Editörler : Pangaea

lee chandler
Kapalı
23 Şubat 2021 10:16

bu denklem bu sefer daha zor çünkü olaya kpss ortaöğretim ve kpss önlisans puanları da dahil oluyo, kpss ortaöğretimde 82,3 almış birisi seninle aynı ili tercih ederse önüne geçmiş oluyo... dünyanın en kötü sistemi herhalde

Meözgül, 3 yıl önce

Lisans mezunuyum p3 puanım 83.22

Mübaşirlik gelme ihtimali nedir?

Daha önceki ilanlarda( farklı kurumlar) yanlış il seçiminden dolayı listeye giremedim.

Nereleri tercih edebilirim? Tecrübeli arkadaşlaryardımcı olabilir misiniz?

Meözgül
Aday Memur
23 Şubat 2021 10:50

Lee chandler çok haklısın kardeşim valla

Yani kategorilere ayırarak ilana çıkılması bu kadar mı zor.

Ayrıca hakkaniyet olmadığını düşünüyorum lisanstaki 83 puan ile önlisanstaki 83 puan aynı mı zorluk derecesi bakımından

23 Şubat 2021 10:54

O puana mubasirlik cok zor.kyk mulakatlari ic isleri bakanligi alimlari tamamlanmadi oralara basvuran cogu kisi mubasirligede basvuracak uzerine bide onlisans ve lise mezunlarini ekle.84 yukari kapatir hemen her ilde.Bir kac istisnai yer olacaktir ama tek tercihle o illleri tutturmak zor. Boy kilo probleminiz yoksa ikm ye yonelin. Ha illede mubasirlik tercih edecem diyosaniz istanbul bam en dusuk kapatan yerlerden oluyor. 80 puana dusmustu. benim puanimda 82.27 ama ben katiplik deniycem sizede ikm denemenizi oneririm

dnty
Memur
23 Şubat 2021 10:59

Katiplik nasıl hocam çalışma koşulları vs. düşündüğünüze göre araştırdığınizi varsayıyorum. Hiç aklımda yoktu başvurmak ama şu an düşünmeye başladım
Biradetbeyfendi, 3 yıl önce

O puana mubasirlik cok zor.kyk mulakatlari ic isleri bakanligi alimlari tamamlanmadi oralara basvuran cogu kisi mubasirligede basvuracak uzerine bide onlisans ve lise mezunlarini ekle.84 yukari kapatir hemen her ilde.Bir kac istisnai yer olacaktir ama tek tercihle o illleri tutturmak zor. Boy kilo probleminiz yoksa ikm ye yonelin. Ha illede mubasirlik tercih edecem diyosaniz istanbul bam en dusuk kapatan yerlerden oluyor. 80 puana dusmustu. benim puanimda 82.27 ama ben katiplik deniycem sizede ikm denemenizi oneririm

Meözgül
Aday Memur
23 Şubat 2021 11:05

Biradetbeyfendi kardeşim yok boy kilo endeksitutmuyor tutsa zaten zamanında paeme girerdim :) Katiplikte ise hızlı yazabileceğimi düşünmüyorum gereksiz yere başvuru yapmam.Geriye mübaşirlik kalıyor.Aslında içişlerii çağrı karşılamada 10-15 ile yakını benim puandan düşük kapamıştı tercihi iyi yapabilmek lazım.

Geçmiş yıllarda da mı mübaşirlik ortaöğretim, önlisans,lisans ayrım yapmadan almıştı biliyor musunuz ?

lee chandler
Kapalı
23 Şubat 2021 11:10

lise mezunu olmuş adamı lisans mezunundan üstün tutan bi sistem. kötü niyet, iş bilmezlik ya da okumuş insan düşmanlığı 3'ünden biri

Meözgül, 3 yıl önce

Lee chandler çok haklısın kardeşim valla

Yani kategorilere ayırarak ilana çıkılması bu kadar mı zor.

Ayrıca hakkaniyet olmadığını düşünüyorum lisanstaki 83 puan ile önlisanstaki 83 puan aynı mı zorluk derecesi bakımından

sizofrenimam
Memur
23 Şubat 2021 11:11

Katiplik ve ikm'ye aynı anda başvuruluyor mu ve farklı şehirler? **Katiplik A şehri **İKM B şehri

mehmet163
Aday Memur
23 Şubat 2021 11:18

arkadaşlar ben daha önce adalet bakanlığının idare memurluğuna başvurdum sonucu bekliyorum bu yeni

mehmet163
Aday Memur
23 Şubat 2021 11:19

mehmet163

arkadaşlar ben daha önce adalet bakanlığının idare memurluğuna başvurdum sonucu bekliyorum bu yeni başvuruda tercih yaparsam ikiside yanar mı?

Herkese başarılar

furkanemytu
Yasaklı
23 Şubat 2021 12:20

Yanmaz. Hem bu daha iyi . İdare kadrolu ve tazminat vs işleri var. Bunda istifa edebilirsin çünkü sözleşmeli
mehmet163, 3 yıl önce

mehmet163

arkadaşlar ben daha önce adalet bakanlığının idare memurluğuna başvurdum sonucu bekliyorum bu yeni başvuruda tercih yaparsam ikiside yanar mı?

Herkese başarılar

furkanemytu
Yasaklı
23 Şubat 2021 12:22

Umut satıp durma millete. Önlisans ve liseliler ile aynı klasmanda yarışıyorsun . Başvurular online ve 3 katı aday çağırılıyor. 87'yi bile çok zor görür çoğu yerde .
Farukssss, 3 yıl önce
çok rahat gelir.yukarıdaki rahatsıza takılma.çok çok rahat gelir.herkes tek tercih verebilecek

Meözgül
Aday Memur
23 Şubat 2021 12:41

furkanemytu kardeş daha önceki yıllarda yapılan alımlarda da ortaöğretim,önlisans,lisans aynı klasmanda değil miydi taban puanlarda 85 i geçen il göremedim ben o da 2 il 85 civarı ve alım daha az iken genelde 81-84 bandında kapatmış.87 yi bile çok zor görür çoğu yerde demişsin.Haklılık payın olabilir işsizlik,özel sektördeki haksızlıklar ama Herkes mi bekliyor mübaşirliği be güzel kardeşim.Merkezide atanma imkanı olan 90 civarında puan alanların sırf insanların listeye girmemesi için online başvuru zaten ne kaybederim diyip başvurup sonrasında mülakata bile gitmeyen tayfa temizlenseydi şuan daha makul puanları konuşuyor olurduk.

İrem Çavdır
Aday Memur
23 Şubat 2021 14:17

700 mübaşir alınacakmış 78 ile benimki hepten hayal sanırım

haydar1972
Aday Memur
23 Şubat 2021 14:37

mübaşirlik veya ikm ye başvurmak istiyorum mezuniyet lise kpss lisan başvurabilirmiyim

23 Şubat 2021 14:56

O zaman mecbur mubasirlik deneyeceksin baska sansin yokmus zaten kardes

Meözgül, 3 yıl önce

Biradetbeyfendi kardeşim yok boy kilo endeksitutmuyor tutsa zaten zamanında paeme girerdim :) Katiplikte ise hızlı yazabileceğimi düşünmüyorum gereksiz yere başvuru yapmam.Geriye mübaşirlik kalıyor.Aslında içişlerii çağrı karşılamada 10-15 ile yakını benim puandan düşük kapamıştı tercihi iyi yapabilmek lazım.

Geçmiş yıllarda da mı mübaşirlik ortaöğretim, önlisans,lisans ayrım yapmadan almıştı biliyor musunuz ?

23 Şubat 2021 14:58

Benim puanim 82.27 oyle secme sansim yok kapagi nereye atarsam diye dusunuyorum.

dnty, 3 yıl önce
Katiplik nasıl hocam çalışma koşulları vs. düşündüğünüze göre araştırdığınizi varsayıyorum. Hiç aklımda yoktu başvurmak ama şu an düşünmeye başladım
23 Şubat 2021 15:00

Cezaevinde ikm ye basvur icra da katiplige farkli ilanlara basvurabiliyosun.

sizofrenimam, 3 yıl önce
Katiplik ve ikm'ye aynı anda başvuruluyor mu ve farklı şehirler? **Katiplik A şehri **İKM B şehri
23 Şubat 2021 15:06

Kardes bu is biraz piyango icislerinde kyk dabile 80 le kapatan yerler oldu sansini dene bi kac yer dusuk kapatacak illaki onlari tutturmaya calis nasipte varsa olur. Ama geneli 84 uzeri olur

İrem Çavdır, 3 yıl önce
700 mübaşir alınacakmış 78 ile benimki hepten hayal sanırım

haydar1972
Aday Memur
23 Şubat 2021 15:22

mezuniyet lise kpss lisans başvurabilirmiyim yokmu cevaplayacak arkadaşlar

23 Şubat 2021 15:26

Her alim basliginin altinda bos yapiyosun hep ayni terhane puanin 81.5 temennin bu puanin altina dusmesi ama gereksiz kasiyosun sen boyle kastikca puanlar dusmuyo. Bide puanini soranlara 84 yalaninida soyleme kardes yazdiklarinda tutarli ol.

Farukssss, 3 yıl önce
çok rahat gelir.yukarıdaki rahatsıza takılma.çok çok rahat gelir.herkes tek tercih verebilecek
Toplam 85 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi