Editörler : E.Kayı Han
«429430431432433434435436437438439440»

oozland
Aday Memur
19 Haziran 2018 22:29

hmm..

Melenamou
Aday Memur
19 Haziran 2018 23:52

Arkadaşlar yok mu ikm taban puanlar ile ilgili duyum alan?

20 Haziran 2018 08:17

Üşenmeden yazmışsın.Benim klavyede kaç yazdığımı nereden biliyorsun bu 1. Madem zerre umrunda değilim neden yok bu 2 haftada 190 kelimeye çıkacağını mı zannediyorsun demişsin bu 2.Bir iyilik yaptın cevap yazdın insanların burnundan getirme bu da 3.

emiliosantos, 6 yıl önce

Başvuran kişi sayısının 1650 değil 3650 olduğunu söyleseydim ne değişecekti? Yani şu andan itibaren ne değişecekti? Ben onu soruyorum. Rakibiniz ne kadar çok ise sınavda başarılı olma ihtimaliniz o denli azalıyor. Bu matematiksel gerçeği göz ardı etmiyorum. Ben size sadece bu saatten sonra ne değişecek diye soruyorum. Halihazırda başvurunuzu yapmışsınız. 3650 kişinin başvurduğunu biliyorum deseydim vites mi yükseltecektiniz? Şu an 100-110 kelime yazıyorken başvuran kişi sayısı 3 bini geçti dediğim için 190-200 kelimeye mi çıkacaktınız?

Velev ki 3 binin üzerinde bir başvuru var ve siz de bu başvuran sayısını size söylediğimde büyük bir sıçrama yapmaya karar verdiniz, potansiyelinizin olduğunu kabul ederek soruyorum bu sıçramayı yapabilecek iseniz motivasyonunuzu neden başvuran kişi sayısına endeksliyorsunuz? 500 kişi de başvursa sizin yine 190-200 yazmak için çaba göstermeniz gerekmeyecek mi? İlginç gelen tarafı, başvurular kapandıktan sonra başvuran sayısına bu kadar önem yüklemeniz.

Ben size şöyle söyleyeyim. Yığılma 110 - 130 bandında oluyor. 200 ve üzeri yazan kişi sayısı 5'i geçmiyor. Bir önceki yılın sonuçlarına bakarsanız 400 kişinin girmeye hak kazandığı, 58 kişinin katılmadığı ve 353 kişinin yarıştığı uygulama sınavında 1. sıradaki kişinin yazdığı doğru kelime sayısı 195, mülakata çağrılacak olan 62 kişi arasında ise tabanı belirleyen kişinin yazdığı doğru kelime sayısı 123. İcra katipliği için de 198 kişinin mülakata girmeye hak kazandığını, birinci sıradan mülakata çağrılacak olan kişinin uygulama sınavında yazdığı doğru kelime sayısı 194, tabanı belirleyen kişinin yazdığı doğru kelime sayısı ise 105.

Mülakata girmeye hak kazanayım bana yeter diyorsanız üzgünüm dostum ama say goodbye to your future. Kendiniz ile ilgili değerlendirmenizi başvuran kişi sayısının niceliğinden bağımsız olarak yapmanız gerekiyor. Kıstasınzın başvuran kişi sayısının niceliği olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Sizin fark yaratmanız için her halükarda 140 kelime ve üzerine çıkmanız, motivasyonunuzu ve çalışmalarınızı buna göre yapmanızı salık veririm.

Laf sokma gayreti içerisinde değilim lütfen beni yanlış anlamayın. Ben işin içinde biri olarak sizi bilgilendirmeye, biraz da yanlış bir değerlendirme içinde olduğunuzu izah etmeye çalışıyorum. Yoksa kazanmışsınız ya da kazanmamışsınız beni zerre ilgilendirmemekle birlikte hayatıma en ufak bir katkıda da bulunmayacak. Yine de Allah yolunuzu, şansınızı, bahtınızı açık etsin.

İremB
Memur
20 Haziran 2018 08:41

Nasip olursa gelir Hint'ten Yemen'den nasip olmazsa ne gelir elden..

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
20 Haziran 2018 08:42

Herkese Günaydın Sağlık bakanlığı atamasıyla atanan bütün arkadaşlara hayırlı olsun . Bu arkadaşlardan ikm , katiplik v.d başvuranlardan ricamız adliyeye gidip başvurularını iptal etmeleri . 1000 kişi varsa bu durumda belki de 1000 kişi için sıralamaya girebilme umudu demektir. Saygılarımla

Makineressam2016
Daire Başkanı
20 Haziran 2018 09:41

Geliyor hocam :) Allah nasip ettikten sonra döne dolaşa hak sahibini yine buluyor.. Yeterki yiyecek ekmeğiniz oradan olsun..

İremB, 6 yıl önce

Nasip olursa gelir Hint'ten Yemen'den nasip olmazsa ne gelir elden..

İremB
Memur
20 Haziran 2018 09:49

Aynen katılıyorum çok yüksek yazsanda çok yüksek puanın olsada nasip değilse eğer olmuyor ama nasipse en düşük puanla ve 90 barajıyla bile atanırsın allah bize en hayırlısını nasip etsin ??
Makineressam2016, 6 yıl önce

Geliyor hocam :) Allah nasip ettikten sonra döne dolaşa hak sahibini yine buluyor.. Yeterki yiyecek ekmeğiniz oradan olsun..

Makineressam2016
Daire Başkanı
20 Haziran 2018 10:07

Hocam her zaman her şeyin öncelikle hayırlısını istemek lazım.

İnsanız sonuçta illaki bir gün umutsuzluğa düştüğümüzü sandığımız anda, bir kapı açılı veriyor. İnsan o noktada olsun olsun diye dillendiriyor. Ama bazen bize mutluluk getirmiyor, işin özü her şey olması gerektiği zamanda oluyor.

Buradaki hiçbir kimse umutsuzluğa düşmesin:

Torpil, referans olur ya da olmaz bilmiyorum, olsa dahi hakkıyla kazanan insanlarında olduğunu unutmayalım. Allah hiç kimsenin emeğini boşa çıkartmaz elbet. Yeter ki fesatlık, hakedilmeyen çaba uğraşısı olmasın.

İremB, 6 yıl önce
Aynen katılıyorum çok yüksek yazsanda çok yüksek puanın olsada nasip değilse eğer olmuyor ama nasipse en düşük puanla ve 90 barajıyla bile atanırsın allah bize en hayırlısını nasip etsin ??

İremB
Memur
20 Haziran 2018 12:06

Aynen en büyük torpil ALLAH allahtan istemek lazım ben ona inanır onu bilirim gerisi teferruat. Yer gök dua ile.

İnsanız sonuçta illaki bir gün umutsuzluğa düştüğümüzü sandığımız anda, bir kapı açılı veriyor. İnsan o noktada olsun olsun diye dillendiriyor. Ama bazen bize mutluluk getirmiyor, işin özü her şey olması gerektiği zamanda oluyor.

Torpil, referans olur ya da olmaz bilmiyorum, olsa dahi hakkıyla kazanan insanlarında olduğunu unutmayalım. Allah hiç kimsenin emeğini boşa çıkartmaz elbet. Yeter ki fesatlık, hakedilmeyen çaba uğraşısı olmasın.

vatskenaydu
Şube Müdürü
20 Haziran 2018 12:39

Aynen hocam ben mesela iki yıldır atama için uğraşıyorum, bu süre zarfında okul da kazanamadım. Sonra adalet bakanlığı benim için yeni bir umut oldu.

Ama her zaman için hayırlısıysa nasip et Allah'ım diyorum. İnşallah Allah herkese hayırlı olanı nasip eder, gönlümüzdekileri de bizlere hayırlı nasip eyler.

Teknisyen023
Aday Memur
20 Haziran 2018 12:42

10 kişi üzerinden olur yani ilk 100 e girmeni gerekir. Son pazartesi Eskişehir'in bayan ikm puanı 75 lerdeydi ama.

ismetpınar, 6 yıl önce

eskisehir toplam 10 tane bayan ikm alıyor 5 i cifteler 5 i h tipi cezaevine ben cuma gunu basvuru yaptığımda 145. kisiydim. sorum şu eskisehir 100 kişiyi toplam başvurudan mi çağıracak yoksa ciftelere basvuranlardan 50 kisi h tipine basvuranlardan 50 kişi mi olacak

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
20 Haziran 2018 12:44

Herkese Merhaba Sağlık bakanlığı atamasıyla atanan bütün arkadaşlara hayırlı olsun . Bu arkadaşlardan ikm , katiplik v.d başvuranlardan ricamız adliyeye gidip başvurularını iptal etmeleri . 1000 kişi varsa bu durumda belki de 1000 kişi için sıralamaya girebilme umudu demektir. Saygılarımla

Teknisyen023
Aday Memur
20 Haziran 2018 12:52

27 Haziran ÇArşamba günü başvurduğunuz adliyenin sitesinde açıklanacaktır.

kalpsizmelek, 6 yıl önce

Arkadaşlar sözlüye girecek olan adaylar ne zaman açıklanır bir bilgisi olan var mı

Yaylaköy
Şef
20 Haziran 2018 14:36

elbistan kaç işe kapattı bilgisi olan var mı

aslıberke
Aday Memur
20 Haziran 2018 16:45

arkadaşlar ankara batıya kaç kişi başvurdu bilgisi olan varsa yazabilirmi

glsh1203
Aday Memur
20 Haziran 2018 16:56

arkadaşlar ben bursa adliyesine başvurdum başvuru onaylanan kişi 9 temmuza odaklanmayın daha erken olabilir klavye mülakatı mutlaka internette takip edin yada komisyonu arayın demişti geçen alımlarda tarihe dikkat etmeyen birçok aday olmuş ve sınavı kaçırmışlar haberiniz olsun

20 Haziran 2018 17:11

İyi de seçimden dolayı 9 temmuz tarihi verildi.Daha erken nasıl olacakmış?

glsh1203, 6 yıl önce

arkadaşlar ben bursa adliyesine başvurdum başvuru onaylanan kişi 9 temmuza odaklanmayın daha erken olabilir klavye mülakatı mutlaka internette takip edin yada komisyonu arayın demişti geçen alımlarda tarihe dikkat etmeyen birçok aday olmuş ve sınavı kaçırmışlar haberiniz olsun

20 Haziran 2018 17:13

Bir kere klavye sınavından en az 10 gün önce metinler yayınlanıyor.Senin dediğin hesaba göre bu hafta klavye sınavına girmemiz lazımdı.

glsh1203, 6 yıl önce

glsh1203
Aday Memur
20 Haziran 2018 17:46

ben büyük bi farktan bahsetmedim arkadaşım bir gün geç erken yada erken olabilir diye söledim geçen alımlarda az da olsa oynamalar olmuş millet kaçırmış onu söledim sadece

Handsomeman2018, 6 yıl önce

Bir kere klavye sınavından en az 10 gün önce metinler yayınlanıyor.Senin dediğin hesaba göre bu hafta klavye sınavına girmemiz lazımdı.

20 Haziran 2018 17:49

Tamam konuşulmuyor seninle belli.Cevap yazmayacağım sana.

glsh1203, 6 yıl önce

ben büyük bi farktan bahsetmedim arkadaşım bir gün geç erken yada erken olabilir diye söledim geçen alımlarda az da olsa oynamalar olmuş millet kaçırmış onu söledim sadece

Toplam 9507 mesaj
«429430431432433434435436437438439440»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi