Editörler : swat3410
«424344454647484950515253»
28 Temmuz 2021 14:42

.......... (1.) İDARE MAHKEMESİNE DAVACI : T.C. Kimlik no : Adres: Telefon: Email: ........ DAVALI : İÇİŞLERİ BAKANLIĞI - EGM / ANKARA DAVANIN KONUSU :....... AÇIKLAMALAR: (savunma bu kısma yazılacak) .......... TALEP SONUCU : 1- Öncelikle ADLİ YARDIM TALEBİMİN KABULÜNÜ, 2- Yargılamanın DURUŞMALI YAPILMASINI, Haksız ve hukuka açıkça aykırı olarak kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararların işlem hakkında öncelikle YÜRÜTMENİN DURDURULMASINA KARAR VERİLMESİNİ, 3-Dava konusu İçişleri Bakanlığı Bakanlık Makamının........ tarih ve 2021/... sayılı onayı ile kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin işlemin İPTAL EDİLMESİNİ, 4-Vekalet ücreti ve masrafların KARŞI TARAFA YÜKLENMESİNE, BU İŞLEM NEDENİYLE YOKSUN KALINAN PARASAL VE ÖZLÜK HAKLARININ YASAL FAİZİYLE BİRLİKTE TAHSİLİNE KARAR VERİLMESİNİ, VEKALETEN ARZ VE TALEP EDERİM. İsim, soyisim, tarih, imza

nefer42
Memur
28 Temmuz 2021 23:35

YD li açmak vakit kaybı mahkeme YD verse bile degişen birşey yok
polisoffiseryakup, 3 yıl önce
Mrb arkadaşlar bende 12 temmuzda ihraç oldum idare mahkemesine dava açacam fakat anlamadığım yürütmeyi durdurma-adli yardım talepli ve duruşmalı gibi durumlar mı var. Tam olarak davayı nasıl açmam gerek anlayamadım

aysunckrli
Aday Memur
29 Temmuz 2021 12:35

yazdım avukat numarasını geçmiş olsun. Yd devletebetmüddet in dediği biraz haklı biraz değil gibi biz mesela yd aldık ama başlatmadı emniyet, vakit kaybı mı değil mi onun tekniğini bilemiyorum avukata onu da danışın açarken.

Mrb bu avukatın numarasını ve adını yazabilir misiniz

Cilekes1004
Genel Müdür
29 Temmuz 2021 12:59

Sağolasın ablacım, yd aldık ama maalesef başlatma yapılmadı, ikisi ayrı dilekçeler değil önce yd görülüyor sonradan esastan dava devam ediyor ve benim hala bi karar çıkmadı maalesef.. Yaptığımız en iyi şeyi yapmaya devam, beklemek:((
Abla mrb gözün aydın. Bişey sormak isterim. Banada ihraç tebliği yapıldı idare mahkemesine itiraz edecem ama nasıl bir yol izlemem gerek. Yürütmeyi durdurma dilekçesi farklı mı itiraz farklı mı. Adli yardım talebi gerekli mi simdiden sağ ol
29 Temmuz 2021 13:24

Çok teşekkür ederim devrem dualarımdasınız
DevletEbetMüddet, 3 yıl önce
.......... (1.) İDARE MAHKEMESİNE DAVACI : T.C. Kimlik no : Adres: Telefon: Email: ........ DAVALI : İÇİŞLERİ BAKANLIĞI - EGM / ANKARA DAVANIN KONUSU :....... AÇIKLAMALAR: (savunma bu kısma yazılacak) .......... TALEP SONUCU : 1- Öncelikle ADLİ YARDIM TALEBİMİN KABULÜNÜ, 2- Yargılamanın DURUŞMALI YAPILMASINI, Haksız ve hukuka açıkça aykırı olarak kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararların işlem hakkında öncelikle YÜRÜTMENİN DURDURULMASINA KARAR VERİLMESİNİ, 3-Dava konusu İçişleri Bakanlığı Bakanlık Makamının........ tarih ve 2021/... sayılı onayı ile kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin işlemin İPTAL EDİLMESİNİ, 4-Vekalet ücreti ve masrafların KARŞI TARAFA YÜKLENMESİNE, BU İŞLEM NEDENİYLE YOKSUN KALINAN PARASAL VE ÖZLÜK HAKLARININ YASAL FAİZİYLE BİRLİKTE TAHSİLİNE KARAR VERİLMESİNİ, VEKALETEN ARZ VE TALEP EDERİM. İsim, soyisim, tarih, imza
29 Temmuz 2021 13:25

Teşekkürler
nefer42, 3 yıl önce
YD li açmak vakit kaybı mahkeme YD verse bile degişen birşey yok
29 Temmuz 2021 13:26

İnşallah hep birlikte döneceğiz teşekkür ederim
aysunckrli, 3 yıl önce

yazdım avukat numarasını geçmiş olsun. Yd devletebetmüddet in dediği biraz haklı biraz değil gibi biz mesela yd aldık ama başlatmadı emniyet, vakit kaybı mı değil mi onun tekniğini bilemiyorum avukata onu da danışın açarken.

29 Temmuz 2021 13:30

Güzel günler yakındır inşallah abla. gahırlanmıyorum top sende :)) masum olan haksızlığa uğrayan herkesin rabbim yüzünü güldürsün
Cilekes1004, 3 yıl önce
Sağolasın ablacım, yd aldık ama maalesef başlatma yapılmadı, ikisi ayrı dilekçeler değil önce yd görülüyor sonradan esastan dava devam ediyor ve benim hala bi karar çıkmadı maalesef.. Yaptığımız en iyi şeyi yapmaya devam, beklemek:((

ozy30
Aday Memur
29 Temmuz 2021 20:58

11 temmuzda ihraç olduk ankarada iş konusunda yardimci olabilecek varmi arkadaslar is bulamadim ya da ne işler yapiyosunuz

Cilekes1004
Genel Müdür
29 Temmuz 2021 21:17

İnşallah ablacım be, aynen öyle sakın gahırlanma, malum top bende :)) bi gün mutlaka güzel günler göreceğiz güneşli günler :))
Güzel günler yakındır inşallah abla. gahırlanmıyorum top sende :)) masum olan haksızlığa uğrayan herkesin rabbim yüzünü güldürsün

Dirtyhary
Aday Memur
29 Temmuz 2021 22:37

Motorlu kuryeyim Rabbım korusun 4 buçuk yıl açıkta kaldım bu zamanda garsonluk dahil birçok iş yaptım 3 çocuk ev bark mart ayında ihrac edildim bi motor aldım kuryelik yapıyorum bir arkadaş var oda kurye sonradan tanıştık burda ekmek parası rızktan korkumuz yok ama iftira ağırmış buna şükür suçsuz yere cezaevinde yatanları duyuyorum ne dedik şükürler olsun
ozy30, 3 yıl önce

11 temmuzda ihraç olduk ankarada iş konusunda yardimci olabilecek varmi arkadaslar is bulamadim ya da ne işler yapiyosunuz

nefer42
Memur
31 Temmuz 2021 14:31

Cevaba cevap dilekce si örnegi nin oldugu Bi site var mı arkadaşlar

10agustos
Memur
03 Ağustos 2021 06:55

İdare mahkemesini kazanıp iade olan yokmu hiç

Nisayscc13
Aday Memur
03 Ağustos 2021 16:58

*Adlî tatilde yd kararı açıklanıyor mu?

*Adlî tatildeyken yd kararı alan var mı?red/kabul

03 Ağustos 2021 20:30

Bildigim kadarıyla yd kararlarını, adlı tatil etkilemiyor. Mahkeme kalemini arayarak teyit edebilirsiniz

Nisayscc13, 3 yıl önce

*Adlî tatilde yd kararı açıklanıyor mu?

*Adlî tatildeyken yd kararı alan var mı?red/kabul

shiann
Aday Memur
03 Ağustos 2021 22:17

YD alanlar kriterlerini yazarsa hepimiz için fikir olur, herkese geçmiş olsun.

Alcakucus133
Kapalı
06 Ağustos 2021 17:09

Scd ve ssaya olup mahkemeyi kazanlar vardı ? Ne yaptınız arkadaşlar başladınız mi ?

Alcakucus133
Kapalı
06 Ağustos 2021 17:14

Egm itiraz edince siz herhangi bir sey yapmiyorsunuz değil mi ? Veya esastan red gelirse biz itiraz edince sadece 1 dilekce veriyoruz demi? İlk hazirlanan dosyayi mahkeme gönderiyor ust mahkemeye ?

Vesselam.06, 3 yıl önce
Devrem dün itibariyle benim idari mah. Olumlu kararına EGM itiraz etmiş şuan bölge idari mah. Kararını bekleyeceğiz acaba bu bekleme aşamasında EGM ye idari mah. Olumlu kararina göre bizi göreve çagırması gerekmiyor mu
06 Ağustos 2021 17:30

Egm itiraz ederse senin yapacağın bişey yok bölge idarenin kararını beklersin sen itiraz edersen dilekçe yeterli
Alcakucus133, 3 yıl önce

Egm itiraz edince siz herhangi bir sey yapmiyorsunuz değil mi ? Veya esastan red gelirse biz itiraz edince sadece 1 dilekce veriyoruz demi? İlk hazirlanan dosyayi mahkeme gönderiyor ust mahkemeye ?

Alcakucus133
Kapalı
06 Ağustos 2021 21:01

Eyvallah devrem teşekkürler. Su mahkemeyi kazansaydik bi Allah'ın izniyle. Süreç cok uzun maalesef

Vesselam.06, 3 yıl önce
Egm itiraz ederse senin yapacağın bişey yok bölge idarenin kararını beklersin sen itiraz edersen dilekçe yeterli
Toplam 32593 mesaj
«424344454647484950515253»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi