Editörler : supporters.
11 Ağustos 2017 23:31

Maliye mezunu yardım

merhabalar :)

ben maliye mezunuyum bu sene bitti yani ..:) sınava gircem biraz bilgisizlik söz konusu ne yapmam lazım ve alandan hangi sınavlara giricem bilmiyorum sizlerden yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim...

Caanaann
Aday Memur
12 Ağustos 2017 00:41

Allah yardımcın olsun şimdiden anlatılmaz yaşanır. Başka seçeneğin varsa şimdiden kaçarak uzaklaş kpss den kolay gelsin ????

Mucip Fazıl
Yasaklı
12 Ağustos 2017 03:09

Mezuniyetini kutlarım. Asıl öğrencilik bundan sonra başlayacaktır.

En başta, "Bilgisayarlı Muhasebe Kursu" na gitmeni tavsiye ederim. Kamuda da, özelde de sağlam muhasebe bilgisinin bulunması şarttır. Bilhassa özel sektörde bu çok aranıyor. Bu arada SMMM bürosunda çalışmanı tavsiye ederim. Staj için odadan da yararlanabilirsin!. İktisat ve Hukuk ile ilgili kaynak kitaplar işine yarayacaktır..

Kolay gelsin, başarılar dilerim.

sevdamaliye
Aday Memur
12 Ağustos 2017 23:44

yorum için teşekkür ederimm..:)

Caanaann, 7 yıl önce

Allah yardımcın olsun şimdiden anlatılmaz yaşanır. Başka seçeneğin varsa şimdiden kaçarak uzaklaş kpss den kolay gelsin ????

sevdamaliye
Aday Memur
12 Ağustos 2017 23:46

teşekkür ediyorum :).. özel sektör zorlugu nedeniyle kpss için elimizden geleni yapacagız yorum ve fikir için teşekkür ederim..:)

Mucip Fazıl, 7 yıl önce

Mezuniyetini kutlarım. Asıl öğrencilik bundan sonra başlayacaktır.

En başta, "Bilgisayarlı Muhasebe Kursu" na gitmeni tavsiye ederim. Kamuda da, özelde de sağlam muhasebe bilgisinin bulunması şarttır. Bilhassa özel sektörde bu çok aranıyor. Bu arada SMMM bürosunda çalışmanı tavsiye ederim. Staj için odadan da yararlanabilirsin!. İktisat ve Hukuk ile ilgili kaynak kitaplar işine yarayacaktır..

Kolay gelsin, başarılar dilerim.

Boomerrr
Aday Memur
12 Ağustos 2017 23:58

Bende bu sene çalışmaya başladım yeni mezunum, 2 hafta oldu şuanlık ortalama günlük 8 saati görüyorum tabi şuanlık için yeterli ama ilerlere doğru 12 ye cıkmalı bu.Maliye bizim alanımız olduğu için kacırmamak gerekiyor yanı 37-3 filan yapmalıyız ki iktisatın verdiği maliyete eşitleyelim bunu.Muhasebe 2. yükleneceğimiz alan olmalı 32 civarı cıkartırsak tadından yenmez.Hukuk iktisat 20 şer net bizi 90 üstüne çıkarır çok rahat gkgy 55 net yapsak yaklasık 94 e yakın bişe eder.

YDS de önemli mezun olmadan hallettiysen çok artı katar. Yani min 60 diyelim ama 70-80 tadından yenmez.Çoğu kurum 70 alır çünkü

GK/GY normalde hiç calısmıcaktım cok etkisi yok var diyenlere bakma sen arkadasım 55 net yaptı gkgy alandan 102 net cıkardı 87 geldi p48.

ama cift yıl ataması oldugundan b ye de bu yaz bakmak gerekiyor en azından suan maliye muh tarıh cografya turkce mat gıdıyorum kasım başı iktisat hukuk baslıcam, ozamana kadar tarıh cografta kesınlıkle bitmeli sınava kadar soru ve deneme ile pekıstırmeliyiz.Sınavdan 1 hafta once genel tekrar iş görür.

Gelelim alana dedigim gibi gunde 8 saat ilerliyorum, ilk 3 gun maliye sonraki 3 gün muhasebe pazar gunu ıse butun hafta calıstıklarımı tekrar edıyorum.

maliyede 3 gunde 1 konu bıtıyor sabah 8.45 derse baslıyorum aksam spora gıdıyorum geliyorum eve 21.00 da tarıh ramazan yetgın ızlıyorum 2 vıdeo ızleyıp 1 saatte türkce matematik yaprak test cozerek yatıyorum. sonraki günde bunu muhasebe-cografta ile yapıyorum ordada 1 konu bıtırecek sekilde 3 günde tabi. Türkce matematik hiç aksatmayacaz haftanın 6 gunu 1 er saatten yaprak test şart.ve 1 test kesınlıkle paragraf olmalı

ZühtüBay
Yasaklı
13 Ağustos 2017 04:23

Şirketlerin 1.500 TL vermekten kaçındığı kişiler, devlete girince en az 4.000 TL net maaş alıyorlar.

Kamuda çalışıyorsanız sakın istifa etmeyiniz, Yüksek lisans ve sağlam yabancı diliniz veya SMMM ruhsatınız yoksa özelde iş bulamazsınız.

Mzz35
Şef
13 Ağustos 2017 11:41

Gene geldi tipini s....(sevdiğim) . Adam işi güvü bırakmış 50. Kullanıcı adıyla hala bıkmadan usanmadan yazıyor, bide aynı kelimeler aynı cümleler. Nasıl bir kafan var yeminle anlamıyorum :)

13 Ağustos 2017 12:08

gy gk çok çok önemlidir dostum.

55 net bir işe yaramaz.

değil 55 net 65 hatta 75 net de pek bir işe yaramaz.yüksek alan netleriyle bir şekilde kompanse

etseniz bile 85-88 civarı puanlarınız olur.ve artık bu puanlar ne yazık ki pek bir işe yaramıyor. diğer

taraftan bir çok sınavda işe yarıyor tabii ki ama seçenekler çok azalıyor.yine bu netlerle bazı puan

türleri 90 civarı gelse de o puan türü işlevsiz oluyor ya da yds ile desteklenmesi gerekiyor..

en güzeli 85-90 ve üstü gy gk neti yapmaktır/yapabilmektir. (bana göre..)

13 Ağustos 2017 12:19

bu arada, yeni mezun arkadaşlar biraz rahat olun Allah aşkına.biraz rahat..

daha gençsiniz yahu :)

22-23 yaşlarındasınız :)

şimdiki 1-2 yılın güzel bir gelecek karşısında hiçbir önemi yok..

oturun sistemli bir şekilde çalışın..

forumlarda çok güzel bilgiler var onlardan istifade edin.

tercihini yap sitesinde de çok güzel bilgiler,yöntemler,tavsiyeler vs var onları takip edin..

başarılar..

Aragog
Şef
13 Ağustos 2017 14:05

Hocam 85-88 arasi puanlar ise yaramiyor demişsiniz ama pek doğru değil gibi.Bu sene 86 87 ilk 1000 icerisinde oldu cok da ise yaramaz diyemeyiz bence.

chveneburi arikneba, 7 yıl önce

gy gk çok çok önemlidir dostum.

55 net bir işe yaramaz.

değil 55 net 65 hatta 75 net de pek bir işe yaramaz.yüksek alan netleriyle bir şekilde kompanse

etseniz bile 85-88 civarı puanlarınız olur.ve artık bu puanlar ne yazık ki pek bir işe yaramıyor. diğer

taraftan bir çok sınavda işe yarıyor tabii ki ama seçenekler çok azalıyor.yine bu netlerle bazı puan

türleri 90 civarı gelse de o puan türü işlevsiz oluyor ya da yds ile desteklenmesi gerekiyor..

en güzeli 85-90 ve üstü gy gk neti yapmaktır/yapabilmektir. (bana göre..)

sevdamaliye
Aday Memur
14 Ağustos 2017 02:31

ooooo gercekten cok sıkı bir çalışma .. ben daha başlayamadım calısmaya ne yapacagımı bilmediğim için ...umarım istediginiz gibi olur herşey..yorum için cok tesekkür ediyorum.. :)

Boomerrr, 7 yıl önce

Bende bu sene çalışmaya başladım yeni mezunum, 2 hafta oldu şuanlık ortalama günlük 8 saati görüyorum tabi şuanlık için yeterli ama ilerlere doğru 12 ye cıkmalı bu.Maliye bizim alanımız olduğu için kacırmamak gerekiyor yanı 37-3 filan yapmalıyız ki iktisatın verdiği maliyete eşitleyelim bunu.Muhasebe 2. yükleneceğimiz alan olmalı 32 civarı cıkartırsak tadından yenmez.Hukuk iktisat 20 şer net bizi 90 üstüne çıkarır çok rahat gkgy 55 net yapsak yaklasık 94 e yakın bişe eder.

YDS de önemli mezun olmadan hallettiysen çok artı katar. Yani min 60 diyelim ama 70-80 tadından yenmez.Çoğu kurum 70 alır çünkü

GK/GY normalde hiç calısmıcaktım cok etkisi yok var diyenlere bakma sen arkadasım 55 net yaptı gkgy alandan 102 net cıkardı 87 geldi p48.

ama cift yıl ataması oldugundan b ye de bu yaz bakmak gerekiyor en azından suan maliye muh tarıh cografya turkce mat gıdıyorum kasım başı iktisat hukuk baslıcam, ozamana kadar tarıh cografta kesınlıkle bitmeli sınava kadar soru ve deneme ile pekıstırmeliyiz.Sınavdan 1 hafta once genel tekrar iş görür.

Gelelim alana dedigim gibi gunde 8 saat ilerliyorum, ilk 3 gun maliye sonraki 3 gün muhasebe pazar gunu ıse butun hafta calıstıklarımı tekrar edıyorum.

maliyede 3 gunde 1 konu bıtıyor sabah 8.45 derse baslıyorum aksam spora gıdıyorum geliyorum eve 21.00 da tarıh ramazan yetgın ızlıyorum 2 vıdeo ızleyıp 1 saatte türkce matematik yaprak test cozerek yatıyorum. sonraki günde bunu muhasebe-cografta ile yapıyorum ordada 1 konu bıtırecek sekilde 3 günde tabi. Türkce matematik hiç aksatmayacaz haftanın 6 gunu 1 er saatten yaprak test şart.ve 1 test kesınlıkle paragraf olmalı

Asaf.Asım
Yasaklı
14 Ağustos 2017 08:05

Burada MZZ gibi yıllarca yayan ve yavan kalmış, madara olmuş küfürbaz kişilere akıl mı danışılır?.. Bu zibidiler, küfürden başka bir şey bilmezler ki?. Has anası buna bol bol küfür öğretmiş olmalıdır.

Asaf.Asım
Yasaklı
14 Ağustos 2017 08:15

MZZ' nin yaşıtı, şimdi Sayıştay' da LOJMAN + 9.500 TL maaşla çalışıyor. Onun gibi zibidi değildi.. Milli Kütüphane'de sıkı ders çalışmıştı. Bir yandan da, SMMM stajı yapıyordu. Mezun olduktan bir sene sonra Sayıştay'ı kazanmıştı.. MZZ ise, has anasından ve mahalledeki zallaklardan bol bol küfür öğreniyordu..

Balmahmut.45
Yasaklı
14 Ağustos 2017 08:25

Amaç KPSS kazanmak ise, en avantajlı olanlar İktisat ve Maliye mezunlarıdır. Eğer yabancı dil ile de barışıklığınız varsa, yolunuz açık olur.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi