Editörler : crops35
21 Kasım 2018 23:04

Muvafakat alamama

Arkadaşlar sınav ile başka bir kurum kazandım kendi sehrimde ancak kurumum muvafakat vermeyeceklerini söylüyor gidecegim kurum aynı derecede ne üst ne alt boyle durumda nasıl bir yol izleyebilirim birisi yardımcı olabilir mi lütfen elim kolum bağlı kaldı

nayzen
Şube Müdürü
22 Kasım 2018 09:17

hangi kurumdan hangi kuruma ve unvan nedir?

grafik007
Kapalı
22 Kasım 2018 11:48

önemli olan derece değil. önemli olan hangi sınıf ve kadro olduğudur... çalıştığın sınıf ve kadro ile kazandığın sınıf ve kadroyu yazar mısın?

Can0702
Aday Memur
22 Kasım 2018 13:45

ikisi de gih 9/1 birisi koruma memuru digeri zabit katibi.Ben katiplige gitmek istiyorum Adalet ve Büro mezunuyum kendi bitirdigim okulla alakali oldugu için ama vermek istemediklerini soylediler nasil bir yol izlemem lazim katipligi de sinav ve mulakatla kazandım

grafik007
Kapalı
22 Kasım 2018 21:09

idare mahkemelerine dava açabilirsin ama mahkeme de geçerli bir gerekçe soracaktır.

İlhan6556
Aday Memur
24 Kasım 2018 22:22

Kadroludan sözleşmeliye geçiyorsan istifa ederek geçebilirsin. Net bilgi. Adalet bakanlığını ara daha net bilgi alırsın

Can0702
Aday Memur
25 Kasım 2018 10:34

benim gecerli gerekcem cok kurumun ise tek gerekçesi personel eksikliği
grafik007, 5 yıl önce

idare mahkemelerine dava açabilirsin ama mahkeme de geçerli bir gerekçe soracaktır.

Can0702
Aday Memur
25 Kasım 2018 10:35

yok kardesim malesef ikisi de kadrolu zabit katipligi ysk nın kadrolu alımı olan keske sozlesmeli olsaydı direk istifa edip giderdim
İlhan6556, 5 yıl önce
Kadroludan sözleşmeliye geçiyorsan istifa ederek geçebilirsin. Net bilgi. Adalet bakanlığını ara daha net bilgi alırsın

aheng
Şube Müdürü
26 Kasım 2018 17:09

kurumun muvafakat vermezse 60 gün içinde bulunduğun ilde idare mahkemesine dava açacaksın yürütmeyi durdurmalı dava. İdare mahkemesi kabul ederse kısa bir sürede geçebilirsin. Eğer idare mahkemesi reddederse benim davayı açalı 5 yıl oldu hala danıştayda. anlayacağın 5-6 yıl uğraşacaksın.

Can0702
Aday Memur
27 Kasım 2018 10:28

hadi ya o kadar uzuyor mu süreç? kardesim bir de sizin davayı neden reddetti acaba özle degilse soylerseniz bende ona gore bir fikir oluşur
aheng, 5 yıl önce

kurumun muvafakat vermezse 60 gün içinde bulunduğun ilde idare mahkemesine dava açacaksın yürütmeyi durdurmalı dava. İdare mahkemesi kabul ederse kısa bir sürede geçebilirsin. Eğer idare mahkemesi reddederse benim davayı açalı 5 yıl oldu hala danıştayda. anlayacağın 5-6 yıl uğraşacaksın.

aheng
Şube Müdürü
27 Kasım 2018 13:35

aynı ünvanla farklı kuruma geçmek istedim o yüzden reddedildi. Danıştayda lehime karar çıktı şu an kurum karar düzeltme dava açtı. Bu dava da 1 yıldır devam ediyor.

cevoylmz
Aday Memur
27 Kasım 2018 20:07

Koruma memuru üniversitede misiniz bende unide koruma memuruyum eş durumu tayinle uğraşıyorum ama karşıdan kurum bulamıyorum bulsam da kurum gönderir mi onuda bilmiyorum .. gerçekten çok zor işler ne yapcaz bilmiyorum muhattap olacak kimse yok her kurum olumsuz cevap veriyor
Can0702, 5 yıl önce
ikisi de gih 9/1 birisi koruma memuru digeri zabit katibi.Ben katiplige gitmek istiyorum Adalet ve Büro mezunuyum kendi bitirdigim okulla alakali oldugu için ama vermek istemediklerini soylediler nasil bir yol izlemem lazim katipligi de sinav ve mulakatla kazandım

Can0702
Aday Memur
27 Kasım 2018 20:25

geçmek istemede ki mazeretiniz neydi acaba neden başka kuruma gecmek istiyordunuz?red kararına karsı Danistaydan lehe sonuç cıkabiliyor o zaman peki kurum nereye sikayet etti tekrar karar duzeltme icin
aheng, 5 yıl önce

aynı ünvanla farklı kuruma geçmek istedim o yüzden reddedildi. Danıştayda lehime karar çıktı şu an kurum karar düzeltme dava açtı. Bu dava da 1 yıldır devam ediyor.

Can0702
Aday Memur
27 Kasım 2018 20:28

yok ben üniversitede degilim ama cakili kadro benimki de dediginiz gibi muhattap yok kimse dinlemiyor basindan atiyor beni.ben kurumda buldum kpss 2016 puaniyla + mulakat ile kazandim hatta ysk mulakatina daha once girdim erken secimden dolayi ertelendi sonuclar bende ysk yı kazanamam belki diye mecbur buraya geldim simdi gondermeyiz diyorlar
cevoylmz, 5 yıl önce
Koruma memuru üniversitede misiniz bende unide koruma memuruyum eş durumu tayinle uğraşıyorum ama karşıdan kurum bulamıyorum bulsam da kurum gönderir mi onuda bilmiyorum .. gerçekten çok zor işler ne yapcaz bilmiyorum muhattap olacak kimse yok her kurum olumsuz cevap veriyor

cevoylmz
Aday Memur
30 Kasım 2018 10:48

Aynen sıkıntı çakılı kadro olunca kimse ilgilenmiyor eş durumu falan ilgilenen yok tekrar sınava girip istifa etmeyi bile düşünüyorum bakalım kısmet hayirlisi
Can0702, 5 yıl önce
yok ben üniversitede degilim ama cakili kadro benimki de dediginiz gibi muhattap yok kimse dinlemiyor basindan atiyor beni.ben kurumda buldum kpss 2016 puaniyla + mulakat ile kazandim hatta ysk mulakatina daha once girdim erken secimden dolayi ertelendi sonuclar bende ysk yı kazanamam belki diye mecbur buraya geldim simdi gondermeyiz diyorlar
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi