Editörler : "eskiyara"Pangaea

hugo.almeida
Kapalı
17 Eylül 2020 17:11

Kendimizi yalnız hissetmemek için hangisine dahil olmalıyız hocam? :)

drogba-70, 4 yıl önce

politik yalan bir cümledir.

kendi yanımıza çekmek için yemliyoruz şirin görünüyoruz aslında :)

ferdi yardımlar olabilir ancak totale vursan çok az bir sayı eder.

hakikati sorsan hiçbiri de gerçek manada memurlara hizmet etmiyor.

a sendikası pkk yatağı olmuş.

b sendikası hukumet yalakası olmuş memuru düşündüğü yok çıkar peşinde.

c sendikası ideolojik bir oluşum hizmet namına pek bir şey vaad etmiyor .

alfabenin diğer harflerine doğru gidebiliriz de neye yarayacak ?

ilk 3 bu halde

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2020 17:28

o soruyu kendıme sordum hiçbirini bulamadım . sırf eğitimbirsene inat başkası başa gelsin belki bir şeyler yapar diye üye sayısı en fazla olana katıldım .

eksik bir mantık ama ne yapayım daha iyi bir alternatif çözüm bulamadım .

memnun muyum ? değilim ama bizi vuran eşşek yerine koyup sırtımıza binenlerle aynı yatakta değilim diye memnunum

hugo.almeida, 4 yıl önce

Kendimizi yalnız hissetmemek için hangisine dahil olmalıyız hocam? :)

yalnizzlink
Genel Müdür
17 Eylül 2020 21:52

vala bunlar sosyal medya lafları . her yerde geçer. ben sendikamdan çok memnunum. ne zaman ne sorunum olduysa ellerinden geldikçe yardımcı olmaya çalıştılar. Bu arada sizin düşündüğünüz gibi sorunlarım yönetici olmak adam kayırmak falan değil. Ev tutarken , atandığım ildeki alışveriş seçenekleri, öğretmen servisleri, atanma sürecinde okullar hakkında bilgi, okul idareci iletişim bilgileri vb. birçok konuda bana destek oldular. atandığım ilde çok kolay sosyal çevre kurdum. Buradan yazmakla bitiremediğim çok çok şey. Ben her memurun mutlaka bir sendikası olmasından yanayım. Bu benim şahsi görüşüm tabii.

hugo.almeida, 4 yıl önce

Niye yalnız olsun hocam? Hiç bir sendikanın misyonunda, görev ve amaçlarında; "sadece kendi üyelerimize" diye bir ifade yok. Ne zaman okulumuza temsilci gelse: "biz siz bizim sendikamızda değilsiniz diye size sırt çeviriyor değiliz, her zaman yanınızdayız. biz tüm öğretmenler için çabalıyoruz" diyorlar. Yalan mı söylüyorlar yani?

hugo.almeida
Kapalı
17 Eylül 2020 22:47

İşte gerçek sendikacılık, işte feraset, işte fedakarlık. (Alkış)

yalnizzlink, 4 yıl önce

vala bunlar sosyal medya lafları . her yerde geçer. ben sendikamdan çok memnunum. ne zaman ne sorunum olduysa ellerinden geldikçe yardımcı olmaya çalıştılar. Bu arada sizin düşündüğünüz gibi sorunlarım yönetici olmak adam kayırmak falan değil. Ev tutarken , atandığım ildeki alışveriş seçenekleri, öğretmen servisleri, atanma sürecinde okullar hakkında bilgi, okul idareci iletişim bilgileri vb. birçok konuda bana destek oldular. atandığım ilde çok kolay sosyal çevre kurdum. Buradan yazmakla bitiremediğim çok çok şey. Ben her memurun mutlaka bir sendikası olmasından yanayım. Bu benim şahsi görüşüm tabii.

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2020 23:58

kardeşim bu saydıklarını çok matah bir şey sanma . hepsi yapıyor . sen yeni gördün diye etkilenmişssin :)

hele sen eğitimsene git üyelerine bak tek vücut gibiler.

sendikal kuruluşun amacı lojistik destek değildir hak arama savunmadır .

babalarının hayrına yapmıyorlar sırtından para alıyorlar senin.

neyse zamanla anlarsın beni meslekte hele biraz piş iç yüzlerini gör bakalım

yalnizzlink, 4 yıl önce

yalnizzlink
Genel Müdür
18 Eylül 2020 15:00

dostum eğitim sen üyeleri çok gördüm tek konuştukları şeyler evleri arabaları yok senin kaç evin var yazlığın var mı vb. içlerinde evi yazlığı yayla evi olmayan yok. eğitim senliler genellikle zengin öğretmen sınıfına dahil muhalif meslektaşlarımız çoğu birbirinin kuyusunu kazar hiç de tek vücut gibi değiller. (Bunlar şahsi değerlendirmelerim sendikanın geneline yaymayın lütfen) Öğretmenler içinde hiçbir gurup /zümre tek vücut değiller. Keşke olabilsek o şekilde . Yine bunlar içinde en iyileri eğitim bir sen. Ne evim var ne yazlığım bir eski arabam var kiradayım adamlar fakir dostu.Her zaman yanımdalar.

drogba-70, 4 yıl önce

kardeşim bu saydıklarını çok matah bir şey sanma . hepsi yapıyor . sen yeni gördün diye etkilenmişssin :)

hele sen eğitimsene git üyelerine bak tek vücut gibiler.

sendikal kuruluşun amacı lojistik destek değildir hak arama savunmadır .

babalarının hayrına yapmıyorlar sırtından para alıyorlar senin.

neyse zamanla anlarsın beni meslekte hele biraz piş iç yüzlerini gör bakalım

hugo.almeida
Kapalı
18 Eylül 2020 17:19

Çok haklısınız hocam. Bunlar hep böyle. Meslektaşlarının hep kötülüğünü isterler hep onların önüne geçmek için etik olmayan yollara başvururlar. Zaten üyelerinin çoğu idareci olmak için bu muhalif sendikayı seçmiştir. Eşitliği asla sevmezler iltimas isterler.

Keşke herkes fakir dostu olsa EBS gibi olsa. Allah başımızdan eksik etmesin.

Hocam şeyi merak ediyorum. Acaba "çok fakir dostumuz olsun" diye mi sözleşmelerde %3'lere tamam diyorlar. Şöyle mi düşünüyorlar? "Öğretmen ne kadar fakir olursa o kadar çok dostumuz olur" falan mı diyorlar?

yalnizzlink, 4 yıl önce

dostum eğitim sen üyeleri çok gördüm tek konuştukları şeyler evleri arabaları yok senin kaç evin var yazlığın var mı vb. içlerinde evi yazlığı yayla evi olmayan yok. eğitim senliler genellikle zengin öğretmen sınıfına dahil muhalif meslektaşlarımız çoğu birbirinin kuyusunu kazar hiç de tek vücut gibi değiller. (Bunlar şahsi değerlendirmelerim sendikanın geneline yaymayın lütfen) Öğretmenler içinde hiçbir gurup /zümre tek vücut değiller. Keşke olabilsek o şekilde . Yine bunlar içinde en iyileri eğitim bir sen. Ne evim var ne yazlığım bir eski arabam var kiradayım adamlar fakir dostu.Her zaman yanımdalar.

Adaletliolmak05
Aday Memur
18 Eylül 2020 20:55

Benim yalnız kalmana üzüldüğün için teşekkürler düşünceli birisin galiba bende düşünceli bir sendikasız olarak senin böyle vahim hataları olan bir sendikada olmana üzüldüm neysr sağlık olsun tercih meselesi...
Adaletliolmak05, 4 yıl önce
Ben sendikasız herşeyi uzaktan tarafsız gözlemlemeye çalışan bir öğretmen olarak söyleyim bir kere yönetici atamalarında listelerin dolaştığı herkesçe malum bu olmaz tarafsız ve mülakatsız alım olmalı Diğer bir husus zam konusu 10 yıl önce hatırı sayılır zam aldığımda bir defa helal olsun dediğimi hatırlıyorum sonra 3.5 + 4 devam etti bu da bir başarısızlık sayılmalı enflasyon karşısında pek iyi durumda değiliz bunu kabullenmek gerekli Bunun yanı sıra bir takım olumlu şeylerde oldu.. Fakat bu mülakatlar listeler ve zam konusu bir ilerleme olmaması çok düşündürücü

dekan
Şef
20 Eylül 2020 15:02

Güzelde abicim geç kaldınız.
Toplam 109 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi