Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Haziran 2022 18:35

TYT Sınavında gözetmenimi kaybettim

şaka değil arkadaşlar. salon başkanıydım. gözetmenim bir ara geldi sonra başka sınıftaymışım dedi gitti. ben tek başıma sınavı sıkıntısız tamamladım.

bina sorumlusu ne uğradı ne sordu.

tek başıma kaldığım için sınav bitmeden bildiremedim.

tek başıma imzaladım bütün tutanakları.

gözetmenim ceza alır da ben de alır mıyım kafama takıldı.

Emir ka
Şube Müdürü
18 Haziran 2022 20:00

Siz salonda tek görevlisinizdir belki de.ösym bazı salonlarda sadece başkanı görevlendiriyor

Euphratestigris
Yasaklı
18 Haziran 2022 20:14

Hükümsüzdür diye gazeteye ilan verin.

fadime82
Şef
18 Haziran 2022 20:35

Hocam senin asıl gözetmen göreve gelmemiştir. Rahat ol bisey cikmaz

vesezemeo
Aday Memur
18 Haziran 2022 21:01

Başkanından az kullanılmış bir adet gözetmen kayip. Hükümsüzdür.

Kagiş
Müsteşar
18 Haziran 2022 21:02

Başlığı görünce ben de gözetmenin sınav esnasında vefat ettiğini sandım! Hey Allah'ım yarabbim!

yusuf1453
Memur
18 Haziran 2022 21:26

Başlığı okuyunca öldü sandım :)))

Kagiş
Müsteşar
18 Haziran 2022 21:29

İşte, vatandaş Türkçeyi düzgün bir şekilde kullanamadığında böyle sıkıntılar baş gösteriyor!)))

hugo.almeida
Kapalı
18 Haziran 2022 22:24

Nasıl bir şey çıkmaz :)

Bina sorumlusu arkadaşlar ceza alır. Hatta soruşturma kapsamında belki hocamız da.

fadime82, 2 yıl önce
Hocam senin asıl gözetmen göreve gelmemiştir. Rahat ol bisey cikmaz

silivripdr
Daire Başkanı
19 Haziran 2022 14:40

kaybettim derken bulamadım anlamında kullandım ki zaten kelimenin gerçek anlamda kullanılması yani doğru kullanmışım.

birini vefat etme anlamında kaybetmek anlam aktarmasıdır ki böyle bir şey yaptığımı sanmıyorum.

siz yanlış anladıysanız benim türkçemin suçu ne?

Allah herkese uzun ömür versin :)

ben niye ceza alıyorum onu anlamadım. sınıfta evrakları bırakıp gözetmen aramaya mı çıkacaktım. sınıftan evrak çıkarmak yasak ya evraklara zarar gelseydi. görevimi iki kat eforla yaptığım için mi ceza alacam.

yusuf1453
Memur
19 Haziran 2022 15:34

O zaman başın sağolsun Allah rahmet eylesin
silivripdr, 2 yıl önce

kaybettim derken bulamadım anlamında kullandım ki zaten kelimenin gerçek anlamda kullanılması yani doğru kullanmışım.

birini vefat etme anlamında kaybetmek anlam aktarmasıdır ki böyle bir şey yaptığımı sanmıyorum.

siz yanlış anladıysanız benim türkçemin suçu ne?

Allah herkese uzun ömür versin :)

ben niye ceza alıyorum onu anlamadım. sınıfta evrakları bırakıp gözetmen aramaya mı çıkacaktım. sınıftan evrak çıkarmak yasak ya evraklara zarar gelseydi. görevimi iki kat eforla yaptığım için mi ceza alacam.

goztepe1923
Memur
19 Haziran 2022 15:54

hiçbişey olmaz

asd697
Şube Müdürü
19 Haziran 2022 16:02

Sınavi gozetmensiz bitirdim diye başlık atsanız daha iyi olurdu.kalabalikta kaybetmek vb anlaşılıyor.ya gelmediği halde onun yerine başkasını tayin etmeyen bina sorumlusu burada hatalıdır yada size verecekleri adam yoktur.ceza vs almazsınız.tabi eğer sınavda evraklarda sıkıntı yoksa

19 Haziran 2022 16:45

Allah taksiratını affetsin. Ölüm sebebi nedir hocam :)

Braweheart01
Daire Başkanı
19 Haziran 2022 17:17

yan salondan bir gözetmeni rica edip orada tutup siz bina salon başkanına haber vermeliydiniz. ya da komşu salonunuzdan rica edip onların gözetmenini idareye söylemek üzere rica edip gönderebilirsiniz. sınav bitmeden bu durumdan bina snav sorumlusunu haberdar etmediğiniz için ceza alırsınız hocam. Binada bu gibi durumlar için yedek görevli bulunuyor bina sınav sorumlusu haberi olsaydı yedek gözetmeni yollardı size. Şimdiden geçmiş olsun. İnşallah çocukların sınavı iptal olmaz.

silivripdr
Daire Başkanı
19 Haziran 2022 17:33

yan salona baktım hocam sanırım yedek salon olarak bırakmışlar ve salon bomboştu. yani bina sorumlusuna ulaşmamın imkanı yoktu. bina sorumlusu yardımcısı ya da yedek gözetmenler neden dolaşmadı. kimsenin suçu yok ben mi suçluyum.

Braweheart01, 2 yıl önce

yan salondan bir gözetmeni rica edip orada tutup siz bina salon başkanına haber vermeliydiniz. ya da komşu salonunuzdan rica edip onların gözetmenini idareye söylemek üzere rica edip gönderebilirsiniz. sınav bitmeden bu durumdan bina snav sorumlusunu haberdar etmediğiniz için ceza alırsınız hocam. Binada bu gibi durumlar için yedek görevli bulunuyor bina sınav sorumlusu haberi olsaydı yedek gözetmeni yollardı size. Şimdiden geçmiş olsun. İnşallah çocukların sınavı iptal olmaz.

goztepe1923
Memur
19 Haziran 2022 18:07

çocukların sınavı niye iptal olacak onu anlamadım :D

Braweheart01, 2 yıl önce

hugo.almeida
Kapalı
19 Haziran 2022 18:19

Burada çok ciddi bir sorun var aslında. Normal şartlar altında gelmeyen gözetmen sabah imza atılan kağıtta belli olur. Nasıl olur da yedek gözetmenlerden bir tanesi gelmeyen gözetmen yerine sınav salonuna görevlendirilmemiş tutanakla anlamıyorum. Salon başkanı nasıl bilgilendirilmemiş mesela. Olay ortaya çıkarsa salon başkanı ve bina sorumlularının tamamı ceza alır. Çocukların sınavında herhangi bir sorun olmaz.

goztepe1923
Memur
19 Haziran 2022 18:21

hocam sınav sorumlusunun bilmeme durumu yok ki. hem imza listesinde hem artı koyduğu yoklama listesinden anlar gelmeyeni.

silivripdr
Daire Başkanı
19 Haziran 2022 18:25

bina sorumlusu sonra zaten sınıfı terk eden yedek gözetmen için sinirli bi şekilde arkasından salak filan dedi. yani sanırım gözetmen arkadaş kendi kafasına göre yer değiştirdi. ya da birinden torpil yaptırmasını sağladı. ama bu konuda soruşturma açılırsa müfettişe de her şeyi anlatıcam.

çocukların sınavlarında hiç bir sorun yaşanmadı. hepsini eksiksiz tamamladım.

kodadıesmer
Aday Memur
19 Haziran 2022 19:09

müge anlıya çık.

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi