Editörler : swat3410E.Kayı Han

Csharp35
Aday Memur
09 Şubat 2018 02:53

Beden dili ve hitap kesinlikle etki etmiyor bence. 21.dönem sonuçları açıklandıktan sonra liyakat var mi yok mu göreceğiz. Bu ikinci kez tekrar ediyorum. Polis hem zeki hemde çevik olmali. Kpss ve spor puani yüksek , hitabet ve duruşu yerinde olan kişilerin alınması gerekirken ne hikmetse 20.dönemde bu ozelliklere sahip bircok kisi elenmisti. Istisnalari vardir elbette lakin spor 60 ve kpss 60 olan arkadaslarin durus ve hitabet yeteneğine bakilarak mi alınıyor sadece. O zaman kpss ve spor sartlar kaldırılmalı. Sonuna kadar LIYAKAT. Allah bu mesleği gerçekten yapabilecek ve vatanina , milletine yararli olabilecek kisilere nasip etsin insallah son sözüm budur.

Coss026
Memur
09 Şubat 2018 08:36

Rabbim gönlüne göre versin kardeş. Beden dili ve hitabet kesinlikle etki etmiyor demişsin. Fakat sana katılmıyorum çünkü polis dediğin görevli sadece zeki ve çeviklikle bu işi yürütemez. Toplumla iç içe vatandaşla sürekli etkileşim halinde olan biri çevik ve zeki fakat konuşmayı bilmiyorsa, bedden dili ve ikna kabiliyeti, iletişim becerileri sıfırsa orda LİYAKATTAN bahsedemeyiz. Zira akademi bunun öneminin farkında ki spor ve kpssnin iki katı yüzde ile puan veriyor sözlü mülakatta.

Csharp35, 6 yıl önce

Beden dili ve hitap kesinlikle etki etmiyor bence. 21.dönem sonuçları açıklandıktan sonra liyakat var mi yok mu göreceğiz. Bu ikinci kez tekrar ediyorum. Polis hem zeki hemde çevik olmali. Kpss ve spor puani yüksek , hitabet ve duruşu yerinde olan kişilerin alınması gerekirken ne hikmetse 20.dönemde bu ozelliklere sahip bircok kisi elenmisti. Istisnalari vardir elbette lakin spor 60 ve kpss 60 olan arkadaslarin durus ve hitabet yeteneğine bakilarak mi alınıyor sadece. O zaman kpss ve spor sartlar kaldırılmalı. Sonuna kadar LIYAKAT. Allah bu mesleği gerçekten yapabilecek ve vatanina , milletine yararli olabilecek kisilere nasip etsin insallah son sözüm budur.

golge89
Memur
09 Şubat 2018 09:38

bende 29 ocakta girdim. benim mülakat da güzeldi. yaptığım açıklamalara falan aferin delikanlı dediler. ayrıca çıkarken Allah yolunu açık etsin delikanlı dedi komisyon başkanı.. 12 gündür kafam hala o kelimede. iyimi kötümü bilemedim... :):)

PGDI6, 6 yıl önce

Bende de aynı heyecan vardı aga ama yansıtmadım sanırım hiçbir şey demediler. Senin ki ya biraz daha yansımıştır onlara ya da başka bi neden ne olabilir hiç bilemedim. :) Bi tık daha olumluya dönük sanki kardeşim o laf. Bir de arkamızı dönüp çıkmamız heyecansız sakin olduğumuzu gösterebilir, sanki buradan ya çok artı ya da çok eksi puan alacağız gibi. :)

gokturkh
Aday Memur
09 Şubat 2018 13:05

Senin ortan yok kardeşim bence. Ya "bu kadar bilgiye, duruşa buralarda heba olma" diye düşündü ya da "bu teşkilatın senin gibilere ihtiyacı var" diye düşündü. Yani ya eledi ya da içerdesin. :)

golge89, 6 yıl önce

bende 29 ocakta girdim. benim mülakat da güzeldi. yaptığım açıklamalara falan aferin delikanlı dediler. ayrıca çıkarken Allah yolunu açık etsin delikanlı dedi komisyon başkanı.. 12 gündür kafam hala o kelimede. iyimi kötümü bilemedim... :):)

baranbeydogan
Aday Memur
09 Şubat 2018 13:07

bize karşılarına geçtiğinizde kafa selamı verin çıkabilirsin dediklerinde kasmayın kapıya kadar arkanızı dönüp kapının önünde tekrar komisyona dönüp kafa selamı verin dediler öylede yaptım ben şahsen

Csharp35
Aday Memur
09 Şubat 2018 13:49

Seninde hakkinda hayırlısı olsun kardeşim. Sinav sonuclari aciklandiktan sonra görüşelim :) . Umarim dedigin gibi LIYAKAT gözetilerek bir alim gerçekleşir.

Coss026, 6 yıl önce

Rabbim gönlüne göre versin kardeş. Beden dili ve hitabet kesinlikle etki etmiyor demişsin. Fakat sana katılmıyorum çünkü polis dediğin görevli sadece zeki ve çeviklikle bu işi yürütemez. Toplumla iç içe vatandaşla sürekli etkileşim halinde olan biri çevik ve zeki fakat konuşmayı bilmiyorsa, bedden dili ve ikna kabiliyeti, iletişim becerileri sıfırsa orda LİYAKATTAN bahsedemeyiz. Zira akademi bunun öneminin farkında ki spor ve kpssnin iki katı yüzde ile puan veriyor sözlü mülakatta.

Coss026
Memur
09 Şubat 2018 14:10

Amin kardesim inşaallah :)

Csharp35, 6 yıl önce

Seninde hakkinda hayırlısı olsun kardeşim. Sinav sonuclari aciklandiktan sonra görüşelim :) . Umarim dedigin gibi LIYAKAT gözetilerek bir alim gerçekleşir.

enaslann
Aday Memur
10 Şubat 2018 01:26

Şurada yazılanların hepsini okudum fikirler zıt da olsa hepsi mantıklı

L O T U S
Şube Müdürü
10 Şubat 2018 03:13

liyakat olsa sozlu puani olmazdi

Kon4
Aday Memur
12 Şubat 2018 10:45

Her kurumun tarzı farklıdır tsk da teşekkür ederiz dediği zaman durum sıkıntılı demektir degerlendirecegiz derse umut var demektir geri geri çık şunu yap bunu yap boş mülakatta bir bakanlık mülakat komisyonu başkanı akrabamız beni formalite icabı mülakata aldı adın ne dedi sinan elendin dedi orada adını soyadını söyleyeceksin dedi referans şart yani yoksa takım elbiseyi giy kapıyı tıklar gir biliyorsan soruları söyle yoksa sallama bilmiyorum de gerisi onların vicdanına kalmış

TronNiel
Memur
12 Şubat 2018 11:29

Yüksek kpss olanlar atanıp teşkilatı yarı yolda bırakabilir diye elenmiş olabilirmi ?

baranbeydogan
Aday Memur
12 Şubat 2018 11:37

valla hocam benim 83 kpss ama 2017 kpss olduğu için merkezi alımlarda şansım yok umarım böyle birşey yapmazlar.

TronNiel, 6 yıl önce

Yüksek kpss olanlar atanıp teşkilatı yarı yolda bırakabilir diye elenmiş olabilirmi ?

JanissaryWolves
Daire Başkanı
12 Şubat 2018 12:59

Yapabiliyorsanız geri geri çıkın komisyona götünüzü dönmeyin

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi