Editörler : crops35
22 Eylül 2017 13:03

Engelli hizmetlilere ek puan

Merhaba arkadaşlar. Bugün Bakanlığı görevde yükselme ile alakalı aradım yine. Engelli hizmetlilere görevde yükselmede ne gibi ayrıcalıklar tanıyorsunuz diye sorduğumda değerlendirme de ek puan verildiğini söylediler. Bu konu hakkında bilgi sahibi bir arkadaş konuyu aydınlatır sa seviniriz.

cml657
Aday Memur
24 Eylül 2017 23:40

Ek puana gerek yok bence bian evel sınav yapsınlar yeterli Görevde yükselme

Hilekar60
Memur
25 Eylül 2017 09:32

Öyle düşünme kardeşim. Bence pozitif ayrımcılık yapılması gayet uygun bir karardir. Engelli bireylerle, sağlığı yerinde olan bireylerin aynı potada erimesi hiç de adilane bir davranış olmadığı aşikardır.

cml657, 7 yıl önce

Ek puana gerek yok bence bian evel sınav yapsınlar yeterli Görevde yükselme

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
03 Ekim 2017 10:12

ben engelli hizmetli iken memur oldum ardından VHKİ oldum. görevde yükselme sınavı ile engelli personellere puan ayrıcalığı yapıldığını düşünmüyorum. normal ve engelli personellerin hakları aynı. ama telefonda size puan olarak ayrıcalık tanıdığını söylüyor inşallah öyledir. öyle birşey olsa yönetmelikte veya klavuzda yazması gerekir

Hilekar60, 7 yıl önce

Öyle düşünme kardeşim. Bence pozitif ayrımcılık yapılması gayet uygun bir karardir. Engelli bireylerle, sağlığı yerinde olan bireylerin aynı potada erimesi hiç de adilane bir davranış olmadığı aşikardır.

Hilekar60
Memur
03 Ekim 2017 11:32

Bana telefonda öyle söylendi ve hatta dendi ki ilde görevde yükselmeye giren ne kadar engelli hizmetli varsa %90 ı memur oldu. İnşallah öyledir.

cakmakmehmet2001, 7 yıl önce

ben engelli hizmetli iken memur oldum ardından VHKİ oldum. görevde yükselme sınavı ile engelli personellere puan ayrıcalığı yapıldığını düşünmüyorum. normal ve engelli personellerin hakları aynı. ama telefonda size puan olarak ayrıcalık tanıdığını söylüyor inşallah öyledir. öyle birşey olsa yönetmelikte veya klavuzda yazması gerekir

fduma
Aday Memur
04 Ekim 2017 16:43

arkadaşım bence sen bu bilgiyi doğru latacak kanun yönetmelik iste bakanlıktaki arkadaştan.

bende gys ye girdim pozitif ayrımcılığa raslamadım.

Hilekar60, 7 yıl önce

Bana telefonda öyle söylendi ve hatta dendi ki ilde görevde yükselmeye giren ne kadar engelli hizmetli varsa %90 ı memur oldu. İnşallah öyledir.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi