Editörler : cihan27E.Kayı Han
05 Ekim 2022 12:13

Türkiye'de Memur Olmak

Vakti zamanında memur olan kişiler maaşlarıyla ev, araba gibi ihtiyaçlarını birikim durumlarına yada emeklilik ikramiye tutarlarına göre alabiliyor, fazla geçim sıkıntısı çekmeden geçimlerini sürdürebiliyorlarmış. Son dönemlerde ise memurluk popülerliğini yitirmeye başlamıştır. Memurlar özelikle de yeni memuriyete başlayanlar aldıkları ücret yetersizliğinden dolayı bırakın ev, araba almayı ay sonunu nasıl getirebiliriz telaşı içerisinde boğuşmaktadır. Yine gözlemlediğime göre bir çok memur aldığı ücret düşüklüğünden dolayı olsa gerek kolay para kazanma umuduyla iddaa gibi şans oyunlarına yönelmektedir bir umut kazanma uğruna eldeki avuçtaki parasını da kaybetmektedir.Durum böyle olunca da aile içinde huzursuzluk boy göstermektedir. Borsa oynayan memur akşam eve gidince eline telefonu alıp yatana kadar borsayı takip etmekte eşi ve çocuklarıyla çok fazla iletişim kurmamaktadır, İddaa oynuyorsa oynadığı takıp yenik durumdaysa asabi davranışlar sergilemekte, maça alt üst oynadıysa ve maçta gol sesi çıkmadıysa suratı asık mahkeme duvarı gibi kasılmaktadır ama maçta gol olursa sinsi sinsi gülüyor o ayrı konu. Özetle hızla eriyen TL nin hızla yükselen zamlı ürünler karşısında galip gelmesini temenni ederek bol paralı günler diliyorum.

ahmet06730
Aday Memur
05 Ekim 2022 12:45

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Haline şükret. Avrupa'da parlementoda battaniye yorgan dağıtıyorlar. Senin öyle bir sıkıntın var mı yok..

tolgahan661
Aday Memur
05 Ekim 2022 13:42

Ne kadar güzel içinizi dökmüşsünüz şans oyunu oynamadan geçinmek veya başka başka şeyler hayal edebilmek bu devirde mümkün değil her evde var artık

Afsafs
Şef
05 Ekim 2022 16:18

Aklıma bi replik geldi. Bu arkadaşın düşüncesine de cuk oturuyor. "Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı bozulmasın" mantığıyla hareket edersek yarın kimse ne çocuğuna oku diyecek ne de memuriyetin bi anlamı kalacak. Herkes asgari ücrete talim olacak. Ee madem öyle topyekün komünizme geçelim arkadaş, bundan ve olacak olandan daha iyi olacağına eminim.
ahmet06730, 2 yıl önce

Haline şükret. Avrupa'da parlementoda battaniye yorgan dağıtıyorlar. Senin öyle bir sıkıntın var mı yok..

okumanya
Aday Memur
05 Ekim 2022 16:27

Memuriyet bitiyor artık, yeni gözde özel sektör maalesef...

Yazar64
Yasaklı
05 Ekim 2022 16:27

Civciv kız eminim kocan bunların hepsini yapıyor. Ben de aynısını yaptım. Tam da anlattığın gibiydi.

afem10
Yasaklı
05 Ekim 2022 18:57

çok uzun biri özet geçsin

kıssadar
Memur
05 Ekim 2022 19:45

Siz kendisine küfür ettirip tazminat koparmaya çalışan tayfadansınız, sizi gidi sizi.
ahmet06730, 2 yıl önce

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
05 Ekim 2022 19:51

ozel sektorde de is garantisi sikinti

yas ilerledikce surekli isten cikarma var

cogu akrabam ozel bankalarda calisiyordu

hic biri 45 den yukarisini goremedi bankada

direk bahane uydurup isten cikariyorlar

okumanya, 2 yıl önce

yiiit1356
Yasaklı
05 Ekim 2022 21:48

Sonuç?
Yazar64, 2 yıl önce

Civciv kız eminim kocan bunların hepsini yapıyor. Ben de aynısını yaptım. Tam da anlattığın gibiydi.

okumanya
Aday Memur
06 Ekim 2022 08:21

Sonuna kadar haklısın hocam ama bizi yönetenlerin vizyonu bu şekilde maalesef...

üçbuçukali, 2 yıl önce

ozel sektorde de is garantisi sikinti

yas ilerledikce surekli isten cikarma var

cogu akrabam ozel bankalarda calisiyordu

hic biri 45 den yukarisini goremedi bankada

direk bahane uydurup isten cikariyorlar

tolgperperek
Daire Başkanı
06 Ekim 2022 09:07

Türkiye de memur olmak hindu filmi gibi birşeydir.Komşu üĺkelerde bile akaryakıt, tuz, şeker, yağ vb indirimler yaşandığı dönemde bizde niye herşeye tapa gaz zam geliyor. Hani 4 mevsimdik hani herşeyin hammaddesi bizdetdi dünya ayağımıza çökuyordu, domatesleri bile yoktu.....

ahmet06730
Aday Memur
06 Ekim 2022 10:20

Ne alaka ya. Sadece ironi yapayım dedim Millet hemen eksilemişş.. Bu iş böyle gitmez. Memura bı güzellik yaparlar diye düşünüyorum..

kıssadar, 2 yıl önce
Siz kendisine küfür ettirip tazminat koparmaya çalışan tayfadansınız, sizi gidi sizi.

redsabbath
Şef
06 Ekim 2022 11:31

Vasat kişilere göre bir durumdur, önceden de çokça yazdım başarılı kişiler özelde olur. Devlete gelen kişi vasat kişidir. Tabi ki bende dahil.

sankimm
Şube Müdürü
06 Ekim 2022 11:53

özel sektör değil kamu işçiliği

okumanya, 2 yıl önce

doks
Kapalı
06 Ekim 2022 16:36

15- 20 bin maaşla anca karnınızı doyurursunuz. Ne ev alabilirsin ne araba. Çok nitelikliler hariç memur demek fakir demektir artık.

hebelebelup
Şube Müdürü
07 Ekim 2022 08:19

20 değil 9 bin yazıyla 9

doks, 2 yıl önce

15- 20 bin maaşla anca karnınızı doyurursunuz. Ne ev alabilirsin ne araba. Çok nitelikliler hariç memur demek fakir demektir artık.

Hfzmn
Aday Memur
07 Ekim 2022 08:52

Ne kızı abi, kendini anlatmış adam :)

Yazar64, 2 yıl önce

ornetorenk
Şef
07 Ekim 2022 09:26

Çok başarılı devlet memurları da var, ancak sistem çalışanla çalışmayanı ayırmadığı için çoğu memur kapasitesini tam kullanmamayı tercih ediyor.

redsabbath, 2 yıl önce

Vasat kişilere göre bir durumdur, önceden de çokça yazdım başarılı kişiler özelde olur. Devlete gelen kişi vasat kişidir. Tabi ki bende dahil.

benmüh
Şef
07 Ekim 2022 10:28

görev tanımları belli sorumluluklar belli olunca yarısı yetiyorsa kim neden tam kapasitesini kullansın ki

ornetorenk, 2 yıl önce

Çok başarılı devlet memurları da var, ancak sistem çalışanla çalışmayanı ayırmadığı için çoğu memur kapasitesini tam kullanmamayı tercih ediyor.

Fatih869
Yasaklı
07 Ekim 2022 13:01

eski Türkiye?yi özledim.

memurlar ikramiyesiyle bahçeli ev alıyordu

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi