Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Şubat 2019 19:22

Gorevlendirme hizmet puani acil yardim

Arkadaşlar ilçede a okulunda ingilizce öğretmeni görev yaparken okulun daralması ile norm kadro 1 kişiye düştü 29 saat ders ile ancak hizmet puani benden daha düşük öğretmen olduğunu öğrendim.Bana görevlendirme çıkarken o okulda göreve devam etti 14 saat ders olarak.Bugun hizmet puanın benden düşük olduğunu öğrendim.Yardimlarinizi istiyorum ? Görevlendirmem iptal edilip tekrar eski okulumda puanı benden düşük ogretmenin derslerine girebilirmiyim ?

baybarskursad
Aday Memur
05 Şubat 2019 19:26

acil yardim arkadaşlar!

deniz sim
Aday Memur
05 Şubat 2019 19:28

hizmet puanı yüksek olanın okulda olması gerekir bence

baybarskursad
Aday Memur
05 Şubat 2019 19:31

yönetmelikte bunu söylüyor ancak bir dönem başka okulda görevlendirme yaptım bu dönem başka okula görevlendirmem yapıldı ancak kadromun olduğu okulda hizmet puani düşük birisi hala okulda ve 14 saat dersi var
deniz sim, 5 yıl önce

hizmet puanı yüksek olanın okulda olması gerekir bence

baybarskursad
Aday Memur
05 Şubat 2019 19:38

bu olay 1 dönem devam etti ve bu dönem bunu öğrendim burda suçlu idarecilerden hangisinde olur müdür mu yoksa müdür yardımcısı mi ? yeni okulda görevlendirmem hemen iptal edilip eski okulumda derse giren ogretmenin derslerine ne zaman girebilirim ?

baybarskursad
Aday Memur
05 Şubat 2019 19:48

Arkadaşlar bilginize ihtiyacım var ? Acil yardım

baybarskursad
Aday Memur
05 Şubat 2019 22:49

güncel! yardımcı olacakları bekliyorum arkadaşlar

enceyhan
Memur
06 Şubat 2019 11:00

ilçe milli eğitime dilekçe verip durumunuzu anlatın kadronuzun bulumduğu yerde çalışmak öncelikle sizin hakkınızdır

baybarskursad, 5 yıl önce
güncel! yardımcı olacakları bekliyorum arkadaşlar

enceyhan
Memur
06 Şubat 2019 11:05

1-Eğitim kurumlarında norm kadro fazlası öğretmen bulunmaması, bu durumdaki öğretmenlerin ihtiyaç duyulan okullara görevlendirilmesi esastır.

2-Öğretmenler, zorunlu olmadıkça öğretmenlik dışındaki işleri yürütmek üzere geçici olarak görevlendirilmeyecektir.

3-Zorunlu hallerde bu kapsamdaki görevlendirmeler; ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler arasından öncelikle aynı ilçe içinden, aynı ilçede ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenin bulunmaması halinde il içinden ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler arasından yapılacaktır.

4-Atama yetkisi valiliklerde bulunan eğitim kuramlarının öğretmen ihtiyacı, ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler arasından yapılacak görevlendirmelerle giderilecek; ek ders ücreti karşılığı görevlendirme yoluna, ancak ihtiyacın bu şekilde giderilememesi halinde gidilebilecektir.

5-Görevlendirmeler, eğitim ve öğretimin aksatılmaması ve ders bütünlüğünün sağlanması için ders yılı içerisinde yapılmayacak; bir sonraki eğitim öğretim yılı içinde yapılması düşünülen görevlendirmeler 1 Temmuz - 30 Eylül tarihleri arasında planlanıp aynı tarihler içinde ve görev süreleri net olarak belirlenerek sonuçlandırılacaktır.

kurumda norm fazlası durumda kim ise öncelikle onun görevlendirilmesi gerekir. ancak siz sene başında görevlendirme talebiyle dilekçe verdiyseniz malesef bu yılı görevlendirildiğiniz kurumda tamamlarsınız.

baybarskursad
Aday Memur
06 Şubat 2019 11:47

Görevlendirme için hiçbir istekte bulunmadım ayrıca bana hiç sorulmadı. bugün meb dilekçe verdim konuyla ilgili kadromun bulunduğu okula görevlendirmem yapılması için ve ordaki ogretmenin hizmet puanının daha düşük olduğunu belirttim. kimle görmüşsem eski okuluna gidersin puani düşük olan öğretmen görevlendirme gider diyor
enceyhan, 5 yıl önce

1-Eğitim kurumlarında norm kadro fazlası öğretmen bulunmaması, bu durumdaki öğretmenlerin ihtiyaç duyulan okullara görevlendirilmesi esastır.

2-Öğretmenler, zorunlu olmadıkça öğretmenlik dışındaki işleri yürütmek üzere geçici olarak görevlendirilmeyecektir.

3-Zorunlu hallerde bu kapsamdaki görevlendirmeler; ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler arasından öncelikle aynı ilçe içinden, aynı ilçede ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenin bulunmaması halinde il içinden ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler arasından yapılacaktır.

4-Atama yetkisi valiliklerde bulunan eğitim kuramlarının öğretmen ihtiyacı, ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler arasından yapılacak görevlendirmelerle giderilecek; ek ders ücreti karşılığı görevlendirme yoluna, ancak ihtiyacın bu şekilde giderilememesi halinde gidilebilecektir.

5-Görevlendirmeler, eğitim ve öğretimin aksatılmaması ve ders bütünlüğünün sağlanması için ders yılı içerisinde yapılmayacak; bir sonraki eğitim öğretim yılı içinde yapılması düşünülen görevlendirmeler 1 Temmuz - 30 Eylül tarihleri arasında planlanıp aynı tarihler içinde ve görev süreleri net olarak belirlenerek sonuçlandırılacaktır.

kurumda norm fazlası durumda kim ise öncelikle onun görevlendirilmesi gerekir. ancak siz sene başında görevlendirme talebiyle dilekçe verdiyseniz malesef bu yılı görevlendirildiğiniz kurumda tamamlarsınız.

enceyhan
Memur
06 Şubat 2019 11:50

aynen öyle

Görevlendirme için hiçbir istekte bulunmadım ayrıca bana hiç sorulmadı. bugün meb dilekçe verdim konuyla ilgili kadromun bulunduğu okula görevlendirmem yapılması için ve ordaki ogretmenin hizmet puanının daha düşük olduğunu belirttim. kimle görmüşsem eski okuluna gidersin puani düşük olan öğretmen görevlendirme gider diyor

baybarskursad
Aday Memur
06 Şubat 2019 11:53

bekliyorum ıns bu hafta yazım çıkar eski okulumda devam ederim
enceyhan, 5 yıl önce

aynen öyle

baybarskursad
Aday Memur
06 Şubat 2019 11:54

hocam eski okuluma vermeme gibi birşey olabilir mi sonuçta ordada maas karşılığı 15 saat dersim olacak ? eğer kıllık yapmayı göze alırlar mı?
enceyhan, 5 yıl önce

aynen öyle

MuaLLim_01
Şef
06 Şubat 2019 15:34

hocam okula durumu anlatan dilekçeyi verip kayıt yaptırın ve o kayıt numarasını alarak durum takibi yapın. eğer 15 gün içinde cevap vermezlerse bir üst makama gidin durumu izah edin gerekirse oraya da yine durumu anlatan yazıyla başvurun ve kayıt numarasını alın.

sizin puanınız yüksekse sizin okulda kalmanız lazım gerekirse il milli eğitime kadar çıkın.

baybarskursad
Aday Memur
06 Şubat 2019 15:50

Tşk ederim umarım buna gerek kalmadan düzeltilir
MuaLLim_01, 5 yıl önce

hocam okula durumu anlatan dilekçeyi verip kayıt yaptırın ve o kayıt numarasını alarak durum takibi yapın. eğer 15 gün içinde cevap vermezlerse bir üst makama gidin durumu izah edin gerekirse oraya da yine durumu anlatan yazıyla başvurun ve kayıt numarasını alın.

sizin puanınız yüksekse sizin okulda kalmanız lazım gerekirse il milli eğitime kadar çıkın.

baybarskursad
Aday Memur
06 Şubat 2019 20:22

Tşk ederim
asaygin, 5 yıl önce

Aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz

https://www.memurlar.net/haber/688336/ogretmenlerin-gecici-gorevlendirme-sartlari-belirlendi.html

baybarskursad
Aday Memur
08 Şubat 2019 15:10

ark dilekçe cevabı aldık eski okula dönüyorum bilgi verenler için tsk ederim

yaşarimam
Memur
08 Şubat 2019 17:05

Hayırlı olsun hocam

ark dilekçe cevabı aldık eski okula dönüyorum bilgi verenler için tsk ederim
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular