olursanız sevinirim hayırlı geceler iyi görevler

kanungucu
Memur
18 Eylül 2019 01:55

Hocam meslek Zor muhattap olacağın kitle suçlular psikopatlar arsızlar teröristler terörist seviciler , mesai saati yoğun , hata yapmaya gelmeyen çok yanı olan bir meslek stresli bir yanı da var ama bunların yanın da gurur duyabileceğin şerefli bir meslektir . Yine de mutsuz olma ihitmalin yüksek

myk72
Kapalı
18 Eylül 2019 02:34

Arkadaşlar her ne kadar soruma dislike vermiş planlarınız çoğunlukta ise de zahmet edip yaptığınız olumlu ve olumsuz bütün yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Benim önceliğim her zaman atanmış bir öğretmen olabilmektir. Bunun ne fazlasını ne de azını istiyorum. Çünkü bunun benim hakkım olduğuna inanıyorum. Ve benim bu mesleği tercih sebebim fıtratımın bu işe uygun olmasından ötürüydü. Fakat gelinen noktada süreç o kadar uzun ki bir öğretmen olmak için en az 16 sene okuyup gy gk+eğitim+öğretmen alan sınavına girdiğimiz yetmezmiş gibi üstüne mülakat ve kontenjan azlığı gibi birtakım adaletsizlikler karşımıza çıkarılıyor. Bendeniz öğretmenlik okurken sırf işsiz kalmayayım, ailem bana baskı yapmasın diye abimin yönlendirmesiyle 4 kez infaz ve koruma mülakatına kendi isteğim ve yeteneğimle de 2 defa katiplik mülakatların girdim. Ama sonuç her seferinde bir hiçti. Şimdi ben bugüne değin torpille atananlar kadar bir işe girip kendi ayaklarım üzerinde durmayı hiç mi hak etmedim. Evet her şeye şükür, şükür ki Rabbim bize hayat denen bu eşsiz menbaı vermiş, bu eşsiz nefesi ve sıhhati. Ama gel gelelim ki verdiğim mücadelenin hiçbiri sonuç vermedi. Benim 3 abim de devlet memuru, babam da emekli. Benimse yaşım 26'ya dayandı, hali hazırda istemediğim işlere girmem konusunda bana baskı yapıyorlar bense sanki bundan mutluluk mı duyuyorum ayaklarına takılmış çarık gibi olmaktan utanmıyor muyum? Zaten sağ olsunlar niyetlerini yüzümüze de vurur gibiler. Söyleyince de kızıyorlar. Ee zaten küçük kardeşiz yaşımoz 40 bile olsa çocuk gibi görecekler bizi. Konu biraz dağıldı ama sizler ne ifade ettiğimi derdimi, çilemi anladınız. Şu yaşa gelip hala istediğim biriyle evlenmemiş olmak da ayrıca koyuyor bana. Gerçekten hayattan ve insanlardan çok sıkıldım. Adalet ve liyakat denen şeylere asla inanmıyorum. Tek tesellim ALLAH'tır...

myk72
Kapalı
18 Eylül 2019 02:38

Teşekkür ediyorum. Bunun farkındayım, evet bir öğretmenim. Ama psikolojik olarak kendimi böyle görebilmem zor...

tersineceviremeyen, 5 yıl önce

hocam bir kere sen öğretmen adayı değilsin öğretmensin.o okulu bitiren herkes öğretmendir.devletin seni atamaması kendi ayıbıdır ve aldığınız eğitimle kısa sürede mesleğe adapte olup başarılı olacaksınız

18 Eylül 2019 09:02

Özet olarak başka bir yere atanman mümkün değilse gel

taktak14
Aday Memur
18 Eylül 2019 09:10

komiserlik zor bir görev.sorumluluğun fazla ve kendine fazla zaman ayıramazsın. öğretmen olabiliyorsan ol yazları tati,l hafta sonu tatil. bir de komiserliği komisere sor daha iyi yanıt alırsın.

EL CHAPO
Genel Müdür
18 Eylül 2019 10:54

yildizi tak gez oyle bisey

dirk heinen
Şube Müdürü
19 Eylül 2019 10:49

Güzel bir meslek değildir. 24 saatin 10 saatini watsapla onla bunla geçirmektir. Memurluk daha iyidir, kafa rahattır.

ultraky
Memur
20 Eylül 2019 13:32

Komiser yardımcısı meslek değil sadece basit bir rutbedir kardeş

tersineceviremeyen
Genel Müdür
20 Eylül 2019 17:19

komiserin yardımcısıdır komisere yardım eder sadece komiser yardımcısı

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler