Editörler : swat3410E.Kayı Han
21 Ağustos 2020 16:30

Psikiyatri doktorunun 30 saniyede koyduğu tanı

Pskiyatrik muayene tanısı

herkese merhaba bir sorum olucaktı bu durumu yaşayan polis arkadaşı tanıdığı biri olmuştur belki duymuşsunuzdur çok yakın bir arkadaşım bundan bir buçuk sene kadar önce sınav stresinden psikiyatriye gitmişti benim tavsiyem ile (mallesef ki gitmez olaydı) doktor çok bilmiş 30 saniyede anksiyette tanısını koymuş ve ilaç yazmış bu durum bu yıl pmyo kazanınca karşısına çıktı unutmuştuk bile gittiğini polis olamaz kararı verdiler elendi sonra dava açtı okula geri döndü hakem hastaneye sevk edildi ankara hakem hastane sağlam olduğunu belirtip iki yıl dolmadığı için tekradan polis olamaz karaı verdiler dava şuan devam ediyor ama ilişiği kesildi kendisnin yönetmeliği biliyordur çoğu kişi 2 yıl boyunca tedavi olmadıysan kronik bir durum değilse sağlam kabul edilir polis okulu yönetmeliğine göre avukat davayı uzatıp 2021 mart ayında iki yıl dolduktan sonra tekrar hastaneye sevk alıp olumlu rapor alınacağını söylüyor ama kesin bir şey de demiyor bütün herseyini bu okula yatırdı geleceğini kazanınca ünv falan bıraktı bu çok önbemli bir konu bu konuyu yasayan tanıdığı vs duyan varsa lütfen cevap versen bu tür davada ne olur çok uzun oldu okuduğunuz için tesekkürler

Skorpion003
Aday Memur
21 Ağustos 2020 18:39

Lafım şu o doktorun ... kardesim. Bu doktor milleti aman bana bisey olmasın diye hemen tanı yazıyor sonra uğraş dur, benim başımda benzer bir durum var, Rabbim yardımcımız olsun
21 Ağustos 2020 20:12

malesef öyle yardımcı olması tanıyı silmesi için gittik konuşmaya benim sorunum değil diyerek odasından kovdu sizin durumda mı aynı pmyo mu? illa psikiyatri kaydı olup da iki yıl dolmadığı için elenip davayı kazanıp şuan meslekte olan kardeşlerimiz vardır belki bilgi alışverişi olur diye açtım konu başlığını

Skorpion003, 4 yıl önce
Lafım şu o doktorun ... kardesim. Bu doktor milleti aman bana bisey olmasın diye hemen tanı yazıyor sonra uğraş dur, benim başımda benzer bir durum var, Rabbim yardımcımız olsun

gecgelenadalet
Aday Memur
22 Ağustos 2020 11:43

Ayseegulaktannnadfhu , sen mi elendin yoksa bir arkadaşın mı elendi? :)

Başka konularda da "Pmyoda intibaktan sonra psikiatriden elendim.Üniversiteden sonra pomeme girsem yine elenir miyim?" yazdığını hatırlıyorum çünkü.En az 2-3 başlık daha açtığını görmüştüm bu konuyla ilgili.

umaypomem00
Aday Memur
22 Ağustos 2020 20:03

Ne arkadasmis bu hey Allahim bitmedi gitti :D

22 Ağustos 2020 22:13

ben veya arkadaşım ne fark ediyor ki takıldığınız konu bumu gerçekten arada bir açıyorum konuyu sitede belki şuan meslekte olan bu durumu yaşayan biri ile iletişim kurabilirim diye neden bu kadar komik geldi size anlamadım eğer konuyla alakalı bir şey bilmiyorsan yorum yapmanın da anlamı yok ergenler ile muhattap olamayacak kadar kafam dolu çünkü benim başımama yada arkadaşımın başına gelmiş olması hiç birşey değiştirmez

gecgelenadalet
Aday Memur
22 Ağustos 2020 22:43

Takıldığım ya da dalga geçtiğim yok.Ama sanki psikiyatriye gitmek çok ayıp bir şeymiş gibi bir arkadaşım ekolüne sığınman komik geldi.Herkesin başına gelebilir sonuçta utanılacak bir şey yok.Hakkını aramak da ayıp değil.İnsanlık hali belki doktor da yanlış tanı koyabilir.Doktor çok bilmiş demişsin ama doktor zaten çok biliyor gerçekten bir psikiyatr 6 yıl tıp fakültesi ve üzerine 5 yıl psikiyatr dalında toplam 11 yıl ihtisas yapmış bir doktor bence çok bilmiş olmayı hak ediyordur.

Her neyse konuya dönecek olursak 2 yıl olayını ben de duydum ama sonradan da meslekten çıkarılanlarla ilgili forumda bir başlık açılmıştı.Mesleğe girişinden 3 yıl önce psikiyatri muayenesi çıktığı için elenen bir memur arkadaş açmış başlığı.Yani 2 yıl olayı sayılmıyor olabilir.Eğer meslekten 3 yıl öncesi öncesi bile sonradan inceleniyorsa ileride meslekten çıkarılma vs. olabilir.Başın ağrıyabilir.

Bulduğum bir konunun linkini bırakıyorum.İstersen konu sahibiyle iletişim kur süreç nasıl işliyor öğrenmende yardımcı olabilir.

Her şey gönlünce olsun.

Link:

https://forum.memurlar.net/konu/2388881/

Ayseegulaktannnadfhu, 4 yıl önce

ben veya arkadaşım ne fark ediyor ki takıldığınız konu bumu gerçekten arada bir açıyorum konuyu sitede belki şuan meslekte olan bu durumu yaşayan biri ile iletişim kurabilirim diye neden bu kadar komik geldi size anlamadım eğer konuyla alakalı bir şey bilmiyorsan yorum yapmanın da anlamı yok ergenler ile muhattap olamayacak kadar kafam dolu çünkü benim başımama yada arkadaşımın başına gelmiş olması hiç birşey değiştirmez

23 Ağustos 2020 13:28

bir insan neden psikiyatri kaydının olmasından utansın ki ben olaya hakim olduğum için benim başıma gelmiş gibi anlattım psikiyatriye gitmek çok normal bir sey tabiki kusura bakmayın sizin ile aynı fikirde değilim psikiyatri tahlil yoluyla vs koyulacak bir tanı değil hemen tanı koyasın içeri girip çıkması 1 dakikadan az olup hemen tanı koyduysa ben bunu eleştirim çünkü bu insan gözümün önünde ne yaşıyor ben görüyorum doktorun bir dakikada koyduğu tanıyı 9 aydır sildirmek ile uğraşıyoruz biz. bir insanın hayatı düzeni hayalleri herseyi mahvoldu bu anksiyette tanısı yüzünden sadece 1 dakikalık görüşmenin bedelini hayallerin ile ödemek zaten yeterince zor. tesekkür ederim iyi dilekleriniz için iyi günler.

gecgelenadalet, 4 yıl önce

Takıldığım ya da dalga geçtiğim yok.Ama sanki psikiyatriye gitmek çok ayıp bir şeymiş gibi bir arkadaşım ekolüne sığınman komik geldi.Herkesin başına gelebilir sonuçta utanılacak bir şey yok.Hakkını aramak da ayıp değil.İnsanlık hali belki doktor da yanlış tanı koyabilir.Doktor çok bilmiş demişsin ama doktor zaten çok biliyor gerçekten bir psikiyatr 6 yıl tıp fakültesi ve üzerine 5 yıl psikiyatr dalında toplam 11 yıl ihtisas yapmış bir doktor bence çok bilmiş olmayı hak ediyordur.

Her neyse konuya dönecek olursak 2 yıl olayını ben de duydum ama sonradan da meslekten çıkarılanlarla ilgili forumda bir başlık açılmıştı.Mesleğe girişinden 3 yıl önce psikiyatri muayenesi çıktığı için elenen bir memur arkadaş açmış başlığı.Yani 2 yıl olayı sayılmıyor olabilir.Eğer meslekten 3 yıl öncesi öncesi bile sonradan inceleniyorsa ileride meslekten çıkarılma vs. olabilir.Başın ağrıyabilir.

Bulduğum bir konunun linkini bırakıyorum.İstersen konu sahibiyle iletişim kur süreç nasıl işliyor öğrenmende yardımcı olabilir.

Her şey gönlünce olsun.

Link:

https://forum.memurlar.net/konu/2388881/

Firuz19
Aday Memur
24 Ağustos 2020 12:38

Ne yazık ki Türkiye'de büyük sorun bu konu. Resmî herhangi bir makamda, psikiyatriden içeriye adım atmanizla illetli gibi bakiliyorsunuz. Siteminizde de hakkiniz var, Turkiyede psikiyatri çalakalem işleyen bir alan, her doktorun bireysel sucu olmasa da sistem ne yazik ki böyle işliyor. Bu konuda sizin gibi uzun süre bende araştırdım lakin bilmesi gereken yerlerin bile bilmediğini gördüm ve kanımca yönetmeliği yazan kişiler dışında da kimse bilmiyor.. Size şu şekilde tavsiye verebilirim, yeni yönetmelikle epikriz raporuna göre tani alındığı tarihte hastanin o tanıyı kapsayıp kapsamadiginiza göre olumlu verilir ibaresi var, eger doktor tarafından o anda, geçmişte taniyi doldurmadiginiza karar verilip sağlam denmişse hukuken şansınız olabilir. Ayrıca ogreciyken ilişkisi kesildiyse, öğrencilerin B dilimi sağlık şartları kabul ediliyor diye biliyorum buradan da bilen bir hukukçuya ve bir heyet psikiyatristine danışmanız yararınıza olacaktır. Eğer bağlantınız varsa Sağlık Daire başkanlığından da bilgi alabilirsiniz. Bunlar dışında cidden yardım edebilecek bilgisi olan insanların da yazmasını bende rica ediyorum

mhmet44
Aday Memur
25 Ağustos 2020 10:48

Birebir anlattığınız durumu yaşayıp ilişiği kesilen bir öğrenciyim, dava açtım hakem hastane olumlu vermesine rağmen heyet 2 yıl kuralından olumsuz verdi bu yüzden yürütme durdurma alamadım ama dava esastan devam etti bende 2 yıllık süreyi bekleyip -6-7 ay vardı 2 yılın dolmasına- tekrar hastaneye sevkedilme talebi adı altında mahkemeye dilekçe verdim ve sevkedilip olumlu aldım heyetten. Şuan devre kaybı olarak kaydım tekrar yapıldı.

2 yıl geçtikten sonra bir sıkıntı olmayacaktır

26 Ağustos 2020 18:27

sizin demi ilaç ve tanı vardı gerçekten çok yıpratan bir süreç aynı süreci birebir yaşamısınız resmen bu arada onun adı da mehmet umarım bizim davanın sonuda sizinki gibi olur herseyden çok istediği şey bu çünkü yazdıklarınız beni çok mutlu etti kazanmanıza çok sevindim kaçıncı dönemdiniz

mhmet44, 4 yıl önce

Birebir anlattığınız durumu yaşayıp ilişiği kesilen bir öğrenciyim, dava açtım hakem hastane olumlu vermesine rağmen heyet 2 yıl kuralından olumsuz verdi bu yüzden yürütme durdurma alamadım ama dava esastan devam etti bende 2 yıllık süreyi bekleyip -6-7 ay vardı 2 yılın dolmasına- tekrar hastaneye sevkedilme talebi adı altında mahkemeye dilekçe verdim ve sevkedilip olumlu aldım heyetten. Şuan devre kaybı olarak kaydım tekrar yapıldı.

26 Ağustos 2020 18:30

dediğiniz raporu doktardan alabilmek için o kadar çok dil döktük ki kaç kere gittik şu pandemi döneminde yönetmeliğe çok hakimim dediğiniz konuyu biliyorum o raporu vermedi 1 yıl önce olan olayı ben nerden bileyim benim sorunum değil bu diyerek odasından kovdu resmen buna rağmen bi kaç kere daha görüşmeye gittik ama vermedi işte vermediği için ankara öğrenci olamaz dedi herhangi bir psikiyatrik rahatsızlığı yok iki yıl kuralına uymadığı gerekçesiyle öğrenci olamaz kararı verdiler

Firuz19, 4 yıl önce

Ne yazık ki Türkiye'de büyük sorun bu konu. Resmî herhangi bir makamda, psikiyatriden içeriye adım atmanizla illetli gibi bakiliyorsunuz. Siteminizde de hakkiniz var, Turkiyede psikiyatri çalakalem işleyen bir alan, her doktorun bireysel sucu olmasa da sistem ne yazik ki böyle işliyor. Bu konuda sizin gibi uzun süre bende araştırdım lakin bilmesi gereken yerlerin bile bilmediğini gördüm ve kanımca yönetmeliği yazan kişiler dışında da kimse bilmiyor.. Size şu şekilde tavsiye verebilirim, yeni yönetmelikle epikriz raporuna göre tani alındığı tarihte hastanin o tanıyı kapsayıp kapsamadiginiza göre olumlu verilir ibaresi var, eger doktor tarafından o anda, geçmişte taniyi doldurmadiginiza karar verilip sağlam denmişse hukuken şansınız olabilir. Ayrıca ogreciyken ilişkisi kesildiyse, öğrencilerin B dilimi sağlık şartları kabul ediliyor diye biliyorum buradan da bilen bir hukukçuya ve bir heyet psikiyatristine danışmanız yararınıza olacaktır. Eğer bağlantınız varsa Sağlık Daire başkanlığından da bilgi alabilirsiniz. Bunlar dışında cidden yardım edebilecek bilgisi olan insanların da yazmasını bende rica ediyorum

26 Ağustos 2020 18:31

zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok tesekkürler

harkesi
Aday Memur
27 Ağustos 2020 17:36

Sen en son mahkeme ile sağlam almıştın herhalde hocam yanlış hatırlamıyorsam. Ne oldu sonuç dönebildiniz mi göreve veya eğitime mi ?

Skorpion003, 4 yıl önce

Angell00
Aday Memur
10 Aralık 2020 19:29

Merhaba, ben de böyle bir durumla karşılastım2 yılı doldurmadıgım için eğitimden ve meslekten ilişiğim kesildi davam şuan devam ediyor. 2 yılı doldurduktan sonra olumlu olur mu

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi tesekkür ederim simdiden

Ezgi Samyeli
Yasaklı
04 Aralık 2021 20:00

Kardeşim her yerde konu başlığı açmışsın ayrıca Arkadaşımın problemi diyorsun o zaman o gelsin sorsun önceki açtığın konularda da benim oroblemim diye kabul ediyorsun gerçek anlamda sorunlusun psikiyatrik tanısı olanlar bu yüzden polis vb olmamalı çok kararsızım ailene ve seninle hayatını birleştirecek kişiye çok yazık çok ciddi sorunların var yazık

Mltmctn
Aday Memur
25 Ekim 2023 19:53

merhaba. yazdığınız yazı üzerinden baya geçmiş hala uygulamayı kullanıyorsunuzdur umarım. ben pmyo 'dan elendim ilaç sürem dolmadığı için dava da açmadım tekrar eleneceğim için devre kaybı yaşadım. dilekçe göndereceğim ilaç sürem dolduktan sonra. dava açmadığım için sorun çıkar mı bir de Ess de elenme ihtimalinden bahsediyorlar bu psikiyatri geçmişi yüzünden siz geçtiniz mi meslekte mısınız şu an cevaplarsanız çok mutlu olurum.
mhmet44, 4 yıl önce

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi