Editörler : Lanet
13 Ağustos 2011 16:46

Benim çamaşırlarım neden yumuşatıcı kokmuyor?

evet arkadaşlar bazı komşularıma bakıyorum marketten herhangi bir yumuşatıcı alıp makinaya koyuyorlar ve çamaşırları çok güzel kokuyor benim ise hiç kokmuyor neden sizce

burcuboncuk
Memur
14 Ağustos 2011 14:12

Ben de benim çamaşırlarımın yumuşatıcı kokmadığını sanıyırdum ama komşularım kokyuğunu söylüyor. Çamaşırı astığımda komşular kokusunu fark ediyor ama sanırım kokuya biz alıştığımız için kokmuyor. Yumoşun konsantresini kullanıyorum mavi renkte olanını. Kokusunu ben bile fark ediyorum. Bir de çamaşırlar yumuşatıcıyı aldıktan sonra makinayı 10 dk kadar kapatıp bekletir ve sonra çalışmaya devam ettirirseniz koku daha da kalıcı oluyor. :)

burcuburcuburcu
Müsteşar
14 Ağustos 2011 21:43

Ben de o kadar döküyorum bir şey koktuğu yok :) Annem de baygınlık geçiriyor. Ben de yumoş kullanıyorum :)Burcuboncuk adaşız sanırım...

Markette hepsini tek tek kokluyorum ama eve gelince böyle oluyor. Ya da bize öyle geliyor ?

*denizkiziyiz*
Daire Başkanı
14 Ağustos 2011 21:45

Genelde yumusatcıyı makınelerın cogu yıkarken alıyor,normalde son durulama suyunda alması gerekırken.eger bılebılıyorsanız,makınenız son durulamaya su almadan kapatın ve yumusatıcıyı o zaman koyun.ben ole yapıyorum ve mıs gıbı kokuyor valla,ayrıca vernelın aroma therapy-vanılya'sını kullanıyorum.güzel kokuyor:)

iro_expert
Kapalı
14 Ağustos 2011 22:19

Bende dün Vernel Yumuşatıcı aldım Deniz Esintisi kokusu kokuyor ,

bakımlı bir erkek olarak herkesin çamaşırlarını düzenli yıkamasını ve güzel kokulu yumuşatıcılar kullanmasını tavsiye ediyorum..

minnie23
Aday Memur
17 Ağustos 2011 13:07

yumuşatıcı evet çok hoştur güzel de kokar ama çamaşırın son durulama suyunda makine aldığı için çamaşırda kimyasal bir tabak bırakır bu da sağlığımız için zararlıdır. Yumuşatıcı yerine çamaşır sodası kullanmayı deneyiniz..Aynı yumuşaklığı kullanınca görürüsünüz özellikle bebeği olanlar yumuşatıcı kullanmamalıdır vücüt ısısıyla vücüda ciddi zararları vardır ancak ceket atkı gibi direk vücüda temaz etmeyen giysilerde kullanabilirsiniz..Bildiklerimi paylaşmak istedim..Kolay gelsin

pınar polat
Daire Başkanı
18 Ağustos 2011 16:55

evet makina en son suyu alırken koyun diyor herkes ama çalışan insanız bekleme şansımız olmuyorki genellikle akşam yatarken makinaya atar sabah işe giderken sererim.

pınar polat
Daire Başkanı
18 Ağustos 2011 16:59

bence bu olay makinadan kaynaklanıyor benim kayınvalidem yumuşatıcı bile kullanmaz sadece omo kullanır ve mis gibi kokar bende gittim aynı deterjandan aldım benimkiler gene kokmuyor :)))

tulaaay
Memur
18 Ağustos 2011 18:22

Bazı makinalar yumuşatıcıyı en son değil de yıkama esnasında alıyorlar.O yüzden çamaşır bitene kadar koku kalmıyor pek.Öyle olabilir sizinkide

merveşaban
Kapalı
19 Ağustos 2011 15:00

bingonun parfüm kapsülleri var arkadaşlar fiyatıda uygun bence onu kullanın gerçektende günler sonra bile hala kokuyor...

pınar polat
Daire Başkanı
19 Ağustos 2011 17:00

bingonun pembesini kullanmıştım parfüm incileri galiba ama o da işe yaramadı ben anladım ya makinadan

AsTeGMeN33
Aday Memur
03 Eylül 2011 12:34

sorun camasır makınasında yumusatıcıyı son durulama sırasında alması gerekırken daha erken alıp harcıyor teknık cozum noktasında tek problem budur servısle ırtıbata gecın sadece bır vernel ayarı yapacak makınanıza baska sebeb aramayın

pınar polat
Daire Başkanı
03 Eylül 2011 15:26

benim makinam beko yetkili servis ile görüştüm

"makinanın yumuşatıcı aldığı kısımda maxımum yazan bir yeri vardır eğer yumuşatıcı miktarı orayı geçerse makina yumuşatıcıyı deterjan gibi algılar ve deterjanla beraber alır ".dedi

bakalım bir de o şekilde denicem

Sir Prince
Kapalı
08 Aralık 2011 22:58

konsantre ürün almanız gerekir

ENDESK
Yasaklı
09 Aralık 2011 13:39

ÇAMAŞIRLARA YUMUŞATICIYI MAKİNEYİ AÇARKEN DETERJAN KOYDUĞUNUZDA DEĞİL..... MAKİNENİN ÇAMAŞIRLARI DURULAMAYA BAŞLADIĞI ANA YAKIN BİR ZAMANDA KOYMAK DAHA İYİDİR....birde hep aynı kokuyu kullanınca insan o kokuya alışıyor ve hissedemiyor. arasıra kokuyu değiştirmek lazım ....AMA EN İYİSİ TÜM KİMYASALARDAN UZAK DURMAK...

BULAŞIK MAKİNESİDE BULAŞIKLARI DURULARKEN DE KAPAGINI AÇIP BİRAZ ŞİRKE DÖKMEK BAKTERİLERİN ÖLMESİNİ SAĞLICAKTIR...

ENDESK
Yasaklı
09 Aralık 2011 13:41

HALILARI YIKARKEN VS KİMYASAL KULLANMAKTANSA kimyasal olmıyan çevreyi kirletmeyen ARAP SABUNU kullanmak en iyisi

TÜM KİMYASALLARDAN UZAK DURMAK LAZIM . EN AZINDAN KULLANIMINI AZALTMAK EN İYİSİ

bassistburak
Kapalı
27 Aralık 2011 10:17

en güzel forum konusu seçiyorum bu konuyu :)))

aysegül55
Şube Müdürü
29 Aralık 2011 15:51

az koyarsan tabi kokmaz elini korkka alıştırma:D

successgroup
Yasaklı
30 Aralık 2011 14:13

İnternette 2 saatiniz geçiyorsa arkadaşlar aşağıdaki habere bir bakın ek gelir elde edebilirsiniz.

http://www.caglarnetwork.com/documents/Yunus_Caglar_TurkiyeGazetesi_Roportaj.pdf

Aşağıdaki linten başvuru yapabilirsiniz.

http://www.ortakheyecan.com/ortakgelir/affiliates/signup.php?pid=3da1586e

hande123
Aday Memur
06 Ocak 2012 17:27

çamaşır makinesi ile alakalı bir durum arkadaşlarında dediği gibi önce almasından kaunaklanıyor kalıcılıkta yumoşun konsantre olanlarının mavi olanı kadar kalıcısını ben buzamana kadar bulamadım

narin081
Memur
10 Eylül 2013 20:06

propanın yumuşatıcısını kullanın

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi