Editörler : E.Kayı Han

duyguy27
Aday Memur
20 Mayıs 2021 12:32

Yazık çalıştığın kuruma hakaret ediyorsun Allah yardım etsin

nazlikelebek
Daire Başkanı
24 Mayıs 2021 14:37

adalet bakanlıgında maas kıdem farkı yoktur, 10 yıllık katip ile 5 yıllık arasında cüzii fark olmakta, :( sendikalar bir uyansın artık

11 Haziran 2021 18:00

evet üstatlar bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

memurlar.net maaş hesaplama robotunda sözleşme ücreti istiyor onu bulamadım tam olarak. Bunu söyleseniz maaşı net şekilde öğreneceğim ancak bu belli değil.

sözleşme ücretini 0 olarak girersek net maaş 4,005.29 tl çıkıyor.

https://www.memurlar.net/maas/sozlesmeli/mubasir/?action=salary&useraction=1&advanced=&Salary_Condition=En+az+orta%F6%F0retim+mezunu+olanlar&Salary_Duration=0&Salary_Last_Contract_Month=1&Salary_Contract=0&Salary_MaritalStatus=1&Salary_PartnerStatus=working&Salary_Toddlers=0&Salary_Children=0&Salary_Toddlers_Disabled=0&Salary_Children_Disabled=0&Salary_IsUnionMember=false&Salary_DisabledLevel=0&Salary_Bes=false&Salary_BesIndicator=3&Salary_Ilksan=false&Salary_Sdt=&Salary_Date=2021-06-15&Salary_LanguageA1=0&Salary_LanguageA2=0&Salary_LanguageB=0&Salary_LanguageC=0

aile sosyal politikalar bakanlığının sitesinde büro personeli sözleşme ücreti 4.732,48 gözüküyor.

ama mübaşir için bulamadım adalet bakanlığı sitesinde.

4.732,48 girersek sözleşme ücretini ; net maaş 4,785.60 tl çıkıyor.

https://www.memurlar.net/maas/sozlesmeli/mubasir/?action=salary&useraction=1&advanced=&Salary_Condition=En+az+orta%F6%F0retim+mezunu+olanlar&Salary_Duration=0&Salary_Last_Contract_Month=1&Salary_Contract=4732&Salary_MaritalStatus=1&Salary_PartnerStatus=working&Salary_Toddlers=0&Salary_Children=0&Salary_Toddlers_Disabled=0&Salary_Children_Disabled=0&Salary_IsUnionMember=false&Salary_DisabledLevel=0&Salary_Bes=false&Salary_BesIndicator=3&Salary_Ilksan=false&Salary_Sdt=&Salary_Date=2021-06-15&Salary_LanguageA1=0&Salary_LanguageA2=0&Salary_LanguageB=0&Salary_LanguageC=0

tahminim bu kadar yüksek değildir. yardımcı olur musunuz üstatlar.

muratxus
Aday Memur
11 Haziran 2021 21:08

siz akıllanmazsınız...birlik olacağınıza kavga ediyorsunuz.Mübaşir kaç puanla yerleşiyor 85

katip 72.....klavye yazınca ne oluyor ki 4-5 ay sıkı çalış herkes yazar....kimse kimsenin üstü altı değil...o eskidendi...artık eşit.Mübaşirler GİH sınıfında yani katiplerle aynı seviyede.Cok çalışıp mübaşir olamayanlar katip oluyor.uzun lafın kısası bu.

KeeNaaN
Aday Memur
12 Haziran 2021 00:21

Git çalış klavyeyi ol katip sana engel olan yok birlik beraberlik olmaktan bahsedip bu şekilde bir konuşma tahrik etmek kışkırtmak dışında bir arpa boyu yol aldırmaz. Kalem arkadaşım mübaşir ile en ufak sıkıntı yaşamadan 4 yıldır çalışıyorum. Arkadaş kalemde yoksa kalkar mübaşirlikte yaparım. Kaleme gelen misafirine elimde çay da getiririm. Ben insanım. Ne ben ondan üstünüm ne o benden. Ben insani saygıyı bilirim. Sana da tavsiye ederim.
muratxus, 3 yıl önce

siz akıllanmazsınız...birlik olacağınıza kavga ediyorsunuz.Mübaşir kaç puanla yerleşiyor 85

katip 72.....klavye yazınca ne oluyor ki 4-5 ay sıkı çalış herkes yazar....kimse kimsenin üstü altı değil...o eskidendi...artık eşit.Mübaşirler GİH sınıfında yani katiplerle aynı seviyede.Cok çalışıp mübaşir olamayanlar katip oluyor.uzun lafın kısası bu.

muratxus
Aday Memur
12 Haziran 2021 08:37

Tahrik mi? Gerçekler bunlar.neden kızıyorsunuz anlamadım.

KeeNaaN
Aday Memur
12 Haziran 2021 09:30

Arkadaşım 85 puanla atanmanızın sebebi bireysel bir beceri sınavı olmamasıdır (3 4 aylık sıkı bi çalışma yapmadığınız) ikincisi ise 100 katip alınırken 5 mübaşir alınır bırakta yüksek puanlılar atansın, ha şahsi fikrimi sorarsan ki gerçekten 85 puanla atanmasın mübaşir arkadaşlar mümkünse lise mezununu geçmesin, 4 yıl okuduktan sonra ben bunun için mi okudup deyip ayrılmanın yollarını arıyorlar, bu durum kalemin çalışma huzuruna da zarar veriyor
muratxus, 3 yıl önce

Tahrik mi? Gerçekler bunlar.neden kızıyorsunuz anlamadım.

wolf chandler
Kapalı
12 Haziran 2021 10:54

okumuş okumamış farketmeden adliyede çalışan herkeste adliyede çalışmaktan memnun olmama ve kurtulmak isteme durumu var, bunu yükseköğretim mezunu yapınca mı sorun oluyor?

KeeNaaN, 3 yıl önce
Arkadaşım 85 puanla atanmanızın sebebi bireysel bir beceri sınavı olmamasıdır (3 4 aylık sıkı bi çalışma yapmadığınız) ikincisi ise 100 katip alınırken 5 mübaşir alınır bırakta yüksek puanlılar atansın, ha şahsi fikrimi sorarsan ki gerçekten 85 puanla atanmasın mübaşir arkadaşlar mümkünse lise mezununu geçmesin, 4 yıl okuduktan sonra ben bunun için mi okudup deyip ayrılmanın yollarını arıyorlar, bu durum kalemin çalışma huzuruna da zarar veriyor

muratxus
Aday Memur
14 Haziran 2021 00:15

klavyede 90-100 yazınca sen dünya hakimi mi oluyorsun?Herkes yazar onu...kpss genel bir bilgi sınavıdır halbuki klavye bir beceridir...anladın mı üstadım

KeeNaaN, 3 yıl önce

hayatixxx
Kapalı
14 Haziran 2021 01:58

mübaşir olmak için nasıl bir çalışma gerekiyor acaba, 4 senedir ilkokul mezunu hizmetlilere yaptırılan iş ne maharet istiyor

muratxus, 3 yıl önce

trabzonlu6134
Aday Memur
16 Haziran 2021 15:19

sende kpssden 90 al mübaşir ol boş yapmayın burada herkes hakketğini yer katip en düşük maaşı alır

muratxus
Aday Memur
26 Haziran 2021 12:10

O durum farklı....Şehit yakını olan arkadaşları rencide etmeyin..devletimiz hak vermiş girmişler...onlarda isterdi ünv okumak ama olmamış..kpss ile giren kesimden bahsediyorum ben....neden kabullenmek istemiyorsunuz ki? Biz 85 ile giriyoruz siz 70 ile...katipler için kabul edilemeyen gerçek işte bu.

hayatixxx, 3 yıl önce

mübaşir olmak için nasıl bir çalışma gerekiyor acaba, 4 senedir ilkokul mezunu hizmetlilere yaptırılan iş ne maharet istiyor

oksuzz
Aday Memur
26 Haziran 2021 13:06

Katipler katip olduğunun farkına varmıyor, lise mezunu 70 puanla olan kişiler, hakimin söylediklerini tuşlara basıp yazınca kendince bir şey olduğunu zannediyor

imparatorfa
Aday Memur
26 Haziran 2021 14:08

Kardeş seni zorla mı katip yaptılar , mübaşir olsaydın o zaman :)

hayatixxx
Kapalı
26 Haziran 2021 20:51

sorumun cevabını göremedim ve anlaşılan göremeyeceğiz

muratxus, 3 yıl önce

O durum farklı....Şehit yakını olan arkadaşları rencide etmeyin..devletimiz hak vermiş girmişler...onlarda isterdi ünv okumak ama olmamış..kpss ile giren kesimden bahsediyorum ben....neden kabullenmek istemiyorsunuz ki? Biz 85 ile giriyoruz siz 70 ile...katipler için kabul edilemeyen gerçek işte bu.

Mübaşir KA
Aday Memur
12 Ağustos 2021 09:48

4/1 kadar daha fazla alıyorlar 4/1 den sonra katipler fazla almaya başlıyor

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi