Editörler : E.Kayı Han
«258625872588258925902591259225932594259525962597»

lifecycle
Aday Memur
02 Ocak 2021 00:16

İyi seneler dilerim herkese,

Ben de yaklaşık 21 aydır açıkta beklemekteyim. Kasım 2019'da beraat ettim, dosya Ocak 2020'de istinafa gitti. Yaklaşık bir yıldır istinafta, son bir kaç aydır da dosya durumu açık görünüyor. İstinaf süreci yaşayanlar yaklaşık olarak ne kadar sürdü? Beraatimin onanması ne kadar sürer süreci bilsem beklemek daha kolay olacak. Benim de hiç müfettiş ifadesi vs olmadı, bakanlık teftiş kurulunu aradığımda istinaf kararı bekleniyor demişlerdi.

Yardımcı olup cevap yazacaklara şimdiden teşekkürler. Herkesin tez zamanda görevine kavuşması dileği ile..

brkumut
Aday Memur
02 Ocak 2021 05:04

hocam oncelikle gecmis olsun.Yakindir istinaftan sonuc cikmasi.Benim acik gozuktukten 3 ay sonra karar cikmisti.En kisa zamanda gorevinize donmeniz dilegiyle

lifecycle, 3 yıl önce

İyi seneler dilerim herkese,

Ben de yaklaşık 21 aydır açıkta beklemekteyim. Kasım 2019'da beraat ettim, dosya Ocak 2020'de istinafa gitti. Yaklaşık bir yıldır istinafta, son bir kaç aydır da dosya durumu açık görünüyor. İstinaf süreci yaşayanlar yaklaşık olarak ne kadar sürdü? Beraatimin onanması ne kadar sürer süreci bilsem beklemek daha kolay olacak. Benim de hiç müfettiş ifadesi vs olmadı, bakanlık teftiş kurulunu aradığımda istinaf kararı bekleniyor demişlerdi.

Yardımcı olup cevap yazacaklara şimdiden teşekkürler. Herkesin tez zamanda görevine kavuşması dileği ile..

lifecycle
Aday Memur
02 Ocak 2021 13:41

Teşekkür ederim hocam, inşallah lehimize karar çıkar, beklemek çok zor.

İstinafı beklememiz gerektiğini bilmeden ilk beraat kararı çıktığında dilekçe ile ilçeye vermek istemiştik almamışlardı, bize mahkeme gönderecek demişlerdi. Burada diğer arkadaşların da dediği gibi sorumluluk almak istemiyorlar. En sonunda avukat aracılığı ile bakanlığa kendimiz gönderdik, o şekilde muhatap bulabildim ancak. Sonra da istinafı bekleyeceğiz dediler.

Beklediğimiz güzel haberler yakın olsun..

brkumut, 3 yıl önce

hocam oncelikle gecmis olsun.Yakindir istinaftan sonuc cikmasi.Benim acik gozuktukten 3 ay sonra karar cikmisti.En kisa zamanda gorevinize donmeniz dilegiyle

brkumut
Aday Memur
02 Ocak 2021 20:26

inşallah hocam.Istinaftan beraat alsanizda hemen islemleri baslatmiyorlar maalesef hocam.Ben Temmuzda istinaftan da beraat aldim.Eylul se kesinlesme serhleri cikti.Hala beklemedeyim.Hepimiz için hersey cok guzel.olsun🙏🙏

lifecycle, 3 yıl önce

Teşekkür ederim hocam, inşallah lehimize karar çıkar, beklemek çok zor.

İstinafı beklememiz gerektiğini bilmeden ilk beraat kararı çıktığında dilekçe ile ilçeye vermek istemiştik almamışlardı, bize mahkeme gönderecek demişlerdi. Burada diğer arkadaşların da dediği gibi sorumluluk almak istemiyorlar. En sonunda avukat aracılığı ile bakanlığa kendimiz gönderdik, o şekilde muhatap bulabildim ancak. Sonra da istinafı bekleyeceğiz dediler.

Beklediğimiz güzel haberler yakın olsun..

Bay6916
Aday Memur
02 Ocak 2021 20:27

Hayırlı olsun gözünüz aydın hocam. İl neresi acaba?
Dersi, 3 yıl önce

Arkadaşlar 2021 yılında sağlık mutluluk ve başarı temenni ederim.Bende istinafsızberaat ettim.Valilikten açığa alınanlardan karar dan 2- 3 hafta sonra göreve başlayanlar var.Sanırım bakanlık bekletiyor.Ayda bir toplanıyorlar mış.Sabırla bekleyeceğiz.

Latahzennnn
Aday Memur
03 Ocak 2021 01:04

Beni tanıyanlar bilir. 53 aydır açıkta bekliyorum. Adli ve idari olarak hiç bir şekilde ifadem alınmadı. 2016 yılında açılmış 2 dosyadan bir tanesi kapatıldı. 1 dosya 53 ay bekliyoruz. Hani derler ya, bankamatik memuru iste o benim.

m_gun
Aday Memur
03 Ocak 2021 16:49

Emniyete İfade verip aradan aylar geçmesine rağmen sonuç gelmeyen, sonuç bekleyen kimler var.

Dersi
Aday Memur
04 Ocak 2021 23:29

Teşekkür ederim.

Bay6916, 3 yıl önce
Hayırlı olsun gözünüz aydın hocam. İl neresi acaba?

meçhulbestekar10
Aday Memur
05 Ocak 2021 01:20

Hocam e devlette dava açılmamışsa adliyeye gidin büyük ihtimalle takipsizlik verilmiştir.

m_gun, 3 yıl önce

Emniyete İfade verip aradan aylar geçmesine rağmen sonuç gelmeyen, sonuç bekleyen kimler var.

m_gun
Aday Memur
05 Ocak 2021 08:46

Eyvallah hocam. E devlette gözükmüyor hocam. Benim merak ettiğim takipsizlik kararı verilmişse eğer tebliğ edilmeye gerek duyulmayabiliyor mu.

meçhulbestekar10, 3 yıl önce

Hocam e devlette dava açılmamışsa adliyeye gidin büyük ihtimalle takipsizlik verilmiştir.

lifecycle
Aday Memur
06 Ocak 2021 01:01

Daha önceki iletilerden okuduğum kadarıyla ifade almışlarsa takipsizlik kararını tebliğ ediyorlar, ifade alma olmadıysa gıyabında takipsizlik çıkabilir, sorup öğrenmek gerekir.

bolubeyi4376
Aday Memur
06 Ocak 2021 15:47

Hocam e devlette dava açılmamışsa korkmaya gerek yok. Takipsizlik verilmiştir. Adliyeye gidip sonucu alabilirsiniz. Tebliğ etmeyebiliyorlar. Bu zaman kadar dava açılmamışsa rahat olun bence.

m_gun, 3 yıl önce

Eyvallah hocam. E devlette gözükmüyor hocam. Benim merak ettiğim takipsizlik kararı verilmişse eğer tebliğ edilmeye gerek duyulmayabiliyor mu.

m_gun
Aday Memur
06 Ocak 2021 22:05

Eyvallah hocam. Peki herhangi bir adliyeye gitsem de öğrenir miyim yoksa ifademi isteyen savcılığın olduğu mahkemeden mi

Nbaharr
Aday Memur
08 Ocak 2021 19:55

İyiakşamlar arkadaşlar.açıktan iade olup yasal faizi alan var mı..ilçe mem varsa daha önce alan emsal olarak verilir dedi.varsa yazarsanız sevinirim.

ogretmen.1
Memur
09 Ocak 2021 14:01

inşallah biz de o aşamalara geliriz hocam

Nbaharr, 3 yıl önce

İyiakşamlar arkadaşlar.açıktan iade olup yasal faizi alan var mı..ilçe mem varsa daha önce alan emsal olarak verilir dedi.varsa yazarsanız sevinirim.

Nbaharr
Aday Memur
09 Ocak 2021 23:21

İnşallah tez zamanda sizlerde görevinize dönersiniz ..inanın herşey yabancı.müfredat değişmiş..insanlar değişmiş..2haftada anca çözdüm uzaktan eğitimi..hatta branşımın adı bile değişmiş.32ayda herşey farklılaşmiş

Bay6916
Aday Memur
09 Ocak 2021 23:43

İyi akşamlar hocam. Yasal faiz için dava açılıyor diye biliyorum. İhraçtaan dönen birisi dava açtı karar bekliyor. Açıktan dönenler içinde süreç aynı galiba.
Nbaharr, 3 yıl önce

erdoggan38
Aday Memur
10 Ocak 2021 00:45

Merhabalar arkadaşlar bende aile bakanlığı personeli olarak 55 aydır aciktayim(valilik açığı). Beraat kararı aldım ancak son aşama yargitaya gitti dosya. İade için görüştüğümde de beraatimin yargitayca da onaylanması gerektiğini söylediler. Halen beklemedeyiz anlayacağınız. Allah tüm masumların yardımcısı olsun..

meçhulbestekar10
Aday Memur
16 Ocak 2021 01:41

Arkadaşlar hayırlısı ile pazartesi göreve başlıyorum.

brkumut
Aday Memur
16 Ocak 2021 13:38

Hayirli olsun hocam.Tum sıkıntılarıniz geride kalmis olsun.

meçhulbestekar10, 3 yıl önce

Arkadaşlar hayırlısı ile pazartesi göreve başlıyorum.

Toplam 52061 mesaj
«258625872588258925902591259225932594259525962597»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi