Editörler : supporters.
«141516171819202122232425»
13 Mart 2019 13:46

Benim itirazım sonuca yönelikti. Başvurumun alan dışı olduğu gerekçesiyle tüm jüri üyeleri bu alanda başarısız sonucunu vermişler. Ancak tüm çalışmalarım, başvurduğum alanla tamamiyle ilgiliydi. Komisyona itiraz dilekçesi sunmuştum, neyse ki komisyon beni haklı bulmuş ve yeniden jüri sürecine geçirildim. Ancak bundan sonraki süreci bilmiyorum. Sistemimde aynı jüri üyeleri göüzküyor.. Yine benzer karar verirler mi? O zaman ne değişecek ?

mnyon, 5 yıl önce

hocam neye itiraz etmiştiniz?

mk-oe
Aday Memur
14 Mart 2019 20:48

Umarım istediğiniz sonuç çıkar sayın hocam. Bir şey söylemek zor. Ben de şöyle bir şey sormak istiyorum. Bilirkişiler acaba şikayet eden jüri üyesinin ismini görebiliyor mu? Eğer görüyorsa adil karar vereceğinden nasıl emin olabiliriz? Yoksa jürinin ismi kapatılıyor mu?

Yasin kaya01
Memur
16 Mart 2019 11:17

Adaylara ismi verilmeyen bilirkişiler her bilgiyi biliyorlar jüri üyesinin ismi de buna dahildir buna hocam
mk-oe, 5 yıl önce

Umarım istediğiniz sonuç çıkar sayın hocam. Bir şey söylemek zor. Ben de şöyle bir şey sormak istiyorum. Bilirkişiler acaba şikayet eden jüri üyesinin ismini görebiliyor mu? Eğer görüyorsa adil karar vereceğinden nasıl emin olabiliriz? Yoksa jürinin ismi kapatılıyor mu?

bao1
Aday Memur
17 Mart 2019 10:47

Bir sorum olacaktı. Daha önce doçentlikte beyan ettiğimiz eserlerden bazılarını yeni başvuruda beyan etmeyip yani puanlama dışında bırakıp sadece özgeçmişte göstersek sorun olur mu? Özgeçmişte yer alacaklar ama puanlamada (Beyannamede) olmayacaklar.

Yasin kaya01
Memur
17 Mart 2019 23:30

Hocam merhabalar üak tüm çalışmaların eserler listesine koyulmasını zorunlu tutuyor ancak beyannameye ekleyip eklememek tamamen adayın inisiyatifinde sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
bao1, 5 yıl önce

Bir sorum olacaktı. Daha önce doçentlikte beyan ettiğimiz eserlerden bazılarını yeni başvuruda beyan etmeyip yani puanlama dışında bırakıp sadece özgeçmişte göstersek sorun olur mu? Özgeçmişte yer alacaklar ama puanlamada (Beyannamede) olmayacaklar.

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur
21 Mart 2019 15:52

Sosyal etik toplantısı yarın mı acaba? Bilirkişi raporlarım geldi mi acaba? Geldi ise sonuç ne acaba

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur
21 Mart 2019 15:53

Aklımda deli sorular. Delirmeme ne kafa kaldı acaba?

DRTEMELEGİTİM, 5 yıl önce

Sosyal etik toplantısı yarın mı acaba? Bilirkişi raporlarım geldi mi acaba? Geldi ise sonuç ne acaba

byakademisyen
Aday Memur
21 Mart 2019 17:57

..

byakademisyen
Aday Memur
21 Mart 2019 18:03

Merhaba arkadaşlar; bir sorum olacaktı. Geçmişte yayımladığım bir makaleyi genişletip yeniden yayımladım. İlk yayından da puan alabiliyor muyum? İlki yayına atıf ta var. Atıflarından faydalanabilir miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

byakademisyen
Aday Memur
21 Mart 2019 18:05

Merhaba arkadaşlar; bir sorum olacaktı. Geçmişte yayımladığım bir makaleyi genişletip yeniden yayımladım. İlk yayından da puan alabiliyor muyum? İlk yayına atıf ta var. Atıflarından faydalanabilir miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

byakademisyen
Aday Memur
21 Mart 2019 21:14

Tecrübeli hocalarım; bu soruma cevap verebilir misiniz. İlk yayının atıflarından puan alırsam etik ihlale girer mi acaba?

byakademisyen, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar; bir sorum olacaktı. Geçmişte yayımladığım bir makaleyi genişletip yeniden yayımladım. İlk yayından da puan alabiliyor muyum? İlk yayına atıf ta var. Atıflarından faydalanabilir miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Yasin kaya01
Memur
22 Mart 2019 00:26

Hocam atıfları puanlamanızda bir sıkıntı olmaz ama yayınlardan birini puanlamasanız iyi olur benzerlik oranı yüksek ise tekrar yayım iddiası ileri sürülebilir jüriler tarafından düşüncem bu diğer hocalarım ne der bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin

Tecrübeli hocalarım; bu soruma cevap verebilir misiniz. İlk yayının atıflarından puan alırsam etik ihlale girer mi acaba?

22 Mart 2019 10:06

Hocam aynı verilerin bulunduğu tekrardan genişletip yayınlamak çok riskli ilk yayını sadece özgeçmişinize koyup,2. yayını beyannameye koymanız ve sadece bundan puan almanızı tavsiye ederim, yasin hocam da buna benzer yazmış o daha tecrübelidir bu konularda, kendi yaptığınız atıftan puan almıyorsunuz zaten ancak iki yayınada gelen atıflardan puan almanızda sıkıntı olmaz, ayrıca 2. makalede 1. makaleye atıf yapmanız çok iyi olmuş.

byakademisyen
Aday Memur
22 Mart 2019 10:22

Teşekkür ederim hocam, ilk yayına 2 atıf yapılmış hem de uluslararası bir makalede. Onlardan puan alacağım anladığım kadarıyla bir sorun olmaz.. ama ilk yayını makale anlamında beyannameye koymayacağım.

Yasin kaya01, 5 yıl önce
Hocam atıfları puanlamanızda bir sıkıntı olmaz ama yayınlardan birini puanlamasanız iyi olur benzerlik oranı yüksek ise tekrar yayım iddiası ileri sürülebilir jüriler tarafından düşüncem bu diğer hocalarım ne der bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin

byakademisyen
Aday Memur
22 Mart 2019 10:23

Teşekkür ederim hocam, ilk yayına 2 atıf yapılmış hem de uluslararası bir makalede. Onlardan puan alacağım anladığım kadarıyla bir sorun olmaz.. ama ilk yayını makale anlamında beyannameye koymayacağım.

çilekeşdoçadayı, 5 yıl önce

Hocam aynı verilerin bulunduğu tekrardan genişletip yayınlamak çok riskli ilk yayını sadece özgeçmişinize koyup,2. yayını beyannameye koymanız ve sadece bundan puan almanızı tavsiye ederim, yasin hocam da buna benzer yazmış o daha tecrübelidir bu konularda, kendi yaptığınız atıftan puan almıyorsunuz zaten ancak iki yayınada gelen atıflardan puan almanızda sıkıntı olmaz, ayrıca 2. makalede 1. makaleye atıf yapmanız çok iyi olmuş.

22 Mart 2019 10:33

Evet hocam, bu şekilde yapmanız herhangi bir etik ihlal iddiasını önlemiş ve çürütmüş olur.

hkncm
Aday Memur
22 Mart 2019 13:40

Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Nisan 2017'e bir jüri beni mükerrer ve yanlış beyanda bulunmak ihlalinden etiğe verdi. 3 bildiri ile 3 makaleyi beyannameye koyduğum için (ben makele ile bildirinin aynı olmadığını kanıtladım ama!!!) Şimdi Mart 2019'da yeniden doçentliğe başvuracağım. Sorum şu;

3 makale ile 3 bildiri için DBS'de bulunan "Etik ihlaldan dolayı ceza almıştır" mı işaretleyeceğim. Yoksa bidirileri işaretlesem yeterli mi? Zira, makalelerden biri SSCI.

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur
22 Mart 2019 17:30

Bugün üak etik birimine ulaşan oldu mu? Tam 2 saat aradım ama açmadılar teli.

22 Mart 2019 20:22

Hocam maalesef bu hafta ciddi bir ulaşım sorunu oldu üak a kimse ulaşamadı, bu hafta yönetim kurulu oldumu öğrenemedik ayrıca bu gün büyük ihtimal sosyal etik kurul oldu, ancak üak a hiç bir şekilde ulaşılmadı, Pazartesi kim ulaşırsa ve buralarda yazarsa sevinirim. bende gün boyu arayacağım. mart dönemi başvuruları olduğundan ve aşırı soru olduğundan muhtemelen telefonlara bakmıyorlar.

DRTEMELEGİTİM, 5 yıl önce

Bugün üak etik birimine ulaşan oldu mu? Tam 2 saat aradım ama açmadılar teli.

22 Mart 2019 22:01

karara ilişkin bilgiler yıl numara vs verebilir misiniz

Yasin kaya01, 6 yıl önce

Danıştay 8. Dairesi bir kararında 5846 sayılı Yasanın 35. Maddesinde,

iktibasın (aktarma yapma) maksadın haklı göstereceği nispette ve belli olacak

şekilde yapılmasına cevaz verildiği ve YÖK Başkanlığı da iktibası, 35. Maddede

belirtilen kriterlerle kabul edildiğine göre tezde yapılan alıntılar, dipnotlar

ve kaynakça bölümünde açık bir şekilde belirtildiğinden, davacının tezinde

etik ihlal olmadığı yönünde karar almıştır.

Toplam 8087 mesaj
«141516171819202122232425»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi