Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Ekim 2020 10:40

Üniversite/Meb

Bir sorum olacaktı arkadaşlar; Sizce öğretim görevlisi olmak mı öğretmenlik mi?

Artı ve eksi yönleriyle bilgisi tecrübesi olanlar yazabilirse çok sevinirim:))

24 Ekim 2020 18:33

realistseniz öğretmenlik, romantikseniz öğretim görevlisi

bulaşıkkk
Yasaklı
24 Ekim 2020 18:34

Üniversite tabiki. Hiç bir şey yoksa en azından saygınlık açısından itibar açısından tercih edilebilir. Mebde öğretmenin itibarını yerle bir ettiler sıfırladılar. Eğitim sistemi içerisinde öğretmeni etkisiz eleman haline getirdiler. Ne öğrencinin ne velinin saygısı kaldı. Ama üniversitede bu hala devam ediyor.

Kagiş
Müsteşar
27 Ekim 2020 11:45

Bence de üniversite! Öğretmenlik artık evrak memurluğu oldu ve sıradanlaştırıldı. Saygınlığı ve karizması kalmadı. Üniversiteler şimdilik(!) bu açıdan daha iyi durumda. Öğretmenin iradesiyle yapabileceği bir iş kalmadı, her şey prosedür, yönetmelik... vs. İle yürütülmekte, yürütülmeye çalışılmakta!! Öğretim görevliliği hatta devamı olan doktora sonrası öğretim üyeliği (doktor öğretim üyesi, doçent, profesör) olmak gibi bir amacınız varsa hiç durmayın ve o yola girin! Maddi açıdan da çok daha iyi bir statü sahibi olursunuz

rodiva
Genel Müdür
27 Ekim 2020 16:32

@monalisaaa , benim de önerim üniversite fakat şunu hiç aklından çıkarmayacaksın

tez danışmanınla anlaşamazsan o kadro yandı say.

nekoysamki
Kapalı
30 Ekim 2020 12:05

kesinlikle üniversite hem maddi yönden hemde çalışma koşulları acısından. üniversite de kendine ait odan olur, kimse geliş gidiş saatine kolay kolay karışmaz. saygınlığın daha fazla olur. kağıt üstünde öğretmen daha fazla tatil yapar görünür ama aslında üniversiteler daha fazla tatil yapar. öğretmen ek ders olmadan maaşı yeni başlayan bir öğretmen için söylüyorum 4300 türk lirasıdır. üniversitede çalışan en kötü 5500 türk lirasıdır. daha çok yazılacak şey var ama kısaca durum bu.

İdealistOlmak
Aday Memur
31 Ekim 2020 21:24

Tabiki MEB.

Maaş kısmını saymazsak MEB her şekilde..

Mesleki yıpranma açısından hemen hemen eşitler. Ancak akademik dünya bir tık daha eşittir.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi