Editörler : crops35

Kpss5154
Kapalı
22 Mart 2020 21:35

Bu eksileyen arkadaşlar baktımda her yazılanı android gibi eksilemişler. Yapın bakalım Atc için 27 yaş sınırlamasının mantıklı bir izahını da okuyalım gençler madem eksi veriyorsunuz her şeye.

zeitgot
Yasaklı
23 Mart 2020 09:43

ya işte şans eseri kapağı atmışlar ballı kuruma triplere girmişler.

aman maaşlarımız duyulmasın, aman konuları kapatın, aman tekerimize çomak sokulmasın

yüksek maaş alıyoruz o zaman çok değerli işimiz var :)))))

böyle tiplerin doluştuğu bir kurum işte.

zaten çoğu eskiden kpss puanları düşükken girmiş kişiler ya da şu güvenlikten geçme tipler ya da mülakat olayını biliyorsun zaten...

eskiden kpssye giren sayısı azdı, bunlar da 89-90 yaparak kapağı atmışlar o zaman. şimdi 95ten aşağı zor kapatıyor. ondan konuları kapattırıp duruyorlar.

Kpss5154, 4 yıl önce
Bu eksileyen arkadaşlar baktımda her yazılanı android gibi eksilemişler. Yapın bakalım Atc için 27 yaş sınırlamasının mantıklı bir izahını da okuyalım gençler madem eksi veriyorsunuz her şeye.

Afsafs
Şef
23 Mart 2020 10:04

Dhmi de çalışmıyorum ama 27 yaş açıklamasının cevabı daha uzun yıllar atc olarak hizmet etmesi için küçük yaş şartı konmuştur. Çunku egitime katilacak her kisi kuruma külfet. Nitekim 27 yaş atc ye özgü bir şey değil. Subaylik alımlarında da 27 yaş şartı var kamu alımlarında 27 yahut 35 yaş şartı kullanıyor sadece. Esnetilebilmeli bence de biraz daha ama illaki nerden koyarsan daha fazla esnetilmesi isteyenler çıkacaktır.
Kpss5154, 4 yıl önce

Kpss5154
Kapalı
23 Mart 2020 11:44

Aynen öyle.. konu açıldığı gibi direk eksilemelerinden belli zaten bu arkadaşların:)
zeitgot, 4 yıl önce

aman maaşlarımız duyulmasın, aman konuları kapatın, aman tekerimize çomak sokulmasın

zaten çoğu eskiden kpss puanları düşükken girmiş kişiler ya da şu güvenlikten geçme tipler ya da mülakat olayını biliyorsun zaten...

eskiden kpssye giren sayısı azdı, bunlar da 89-90 yaparak kapağı atmışlar o zaman. şimdi 95ten aşağı zor kapatıyor. ondan konuları kapattırıp duruyorlar.

Kpss5154
Kapalı
23 Mart 2020 11:50

Evet doğru.. 27 yaş sınırı kesinlikle ESNETİLMELİ..
Afsafs, 4 yıl önce
Dhmi de çalışmıyorum ama 27 yaş açıklamasının cevabı daha uzun yıllar atc olarak hizmet etmesi için küçük yaş şartı konmuştur. Çunku egitime katilacak her kisi kuruma külfet. Nitekim 27 yaş atc ye özgü bir şey değil. Subaylik alımlarında da 27 yaş şartı var kamu alımlarında 27 yahut 35 yaş şartı kullanıyor sadece. Esnetilebilmeli bence de biraz daha ama illaki nerden koyarsan daha fazla esnetilmesi isteyenler çıkacaktır.

SirPotato
Aday Memur
24 Mart 2020 08:11

Bu bahsettiğin maaşının duyulmasından korkanlar kesinlikle atcler değildir. Bizi hak ettiğinden çok çok fazla alan kurumdaşlarımızla karıştırma :) Bu ay vergi dilimi nedeniyle rateli bir atc 12 ila 13 bin lira arası bir para almıştır. Bu para küçük, memur zihniyetli dünyanda sana çok gelebilir ama havacılık camıası içinde düşük kalan bir meblağdır. İşe alım, eğitim şartlarından da bihaber olduğun da yorumundan bellidir. Ağlasanız da zırlanasanız da mesleğimiz daha iyi yerlere gelecek :)

zeitgot, 4 yıl önce

Role-ekip
Memur
24 Mart 2020 11:05

Sen Teiaş da e iş yapıyorsun hocam ??

zeitgot, 4 yıl önce

Tekteknokrat
Yasaklı
24 Mart 2020 21:31

Memur zihniyetli diyen şahıs Atc olmanın şartlarından birinin kpss olduğunu bilmiyorsun sanırım komik keşke atc alımlarında kpss vesaire olmasaydı kurumlar Hava trafik lisans bölümü mezuniyeti artı yds a lı zorlayıcı sınavlarını yapıp ona göre alım yapsaydı sende o zaman hakettiğin maaşı alırdın tabi Atc olabilirsen alırdın kpssyle yds c ile girmişsin memur zihniyetli kelimesini kullanacak son kişisin havacılık sektörüne senin gibiler giremez yat kalk memur zihniyetine dua et kpss ile atandın kurumuna
SirPotato, 4 yıl önce

Bu bahsettiğin maaşının duyulmasından korkanlar kesinlikle atcler değildir. Bizi hak ettiğinden çok çok fazla alan kurumdaşlarımızla karıştırma :) Bu ay vergi dilimi nedeniyle rateli bir atc 12 ila 13 bin lira arası bir para almıştır. Bu para küçük, memur zihniyetli dünyanda sana çok gelebilir ama havacılık camıası içinde düşük kalan bir meblağdır. İşe alım, eğitim şartlarından da bihaber olduğun da yorumundan bellidir. Ağlasanız da zırlanasanız da mesleğimiz daha iyi yerlere gelecek :)

Zenerdiyott
Memur
24 Mart 2020 22:05

Benim iki arkadasim vardı Biri 3.senesinde Anadolu'da bir universitede mühendislik kazandı süper lise mezunuydu. Uniyi bitirdi özelde 1 2 denemesi oldu başarısız oldu asgari maaşa iş bulamadı yeni mühendis olduğu için sonra birakti özelde şans denemeyi ALES üds(65) felan yaptı yeni unilerden birinde oyp ile araştırma görevlisi oldu filmin sonrasını da şöyle biliyorum 3 sene önce asgari maaşa bile çalışmaya iş bulamayan arkadaş şimdi ATC olmuş ve daha fazlasını hak ettiğini düşünüyor onu da bıraktım kurumdaslarina b.k atıyor. Yine başka arkadaşım vardı fen lisesi mezunuydu buarkadaşta çok yüksek bir ÖSS puanı ile elektrik elektronik okudu saglam da İngilizcesi vardı toefl kpds ve kpss ye girdi 96 küsür aldı derece yaptı ve dhmi de çalışıyor. Şimdi ATC li arkadaşlar da ( yuzde 10 Luk kurumdaslarimizi hariç tutuyorum) bunun gibi elektronikçi kurumdaslarina çamur atıyor ve hedef kitle de elektronikciler bunu alenen de yapıyorlar eğer başkasının mutsuzluğu seni mutlu ediyorsa bişey demem.Maaslar Avrupa muadilleri gibi olsun nitelikler ise Somali olsun. Para sen nasıl ikiyüzlü bir icatsin ki ceplerine biraz para girince insanları yürüyüşü ve konusmasi bile değişiyor.Koronasiz yasamlar ve iyi akşamlar. Potato olma efsane ol.

Tekteknokrat
Yasaklı
25 Mart 2020 01:37

İşin komik yanı zaten maaşları Avrupalı meslektaşlarıyla aynı hatta daha yüksek adamlar maaşlara birim olarak bakmıyor sanki adamlar orda euro kazanıp tl harcıyormus gibi düşünüyor resmen komedi adam alıyor Avrupa'nın bir çok ülkesinde 12 bin sen alıyorsun burda 12-13 bin ama olmaz bunlar dolar alıp tl harcayacak çarp 12 yi 7,01 le Atclerin gönlü şenlensin inşallah en az 100 üniversiteye senede 50 bin mezun veren Hava trafik bölümü açılacak yök yeni farketti bunu böylece maaşlar asgari olursa yatsın kalksın dua etsinler hatta iş bulabilirlerse
Zenerdiyott, 4 yıl önce

Benim iki arkadasim vardı Biri 3.senesinde Anadolu'da bir universitede mühendislik kazandı süper lise mezunuydu. Uniyi bitirdi özelde 1 2 denemesi oldu başarısız oldu asgari maaşa iş bulamadı yeni mühendis olduğu için sonra birakti özelde şans denemeyi ALES üds(65) felan yaptı yeni unilerden birinde oyp ile araştırma görevlisi oldu filmin sonrasını da şöyle biliyorum 3 sene önce asgari maaşa bile çalışmaya iş bulamayan arkadaş şimdi ATC olmuş ve daha fazlasını hak ettiğini düşünüyor onu da bıraktım kurumdaslarina b.k atıyor. Yine başka arkadaşım vardı fen lisesi mezunuydu buarkadaşta çok yüksek bir ÖSS puanı ile elektrik elektronik okudu saglam da İngilizcesi vardı toefl kpds ve kpss ye girdi 96 küsür aldı derece yaptı ve dhmi de çalışıyor. Şimdi ATC li arkadaşlar da ( yuzde 10 Luk kurumdaslarimizi hariç tutuyorum) bunun gibi elektronikçi kurumdaslarina çamur atıyor ve hedef kitle de elektronikciler bunu alenen de yapıyorlar eğer başkasının mutsuzluğu seni mutlu ediyorsa bişey demem.Maaslar Avrupa muadilleri gibi olsun nitelikler ise Somali olsun. Para sen nasıl ikiyüzlü bir icatsin ki ceplerine biraz para girince insanları yürüyüşü ve konusmasi bile değişiyor.Koronasiz yasamlar ve iyi akşamlar. Potato olma efsane ol.

ten.ralrumem
Daire Başkanı
25 Mart 2020 12:43

DHMİ'ye girmenin kolay yolu;

1-KPSS ile herhangi bir KİT kurumuna atanmak,

2-Atandığın kurumda,arkanı koruyacak abi-abla edinip,iş geldiğinde de 'ben yapamam,ben bilmiyorum' diyerek işlerden kaytarmak,

3-İşte bulunduğun süre boyunca bedavadan maaş alırken,iş yapmayıp KPSS için çalışmak,

4-DHMİ'nin herhangi bir şehirdeki limanına demir atana kadar KPSS'lere girmek,

5-DHMİ'de de aynı yöntemi izleyip forum sitelerinde caka satmak,akıl vermek,para fazla geldiği için ebay gibi alışveriş sitelerinde parayı ezmek.

Medeniyet-Turnusolu
Aday Memur
25 Mart 2020 13:46

Şu kurumda herkesin kendi işini övüp diğer herkesin işini kötülemesinden, basit görmesinden nefret ediyorum. Birbirinize saygı duymak çok mu zor?

Tekteknokrat, 4 yıl önce
Memur zihniyetli diyen şahıs Atc olmanın şartlarından birinin kpss olduğunu bilmiyorsun sanırım komik keşke atc alımlarında kpss vesaire olmasaydı kurumlar Hava trafik lisans bölümü mezuniyeti artı yds a lı zorlayıcı sınavlarını yapıp ona göre alım yapsaydı sende o zaman hakettiğin maaşı alırdın tabi Atc olabilirsen alırdın kpssyle yds c ile girmişsin memur zihniyetli kelimesini kullanacak son kişisin havacılık sektörüne senin gibiler giremez yat kalk memur zihniyetine dua et kpss ile atandın kurumuna

Serhat414141
Aday Memur
27 Mart 2020 11:38

Selam aleykum cümleten hayırlı akşamlar. ben endüstri meslek lisesi elektrik ve elektronik bölümü endüstriyel bakım onarım dalından mezunum. Şuanda hali hazırda adalet bakanlığında sözleşmeli olarak çalışmaktayım. Sizlere sorum ben bu sene 4 yıllık bir fakülteden mezun olucam. ama mezun olmayıp alttan ders bırakıp ortaöğretim kpss çalışıp dhmi elektrik teknisyenliğine geçmek istiyorum. şuanda hali hazırda bakanlıkta sözleşmeli personelim. oldu ki kpss puanını aldım. bu durumda dhmiye geçebilirmiyim bir engel teşkil eder mi yardımcı olan arkadaşlardan allah razı olsun.

kaanatli
Şube Müdürü
27 Mart 2020 12:35

Puanı alıp kazanırsan geçmekte bir sorun olmaz. Çünkü şu an 4B li sözleşmelisiniz, geçeceğiniz statü 399 sayılı KHK ya göre oluyor. Bunların kendi içinde geçişlerde sorun olabilyor. Atanıp 3 sene dolmayınca 399 dan 399 a geçişte veya 4B den istifa edip tekrar 4B ye bir yıl geçmeden geçiş yapmada sorun oluyor.

Serhat414141, 4 yıl önce
Selam aleykum cümleten hayırlı akşamlar. ben endüstri meslek lisesi elektrik ve elektronik bölümü endüstriyel bakım onarım dalından mezunum. Şuanda hali hazırda adalet bakanlığında sözleşmeli olarak çalışmaktayım. Sizlere sorum ben bu sene 4 yıllık bir fakülteden mezun olucam. ama mezun olmayıp alttan ders bırakıp ortaöğretim kpss çalışıp dhmi elektrik teknisyenliğine geçmek istiyorum. şuanda hali hazırda bakanlıkta sözleşmeli personelim. oldu ki kpss puanını aldım. bu durumda dhmiye geçebilirmiyim bir engel teşkil eder mi yardımcı olan arkadaşlardan allah razı olsun.

zeitgot
Yasaklı
27 Mart 2020 19:03

senin ekiptenim :) o yüzden beni iyi anlarsın.

Role-ekip, 4 yıl önce

Sen Teiaş da e iş yapıyorsun hocam ??

zeitgot
Yasaklı
27 Mart 2020 19:11

ahaha canım ya

"Bu para küçük, memur zihniyetli dünyanda..." şunu diyen adamın memur zihniyetli dünya diye tanımladığı şey 12-13 bin maaş almak. yani arkadaşın entelektüel anlamda tanımladığı bir dünyadan bahsetmiyoruz burada.

onun düşüncesine göre toplumda alınan maaşla insanlar arasında bir değer hiyerarşisi beliriyor. o da yüksek maaş aldığı ve dolayısıyla bu hiyerarşinin üst noktalarında kaldığı için "memur zihniyetli" olmuyor.

schopenhauer desen ketçap, spinoza desen makarna markası zannedecek insan, tanımadığı insanlar hakkında internet üzerinden iddiali kimlik analizleri yapıyor :D

kendini zeki falan sanıyor bir de ama;

"İşe alım, eğitim şartlarından da bihaber olduğun da yorumundan bellidir."

kpss ile alınıyor dememe rağmen bana şunu yazabiliyor :D düşünün kimler hangi kadroları kaplıyor :D daha içinde bulunduğu kadronun nasıl alım yaptığından bihaber :D yani nasıl girdiğini kendi de bilmiyor :D belki 20 sene önce girmiş yani :D

merak etme mesleki tatmin konusunda benim ulaştığım yere hiçbir şekilde ulaşamazsın, biz ülkeye elektrik iletmenin haklı gururunu yaşayan bir kurumuz.

ben röleciyim canım, şimdi anlamadığın şeylerden bahsederek beynini zorlamak istemiyorum zira çok zeki olmadığın ortada.

git sor birilerine röle neymiş sonra evine elektrik geldiği için bana şükredersin bol bol.

voltaj nedir desem tanımını yapamayacak adam teiaşta çalışan bir röleciye memur zihniyetli diyor :D

gecemiz gündüzümüzü sizin gibilere elektrik iletmek için harcıyoruz bir de ne kadar yazık.

SirPotato, 4 yıl önce

zeitgot
Yasaklı
27 Mart 2020 19:15

hocam bu atclerin yüzde 90 ı böyle sanırım ? kendilerini bulunmaz hint kumaşı falan sanıyorlar.

adamlar resmen tribe girmiş. "biz en iyiyiz, ülkede en önemli biziz"

bu neyin mantığı allah aşkına ? bunların arasına yeni katılanlara da aynı düşünceleri empoze ediyorlar. havacılık piyasasından bihabermişiz. başka ülkelerde iyi maaşlar varmış ? türkiyede daha birçok kurumda yapılan işlerde zaten başka ülkelerde daha iyi maaşlar var.

bu adamların teknik bilgisi ne ki böyle tribe giriyorlar ? bir de üst perdeden konuşmalar.

bir de memur zihniyeti falan diyor. araya sokmuş bakan falan torpilin tillahını yapmış hala memur zihniyeti diyebiliyor insanlara

çalıştığım kurumun ne olduğunu bile bilmeyen adam bu.

haa kendileri çok değerli ya ? hakim savcı doktor falan yanlarında hiçbir şey herhalde hmm.

Zenerdiyott, 4 yıl önce

Afsafs
Şef
08 Nisan 2020 15:26

Arkadaşlar Dhmi iş makinesi sürücüsü alımında G ehliyet istiyor, G ehliyetin hangi araç için öldüğünün bir önemi var mı? nitelik kodlarında "7302" özel koşul sunmuş. Lakin bu koşulla ilgili doğru düzgün bir şey bulamadım. G ehliyet alırken hangi aracı seçmek gerekiyor Dhmi için ?

allliii
Aday Memur
26 Nisan 2020 09:48

dhmi ye girmenin en kolay yolu meslek lisesi elektronik mezunu olacan. kpssye hazırlancan.

diğer yandan da 4 yıllık üniversite bitirebilmek için açıköğretmden basit bir bölüm okuyacaksın. 4 yıl boyunca boşuna üniversiteye gidip tonlarca para ve zaman harcayacağına, düzenli olarak 4 yıl boyunca dil kursuna gideceksin. bu 4 yıllık sürecin sonunda ya dhmiye kapak atmış bir elektronık teknisyeni olursun kpssye gire gire... ya da henüz dhmiye girememiş 22 yaşında çok ileri seviye dil bilen bir üniversite mezunu olarak 26 yaşına kadar 4 yıl boyunca her sene atc sinavlarına hazırlanacaksın. her sene hemen hemen aynı yada benzer soruları sorarlar ıllakı birinde atcye girersin. diğer türlü memur olarak mühendis olarak dhmiye girmek artık çok zor . lisans kpss soruları çok zorlar rakipler kaliteli ve yıpratıcı süreçler olup herşey boşa gidebilir...

kiokhan
Kapalı
26 Nisan 2020 14:18

DHMİ Maaşlar iyidir
Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi