Editörler : cihan27E.Kayı Han

mikkaa
Şef
01 Şubat 2023 12:49

Böyle cevap verirsen tepene çıkmaya devam eder bunlar arkadaşım. Acımayacaksın, sözünü esirgemeyeceksin ve aranızdaki kalite farkını da yüzüne yüzüne tokat gibi vuracaksın ki yerini ve haddini bilsin.

Drej123, 1 yıl önce
Haci öte git oyna yapma.. İnsalar gergin yapma kardeşim.. Anlamadığınız kimse demiyor şunun yüksek bunun düşük.. Hepimiz yoksulluk hatta açlık sınırının altında yaşıyoruz. İşçinin de yükselsin ama bizim de yükselsin diyoruz. Lisans mezunlarının halini görmüyor musunuz?

haci06
Yasaklı
01 Şubat 2023 13:27

hangi kurum hocam yada bakanlık aceba ben sağlık bakanlığı için söylemiştim.

en çok işçi sağlık bakanlığında zaten 300 bin civarı

esasbilirkişi, 1 yıl önce
Bir mühendis olarak aldığım maaş ile lise mezunu bile olmayan işcinin aldığı ücret arasında fark kalmadı. Hatta aldığı ikramiyeler yol parası yemek parası mesailer ile geçiyor bile. Ben ki okul okumuş kafa patlatmış mezun olmuş yetmemiş kpss ye çalışmış ve hakkimla atanmış bir devlet memuruyum. Ayrıca Devlet adına milyonlara imza atan risk alan bir yanlış olduğunda da hesaba çekilen ceza kesilen de benim. İşçinin hiç bir sorumluluğu da yok. Siyasi tanıdığı dayısı arkası olan ve torpille gelip işçi olan sonrada işi beğenmeyip masa başı çalışmak isteyen bir kişi ile aramda en azından hiç birşey olmasa da maaş farkı olmamalı. Gelmiş burada şu kadar yevmiyesi var bilmem ne atıp tutmayın.

Y.dünya
Memur
01 Şubat 2023 14:23

Seçimi bekliyoruz 😂

Memurdegilgarip
Aday Memur
01 Şubat 2023 22:38

Sana sağlam bir cevap vermek bana düştü.

1-İşçiye iş veriyorum iş beğenmiyor zorla yaptırıyorum

2- Yıllık izinleri benim iki katım

3- O ortaokul ben üniversite mezunuyum maaşlar aynı

4- Onun servisi var yemek parası var ikramiyesi var

5- En önemlisi ise o işe gelip gittiğinde imza atar ben ise gün içinde milyonlara imza attığım oluyor.

6- O emekli olduğunda 600 bin alır ben 200 bin emekli ikramiyesi alırım.

7- O emekli olduğunda emekli maaşı artar 20 bin alır ben emekli olduğumda param yarıya düşer 8500 alırım.

Şu anda 14-15 bin lira emekli maaşı verseler memura bir tanesi kurumda kalmaz. Çünkü yıpranıyor çünkü hiç bir hakkı yok çünkü arkasında kimse yok.

8- En son diyeceğim şu işçinin birine memur gibi sorumluluk verdiler bir ay dayandı sahaya geri döndü. Çünkü kafası patladı çünkü kendi gibi işçiler patlattı. Sonra ona dedim ki şimdi anladın mı sıcak odanın rahatlığını

Sen memuru masasında oturan diye düşünme hiç bir zaman.

En ilginci de nedir bilir misin? Memur işçiyi düşünür işçi memuru düşünmez. Örnekte de görüldüğü gibi

haci06, 1 yıl önce

en düşük memur günlüğü 395 tl net hala ne parası istiyorsunuz yahuuu

en düşük işçi maaşı günlüğü 238 tl net...

HasanHndn
Memur
01 Şubat 2023 22:55

Sütün litresi 25tl yi geçmiş, lastik kaşar 140tl, et, tavuk yumurta lukse kaçmış, sucuğun tadını unutmuş bir orta direğim sözde. Bu arada evim arabam olmasına rağmen bu haldeyim. Şimdi durumun çok vahim olduğu bir gerçek önemli olan çözümün ne olması. İktidarin bir an önce gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama muhalefette gelse öyle bir enkaz varki olumlu adımlarla bile 15-20 yılda düzelebilir diye düşünüyorum. Benim şuanki maaşımın alım gücü en az 4 kat duştü. Gülmek alay etmek saçma cevap vermek yerine mantiklı düşünürseniz eğer su an 50-60 binler civarı olması gerektiğini anlayabilirsiniz. Açıklamak zorunda kalıyorum çünkü hala %10-20 ci tayfa var aramızda. Neyse bizim maaşların tekrardan bu seviyelere çıkması en az 15 yıl alır diye düşünüyorum. Kesin cözüm bu yüzden önemli şuan ki iktidara bay bay demek gerekiyor. Zam filan istemek pazarlık etmek bi anlam ifade etmez. Gelecek olanada öyle sert bir uyarı yapmalı öyle güçlü ses yükseltmeliyiz ki durumumuzun farkina varmalılar. Çünkü onlarda en azından %50 zam verilmeli söyleminde bulunuyorlar. Hayır arkadaş zam istemiyoruz eski alım gucümüzü istiyoruz.40-50 binlere araba-200 binlere ev alacaksak, sütün litresi 3-5 lira olacaksa, peynir yağ çay şeker 5-10tl lere alınacaksa zam istemiyoruz ama bu seviyelerde olacaksa maaşımızda bu seviyelere çekilmeli. Ben hatta yoksulluk sinırı söylemini bile kabul etmiyorum. Yok arkadaş hakkımı istiyorum...

fasfakir.adam
Kapalı
01 Şubat 2023 23:11

Mayişlarımız eyidir. Eg zam isdemezük.

haci06
Yasaklı
01 Şubat 2023 23:47

memur olarak 10 yıl sonrası 30 gün izin hakkın olmalı.... altındaysan zamanla kavuşacaksın. kendinde biliyorsundur..

sendika sözleşmesi dahilinde 10 yıl olanlar bizde 30 gün izin diğerleri daha düşük...Bir fark yok izinlerde memurdan fazla kullanacak ..

hastanız olsa 3 ay ücretli izin alabiliyorsunuz işçide yok öyle bir düzenleme 45 gün ücretsiz izin hakkı var..

memur içerisinde de sorunlu tipler çok ordan oraya birim gezenler vs. işçi içerisinde de var.

İş kurdan işe girenler hariç diğerleri çalıştığı kurumun bütçesinden döner sermayesinden maaş

alıyor.. Kadrolu olsak genel bütçeden ödenmeli doğrusu bu olmalı ..

Memur taban aylığından vergi verirken işçi bütün gelirlerinden gelir vergisi vermektedir..

eylül den sonra %27 diliminde memurdan 2 katı fazla gelir vergisi verdik 2022 de buda demek

oluyorki yan kazançları devlet vergi ile geri topluyor.

Hastanelerde işçinin görev tanımı yok güvenlik pesoneli hariç diğer personeli her alanda çalıştırıyora biliyorlar. Tabi idare yapılacak işin boşluğunu memura yaptıramıyor en kolay işçiye kitliyor işleri.Boşluk var nede olsa yapacaksın diyor..

buraya yazmayla bitmeyecek konular sorunlar var.. ilgilenen de çözen de yok malesef.

Temizlik işçisi sizce hasta bakımı yapmalı mı ?

Memurdegilgarip, 1 yıl önce

Sana sağlam bir cevap vermek bana düştü.

1-İşçiye iş veriyorum iş beğenmiyor zorla yaptırıyorum

2- Yıllık izinleri benim iki katım

3- O ortaokul ben üniversite mezunuyum maaşlar aynı

4- Onun servisi var yemek parası var ikramiyesi var

5- En önemlisi ise o işe gelip gittiğinde imza atar ben ise gün içinde milyonlara imza attığım oluyor.

6- O emekli olduğunda 600 bin alır ben 200 bin emekli ikramiyesi alırım.

7- O emekli olduğunda emekli maaşı artar 20 bin alır ben emekli olduğumda param yarıya düşer 8500 alırım.

Şu anda 14-15 bin lira emekli maaşı verseler memura bir tanesi kurumda kalmaz. Çünkü yıpranıyor çünkü hiç bir hakkı yok çünkü arkasında kimse yok.

8- En son diyeceğim şu işçinin birine memur gibi sorumluluk verdiler bir ay dayandı sahaya geri döndü. Çünkü kafası patladı çünkü kendi gibi işçiler patlattı. Sonra ona dedim ki şimdi anladın mı sıcak odanın rahatlığını

Sen memuru masasında oturan diye düşünme hiç bir zaman.

En ilginci de nedir bilir misin? Memur işçiyi düşünür işçi memuru düşünmez. Örnekte de görüldüğü gibi

haci06
Yasaklı
01 Şubat 2023 23:59

mühendis olmuşsun ama torpille memur olanlarda var... belki sende onlardansın !!!

özelde işe girseydin para boldur ama devlette yattığın gibi yatırmazlar.. Kök söktürüler haa

esasbilirkişi, 1 yıl önce
Bir mühendis olarak aldığım maaş ile lise mezunu bile olmayan işcinin aldığı ücret arasında fark kalmadı. Hatta aldığı ikramiyeler yol parası yemek parası mesailer ile geçiyor bile. Ben ki okul okumuş kafa patlatmış mezun olmuş yetmemiş kpss ye çalışmış ve hakkimla atanmış bir devlet memuruyum. Ayrıca Devlet adına milyonlara imza atan risk alan bir yanlış olduğunda da hesaba çekilen ceza kesilen de benim. İşçinin hiç bir sorumluluğu da yok. Siyasi tanıdığı dayısı arkası olan ve torpille gelip işçi olan sonrada işi beğenmeyip masa başı çalışmak isteyen bir kişi ile aramda en azından hiç birşey olmasa da maaş farkı olmamalı. Gelmiş burada şu kadar yevmiyesi var bilmem ne atıp tutmayın.

haci06
Yasaklı
02 Şubat 2023 00:03

sende sütü bimden al 17,95 25 lik süt neyine senin

HasanHndn, 1 yıl önce

Sütün litresi 25tl yi geçmiş, lastik kaşar 140tl, et, tavuk yumurta lukse kaçmış, sucuğun tadını unutmuş bir orta direğim sözde. Bu arada evim arabam olmasına rağmen bu haldeyim. Şimdi durumun çok vahim olduğu bir gerçek önemli olan çözümün ne olması. İktidarin bir an önce gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama muhalefette gelse öyle bir enkaz varki olumlu adımlarla bile 15-20 yılda düzelebilir diye düşünüyorum. Benim şuanki maaşımın alım gücü en az 4 kat duştü. Gülmek alay etmek saçma cevap vermek yerine mantiklı düşünürseniz eğer su an 50-60 binler civarı olması gerektiğini anlayabilirsiniz. Açıklamak zorunda kalıyorum çünkü hala %10-20 ci tayfa var aramızda. Neyse bizim maaşların tekrardan bu seviyelere çıkması en az 15 yıl alır diye düşünüyorum. Kesin cözüm bu yüzden önemli şuan ki iktidara bay bay demek gerekiyor. Zam filan istemek pazarlık etmek bi anlam ifade etmez. Gelecek olanada öyle sert bir uyarı yapmalı öyle güçlü ses yükseltmeliyiz ki durumumuzun farkina varmalılar. Çünkü onlarda en azından %50 zam verilmeli söyleminde bulunuyorlar. Hayır arkadaş zam istemiyoruz eski alım gucümüzü istiyoruz.40-50 binlere araba-200 binlere ev alacaksak, sütün litresi 3-5 lira olacaksa, peynir yağ çay şeker 5-10tl lere alınacaksa zam istemiyoruz ama bu seviyelerde olacaksa maaşımızda bu seviyelere çekilmeli. Ben hatta yoksulluk sinırı söylemini bile kabul etmiyorum. Yok arkadaş hakkımı istiyorum...

patryn87
Aday Memur
02 Şubat 2023 01:26

Memurlarun alim gücü bu kadar düşünce üstteki arkadaş bile gelir konuşur. Utanmasa ben doktorla aynı maaşı almalıyım bile der. Gerçi onun da suçu yok. Torpille girmiş bir yerlere, şimdi kendinden daha üst seviyede meslek icra eden kim varsa saldırıyor. Hayır memur değilse bu forumda işi ne onu da anlamıyorum.

Deli Dikmet
Kapalı
02 Şubat 2023 05:56

Çevrene bak savunanların çoğu ya kendi ya ailesinde eşinde o yere haketmeden gelmiş memur olmuş kişidir bı yerde açığı olmasa bir insanın bu kadar can hirac savunmaz Nookta .Allah yukarda görüyor herşeyi biliyor şah damarindan yakın bize böylelerini kahru perişan etsin
HasanHndn, 1 yıl önce

Aksak bey
Daire Başkanı
02 Şubat 2023 06:50

Allah'ım fakir.adam sonunda fasfakir olmuş.

İroni yaptığını bilmesem klavyenin tuşlarından saydırmaya başlardım ama :))

fasfakir.adam, 1 yıl önce
Mayişlarımız eyidir. Eg zam isdemezük.

fasfakir.adam
Kapalı
02 Şubat 2023 11:03

Gardaşım ben ironi yapmıyorum işinize gelmeyen hersey ironi zaten hukumeti desdeklemeg sucmu?
Aksak bey, 1 yıl önce

Allah'ım fakir.adam sonunda fasfakir olmuş.

İroni yaptığını bilmesem klavyenin tuşlarından saydırmaya başlardım ama :))

kartal3832
Şef
02 Şubat 2023 11:09

Tediye ikramiyesi sağlık bakanlığın da çalışanlar gece çalışırlarsa %35 gece çalışma farkı mesai ücretleri memur un 2 katı yol parası.memur onca sene okusun karşılığı bu maalesef 700 bin oy için 3 milyon oydan olacaklar bunun farkındalar mı acaba sayın yetkililerimiz.

haci06, 1 yıl önce

memur olarak 10 yıl sonrası 30 gün izin hakkın olmalı.... altındaysan zamanla kavuşacaksın. kendinde biliyorsundur..

sendika sözleşmesi dahilinde 10 yıl olanlar bizde 30 gün izin diğerleri daha düşük...Bir fark yok izinlerde memurdan fazla kullanacak ..

hastanız olsa 3 ay ücretli izin alabiliyorsunuz işçide yok öyle bir düzenleme 45 gün ücretsiz izin hakkı var..

memur içerisinde de sorunlu tipler çok ordan oraya birim gezenler vs. işçi içerisinde de var.

İş kurdan işe girenler hariç diğerleri çalıştığı kurumun bütçesinden döner sermayesinden maaş

alıyor.. Kadrolu olsak genel bütçeden ödenmeli doğrusu bu olmalı ..

Memur taban aylığından vergi verirken işçi bütün gelirlerinden gelir vergisi vermektedir..

eylül den sonra %27 diliminde memurdan 2 katı fazla gelir vergisi verdik 2022 de buda demek

oluyorki yan kazançları devlet vergi ile geri topluyor.

Hastanelerde işçinin görev tanımı yok güvenlik pesoneli hariç diğer personeli her alanda çalıştırıyora biliyorlar. Tabi idare yapılacak işin boşluğunu memura yaptıramıyor en kolay işçiye kitliyor işleri.Boşluk var nede olsa yapacaksın diyor..

buraya yazmayla bitmeyecek konular sorunlar var.. ilgilenen de çözen de yok malesef.

Temizlik işçisi sizce hasta bakımı yapmalı mı ?

PaloCan
Yasaklı
02 Şubat 2023 12:25

Memur zam aldı bile satılmaz ne eki memur zamalmalı kesinlikle!

şanlı0788
Şube Müdürü
02 Şubat 2023 12:47

Yılllardır görmezden gelerek alım gücünü yerle bir ettiler. Kesinlikle ek zam yapılmalıdır!

Hfzmn
Aday Memur
02 Şubat 2023 13:37

https://www.memurlar.net/haber/1054281/eski-ekonomi-bakani-celebi-asgari-ucret-10-bin-tl-olacak.html

HasanHndn
Memur
02 Şubat 2023 14:48

Tamam bundan sonra bimden alırım ama 2 ay sonra oda 25tl yi bulur diye düşünüyorum. Senin neyine derken burasını anlamadım. Ben 20yilımı okumaya vermiş, Turkiye geneli Coğrafyacilar arasinda Kpss de 102. olmuşum. Bunları kendimi basarili göstermek icin filan soylemiyorum. Bana göre a dan z ye her vatandaşın asgari bir geçim düzeyinde olması gerekir. Bu okumuş okumamış vali veya çöpcü farketmez. Şu ülkede en az kazananın 25-30 bin civarı kazancı olmalı. Alacağım sütün peynirin hesabını tutmamalıyım. Tutarsam zaten ekonominin halkası kopmuş demektir. Daha az almaya başlarım ki daha az satan daha pahaliya satar bu şekildede ekonominin dengesi bozulur. Bu arada Coğrafya öğretmeni oldugum için biraz tarima da ilgi duyuyorum. Bu ulkenin normal koşullarda yetistireceği ürün nüfusumuzun 4 katina yetecek düzeydedir.300 milyondan fazla insana yetecek ürünü bu topraklar yetiştirebilir. Birde bu coğrafyaya bakacak olursanız üç tarafı denizlerle çevrili aynı günde 4 mevsim özelliği yaşanabilen, aynı günde denize girilip kayak yapılabilen bir coğrafya. Tarih desen dunyanin ilk yerleşmelerinin olduğu, medeniyetlere ev sahipligi yapmış bir toprak. Bırakın sanayi ticareti sadece tarım ve turizmle kisi başı milli gelir 50 bin doları bulur bu ülkede. Ama hep bir oyalama taktigi hep bir benim adamım benim çevrem benin yakınim benim cebim taktiği uyguladığı için yönetenler bu haldeyiz. Toplum olduğumuzda birlikte hareket ettiğimizde çok şeyler değisir. Geçmiste alevi sünni, kürt türk, solcu sağcı, şimdi de dindar dinsiz ayrımı üzerinden hep ayriştırdilar...

Drej123
Kapalı
02 Şubat 2023 15:01

Değerli arkadaşlarım bu 'iç dökme forumunda' (ki bana göre başka Bi şeye yaramıyor) tartışma, kırma işe yaramıyor. Tabii ki fikir beyan edip bilgilendirmek güzel ama şuan amaç konu başlığına uygun hareket etmek ise lütfen Twitter da dile getirelim anca böyle duyabilirler bizi.. Muhalefet veya hükümet farketmez.. Çünkü öyle Bi sağırlaşmış bir ortam var ki 100 binler twit atılıyor biri çıkıp Bi şey demiyor. Ne yazık ki gündem de olmadığımız sürece şu güya kulis haberi olan %15 bile seçimden önce imkansız. Bana göre o kulis haberi de haber sitelerinin sırf haber tıklansın diye sakladıkları Bi şey de olabilir. Lütfen burda birbirimizi ikna etmeyi bırakalım

Drej123
Kapalı
02 Şubat 2023 15:04

Yine sesim kesilirse bilin ki yine memurlar.net tarafından 25 gün yazamama cezası almışımdır :)) bakın ana sayfasına memura lehine haber var mı? Kredi reklamı var ama kredi de çekmiyoruz :))
Drej123, 1 yıl önce
Değerli arkadaşlarım bu 'iç dökme forumunda' (ki bana göre başka Bi şeye yaramıyor) tartışma, kırma işe yaramıyor. Tabii ki fikir beyan edip bilgilendirmek güzel ama şuan amaç konu başlığına uygun hareket etmek ise lütfen Twitter da dile getirelim anca böyle duyabilirler bizi.. Muhalefet veya hükümet farketmez.. Çünkü öyle Bi sağırlaşmış bir ortam var ki 100 binler twit atılıyor biri çıkıp Bi şey demiyor. Ne yazık ki gündem de olmadığımız sürece şu güya kulis haberi olan %15 bile seçimden önce imkansız. Bana göre o kulis haberi de haber sitelerinin sırf haber tıklansın diye sakladıkları Bi şey de olabilir. Lütfen burda birbirimizi ikna etmeyi bırakalım
Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi