Editörler : Pangaea
19 Temmuz 2019 10:43

Gk / Gy ve Eğitim bilimlerinde iptal olabilecek sorular?

Arkadaşlar sınavda iptal olmasını veya cevabının değişmesini düşündüğünüz sorular hakkında buradan düşüncelerimizi paylaşabiliriz.

Eğitimde'ki Ornek olay / Problem çözme ve Esasicilik / Daimicilik benim için muallak düzeyi en yüksek iki soru.

mhmet22
Aday Memur
19 Temmuz 2019 11:38

Yanlış yaptığın başka soru var mı? Elimiz değmişken onları da iptal edelim

Max weber
Şube Müdürü
19 Temmuz 2019 12:02

Ben kişisel cıkarla herhangi bir şey soylemedım. Konuyu çarptırma. Her sınavdan sonra iptal olan 1-2 soru illaki olur.Konuda dikkat edersen düşüncelerimizi paylaşalım dedim.

mhmet22, 5 yıl önce

Yanlış yaptığın başka soru var mı? Elimiz değmişken onları da iptal edelim

trkçrkn
Şef
19 Temmuz 2019 12:42

esasiciliğin iptal olabileceğini sanmiyorum o soru dogruydu ama problem ve örnek olay sorularinda bir tuhaflık vardı
Max weber, 5 yıl önce

Ben kişisel cıkarla herhangi bir şey soylemedım. Konuyu çarptırma. Her sınavdan sonra iptal olan 1-2 soru illaki olur.Konuda dikkat edersen düşüncelerimizi paylaşalım dedim.

çatlakpanda
Şube Müdürü
19 Temmuz 2019 12:55

Freud fallik dönemde de sıkıntı vardı bence, çünkü sadece açıklamada iki kelimeden dolayı fallik dönem gibi görünüyor. Ama paragrafın genelinde oyun oynama, cinselliğin arka planda olması vurgusu yapılmıştı bence. Gizil dönem diye düşünüyorum.

Demdir
Kapalı
19 Temmuz 2019 13:08

Ben de Freud sorulduğu dönem sorusunun hatalı olduğunu düşünüyorum erkek çocuk, babasıyla oyun oynuyor bu çocuğun gizil dönemde olduğunu gösterir çünkü freud a göre gizil dönemdeki çocuklar hemcinsi ebeveynleri ile yakınlık gösterir ve onlarla vakit geçirmeyi tercih eder.annesinin çocuğu kutlaması be çocuğun mutlu olması falik dönem de olduğunu düşünmüş soruyu hazırlayanlar fakat soruda gizil dönemi işaret unsur daha baskın

graywolf13
Aday Memur
19 Temmuz 2019 18:41

Esasicilik sorusu kesin doğru artık bu konuyu uzatmaya gerek yok. Ancak örnek olay/problem çözme sorusunda cevap kesin olarak örnek olay. Büyük ihtimalle iptal edilmeyip cevabı değiştirilecektir.

ebrusimsekk
Aday Memur
22 Temmuz 2019 09:38

fallik dönemde çocuk annesini mutlu etmek için ve özellikle erkek çocuklar iğdiş edilmekten korktuğu için baba ile özdeşim kuruyorlar. onun gibi traş olmaya çalışıyorlar, babası gibi davtanmaya çalışıyorlar. babaya karşı bir kıskançlık duygusu oluyor çocuğun ama baba ile direk bir çatışmaya girmiyor yada babadan uzaklaşmıyor. gizil dönemde kendi yaş grubu ile kendi cinsinden bireylerle daha fazla vakit geçiriyor. karşı cinse herhangi bir işhi yok çünkü bu dönemde ilgi vücudun hangi bölgesinde bilinmiyor. o yüzden o soru kesinlikle fallik dönem.
Demdir, 5 yıl önce

Ben de Freud sorulduğu dönem sorusunun hatalı olduğunu düşünüyorum erkek çocuk, babasıyla oyun oynuyor bu çocuğun gizil dönemde olduğunu gösterir çünkü freud a göre gizil dönemdeki çocuklar hemcinsi ebeveynleri ile yakınlık gösterir ve onlarla vakit geçirmeyi tercih eder.annesinin çocuğu kutlaması be çocuğun mutlu olması falik dönem de olduğunu düşünmüş soruyu hazırlayanlar fakat soruda gizil dönemi işaret unsur daha baskın

ebrusimsekk
Aday Memur
22 Temmuz 2019 09:43

bende bu girişimcilik sorusunda hata olduğunu düşünüyorum. yaratıcı düşünmede öncülleri karşılıyor. yaratocı bireylerde risk alırlar, özgün düşünürler vs. bana kalırsa çok çelişkili bir soruydu ve iki şıkta aynı öncülleri karşıladığı için doğru olmalı diye düşünüyorum. fakat hocalar sanırım 2 yada 4 soruya itiraz etti. o örnek olay problem çözme sorusu alıştırma ve tekrar sorusu girişimcilik yaratıcı düşünme, daimicilik esasicilik yada bu örtük programla ihmal edilen program sorusu. bu sorular şuan çok muallakta.

Ortamkaynak
Aday Memur
22 Temmuz 2019 12:25

Benim iptalini beklediklerim de şu iki soru.

1) ÖSYM: Somut yaşantı - Aktif yaşantı (Yanlış)

Olması Gereken: Soyut yaşantı - Aktif

2) ÖSYM: Buluş

Olması Gereken: Birebir Eğitim veya Alıştırma-Uygulama

34Zeynep23
Kapalı
22 Temmuz 2019 17:54

Aynen net bir soru değildi daha çok gizil dönem gibi duruyor, oedipus, elektra karmaşasına vurgu var mıydı
çatlakpanda, 5 yıl önce
Freud fallik dönemde de sıkıntı vardı bence, çünkü sadece açıklamada iki kelimeden dolayı fallik dönem gibi görünüyor. Ama paragrafın genelinde oyun oynama, cinselliğin arka planda olması vurgusu yapılmıştı bence. Gizil dönem diye düşünüyorum.

34Zeynep23
Kapalı
22 Temmuz 2019 17:58

Cevaplara bakmadım, konuşma halkası ve örnek olay vardı ikisi arasında çok kaldım örnek olay yaptım, cevap nedir hocam
ebrusimsekk, 5 yıl önce
bende bu girişimcilik sorusunda hata olduğunu düşünüyorum. yaratıcı düşünmede öncülleri karşılıyor. yaratocı bireylerde risk alırlar, özgün düşünürler vs. bana kalırsa çok çelişkili bir soruydu ve iki şıkta aynı öncülleri karşıladığı için doğru olmalı diye düşünüyorum. fakat hocalar sanırım 2 yada 4 soruya itiraz etti. o örnek olay problem çözme sorusu alıştırma ve tekrar sorusu girişimcilik yaratıcı düşünme, daimicilik esasicilik yada bu örtük programla ihmal edilen program sorusu. bu sorular şuan çok muallakta.

ebrusimsekk
Aday Memur
23 Temmuz 2019 08:48

hocam o sorudan bahsetmedim cevabı probleme dayalı öğrenme olan soru için örnek olay dedi hocalarımız. sizin dediğiniz sorunun cevabı konuşma halkası.
34Zeynep23, 5 yıl önce
Cevaplara bakmadım, konuşma halkası ve örnek olay vardı ikisi arasında çok kaldım örnek olay yaptım, cevap nedir hocam

Muzikogretmen
Aday Memur
25 Temmuz 2019 12:59

problem cozmeydi onun cevabi ornek olayda herzaman bir problem sunulmayabilir problem cozmeydi ccp

Demdir
Kapalı
26 Temmuz 2019 09:03

Sonuçlar açıklandığında iptal edilen veya cvp değiştirilen sorular açıklanacak galiba

Max weber
Şube Müdürü
26 Temmuz 2019 09:41

evet öyle oluyor. Sorulara illaki itiraz eden birileri vardır.. SOnuc açıklanınca direk o sayfada iptal varsa o da belirtiliyor

Demdir, 5 yıl önce

Sonuçlar açıklandığında iptal edilen veya cvp değiştirilen sorular açıklanacak galiba

brkckl
Şube Müdürü
26 Temmuz 2019 16:33

iptal olursa nasıl olacak, 80 değil herkes mesela 79 soru üzerinden mi değerlendirilecek?

Max weber
Şube Müdürü
26 Ağustos 2019 11:04

Arkadaşlar geçen sene ılan edilen tarihden 2 gün açıklanan sınava bu sene daha az aday girmesine rağmen Ösym Başkanı tarafından yapılan açıklama sonucu ilan ettiğimiz gününde açıklayacağız açıklaması gelmesını ; üzerinden uzlaşılamayan soruların olduğunu , iptal veya değişmesi için n talep edilen sorular olduğunu ve hala tam anlamıyla belirli bir tablo olmadığına yorabilir miyiz ?

çatlakpanda
Şube Müdürü
26 Ağustos 2019 11:09

İptal olan sorular herkesin doğru yaptığı şeklinde değerlendirilebilir veya 70 küsur soru üzerinden hesaplama yapılabilir.
brkckl, 5 yıl önce

iptal olursa nasıl olacak, 80 değil herkes mesela 79 soru üzerinden mi değerlendirilecek?

Mobak
Aday Memur
26 Ağustos 2019 12:51

Hocam önceki yıllarda soruların cevaplarında da değişiklikler yaşanmıştır bilginize.

çatlakpanda, 5 yıl önce
İptal olan sorular herkesin doğru yaptığı şeklinde değerlendirilebilir veya 70 küsur soru üzerinden hesaplama yapılabilir.

çatlakpanda
Şube Müdürü
26 Ağustos 2019 13:47

Aynen. Onu yazmayı unutmuşum
Mobak, 5 yıl önce

Hocam önceki yıllarda soruların cevaplarında da değişiklikler yaşanmıştır bilginize.

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi