Editörler : Pangaea
17 Eylül 2018 00:33

Okuduğunuz bölümden pişman mısınız?

Bu ankete 30 günde, 177 kişi oy kullandı ve 17/10/2018 00:33 tarihinde sona erdi.

KadirACelik
Aday Memur
17 Eylül 2018 01:30

Kimya mühendisiyim şimdiki aklım olsa mühendislik fakültesinin önünden geçmez kolayca atanabileceğim bir sağlık bölümü yazardım.

qazwsx4158
Aday Memur
17 Eylül 2018 02:07

gazetecilik mezunuyum :S keşke sanayide çıraklık yapsaydım da bu bölümü okumasaydım

Diyetisyen123
Aday Memur
17 Eylül 2018 04:53

Hayır. Üniversiteye oldukça yüksek puanlarla girdik ama alım o kadar az ki. 92 puanla atanabilir miyim diye düşünüyorum. Özelde daha da kötü. Diyetisyenlik pişmanlıktır

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
17 Eylül 2018 07:02

Okuduğum bölümün Allah bin belasını versin inşallah.Bölümüm Türk dili ve edebiyatı.Kpss'ye giren Türk dili ve edebiyatı bölümü mezunu sayısı 40 bin civarı,senelik ortalama öğretmen alımı da 500 falan.Yani 80'de 1 şansım var,bat dünya bat!

possible01
Kapalı
17 Eylül 2018 07:55

şimdiki aklım olsa elektrik elektronik mühendisi olacağıma gider boğaziçinde matematik öğretmenliği okurdum. üni hayatım güzel geçerdi sonra çok çok 2 kere kpssye girer atanırdım. ne dert ne tasa.

Hacker05
Kapalı
17 Eylül 2018 08:16

Ben bir sağlık bölümüne gitseydim ya da öğretmenliğe gitseydim şuana kadar 10 kere atanmıştım

MATYAZ
Genel Müdür
17 Eylül 2018 09:10

Ilkogretim matematik ogretmenligi diyorsan haklisin. Ancak duz matematik diyorsan batsin o matematik. Allahin sevmedigi kullari matematik okuttugunu dusunuyorum. O kadar oku emek ver issiz issiz gez. Okurkende anamiz agladi. Birde kendini birsey sanmis hocalardan egitim almak off. Ege matematigi kapatin gitsin

possible01, 6 yıl önce

şimdiki aklım olsa elektrik elektronik mühendisi olacağıma gider boğaziçinde matematik öğretmenliği okurdum. üni hayatım güzel geçerdi sonra çok çok 2 kere kpssye girer atanırdım. ne dert ne tasa.

harita94
Genel Müdür
17 Eylül 2018 09:57

Yıldız teknik harita mühendisliği mezunuyum.biz öyle ahım şahım sıralamalarla girmedik ama tekrar tercih şansım olsa yine aynı üniversite aynı bölüm okurdum.sağlık bölümü olarak sadecediş hekimliği okumak isterdim.

SuSKuNuMm
Şef
17 Eylül 2018 10:48

işletme okudum.. hiç pişman degilim aklim hala yapamadiklarimda :)

idariuzman
Şef
17 Eylül 2018 10:53

Ben de çalışma ekonomisi endüstri ilişkileri bölümü bitirdim. Bölüm için bir şey demiyorum iş sahası geniş ama işte aklım olsaydı bir meslek sahibi olabileceğim bölüm okurdum. Hiç olmazsa bir sıfatım olurdu. Bir hemşire ne bileyim bir öğretmen, veteriner veya bir bahçıvan olmak isterdim. Mezun oldum yıllarca iş aradım, KPSS yoktu o zaman sınavdan sınava,mülakattan mülakata girdim, en sonunda düz memurluğa girdim şükür halimize ama bir mesleğim olsun isterdim. Allah gene de bugünümüzü aratmasın emekliliğimizi hak ettik şimdi gençlerin yolu açık olsun onlara versin Rabbim.

gkgkgkgkgk
Memur
17 Eylül 2018 14:28

Kesinlikle (kimya)

satyriasiss
Aday Memur
17 Eylül 2018 14:41

9 eylül eem mezunuyum. köpekler gibi, eşşekler gibi, hayvanlar gibi pişmanım.

myct
Aday Memur
17 Eylül 2018 15:06

eem okumak pişmanlıktır. başka bölümlerde bu puanlara 2 kez atanırdık

Mak.Muh35
Şef
17 Eylül 2018 15:14

Bölüme değil okuduğuma pişmanım. Yaşıtım arkadaşım 18 yaşında Almanya ya gitti. Şimdi Türkiye de 4 dairesi var. Her yaz lüks arabasıyla gelir mahalede 5 gün takılır ailesini falan görür. Sonra antalya bodrum vb. en lüks otellere tatile gider.

Mustafa613489
Aday Memur
17 Eylül 2018 15:26

okumak mı? Türkiye de genel olarak okumak mantıksız .

dertlimuhendis
Aday Memur
17 Eylül 2018 15:33

okuduğum bitirdiğim günden beri bin pişmanım.Saçma sapan tercihler saçma sapan hayallerin kurbanı olduk.Aklımdan bu okumak sınavlara çalışırken dahi gelmedi tıp gelmeyince dereceyle mühendislik okuduk bitti falan vesselam bittiği günden beri işlerim düz gitmiyor kpssye 4.girişim olmuyor başaramıyorum demekki,çünkü bi yandan çalışıp bi yandan sınavlara hazırlnamam gerekiyordu.Belediye almıyor kurum almıyor özel sektör suyunu çıkarıyor.İşin kötü tarafı kimse seni anlamıyor ailen dahi çünkü şikayet etmek gibi bir lüksün olmadığını biliyorsun.Susuyorsun,çalışıyorsun borç ödüyorsun 2 yakam bir türlü bir araya gelmiyor.Bıktım usandım çalışmaktan stresten insanlardan bıktım.İleride büsbüyük bir karanlık var önümü göremiyorum sabahtan akşama kadar toz toprak içinde çalışıp üstüne üstlük maaşları içerde bırakan yavşak patronlardan bıktım.

Pişman mıyım sonuna kadar pişmanım,

Zaten bunları bi buraya yazabiliyorum kimseyede söylemiyorum söyleyemiyorum

Yazık olduğumuzu gençliğimize,geleceğimize

pişmanmıyım hemde çok

Mak.Muh35
Şef
17 Eylül 2018 17:57

Bu arada ben hazırlıkla beraber 5 sene üniversite okudum 1 sene askerlik yaptım yaşım 24 oldu. Daha sonra iş araması çalışması vb. 3,5 senede öyle geçti. Şuan cebimde orta düzey alacak bir evin %20su kadar bir para var.

Mak.Muh35, 6 yıl önce

Bölüme değil okuduğuma pişmanım. Yaşıtım arkadaşım 18 yaşında Almanya ya gitti. Şimdi Türkiye de 4 dairesi var. Her yaz lüks arabasıyla gelir mahalede 5 gün takılır ailesini falan görür. Sonra antalya bodrum vb. en lüks otellere tatile gider.

Mak.Muh35
Şef
17 Eylül 2018 18:08

İş için şehirlerde otelerde kalmak dışında hayatım boyunca hiç otele gidip tatil yapamadım. Hayatımın 1 seneside KPSS'ye çalışarak geçti. Ne arabam ne evim var. İmza Mak. Müh.

Mak.Muh35, 6 yıl önce

Bu arada ben hazırlıkla beraber 5 sene üniversite okudum 1 sene askerlik yaptım yaşım 24 oldu. Daha sonra iş araması çalışması vb. 3,5 senede öyle geçti. Şuan cebimde orta düzey alacak bir evin %20su kadar bir para var.

İsltm
Aday Memur
17 Eylül 2018 18:19

Pişman değilim yine olsa yine ayni bölümü okurdum. Ya da fukara avuntusu şu saatten sonra baska da care yok gibi :))

gkgkgkgkgk
Memur
17 Eylül 2018 21:51

Eksi veren kimyadan atanan 3 kişiden biri herhalde :))
Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi